برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید لپ تاپ

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
سلام دوستان،

برای کسی که میخواد یکی دو هفته مسافرت بره و باید دسترسی به اینترنت و ایمیل داشته باشه چی پیشنهاد میکنید؟

1- خرید یه نت بوک ارزان با توجه به اینکه کمتر پیش میاد مسافرت برم؟

2- یا خرج بیشتر و خرید یه لپ تاپ کامل؟

در ضمن برای هر کدوم از این موارد یه آپشنی پیشنهاد بدید. در ضمن با توجه به اینکه گفتم باید به اینترنت دسترسی داشته باشم، سیستمی که پیشنهاد میدید حتما مودم داشته باشه!

بودجه: نمیخوام زیاد خرج کنم چون کمتر پیش میاد از این موارد! اگر مورد یک رو پیشنهاد میکنید تا حدود 400تومن. اگر واقعا مورد دوم منطقی تره، خرج بیشتر هم میشه کرد...

امکانات:
- سیستم عامل ویندوز باشه برای وب گردی و outlook!
- برای بازی نمیخوام!

باتشکر
:)

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
Last edited:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala عزيز
1538.gif

. http://forum.persiantools.com/t123990-post2112753.htmlبراي تصميمگيري بين Netbook يا Notebook بايد به غير از نياز الانتون آينده را هم ببينيد! آخه خريد Netbook با توجه به محدوديت‌هايي كه داره، كار با آن، فقط مناسب سفر، مناسب نياز‌ كساني كه دائمن لازم هست كه سيستمي همراه خود داشته باشند(كوچك و سبك بودن) و نياز به انجام برنامه‌هاي تجاري و سبك دارند، قيمت پايين و ...!مي‌باشد. (اكثرن) به دليل نداشتن Optical drive، كوچكي صفحه نمايش(خستگي چشم در كارهاي دارز مدت)،(معمولن) غير استاندارد بودن Resolution تصوير(ناسازگاري بعضي از برنامه‌ها)، سرعت كم پروسسور و .... اين نوع سيستم‌ها را فقط مناسب استفاده كار‌هاي كوتاه مدت براي جستجو در وب، مكاتبات eMail و كار‌هاي دفتري (برنامه‌هاي مجموعه office) كرده‌است. شايد مطالعه اين آمار هم خالي از لطف نباشد!

. بر اساس بيشترين طرفدار محصولات كمپاني‌ها در زمينه Netbookها تا آنجا كه در سايت‌هاي مختلف ديده‌ام و تحقيقات خودم، Asus فعلن بيشترين طرفدار را دارد و در پي آن Dell و HP و Acer هستند!

. در بين مدل‌هاي Asus، مدل Eee PC 1000HE بيشترين محبوبيت را دارد. سايت TomsHardware در مقاله‌اي اين مدل را كاملن آناليز نموده‌‌است. در سايت LifeHacker و در يكي از Hive Five هايش اين مدل در بين 5 مدل ديگر مقام اول از نظر كاربران اين سايت، به دست آورده. طول عمر باطري، سرعت و بازدهي قابل قبول و ... از نكات مهم محبوبيت اين Netbook هست. جديدن(تقريبن!) يك مدل خيلي قشنگي هم به نام SeeShell با شماره مدل Eee PC 1101HA توليد كرده‌است، كه فكر نكنم وارد بازار ايران شده باشد!

. در مورد NoteBookها، شخصن فقط از Dell خوشم مي‌آيد، خوشبختانه اين شركت مدل‌هاي جديد و ارزان قيمتي هم توليد كرده كه با توجه به مشخصات قطعات بالاترشون نسبت به يك Netbook، مي‌توانند انتخاب بهتري نسبت به اون‌ها باشند. براي نمونه، مدل‌هاي جديد Inspiron كه مدل‌هاي 13 و 14 و 15 اينچ دارد. باز براي نمونه در مدل "14 آن، پروسسور Core™2 Duo داره تا 8GB حافظ قابل ارتقا هست (مناسب OSهاي 64bitي و مناسب آينده) ، دارا بودن Optical درايو و .... مدل‌هاي Studio دل هم بازار را با رنگ‌ها و طرح‌هاي متفاوتي كه داره را كه ديگه پر كرده! البته اين سري از سري قبلي هم گرانتر هست و هم سنگينتر. ولي من شخصن عاشق مدل‌هاي قبلي XPS دل با شماره‌هاي 1220 و 1330 بودم، چون هم قطعات بالايي در آنها بود و هم از طراحي و جمع و جور بودنشان خشم مي‌آمد. جديدن XPS ها با نام‌هاي Studi XPS ارائه مي‌شوند.

