• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

98saman

Registered User
لایک‌ها
1,200
دي اچ ال يه مقدار دنگ و فنگ داره دادش ولي اين تي ان تي بدون چون و چرا برات پست ميكنن
دي اچ ال براي پست هاي كه مقصدش امريكاست سخت گير تره

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دي اچ ال يه مقدار دنگ و فنگ داره دادش ولي اين تي ان تي بدون چون و چرا برات پست ميكنن
دي اچ ال براي پست هاي كه مقصدش امريكاست سخت گير تره
دی اچ ال تنها شرکتی( به غیر از پست دولتی) که با مجوز از امریکا میشه بسته فرستاد ایران
دنگ وفنگ = پر کردن کاغذ= دردسر کمتر در زمان رسیدن بسته شما در امریکا
اعتبار جهانی و برند دی اچ ال به مراتب بهتر و بیشتر از تی ان تی است
دی اچ چون از طرف وزارت خزانه داری امریکا جریمه شده کمی محتاط تر است
بنده اکانت نامبر تی ان تی داشتم ماهی 8-10 بسته با تی ان تی میفرستادم و تحویل میگرفتم !
شرکت ایرانی نماینده تی ان تی شرکتی با کیفیت پایین است
....
هر جور صلاحته

gheysar.

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,507
اگر مکمل بدنسازی سفارش بدم گیر نمیدن؟(وزارت بهداشت!!!)

sp

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
دی اچ ال تنها شرکتی( به غیر از پست دولتی) که با مجوز از امریکا میشه بسته فرستاد ایران
دنگ وفنگ = پر کردن کاغذ= دردسر کمتر در زمان رسیدن بسته شما در امریکا
اعتبار جهانی و برند دی اچ ال به مراتب بهتر و بیشتر از تی ان تی است
دی اچ چون از طرف وزارت خزانه داری امریکا جریمه شده کمی محتاط تر است
بنده اکانت نامبر تی ان تی داشتم ماهی 8-10 بسته با تی ان تی میفرستادم و تحویل میگرفتم !
شرکت ایرانی نماینده تی ان تی شرکتی با کیفیت پایین است
....
هر جور صلاحته
منم نظرم اینه دور tnt رو خط بکشید برخورد نا مناسب تحویل بسته های داغون و له شده گرفتن کارمزد بسیار بالا .قیمت های aramex هم مناسب هست و خدمات خوبی ارایه میکنن .

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
هزینه توزیع مرسولات خارجی 18 هزارتومن است
گمرکی نبوده
ولی من توی این 3 باری که گرفتم یک ریال هم نداده بودم شاید پس کرایه کرده بودند این دفعه؟ یعنی قبلاً هزینه تا مقصد رو حساب میکردند اما ایندفعه هزینه رو به عهده دریافت کننده گذاشتند.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
ولی من توی این 3 باری که گرفتم یک ریال هم نداده بودم شاید پس کرایه کرده بودند این دفعه؟ یعنی قبلاً هزینه تا مقصد رو حساب میکردند اما ایندفعه هزینه رو به عهده دریافت کننده گذاشتند.
پست خارجی پسکرایه نداره
18 تومن هزینه معموله به عنوان هزینه توزیع مرسولات خارجی

hesam_wb

Registered User
لایک‌ها
515
سلام به همه بزرگوارا
قضیه ازین قراره که واسه من قراره یه آیفون 5اس بدون جعبه و لوازم بفرستن از آمریکا،به نظرتون آدرس خونه رو بزنن مستقیم میاد در خونه ؟
گوشی دست دومه و ارزش گمرکی نمیخوره چون نه جعبه داره نه آکه.
دایی بنده کارت بازرگانی داره،یکی از عموها کیش و یکی دیگه دبی زندگی میکنه.
یعنی به اونا هم میشه ارسال بشه اما نمیخوام به اونا بگم.
ممنون از راهنماییاتون

