برگزیده های پرشین تولز

مرگ ANTONIO PUERTA بازیکن تیم سویا

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
دستگاه شوک دارن، خصوصا بعد از اتفاقی که برای ویوین فو افتاد، ظاهرا داشتن تجهیزات و آماده بودن پزشکان در کنار زمین اجباری شد (نمیدونم بازی سویا-ختافه رو دیدید یا نه، ولی چند ثانیه بعد از اینکه پوئرتا افتاد پزشکان با سرعت برق رسیدن بالا سرش و همین باعث شد تا وسط زمین نمیره). در مورد پوئرتا این دم و دستگاه جواب داد و بعد از شوک الکتریکی ای که به قلب اش دادن، به هوش اومد (دقیقا عین فیلم کازینو رویال که جیمز باید قلبش داشت از کار میافتاد ولی با کمک دستگاه شوک دهنده دوباره شروع به حرکت کرد!) ولی مثلا اون بازیکن بنفیکا، جا در جا مرد و این دستگاه های کاری نمیتونستن بکنن.

واقعا دیدن همسر حامله اش با چنین وضعی جیگرم رو خون میکنه.
168.gif
میتونه بگم بیشتر به خاطر همسر و بچه اش که قراره حدودا دو سه ماه دیگه به دنیا بیاد ناراحت شدم.

واقعا. عوضی و بی رحم. اعتقادی به اینکه خواست خدا و امتحان الهی (برای زن حامله اش) بوده هم ندارم، به هیچ وجه.
مرسی بابت توضیح :)

واقعا که روزگار گندیه
154fs232528.gif

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
نــــــــــــــــــــــــه! من وقتى‌ خبر رو شنيدم فکر کردم حالش خوب شده، يعنى جدى ‌جدى از دنيا رفت؟؟؟
girl_impossible.gif

ولى اين اصلا درست نيست، اين همه موجود دو پاى بى‌خاصيت که همه خواهان مرگشون هستند زنده اند و طوريشون نميشه، اونوقت يکى‌مثل اين بايد بميره. واقعا غم انگيزه...
girl_sad.gif
تایید میشه .
154fs232528.gif
154fs232528.gif

HAMED_PT

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
64
یوفا به سویا حق لغو بازی سوپرجام اروپا را داد/ سویا برای پوئرتا به میدان می رود
با اینکه یوفا با توجه به مرگ آنتونیو پوئرتا ، تیم سویا را مختار به لغو بازی فردا مقابل میلان در سوپرجام اروپا کرده با این حال تیم اسپانیایی برای شادی روح بازیکن فقید خود به میدان می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال سویا شب گذشته غم انگیزترین تمرین تاریخ باشگاه را در نبود آنتونیو پوئرتا مدافع فقید خود برگزار کرد و صبح امروز به موناکو پرواز کرد تا فردا دیدار سوپرجام فوتبال اروپا را مقابل میلان برگزار کند. این در حالی است که یوفا این حق را برای سویا قائل شده بود تا با توجه به مرگ بازیکن خود این دیدار را به تعویق بیندازد. اما تیم سویا به پاس قدردانی از پوئرتا، فردا مقابل میلان به میدان خواهد رفت.

ژاوی ناوارو کاپیتان سویا گفت: ما می خواهیم بار دیگر این عنوان را از آن خود کنیم. سپس ، آن را به پوئرتا و خانواده اش تقدیم می کنیم.

سویا برای کسب ششمین عنوان قهرمانی در 15 ماه اخیر به میدان می رود آن هم در شرایطی که بازیکنان و مسئولان این تیم شرایط روحی نامساعدی دارند.

آنتونیو پوئرتا مدافع 22 ساله تیم سویا روز سه شنبه بر اثر حمله قلبی در بیمارستان درگذشت.

سی و سومین دیدار سوپر جام اروپا فردا بین تیم های سویا اسپانیا و میلان ایتالیا در استادو لوییس موناکو برگزار می شود .

Majid2x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خدا وکیلی روز اولی خیلی حالم گرفته بود بابت این قضیه ! حالا هم دوباره بمحض اینکه اومدم تو سایت یاد این تاپیک افتادم گفتم دوباره بیام !

ولی جدا من نفهمیدم مشکل مرحوم پورتا از قبل جدی بوده یا نه ؟
چه تضمینی هست که ما که واسه عشقمون فوتبال بازی می کنیم اینجوری نشیم ؟

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
خدا وکیلی روز اولی خیلی حالم گرفته بود بابت این قضیه ! حالا هم دوباره بمحض اینکه اومدم تو سایت یاد این تاپیک افتادم گفتم دوباره بیام !