. اگر چه بعد از Dell انتخاب‌هاي بعديم ممكنه Toshiba يا HP باشه و از Sony معمولن خوشم نمياد! (چون در اكثر مدل‌هايش با قيمتي برابر با لپتاپ‌هاي ديگه، داراي قطعاتي ضعيفتر و پايينتر هست) اما جديدن با يك مدل از Sony به شماره VGN-CS190 براي بازيافت داده‌هايش و نصب ويندوز XP پيش من آورده‌ بودند، از شكلش و سرعت سيستم خوشم آمد، طرف اين را حدود 1،200 خريده بوده. اما طبق معمول مشخصات بعضي از قطعاتش پايين بود 3GB حافظه، كارت گرافيك Intel و همچنان پخش آهنگ از بلندگوهايش به خوبي صداي زيباي لپتاپ‌هاي Dell نبود. در كل از لحاظ زيبايي طراحي لپتاپ‌هاي Sony و Toshiba حرف ندارند.

. انشاالله كه در نهايت انتحاب خوبي داشته باشيد و در سفرتان دوستانتان را در اينجا فراموش نكنيد!

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/04/22
209266.gif
26650.gif

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
خوب من یکی از این نت بوک ها رو با یک مارک در پیت چینی دیروز از یکی از بجه ها خریدم. اتم 1.6 ، 1 گیگ رم 160 گیگ هارد. مثل همه بقیه !
رووش vs2008 رو با حتی protel DXP و فتوشاپ cs3 me و خیلی چرت و پرت های دیگه نصب کردم که روون اجرا شد ( می دونی که مثلا vs2008 روو PC معمولی هم آنچنان روون نیست، منظورم از روون اینه که تفاوت خاصی با سیستم معمولی احساس نکردم !
1024*600 اون برام کافی بود و یک مودم USB هم الان 25000 تومن خریدم که چیز خوبی به نظر میاد !
کمی دکمه هاش برای کار کردن ناجوره، با ماوسش هم راحت نیستم ( کوچیکه فضاش) اما در کل برای استفاده بد نیستند !
یعنی :
درایو نوری ندارن، مودم ندارن، بقیه چیزها کم نمیاری . اما این 2 گزینه مهمه ! که باید حتما در نظر بگیری، البته من یک کابل USB به IDE داشتم که DVD ROM رو اذیت کرد اما CD ROM رو عین باقلوا !!!!!! شناخت و ویندوز نصب کردم

باید کارت رو هم بگی، اگر مثل من معتاد اینترنتی و فقط می خوای بتونی به نت دسترسی داشته باشی، نت بوک کافیه و به وزنش می ارزه ! 430 تومن سازگار یک مدل داره s10 2rg که توو اینترنت جز سایت سازگار جای دیگه ندیدمش ! نوشته لن گیگابیت که شک دارم ولی بقیه مشخصاتش خوبه. فکر کنم بازار تهران بری نمایندگی ها راحت تا 400 تومن بتونی پیدا کنی

اگر کارت جز اینهاست باید کار رو بگی، الان حوالی 500-550 تومن میشه سیستم کاملا کاملی پیدا کرد که گاهی اوقات مشخصاتش از یک PC 550 تومنی بالاتره !

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala عزيز
1538.gif

. آقا داشتم براي دوستم دنبال يه لپتاپ سبك (زير 2 كيلو گرم) و قيمت زير 600 يورو مي‌گشتم كه هاردديسكش 500 باشه و پورت HDMI هم داشته باشه!! و .... كه يه هو Aspire® 3810 Timeline را ديدم! خيلي مشخصاتش عالي بود و مچ خواسته‌هاي دوستم!! 1.6KG وزن، قيمت EUR599 و داراي 500GB هارد و پورت‌ HDMI و ...... اگر به برند Acer حساسيت نداريد!! اين مدل خيلي مناسبي هست! قيمت ايرانش را نمي‌دانم!!

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/04/22
209266.gif
26650.gif

بالا