برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
سلام.
خوب با توجه به قدیمی بودن تاپیک قبلی و اینکه اون تاپیک از نظر من دیگه قابلیت مرجعیت رو نداره بهتر دیدم که این تاپیک رو ایجاد کنم .
چند نکته رو لازم میدونم یادآور شم و ختم کلام.

1-تاپیک دارای تاریخ هست . به این معنی که هر تاپیک با این عنوان مشخصا برای فصل خاصی از سال خاصی که در عنوان تاپیک ذکر شده ایجاد شده . در نتیجه اگر شما خواستید آذر ماه هم یک خرید از این سه قطعه داشته باشید به راحتی میتونید مستقیما به این تاپیک به عنوان مرجع اول مراجعه کرده ، جستجو کنید و اگر جوابی پیدا نکردید سوالتون رو طرح کنید.

چرا تاپیک باید تاریخ داشته باشه : با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی در قطعات کامپیوتر به خصوص این 3 قطعه و کارت گرافیک و هارد لازمه که مباحث کاملا به روز باشه و کاربر با خوندن مطالب قدیمی به اشتباه در خرید نیوفته.

2-اشتباه تاییپی یا حتی علمی در مشاوره به هیچ وجه باعث این نمیشه که کاربری که مشاوره میگیره خودش رو دارای حقی بدونه . یعنی اگر فردا آقای الف به عنوان مشاوره حتی به غلط حرفی زد مشاوره گیرنده مسئولیت پذیرفتن این حرف رو شخصا به عهده میگیره و هر گونه عواقب این مشاوره مستقیما به خود شخص مشاوره گیرنده بر میگرده. مدیریت بخش دخالتی در این بحث به عنوان شاکی و متهم نخواهد کرد.

3-مشاوره گیرنده حق داره راجب مواردی که پیشنهاد میگیره از مشاوره دهنده سوالاتشو بپرسه ، اما مشاوره دهنده هیچ وظیفه ای برای ادامه ی پاسخگویی ندارد.

4-قاعدتا بیش از 30% یک مشاوره به سلیقه های شخصی فرد برمیگرده ، پس مشاوره گیرنده باید کاملا این مساله رو در خرید و بررسی صحت مطالب مورد مشاوره لحاظ کنه.

توی پست دوم من یک خلاصه ی خیلی خیلی کوتاه از این سه قطعه مینویسم تا سوالات پایه ای تو این تاپیک همون اول جواب داده شده باشه.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
پردازنده و انواع آن :
پردازنده مغز اصلی کامپیوتره و میزان دارایی جیب شما مستقیما با این قطعه در ارتباطه . هرچقدر که این قطعه گرانتر و سریعتر باشه کار شمای کاربر سریعتر به انجام میرسه. در واقع شما مستقیما تاثیر این قطعه و میزان هزینه اتون رو در لحظه خواهید دید.
I69-2600-mainv01-jc.jpg

برای کامپیوترهای رومیزی 2 برند مطرح در دنیا وجود دارند که پردازنده تولید میکنند.
AMD
INTEL

اینکه کدوم بهتره ، یک پرسش کاملا بی معنیه . این 2 هر کدوم کارخانه ای مجزا هستند با خط تولیدی مجزا . هر پردازنده ی اینتل رو باید با همسان خودش در AMD مقایسه کرد و دست به مقایسه زدن کلی صرفا از روی تعصب بیجاست . پس خودتون رو درگیر این سوال مسخره هیچ وقت نکنید.

سوال غلط : AMD بهتره یا اینتل ؟
سوال درست : Core i5 2400 تو بازی بهتره یا Phenom II 1090 ؟

اگر به سوال درست دقت کنید 2 پارامتر اساسی داره.

1-بررسی مدل همسان باهم با ذکر نام کامل. که مثلا غلطش میشد این Core i5 بهتره یا X6 ه AMD?
2-کاربرد اصلی و ملاک اصلی در سوال طرح میشه . میپرسه بین این 2 مدل کدوم برای بازی بهتره. و این جواب دقیقتری داره.

-------

مادربرد : قطعه مادر برای حرفه ای ها و یک قطعه ی اجباری برای کاربران عادی. پول بیشتر معنیش سرعت بیشتر برای این قطعه نیست.
fatal1ty-p67-professional-review_1.jpg

برای مادربرد چند نکته باید گفته بشه :

1-
یک مادربرد و اسمش شامل چندین اطلاعاته . مثلا ASUS M4A88TD-M/USB3.0 این اسم دارای اطلاعات فنی بسیار بالایی همراه خودش هست . برای راحتی ما اینو 2 بخش کلیش میکنیم.الف : برند مادربرد برد ب: مدل مادربرد
2-
فاکتورهای زیادی در مادربرد نقش دارند. چون این بحث قرار نیست تماما فنی باشه پس از موارد این فاکتورها میگذریم .
3-در مادربرد هر چی گرونتر معنیش بهتر برای شمای خریدار نیست.
4-سلیقه در انتخاب مادربرد نقشی بالای 50% بازی میکنه . پس دقت کنید.

