برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید فلش 16 گیگ USB3 و پرسرعت

Mohsenx2

Registered User
لایک‌ها
139
بایستی همشون رو امتحان کنی ببینی توی کدومش اسم فلشت یا عبارت Usb Mass Storage Device نوشته شده.
اگر موس یا کیبوردت هم USB باشه با عبارت های دیگه نشون میده مثلا Usb Composite Device
توی پورت های خالی مقدار مصرف رو 0mA میزنه
توی عکس پیوست میتونی مصرف فلش منو ببینی که زده 500mA

زده 500mA
مصرف برق چه تاثیری داره ؟

mohsen_s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
حداکثر مقدار یرقی که میشه از USB2 گرفت 500mA هست ، پس احتمال اینکه یه فلش 500mA رو به پورت USB2 وصل کنید ولی چیزی روی کامپیوترتون نیاد زیاده ، اینجور مواقع فکر میکنید که فلش رو بد جا زدید و با یک یا چند بار درآوردن و جازدن فلش بالاخره روی سیستم شناخته میشه ولی نمیفهمید که در واقع دارید از کجا میخورید . من مشکل بالا رو با فلش HP V165W خودم هر روز دارم حتی روی کامپیوترهای سرور محل کار.
مشکل بعدی موقع استفاده از یو اس بی هاب های بدون منبع تغذیه پیش میاد ، در این حالت مجموع جریان مصرفی دستگاه های متصل شده به یه هاب نباید بیشتر از 500mA باشه پس شما حداکثر یه فلش رو میتونید به هاب وصل کنید وبیشتر از اون هر دو دستگاه از کار میفتن. متاسفانه اینم مشکل فعلی من هست.
و اما مسئله آخر خالی شدن زود هنگام باطری لپ تاپ هست. شما یه فلش 500mA رو با یه فلش 100mA مقایسه کن. 5 برابر مصرف بیشتر ، در واقع موقع خرید مموری کارت برای گوشی هم باید به این مسئله توجه کرد ولی متاسفانه شرکت های تولید کننده این مقادیر رو درج نمیکنن

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوب وقتی توی مشخصات فلش نزده . از کجا بفهمیم یک فلش چقدر مصرف میکنه غیر از اینکه خودمون بخریم:D

mohsen_s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خوب وقتی توی مشخصات فلش نزده . از کجا بفهمیم یک فلش چقدر مصرف میکنه غیر از اینکه خودمون بخریم:D
بعضی شرکت ها datasheet محصولاتشون رو توی سایتشون میزارن ولی دیگه با خداست ، معمولا هر چی شرکت کار درست تر باشه این اطلاعات رو بیشتر و دقیقتر عرضه میکنه
همین سیلیکن پاور هم بعداز اینکه باهاشون تماس گرفتم مقدار مصرف رو کمتر از 500mA عنوان کردن ، ولی خوب من مطمئن نبودم

راه حل دیگه هم سایتایی مثل همین فرومه که شما مدیرش هستی به هر حال من جواب قطعیمو اینجا گرفتم.

tarashee

Registered User
لایک‌ها
174
به نظر من اول patriot و ocz بعد adata چون هم سرعتشونو با نرم افزارهای مختلف تست کردم و هم کیفیت خوبی دارن

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
به نظر من OCZ فقط اسم در کرده چون اون مدلی که سرعتش خوب بود دیگه تولید نمیشه و اون OCZ Rally2 Turbo بود ولی الان فقط Rally2 معمولی تولید میشه که باز هم سرعت خوبی داره ولی از اون بهتر هم هست مثل Patriot و مارکهای دیگه و Corsair.

پی سی مارکت

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
پرسرعت ترین فلش مموری دنیا

2usk45f.gif
با گارانتی مادام العمر

Patriot Supersonic Boost XT USB 3.0 8GB
فلش مموری پاتریوت مدل سوپرسونیک بوست ایکس تی با ظرفیت 8 گیگ
2usk45f.gif
ظرفیت : 8 گیگابایت

فلش داریو مــــــــــــافـــــــــــوق صـــــــــــوت Patriot Memory

ظریفت ذخیره سازی این فلش 8GB است که به غیر از پورت USB 3.0 با پورت های USB 2.0/1.1 نیز کار میکند،همچنین کانکتور Supersonic Express بصورت کشویی است .
این فلش از قابلیت خواندن اطلاعات (سرعت واقعی) تا ۶۰MB برثانیه و سرعت نوشتن اطلاعات تا ۲۵MB بر ثانیه نیز برخوردار است.
2usk45f.gif
قیمت : 45000 تومان

