برگزیده های پرشین تولز

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
سلام يه سوال داشتم. يه گوشى به آدرس دوستم در استراليا خريدم كه ميخواد بده يكى واسم بيارتش ايران، ميخواستم بدونم اگه اون طرف وقتى اومد ايران توي فرودگاه گوشى رو اعلام و ريجستر نكنه بازم من از وقتى سيم كارت توى گوشى ميزارم يك ماه وقت دارم كه با پرداخت هزينه گمرك فعالش كنم يا ديگه كلا نميشه ريجستر كرد؟؟ چون اونى كه مياره آدم مُسنى هست خيلى اين چيزا رو بلد نيست ميخواستم اگه نياز نيست كلا اقدام نكنه برا ريجستر و مستقيم بهم تحويل بده كه خودم كاراشو انجام بدم. ممنون ميشم راهنمايى كنيد.

خودتون میتونید اقدام کنید : https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister?0

neda7

Registered User
لایک‌ها
154
يعنى ميتونه اصلا نگه كه گوشى همراهش اورده؟! طرف ميگه من ميزارم قاطى چمدونم بهشون نميگم گوشى اوردم خودت بعد فعالش كن، اگه بهشون اعلام نكنه گوشى رو، بازم من ميتونم برم سايت فعالش كنم؟! با اعلام نكردنش جورى نيست كه قاچاق حساب شه و نتونم ريجسترش كنم؟!

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
يعنى ميتونه اصلا نگه كه گوشى همراهش اورده؟! طرف ميگه من ميزارم قاطى چمدونم بهشون نميگم گوشى اوردم خودت بعد فعالش كن، اگه بهشون اعلام نكنه گوشى رو، بازم من ميتونم برم سايت فعالش كنم؟! با اعلام نكردنش جورى نيست كه قاچاق حساب شه و نتونم ريجسترش كنم؟!

بله میتونه اظهار نکنه و شما بعدا اقدام کنید (اینم مد نظر داشته باشید که تصمیم ها و قانون های لحظه ای زیاد داریم و ممکنه سایت رو ببندن و ...)
قاچاق هم حساب نمیشه و گوشی مسافری بهش میگن

neda7

Registered User
لایک‌ها
154
بله میتونه اظهار نکنه و شما بعدا اقدام کنید (اینم مد نظر داشته باشید که تصمیم ها و قانون های لحظه ای زیاد داریم و ممکنه سایت رو ببندن و ...)
قاچاق هم حساب نمیشه و گوشی مسافری بهش میگن
تشكر. خب ميشه بفرمايين چطور بهش مسافرى ميگن وقتى ايشون بهشون نگه گوشى اوردمو ثبتش نكنه؟! من رو اين شك دارم. و اينكه پس منظور از گوشى قاچاق چى هست؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
تشكر. خب ميشه بفرمايين چطور بهش مسافرى ميگن وقتى ايشون بهشون نگه گوشى اوردمو ثبتش نكنه؟! من رو اين شك دارم. و اينكه پس منظور از گوشى قاچاق چى هست؟

منظور من اینه که نیاز نیست توی فرودگاه همون لحظه ورود ثبت بشه , توضیحات توی لینکی که دادم هست :

https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister?0

متقاضی گرامی، صرفا مسافرانی که در فرجه ی ۳۰ روزه بعد از ورود به کشور اقدام به ورود اطلاعات صحیح گوشی تلفن همراه خود کرده اند توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت فعال خواهند شد و در صورت عدم رعایت بند فوق با وجود ورود اطلاعات و پرداخت عوارض گوشی تلفن همراه علاوه بر آنکه مبلغ پرداختی مسترد نمی گردد تجهیزات فعال سازی نخواهد شد. پس از پرداخت، حداکثر تا یک هفته اطلاعات به سامانه همتا ارسال خواهد شد.

neda7

Registered User
لایک‌ها
154
منظور من اینه که نیاز نیست توی فرودگاه همون لحظه ورود ثبت بشه , توضیحات توی لینکی که دادم هست :
مشكل من اينه كه اگه اصلا نگه گوشى باهاش اورده اشكال نداره؟ قاچاق حساب نميشه؟ ميخوام بدونم بايد بره بگه من گوشى اوردم يا نياز نيست

nemo367

Registered User
لایک‌ها
178
دوستان کسی در مورد واردات ته لنجی اطلاعات داره؟
جایی هست که برامون انجام بدن
2-3 کارتن دارم نمی خوام بره گمرک و معطل بشم و کلی پول گمرک بدم.اجناس غیر مجاز و ممنوعه هم نیستش.قطعات کامپیوتره