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
سلام به همه بزرگوارا
قضیه ازین قراره که واسه من قراره یه آیفون 5اس بدون جعبه و لوازم بفرستن از آمریکا،به نظرتون آدرس خونه رو بزنن مستقیم میاد در خونه ؟
گوشی دست دومه و ارزش گمرکی نمیخوره چون نه جعبه داره نه آکه.
دایی بنده کارت بازرگانی داره،یکی از عموها کیش و یکی دیگه دبی زندگی میکنه.
یعنی به اونا هم میشه ارسال بشه اما نمیخوام به اونا بگم.
ممنون از راهنماییاتون
عمو های شما برادر زاده جدید نمی خوان دی
آیفون 5 به احتمال زیاد گمرکی میخوره ( بسته به سلیقه کارشناس گمرک )
روزه شک دار نگیر

hesam_wb

Registered User
لایک‌ها
515
عمو های شما برادر زاده جدید نمی خوان دی
آیفون 5 به احتمال زیاد گمرکی میخوره ( بسته به سلیقه کارشناس گمرک )
روزه شک دار نگیر
شما سروری،ما رییس میخوایم☺
راسش خانوادگی صادرات و واردات انجام میدیم اما به کشورهای عربی،نه آمریکا.بره دبی تا برسه 2 ماه طول میکشه که عمو بیاد،کیشم همینه.
به نظرتون چقدر گمرکی میخوره ؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
شما سروری،ما رییس میخوایم☺
راسش خانوادگی صادرات و واردات انجام میدیم اما به کشورهای عربی،نه آمریکا.بره دبی تا برسه 2 ماه طول میکشه که عمو بیاد،کیشم همینه.
به نظرتون چقدر گمرکی میخوره ؟
کلا حاضرم خواهر زاده یا برادر زاده خوانده دایی و عمو های شما بشم !
از آمریکا یه دونه چند ماهه پیش اومد برام گمرکی نخورد ولی شانسیه
البته بعید می دونم اگر گمرکی بخوره بیشتر از صد تا صد و پنجاه تومن بشه

9527

Registered User
لایک‌ها
104
با سلام...
آقایون عزیز بنده 288 دلار از یک سایت چینی خرید کردم.42 آیتم هست کالاها.در دوبسته مجزا سفارش رو اوکی کردم.هر بسته رو طوری تنظیم کردم که وزن و قیمت و تعداد تقریبا یکسان شده.به دو آدرس مختلف و با اسم دو شخص متفاوت.
میخاستم بدونم گمرکی نهایتش چه قدر میخوره.؟ در ضمن 1 ماه پیش هم یک کاپشن سفارش دادم که فقط 4 تومن پول پست گرفتن از بنده.
با تشکر

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
با سلام...
آقایون عزیز بنده 288 دلار از یک سایت چینی خرید کردم.42 آیتم هست کالاها.در دوبسته مجزا سفارش رو اوکی کردم.هر بسته رو طوری تنظیم کردم که وزن و قیمت و تعداد تقریبا یکسان شده.به دو آدرس مختلف و با اسم دو شخص متفاوت.
میخاستم بدونم گمرکی نهایتش چه قدر میخوره.؟ در ضمن 1 ماه پیش هم یک کاپشن سفارش دادم که فقط 4 تومن پول پست گرفتن از بنده.
با تشکر
لطفا پست های قبلی رو بخونین
سوال مشابه شما زیاد هست
جواب هم اینه دقیقا معلوم نمیشه
سلیقه ای است

9527

Registered User
لایک‌ها
104
1 ماه پیش یک کاپشن سفارش دادم از چین.از پست تماس گرفتن گفتن بیا تحویل بگیر.وقتی رفتم انتظاره 18 تا 20 رو داشتم.اما فقط 4 تومن پول پست ازم گرفت.رفتم با ماموره ترخیص صحبت کرم ((( حقیقتش نمیدونم مامور ترخیص بود یا نه اما کالا هارو زیره دستگاه داشت رد میکرد...انسان شریفی بود ))).گفتم من خرید دارم حدود 300$ چهقدر گمرکی میخوره ؟ بهم گفت اگر زیره 5 کیلو باشه واست ترخیص میکنیم مشکلی نداره.گفت بزن به 2 آدرس به نام 2 نفر.بنده خدا خیلی راهنماییم کرد.گفت چی میخای سفارش بدی ؟ گفتم کفش لباس ساعت اینچیزا.رفت از یه نفر دیگه که اونجا بود سوال کرد.گفت تا 5 6 کیلو مشکلی نداره.ولی بالاتر ممکنه کارشناس گیر بده بهت.دقیقا همینو گفت : شاید ازت خوشش بیاد هیچی نگیره ولی یهو دیدی گمرکی زیاد زد بهش.اداره پست مرکزی شیراز.پسر عموم هم کاپشن سفارش داد ماله اونو آوردن درب خونه از اونم فقط 4 تومن پول پست گرفتن...حالا با توجه با حرفای ایشون فکر نمیکنم به کالای بنده گیر بدن.چون هر بسته 2.5 کیلو هست تقریبا با قیمت 145$...دوستان نظر بدن!!!!