خرید از طریق سایت پی سی مارکت
فلش مموری Patriot

javadb2

Registered User
لایک‌ها
0
دوتا سیلیکون پاورم رفت گارانتی
سومی رو سوخته نگه داشتم

zarinserv

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه واقعا دنبال یه فلش خوب میگردی من پتریوت رو بهت معرفی میکنم واقعا عالیه و اصل تایوان زیر نظر امریکا تولید میشه 16گیگش حدود72 تومن با usb 3x عرضه میشه که از Adata به نظر بنده بهتره

H.E.F

Registered User
لایک‌ها
58

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام. به نظر من سونی MicroVault USB 3.0 بهترین گزینست. بنده هم تا دلتون بخواد خرابی Kingmax و Adata و Silicon Power داشتم. اما سونی 6 ساله داره برام مثل بنز کار میکنه. البته مدلیش مد نظرمه که با فشار باز و بسته میشه. معرکست.

H.E.F

Registered User
لایک‌ها
58
من حساسیتم رپ سرعت رید و رایت فلشه میخوام ببینم این فلش های otg که تو بازار هست کدومش سرعتش بالاتره.اون سونی usb2 فکر نکنم سرعتش به usb3 ها برسه ولی بازم اگه به نسبت usb2 ها خوب باشه میگیرم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
من حساسیتم رپ سرعت رید و رایت فلشه میخوام ببینم این فلش های otg که تو بازار هست کدومش سرعتش بالاتره.اون سونی usb2 فکر نکنم سرعتش به usb3 ها برسه ولی بازم اگه به نسبت usb2 ها خوب باشه میگیرم
عزيز بنده كجا گفتم سوني USB 2.0 بخريد!!! اين سوني كه خدمتتون عرض كردم USB 3.0 هستش و سرعت ريد و رايتش گاها به 80 مگابايت در ثانيه ميرسه. ضمنا ديگه فلش سوني USB 2.0 توليد نميشه. همچنين به نظر من آيتم دوام رو هم در نظر بگيريد ، نه صرفا سرعت كه توي اين آيتم هم سوني عاليه. البته يه نكته مهم هم اينه كه اگر با گارانتي ايران رهجو بگيريد خيالتون از بابت اصل بودنشم راحته. اينم عكسشه(بازم تاكيد مي كنم فقط اين مدل كه باز و بسته ميشه و در شكل زير اومده رو بنده تست كردم و تاييد مي كنم) :
mL2e9yrIe00uNkAmzuC5sGw.jpg

يادمه چند سال پيش توي مجتمع كامپيوتر ايران فلش از برند Corsair كه دوال هم بود عرضه مي شد. اگه بتونيد از اون گير بياريد كه ديگه آخرشه. هم برند عالي هستش و هم سرعتش و دوامش بينظيره. اما فكر نكنم به اين راحتيا گير بياد(يا اصلا گير بياد). دقيقا اين شكلي بود:
survivor3_hero.png

H.E.F

Registered User
لایک‌ها
58
میبخشین چون من از فلش otg میگفتم با یه فلش جدید سونی اشتباه کردم نمیدونم دیدینش یا نه. این مدل هایی که گفتین و من ندیدم میگردم اگه قیمت و سرعتش خوب بود میگیرم از راهنماییتونم ممنون.ولی میخواستم اگه بشه فلش otg خوب بخرم که مثل اینکه اونا زیاد تعریفی ندارن

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
پرسرعت ترین فلش مموری دنیا

2usk45f.gif
با گارانتی مادام العمر

Patriot Supersonic Boost XT USB 3.0 8GB
فلش مموری پاتریوت مدل سوپرسونیک بوست ایکس تی با ظرفیت 8 گیگ
2usk45f.gif
ظرفیت : 8 گیگابایت

فلش داریو مــــــــــــافـــــــــــوق صـــــــــــوت Patriot Memory

ظریفت ذخیره سازی این فلش 8GB است که به غیر از پورت USB 3.0 با پورت های USB 2.0/1.1 نیز کار میکند،همچنین کانکتور Supersonic Express بصورت کشویی است .
این فلش از قابلیت خواندن اطلاعات (سرعت واقعی) تا ۶۰MB برثانیه و سرعت نوشتن اطلاعات تا ۲۵MB بر ثانیه نیز برخوردار است.
2usk45f.gif
قیمت : 45000 تومان

خرید از طریق سایت پی سی مارکت
فلش مموری Patriot
عزيز كجا گفته اين فلش سريعترين فلش دنياست!؟!؟؟!؟!؟ بنده فلش سوني دارم تا 75 مگابايت قشنگ جواب داد. اون وقت اين فلش ماوفق صوته!!!:D:D:D نكنه انرژي هسته اي توشه!!! لطفابه چرنديات سايتهاي ايراني زياد توجه نكنيد.
گارانتي مادام العمر هم صرفا جنبه تبليغاتي داره. چون منطقا اين فلش تا ابد توليد نميشه و خيلي بخوان بهت لطف كنن و انسان باشن و وجدان داشته باشن ازت با يه مبلغ مفت برش ميدارن و مابه التفاوتش رو نسبت به فلش جديد ازت ميگبرن و يهع فلش ديگه بهت ميدن كه همينم كم پيش مياد.

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
میبخشین چون من از فلش otg میگفتم با یه فلش جدید سونی اشتباه کردم نمیدونم دیدینش یا نه. این مدل هایی که گفتین و من ندیدم میگردم اگه قیمت و سرعتش خوب بود میگیرم از راهنماییتونم ممنون.ولی میخواستم اگه بشه فلش otg خوب بخرم که مثل اینکه اونا زیاد تعریفی ندارن
عزيز اصطلاح otg اي همون On The Go يعني فلشهايي كه بلافاصله پس از اتصال شناخته ميشن و اطلاعات نمايش داده ميشه. OTG مارك نيست عزيز و يه خصوصيت هستش كه تمام فلشهاي فعلي دارن. البته از تاجران ايراني بعيد نيست كه تو چين فلش با اين نام سفارش و با كيفيت افتضاح وارد بازار ايران كنند. در هر صورت otg برند نيست. ضمنا شما چجوري ميخواين قبل از خريد ببينيد سرعت اينايي كه بنده معرفي كردم چجوريه!؟ قيمتاش كه از فلشهاي معمولي يه كم بالاتر هستش.

H.E.F

Registered User
لایک‌ها
58
اقا یه سوال امکان داره فلش از یه مارک و یه مدل زیر یه بنچ مارک و یه سیستم سرعت متفاوت داشته باشه؟یعنی اصلا سرعتشون شانسی باشه؟

H.E.F

Registered User
لایک‌ها
58
نه داداش otg به فلش هایی میگن که به گوشی و تبلت وصل میشن اونی که شما میگی plug and play الان مارک های مختلف هر کدوم یه مدل فلش دادن که قابلیت otg دارن

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
نه داداش otg به فلش هایی میگن که به گوشی و تبلت وصل میشن اونی که شما میگی plug and play الان مارک های مختلف هر کدوم یه مدل فلش دادن که قابلیت otg دارن
عرض كردم كه تمام فلشهاي فعلي اين قابليت رو دارن. فقط اگر تبلت يا گوشي آندرويد باشه بايد فرمت فلش حتما FAT32 باشه تا تبلت يا گوشي اونو بشناسه. اما هارداهاي كسترنال 2.5 اينچ بسته به توان تغذيه USB تبلتها و گوشيها در مواردي بسيار معدود شناخته ميشن. اين از اين.

اقا یه سوال امکان داره فلش از یه مارک و یه مدل زیر یه بنچ مارک و یه سیستم سرعت متفاوت داشته باشه؟یعنی اصلا سرعتشون شانسی باشه؟

سرعتكار كردن پورتهاي USB به عوامل زيادي غير از نسخه USB بستگي داره ، مثلا مدل چيپ كنترلر USB 3.0 مي تونه تا حدي در بارهاي سنگين و زياد تاثير گذار باشه يا كيفيت و ميزان برق دهي پورت USB و هم چنين تعداد و توان مصرفي دستگاههاي USB كه در آن واحد به سيستم متصل هستند و همچنين عوامل نرم افزاري همچون AntiVirus و سلامت نرم افزاري و حتي در مواردي درايورها. اما شانسي نيستش. اگر سيستم ها از هر نظر ايده آل باشن تفاوتي نمي كنه.

بالا