ولی جدا من نفهمیدم مشکل مرحوم پورتا از قبل جدی بوده یا نه ؟
چه تضمینی هست که ما که واسه عشقمون فوتبال بازی می کنیم اینجوری نشیم ؟

طبق اطلاعات راديوهد عزيز ، ايشون سابقه ي سكته داشته !

ehsan999

Registered User
لایک‌ها
0
یوفا به سویا حق لغو بازی سوپرجام اروپا را داد/ سویا برای پوئرتا به میدان می رود
با اینکه یوفا با توجه به مرگ آنتونیو پوئرتا ، تیم سویا را مختار به لغو بازی فردا مقابل میلان در سوپرجام اروپا کرده با این حال تیم اسپانیایی برای شادی روح بازیکن فقید خود به میدان می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال سویا شب گذشته غم انگیزترین تمرین تاریخ باشگاه را در نبود آنتونیو پوئرتا مدافع فقید خود برگزار کرد و صبح امروز به موناکو پرواز کرد تا فردا دیدار سوپرجام فوتبال اروپا را مقابل میلان برگزار کند. این در حالی است که یوفا این حق را برای سویا قائل شده بود تا با توجه به مرگ بازیکن خود این دیدار را به تعویق بیندازد. اما تیم سویا به پاس قدردانی از پوئرتا، فردا مقابل میلان به میدان خواهد رفت.

ژاوی ناوارو کاپیتان سویا گفت: ما می خواهیم بار دیگر این عنوان را از آن خود کنیم. سپس ، آن را به پوئرتا و خانواده اش تقدیم می کنیم.

سویا برای کسب ششمین عنوان قهرمانی در 15 ماه اخیر به میدان می رود آن هم در شرایطی که بازیکنان و مسئولان این تیم شرایط روحی نامساعدی دارند.

آنتونیو پوئرتا مدافع 22 ساله تیم سویا روز سه شنبه بر اثر حمله قلبی در بیمارستان درگذشت.

سی و سومین دیدار سوپر جام اروپا فردا بین تیم های سویا اسپانیا و میلان ایتالیا در استادو لوییس موناکو برگزار می شود .
روحش شاد:(

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
امیدوارم دیگه شاهد چنین اتفاقات غم انگیزی نباشیم. مرگ هر جوونی واقعا دردناک هست.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
امیدوارم دیگه شاهد چنین اتفاقات غم انگیزی نباشیم. مرگ هر جوونی واقعا دردناک هست.

موافقم...خدا بیامرزدش و روحش شاد باشه...ان شا ا...

امیدوارم سویا هم نتیجه بگیره تا روح اون خدا بیامرز شاد بشه:(بیچاره خانوادش:(:(:(

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,273
سلام به همه دوستان.
من هم از فوت این بازیکن خیلی متاسف وناراحت شدم...
72.gif

همچنین از دیدن صحنه های گذاشته شده از مراسم تشییع جنازه و باردار بودن همسرشون.
sad24.gif

اطلاعات پزشکی:
بیماری ایشون یک نوع بیماری قلبی به اسم "کاردیومیوپاتی آریتمی زای بطن راست قلب" بوده است.
به طور کلی کاردیومیوپاتی ها دسته ای از اختلالات اولیه قلبی هستند که بدون هیچ دلیل و علت خاصی (و در بسیاری از موارد به طور ارثی) ایجاد می شوند و باعث اختلال در عملکرد عضله قلب می شوند، به طوری که عضله قلب نمی تواند به خوبی منقبض شود و خون را پمپ کند.
برخی از کاردیومیوپاتی ها توانایی ایجاد آریتمی (اختلال در ریتم و ضربان قلب) و در نتیجه ایست قلبی (عدم پمپاژ خون از قلب به بافت ها) رو دارند.
وقتی آریتمی های خطرناک قلبی مثل VF و V-Tac که معادل ایست قلبی هستند ایجاد میشند، چون خونی برای استفاده اعضای بدن پمپ نمیشه مرگ بیمار حتمیه، مگر این که به طور بسیار فوری بیمار توسط دستگاه DC Shock تحت شوک قلبی قرار بگیره، و حتی بسیاری از پزشک ها اعتقاد دارند که اگر بیماری دچار ایست قلبی شد و به دستگاه شوک دسترسی نبود، بیمار رو برای یه مدت خیلی کوتاه به برق شهر وصل کنید، چون این جوری یه احتمال ضعیفی هست که برگرده، ولی اگر هیچ کاریش نکنید صد در صد میمیره!
من فکر می کنم قاعدتا این که ایشون این بیماری رو داشته با توجه به سوابقشون مشخص شده بوده و نمی دونم که چرا به ایشون اجازه بازی کردن رو می دادند! شاید بیماری شون از نوع بیماری های قلبی بوده که با فعالیت تشدید پیدا نمی کرده.
منبع این اطلاعات سایت ویکی پدیا است. در ضمن این رو هم بگم که طبق مطالب این سایت، بیماری ایشون ارثی بوده است.
خدا رحمتشون کنه.