parsa3060

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
57
یک سوال ممنون میشم جواب بدید
یک گله دارم از بعضی بچه ها این تاپیک تو تاپیک یکی می گفت من تا 100 دلارم ترخیص می کنم ولی تو خصوصی چیز دیگه می گن .من اخر نفهمیدم اگر بخواهم 1000 دلار بیارم جنس قضیه چطور هست کارت بازگانی می خواد یانه؟ و اینکه 1000 دلار چطور محاسبه می شود یعنی یک تبلت 200 دلاری رو 200 دلار حساب می کنند یا اینکه گمرک باید نظر بده شاید 1200 دلار حساب بشه؟ چون شبیه این سوال را زیاد دیدم ولی جواب درستی بهش داده نشده بود این 1000 دلار هم کار تجارت نیست که فکر کنید الان من جواب اینو بگیرم کله جنسای چین رو میخوام بیارم ایران و ....
خواهشا اگر راهنمایی کنید ممنون میشم اگر هم نه خواهشا زیر پست ننویسید فلان و فلان چون زیاد دیدم یکی یک سوال کرده طرف رو از سوال کردن پشیمون کردن
ممنون

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
یک گله دارم از بعضی بچه ها این تاپیک تو تاپیک یکی می گفت من تا 100 دلارم ترخیص می کنم ولی تو خصوصی چیز دیگه می گن .من اخر نفهمیدم اگر بخواهم 1000 دلار بیارم جنس قضیه چطور هست کارت بازگانی می خواد یانه؟ و اینکه 1000 دلار چطور محاسبه می شود یعنی یک تبلت 200 دلاری رو 200 دلار حساب می کنند یا اینکه گمرک باید نظر بده شاید 1200 دلار حساب بشه؟ چون شبیه این سوال را زیاد دیدم ولی جواب درستی بهش داده نشده بود این 1000 دلار هم کار تجارت نیست که فکر کنید الان من جواب اینو بگیرم کله جنسای چین رو میخوام بیارم ایران و ....
خواهشا اگر راهنمایی کنید ممنون میشم اگر هم نه خواهشا زیر پست ننویسید فلان و فلان چون زیاد دیدم یکی یک سوال کرده طرف رو از سوال کردن پشیمون کردن
ممنون
-گمرک برای هر کالایی ارزش خودشو داره نه به حرف شما نه فروشنده و شما به اون دسترسی ندارین اگر واقعاً هم یه کالایی رو مثلاً 2 دلار خریدین گمرک اگر توی سیستمش 50$ اونو تعریف کرده باشه نه تنها شما باید مابه تفاوت رو بدین بلکه جریمه سنگینی هم میشین و نه به حرف شما نه فروشنده و نه فاکتور یا پیش فاکتورتون هیچ کاری نداره.

این جزو یکی از میلیون ها نواقص سیستم گمرک ماست!

-حالا وارد کننده میاد چیکار میکنه؟ یه زنگ میزنه ترخیص کار در گمرک مربوطه و قیمت پاییه رو در میاره، جنس رو به قیمت بالاتر خریده اما با قیمت پاییه گمرک اظهار میکنه تا هم عوارض کمتری بده و هم جریمه نشه
این سیستم گمرکات کشوریه در مورد پست اطلاع ندارم ولی جنسی که از گمرک میاد به این صورت ارزش گذاری میشه.

-شما نیاز به هیچ کارت بازرگانی ندارین لزوماً و میتونید از طریق بعضی ترخیص کارا که کارت میفروشند انجام بدین ولی خوب معمولاً ارزش های پایین مثل 1000 دلار رو بعید میدونم کسی اصلاً انجام بده!

gheysar.

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,507
ببخشید جایی پیدا نکردم سوال مطرح کنم.
چندتا سایت چینی در زمینه کفش و لباس(کاپشن) معرفی کنید.(بجز علی اکسپرس و دی اچ گیت)
سایتی که ارسال به ایران داشته باشه برای مکمل هست؟

sp

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
-گمرک برای هر کالایی ارزش خودشو داره نه به حرف شما نه فروشنده و شما به اون دسترسی ندارین اگر واقعاً هم یه کالایی رو مثلاً 2 دلار خریدین گمرک اگر توی سیستمش 50$ اونو تعریف کرده باشه نه تنها شما باید مابه تفاوت رو بدین بلکه جریمه سنگینی هم میشین و نه به حرف شما نه فروشنده و نه فاکتور یا پیش فاکتورتون هیچ کاری نداره.

این جزو یکی از میلیون ها نواقص سیستم گمرک ماست!

-حالا وارد کننده میاد چیکار میکنه؟ یه زنگ میزنه ترخیص کار در گمرک مربوطه و قیمت پاییه رو در میاره، جنس رو به قیمت بالاتر خریده اما با قیمت پاییه گمرک اظهار میکنه تا هم عوارض کمتری بده و هم جریمه نشه
این سیستم گمرکات کشوریه در مورد پست اطلاع ندارم ولی جنسی که از گمرک میاد به این صورت ارزش گذاری میشه.

-شما نیاز به هیچ کارت بازرگانی ندارین لزوماً و میتونید از طریق بعضی ترخیص کارا که کارت میفروشند انجام بدین ولی خوب معمولاً ارزش های پایین مثل 1000 دلار رو بعید میدونم کسی اصلاً انجام بده!
آقا احسان
چند تا نکته
سیستم قیمت گذاری گمرک از روی مدل های جهانیه و این قسمتش رو از خودمون در نیاوردیم
اینجوری نیست مثلا من نوعی یع تبلت رو بخرم صد دلار بعد توی فاکتور بزنم سی دلار بعد گمرک بیاد بگه عیب نداره بر اساس سی دلار برام محاسبه کنه !
توی بیشتر کشورهای
آسیا و آمریکای شمالی که میدونم و رفتم و دیم و خوندم !
بر اساس نرخ واقعی کالا در میزان گمرکی کالا حقوق کالا مشخص میشه
نرخ واقعی یا از تولید کننده ها استعلام میشه یا از بورس های بین الملل کالا
یا برای کالاهایی که نرخشون دائم در حال تغییره مثل قطعات الکترونیکی بر اساس قیمت حدودی که از سایت های اینترنتی و بازار داخل یا ترکیب این قیمت ها لحاظ میشه
حالا شما یه کالایی رو بر فرض میری از حراجی زیر قیمت میخری
شما میبایست گمرکی رو بر اساس قیمت واقعی پرداخت کنی نه بر اساس قیمت خرید حراجی ! یا هر چیز دیگه ای

اینجا رو هم من نفهمیدم شاید هم غیر منطقیه !
چطوری وقتی ارزش یک کالا بالاتر از نرخ گمرک لحاظ بشه شخص وارد کننده جریمه میشه ؟!

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
ممنون
شما یعنی تمام پست ها رو خوندین و نتیجه گیری کردین ؟!
میشه چند نمونه از اون سوالاتی که میگین بد جواب داده شده بگین شاید حق با شما باشه و تصحیح بشه ! ( منتظریم )
البته از آی دی کاربریتون همیچن استنباطی نمش شه که وقت گذاشته باشین و پست ها رو کاملا خونده باشین !!
چند تا جمله میگم هزینش هم یک صلوات بر محمد و آل محمده تا کاملا آندراستند بشی دی
شما تا 1000 دلار کالا در هر پارت احتیاج به کارت بازرگانی برای ترخیص نداری
بیشتر از 1000 دلار احتیاج به داشتن کارت بازرگانی داری یا اینکه صلح کنی بارنامتو به شخص یا شرکتی که کارت بازرگانی داره برای ترخیص کالات
افتاد
نه نیفتاد
اگر نرخی که در فاکتور همراه کالات با تقریب خیلی کم مطابق نرخ واقعی کالا باشه گمرک ارزش کالا رو بر اون اساس حساب میکنه
اگه نه برا اساس نرخی که دارن به تشخیص ارزیاب گمرک
افتاد
نه نیفتاد
شما فقط یک بار درسال معافیت حقوق گمرکی برای کالای یک تا 80 دلار رو داری ( بعض جاها 50 دلار حساب میکنن )

کلا نیفتاد ؟!
ترخیص کالا از پست قانون خیلی مشخصی نداره و سلیقه ای عمل میشه
البته نوع سوال کردنتون نشون میده که شخص زرنگ و با سیاستی هستین که این مدلی سوال کردین
ولی حال کردیم یه صلوات بفرستیم
یا علی

بالا