ashkannn87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
خسته نباشید
یک سوال داشتم ازتون من میخوام از یه سایتی خارجی خرید کنم هزینه پستی زده ۴ یورو اما پایینش یک چیزی نوشته که من منظورش نفهمیدم ۴۰یورو برای ارسال رایگان چیه نوشته وقتیم میخواد پول از حسابم کم کنه همون ۴ یورو کم می کنه
انگلیسیشم اینه
Secure delivery with online tracking and recorded delivery. Estimated delivery time of 6 – 8 working days from dispatch. Orders placed before 2pm Mon - Fri are dispatched the same day. Spend €40 for FREE delivery

ashkannn87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نه نیاز نیست بره بگه شما میتونین با هر پاسپورتی که خروج از کشور داره میتونین فعالش کنین اگه خودتون خروج از کشور نداشتین الان معافیت ریجستری میفروشن(یکی رفته خارج از کشور نمیخواد گوشی ریجستری کنه اون معافیت میفروشه ) هزینه امروز ۴۰۰هزار تومان
مشكل من اينه كه اگه اصلا نگه گوشى باهاش اورده اشكال نداره؟ قاچاق حساب نميشه؟ ميخوام بدونم بايد بره بگه من گوشى اوردم يا نياز نيست

ashkannn87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
خسته نباشید
یک سوال داشتم ازتون من میخوام از یه سایتی خارجی خرید کنم هزینه پستی زده ۴ یورو اما پایینش یک چیزی نوشته که من منظورش نفهمیدم ۴۰یورو برای ارسال رایگان چیه نوشته وقتیم میخواد پول از حسابم کم کنه همون ۴ یورو کم می کنه
انگلیسیشم اینه
Secure delivery with online tracking and recorded delivery. Estimated delivery time of 6 – 8 working days from dispatch. Orders placed before 2pm Mon - Fri are dispatched the same day. Spend €40 for FREE delivery
کسی نیست راهنماییم کنه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
این فکر کنم گفته 40 یورو خرید کنید تا هزینه ارسال رایگان بشه، یه امتحان بکن تعداد رو بکن 3، تا مبلغ سفارش از 40 یورو بیشتر بشه، بعد ببین هزینه ارسال رایگان میشه یا نه. بعد تعداد رو بکن یه دونه

ashkannn87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این فکر کنم گفته 40 یورو خرید کنید تا هزینه ارسال رایگان بشه، یه امتحان بکن تعداد رو بکن 3، تا مبلغ سفارش از 40 یورو بیشتر بشه، بعد ببین هزینه ارسال رایگان میشه یا نه. بعد تعداد رو بکن یه دونه
من به خود سایت پیام دادم یه همچین جوابی برام فرستاد از اینم چیزی سر در نیاوردم

Thank you for your email and the screenshots you have included. I can confirm that orders to Iran have a €4 standard delivery fee if the total cost of the order is under €40.

This is included in your total cost at the checkout stage of your order, and should allow your order to reach you successfully

ashkannn87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
گفته برای خرید بالای 40 یورو، ارسال رایگان است.

Thank you for your email and the screenshots you have included. I can confirm that orders to Iran have a €4 standard delivery fee if the total cost of the order is under €40.

This is included in your total cost at the checkout stage of your order, and should allow your order to reach you successfully

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448

گفته اگه جمع مبلغ سفارش کمتر 40 یورو باشه هزینه ارسال به ایران 4 یورو هست/
حتما برای بالای 40 یورو هزینه ارسال رایگان هست. اون روش که گفتم امتحان میکردی زودتر به نتیجه می رسیدی

Scorpion70

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام. من یه بسته پستی از چین سفارش داده بودم. الان حدودا 17 روز هست که رسیده گمرک تهران و موقعیتش هیچ تغییری نکرده! میخواستم بدونم چقدر طول میکشه از گمرک برسه دستم؟! آیا واقعا انقدر باید طول بکشه؟؟؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
سلام. من یه بسته پستی از چین سفارش داده بودم. الان حدودا 17 روز هست که رسیده گمرک تهران و موقعیتش هیچ تغییری نکرده! میخواستم بدونم چقدر طول میکشه از گمرک برسه دستم؟! آیا واقعا انقدر باید طول بکشه؟؟؟

چه شرکتی ؟

علیرضا ساعی

Registered User
لایک‌ها
93
سلام کد مرسوله چیه/دقیقا منم سفارش دادم جدیدا اومده گمرک فعلا که جواب ندادن

milad p1

Registered User
لایک‌ها
52
سلام دوستان
یه سوال،امکان داره برای یک آدرس پستی دو تا کد پستی متفاوت صادر بشه؟؟
مثلا منزل شما کد پستی داره اما مجدد از طریق سایت زیر درخواست کد پستی بدید و صادر هم بشه
https://epostcode.post.ir/#banner

بالا