دوست من اگه یه نفر پس از حمله قلبی دوباره دراز بکشه خطر مرگش خیلی زیاده ( راه رفتنش درست بود ) ولی تیم پزشکی قطعا متوجه نشده بود چون می تونست با عکس العمل سریع ...
دوست من، بعد از حمله قلبی همیشه یکی از دستورات پزشکی برای بیمار Complete Bed Rest (استراحت کامل) است. :)
این همسر پوئرتاست که همون طور که می بینید حامله هم هست.
sad24.gif

ولى اين اصلا درست نيست، اين همه موجود دو پاى بى‌خاصيت که همه خواهان مرگشون هستند زنده اند و طوريشون نميشه، اونوقت يکى‌مثل اين بايد بميره. واقعا غم انگيزه...
girl_sad.gif
کاملا درسته.
نمی دونم چرا مرگ همیشه آدم های خوب رو اول انتخاب می کنه!
بسیار جمله پرمفهومی بود پرشیانا خانم.

M A T R I X

Registered User
لایک‌ها
2
اطلاعات پزشکی:
بیماری ایشون یک نوع بیماری قلبی به اسم "کاردیومیوپاتی آریتمی زای بطن راست قلب" بوده است.
به طور کلی کاردیومیوپاتی ها دسته ای از اختلالات اولیه قلبی هستند که بدون هیچ دلیل و علت خاصی (و در بسیاری از موارد به طور ارثی) ایجاد می شوند و باعث اختلال در عملکرد عضله قلب می شوند، به طوری که عضله قلب نمی تواند به خوبی منقبض شود و خون را پمپ کند.
برخی از کاردیومیوپاتی ها توانایی ایجاد آریتمی (اختلال در ریتم و ضربان قلب) و در نتیجه ایست قلبی (عدم پمپاژ خون از قلب به بافت ها) رو دارند.
وقتی آریتمی های خطرناک قلبی مثل VF و V-Tac که معادل ایست قلبی هستند ایجاد میشند، چون خونی برای استفاده اعضای بدن پمپ نمیشه مرگ بیمار حتمیه، مگر این که به طور بسیار فوری بیمار توسط دستگاه DC Shock تحت شوک قلبی قرار بگیره، و حتی بسیاری از پزشک ها اعتقاد دارند که اگر بیماری دچار ایست قلبی شد و به دستگاه شوک دسترسی نبود، بیمار رو برای یه مدت خیلی کوتاه به برق شهر وصل کنید، چون این جوری یه احتمال ضعیفی هست که برگرده، ولی اگر هیچ کاریش نکنید صد در صد میمیره!
من فکر می کنم قاعدتا این که ایشون این بیماری رو داشته با توجه به سوابقشون مشخص شده بوده و نمی دونم که چرا به ایشون اجازه بازی کردن رو می دادند! شاید بیماری شون از نوع بیماری های قلبی بوده که با فعالیت تشدید پیدا نمی کرده.
منبع این اطلاعات سایت ویکی پدیا است. در ضمن این رو هم بگم که طبق مطالب این سایت، بیماری ایشون ارثی بوده است.
خدا رحمتشون کنه.

ممنونم دوست عزيز بابت اين اطلاعات . جدا" خدا رحمتش كنه.

البته بانو پرشياناي عزيز در اينكه اين حرف شما يه قاعده ي كلي هست ، هيچ شكي نيست ولي مطمئن نيستم كه در مورد مرگ ايشون هم صادق باشه . چون ما از رمز و رازهاي زندگي آنتونيوي عزيز بي خبر يوديم.

Penet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
منم از طرف طرفدار های چلسی ساکن در PT ، این واقعه رو به سویایی های عزیز و جامعه جهانی فوتبال تسلیت می گم ! :(

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
با سلام خدمت دوستان و تاسف از اين حادثه غم انگيز
متن زير گفت‌وگو با دكتر فولكر بولت پزشك مشهور آلماني درباره علت مرگ ناگهاني پوئرتا بازيكن تيم سويا هست كه از همشهري امارات نقل شده است:

قلب‌هاي ضعيف بازيكنان قوي

آنتونيوپوئرتا بازيكن تيم سويا اسپانيا هنگام بازي با تيم ختافه دچار ناراحتي تنفسي شده و راهي بيمارستان شد و پس از اينكه سه روز در كما قرار داشت روز سه‌شنبه گذشته درگذشت.
اين بازيكن در تابستان 2006 دوبار در هنگام تمرين بي‌هوش شده بود، ولي با اين حال در شروع فصل پزشكان تيم سويا تضمين كرده بوده‌اند كه هيچ ناراحتي نداشته و مي‌تواند بدون دردسر براي تيم خود بازي كند. دكتر هانس جورج پردل مسوول پزشكي دانشگاه ورزشي كلن آلمان در اين باره مي‌گويد: «متاسفانه جديت لازم براي جلوگيري از اين فجايع وجود ندارد.

در حالي كه بنابر دستور فدراسيون فوتبال آلمان از سال 1999 تمام باشگاه‌ها مجبور هستند تمام آزمايشات خود را به فدراسيون اطلاع بدهند، در اسپانيا چك كردن وضعيت بازيكنان مربوط به خود باشگاه‌ها است.»

پس از اين حادثه ناگوار در بازي بين دو تيم لسترسيتي و ناتينگهام فارست در جام اتحاديه انگلستان نيز دفاع تيم لستر تعادل خود را از دست داده و راهي بيمارستان شد.

اتفاقي كه باعث شد مسابقه نيمه تمام بماند. روزنامه زدويچه سايتونگ با دكتر فولكر بولت كه هنگام جام جهاني مسوول پزشكي ورزشگاه برلين بوده است در اين باره گفت‌وگويي انجام داده است:

*
آقاي بولت بازيكن تيم سويا آنتونيوپوئرتا هنگام بازي حالش به هم خورده است و روز سه‌شنبه درگذشت. اين سانحه براي يك ورزشكار حرفه‌اي كه اين همه تحت كنترل است چگونه پيش مي‌آيد؟

مرگ ناگهاني يك ورزشكار جوان به يك ناراحتي قلبي برمي‌گردد كه مدت‌ها وجود داشته ولي ناديده گرفته شده اينكه نتايج يك ورزشكار در آزمايش‌هاي پزشكي مثبت نشان دهد، دليلي بر سلامتي او نيست.

* دليل مرگ او چه چيزي مي‌توانسته باشد؟

به احتمال خيلي زياد يك ضربان اشتباه قلبي. قلب بي‌نظم و سريع مي‌تپد. خون به اندازه كافي به قلب نرسيده و مغز اكسيژن دريافت نمي‌كند.

* پوئرتا حتي توانسته بود يك بار از جاي خود بلند شده و راه برود. اما پس از آن در رختكن دوباره چند بار قلب او از كار افتاده بود. پزشكان در بيمارستان دليل مرگ او را نرسيدن اكسيژن كافي به مغز عنوان كرده بودند. دليل آن چيست؟

دليل اصلي مرگ در مورد ورزشكاران جوان بيماري ماهيچه‌هاي قلب است. اين مي‌تواند هم ارثي بوده و هم به وجود آمده باشد. رگ‌هاي قلب از زمان تولد تنگ بوده‌اند. اما اين مي‌بايستي در آزمايش قلب معمولي مشخص مي‌شد.

* فوتباليست‌هاي حرفه‌اي به بهترين نوع ممكن چك مي‌شوند. پس چطور مي‌شود اين گونه بيماري‌ها كشف نمي‌شوند؟

حتي با يك نوار قلبي خيلي خوب تا پنج درصد يك ريسك وجود دارد كه اين بيماري ناديده گرفته مي‌شود. از طرف ديگر بايد گفته شود كه يك بخشي از ماهيچه‌ قلب به خاطر سرماخوردگي زخم شده باشد. اما اگر ورزشكار خيلي زود در تمرين حاضر شده و به خود فشار بياورد، اين تبديل به يك ناراحتي قلبي شديد مي‌شود.

* آيا دوپينگ در اين ميان نقش بازي مي‌كند؟

به نظر من احتمال آن خيلي كم است. چون ورزشكاران در اين ميان زياد تست مي‌شوند.

* روزنامه‌ اسپانيايي گزارش كرده بودند كه اين بازيكن دوبار پيش از اين حادثه حالش به هم خورده است. اما پزشكان دليل آن را گرماي هوا دانسته بوده‌اند؟

يك چنين چيزي به عنوان پزشك مرا حسابي نگران مي‌كند چرا كه زماني كه اين اتفاق براي يك ورزشكار حرفه‌اي مي‌افتد، با توجه به فشار بدني او بايد خيلي با دقت زياد حسابي آزمايش شود. بايد گفت مسوولين باشگاه سهل انگاري كرده بودند.

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا دردناکه!!!

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
راستی یه سوال

آیا در ایران تا حالا نمونه این اتفاق افتاده ؟؟؟

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
مهرداد عزيز
تا جاييكه حافظه من ياري ميده حدود 20-25 سال پيش (البته نه در ورزش فوتبال) مجيد پاشا مقدم بسكتباليست محبوب آن دوره تيم ملي كه فكر كنم در باشگاه هماي تهران بازي ميكرد حين بازي باشگاهي به مشكل مشابهي دچار و متاسفانه جان به جان آفرين تسليم كرد.:(:(

بالا