سوال غلط : Asus بهتره یا گیگابایت
سوال درست : با این قطعات و این بودجه بین این 2 برد H55m/ USB3.0 giga با H55M/LE ASUS کدوم مناسبتره.آیا فلان امکاناتی که مادربرد اسوس داره و گیگا نداره یا بالعکس به درد من میخوره؟

-------------------------------------------

رم : نقش واسط رو بازی میکنه.میزان هزینه شما برای رم مثل پردازنده تاثیر کاملا مستقیم نداره ، یعنی درصد تاثیرش در سرعت سیستم به اندازه پردازنده در اکثر موارد نیست.

RM1-D2.jpg

نکات راجب رم :

1-رم های DDR2 منقرض شده اند.
2-رم دارای 5 پارامتر اصلیه. الف :سرعت که مثلا 1333 ، 1600 و ...... ب:تاخیر مثل CL9 8 7 و.... ج:ظرفیت رم مثل 1 ، 2 ، 4 گیگابایت د:برند رم ه: برند چیپ رم
3- برای کارهای روزمره اول پارامتر ج بعد پارامتر بعد پارامتر الف و بعد د و ب و در آخر ه مطرحه.

سوال غلط : 2 گیگ Gskill بهتره یا 4 گیگ Kingmax
سوال درست : برای من که بازی میکنم با بودجه ی 100 تومن 2 گیگ رم 1866 بهتره یا مثلا 2*4 گیگ با سرعت 1333 ؟

Last edited:

arshia90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت شما دوست عزیز
دوست عزیز ظرفیت خرید من برای خرید تنها Case حدود یک ونیمه ، من با نرم افزارهای تحلیل آباکوس و کتیا و ... کار می کنم که احتیاج به سرعت خیلی بالا در تحلیل نرم افزاری داره و به عبارتی CPU و مقدار کش بالا هم خبلی برام مهمه ،
همینطور ram بالا فکر کنم خیلی تاثیر گذار باشه ، شنیدم که Core i7-2600 و Core i7-2600 K خیلی خوبه ، می خوام بدونم فرق این دو چیه و همچنین از چه Main و Ram ای استفاده کنم که از ظرفیت این Cpu بهترین بهره رو ببرم البته گرافیک هم در این نرم افزارها تقریبا" حایز اهمیته . پیشنهاد قطعات شما یه طور کلی برای رنج یک ونیم فقط برای کیس چی هستش،
خیلی ازتون ممنون میشم اگه پاسخم رو بدین ، واقعا" لطف بزرگی بهم می کنید چون کامپیوترم نمی کشه و برای انجام تحلیلهام احتیاج به تهیه سریع یه سیستم خوب دارم

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوب فعلا ! یک از سریعترین پردازنده های موجود بازار همین پردازنده ایه که اسم آوردی.
منتها!.
سری K که تو پسوند بعضی پردازنده ها میان معنیش اینه که یکی از فاکتورهای مهم اورکلاک توشون لحاظ شده و ضریبشون بازه . این معنیش قابلیت اورکلاک بالاتره.
حالا شما اهل اورکلاک هستی یا نه ؟ اگر هستی که خوب مادربردهای گرونتری باید بهت معرفی بشه.

arshia90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون که جواب دادین اینطور که شما گفتید 2600K برای من لزومی نداره چون عمر سیستم برام مهمه ، ممنون میشم اگه بگین چه مدل Main و رمی تهیه کنم که با 2600 جور در بیاد و کارایی cpu رو کم نکنه .

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
Core i7-2600
ASUS P8Z68-V PRO
4x4GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz
OCZ Agility 3 60GB SATA III SSD
HDD 500 F3 Samsung
Case Green Magnum II
Vga Gainward 560 1GB GDDR5
Power 885B Green
Dvdrw Liteon24x

حدود 1600 ه . یکم بالاپایینتره.

arshia90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متشکر ، امروز بعد از ظهر برا خرید اقدام می کنم .
واقعا" ممنونم دوست عزیز که راهنماییم کردید .

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
من خواهشم اینه قبل از خرید تحقیقاتتون رو کامل کنید بعد خرید کنید . فقط یک مشاوره از من رو ملاک خرید خودتون قرار ندید.

evance

Registered User
لایک‌ها
150
سلام
یه سیستم تا حدود 900 -950 معرفی کنید..
سیستم بیشترش برای گیم هست.. نه همیشه اما یه مورد استفاده اون بازی نیمه سنگین هست..
نیازی به هارد1ترا نیست 500 کافیه..
مانیتور20 اینچ باشه..
لطفا قطعه رو ذکر قیمت حدودی بازار عنوان نمایید
ممنون

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
Asrock H61 Icafe
Core i5-2310
Ram 2*2 Kingmax 1333 DDR3
Seagate 500GB
Dvdrw Liteon24x
Evga 450GTS 1GB GDDR5
Monitor 2053S LG
Power Green 530-EU
Case Green Wee
Mouse+Keyboard Genius 100 or 110
Speaker 2 Cyber Microlab

من قیمت نمیزنم.
حدودا 910 به قیمت تهرانه که تو شهرستان ماکس باید 950 بشه.

evance

Registered User
لایک‌ها
150
Asrock H61 Icafe
Core i5-2310
Ram 2*2 Kingmax 1333 DDR3
Seagate 500GB
Dvdrw Liteon24x
Evga 450GTS 1GB GDDR5
Monitor 2053S LG
Power Green 530-EU
Case Green Wee
Mouse+Keyboard Genius 100 or 110
Speaker 2 Cyber Microlab

من قیمت نمیزنم.
حدودا 910 به قیمت تهرانه که تو شهرستان ماکس باید 950 بشه.
سلام
مین اگه ممکنه ایسوس باشه..
گرافیک هم 460 میخوام بیرم 1گیگ..
ممنون از شما

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
بودجه اتون رو باید 100 تومنی حدودا افزایش بدید میتونید؟

peyman13618

Registered User
لایک‌ها
0
چند تا سوال داشتم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم:
1- تفاوت رم هايي كه يك طرف چيپ دارند با رم هاي با همون ظرفيت و دو طرف چيپ تو چي هست؟(كارايي و سرعت دسترسي )
2-جايي رو مي شناسيد كه رم هاي ddr3 رو benchmark كرده باشه و قابل اطمينان باشه؟
3- در مورد رم كينگستون اكثر سايت ها مي نويسن تقلبيش زياده نخريد آيا اين شامل رم هاي با گارانتي سرير يا ايمانتك هم ميشه؟ با اينكه شركت ايمانتك ميگه مي تونيد اصل بودن رم رو تو سايتش چك كنيد؟
4- در مورد رم هاي نوت بوك هم مقايسه اگه داريد بزارين تو اين تاپيك ممنون مي شم

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
راجب سوال 1 خیلی جای بحثش اینجا نیست . مباحث تخصصی تر حساب میشه جواب این سوال . به هر حال من شخصا فرق آنچنانی بینشون ندیدم . جز اینکه یک طرف چیپ دار ها کمتر مشکل سازگاری با پردازنده های اینتل داشتند.
2-نرم افزارهایی مثل Everest همچین امکانی توشون هست.
3-با گارانتی ایمانتک بگیری مشکل خاصی بابت اصل بودنش نداری.
4-ایضا جواب سوال 2.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
ASUS P8H61/USB3
+
Evga 460 GTX 1GB

yaghoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

دوستان 2 تا سوال داشتم.

اول این که، مناسبترین معادل AMD این مادربورد و CPU رو چه پیشنهاد میکنید؟
Foxconn G41

Dual core 5700 3.0
---------------------------------------
دومین سوال:
مادربرد جایگزین
Foxconn G41

و VGA Geforce 210 رو چی پیشنهاد میکنید.
با تشکر

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
سوال دوم رو من متوجه نشدم . میشه واضحتر بپرسی

yaghoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از پاسخگویی شما

سوال اولم واضح بود؟

منظورم از سوال دوم اینه که مثلا یه مادربرد و گرافیکی که توی همین رنج قیمت g41 و geforce 210 باشه ولی کارایی بهتری داشته باشه رو چی پیشنهاد میکنید؟
با تشکر

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
آها

راجب سوال اول : M4A78 LT-MLE + Athlon II x2 255
/
سوال دوم.
مادربرد با گرافیک بهتر تو رنج زیر 100 تومن برای AMD
Asrock 880GMH-LE/USB3.0
البته قوی تر از 210 خیلی حسابش نکن . 890 هم هست که خوب کلا گرون در میاد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا