برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید گوشی تا سقف 1.5 میلیون تومان و بالاتر

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
فیلم برداری گوشی n73 در حد یک دوربین دیجیتال عادی هست؟ یا فیلم برداری n93 و...؟

اگر گفته میشود که فیلم برداری کا800 خوب نیست, منظور چیست؟ فیلم برداری هایی که میکند از نظر فنی چه ویژگی هایی دارد که رضایت بخش نیست. تفاوت آن با فیلم برداری هندی کم ها و البته گوشی همچون n73 و n93 تا چه اندازه هست.

فیلم برداری گوشی Gigabyte G-cam با 5 مگاپیکسل, در حد n93 یا n73 هست؟ مشخصات این گوشی رو از کجا میتوان دید و بررسی کرد. چرایی محبوب نبودن این گوشی با توجه بهای ارزان و کیفیت تقریبا بالا(دستکم اسمی) چیست؟ آیا تنها مشکل همان ظاهر بد و مارک کم آوازه تر هست؟

فیلم برداری N93 در حد دوربین دیجیتالهای معمولی هست و نه دوربینهای دیجتال خوب و معروفی مثل cannon . عکس N73 و N93 هم در حد دوربینهای معمولی بازار هست مثل creative , zolterix , ... ولی انتظار نداشته باشید مثل کنون و نیکن عکس بگیرند.

مشکل فیلم برداری K800 کوچک بودن بیش از حد ابعاد فیلم است فیلمش در کامپیوتر اندازه یک قوطی کبریته از نظر اندازه واقعی.

مشکل Gigabyte G-cam و محبوب نبودنشون به این دلیله که یک گوشی موبایل میتونه عکس خوبی نگیره و گوشی خوبی باشه ولی نمیتونه برای مکالمه و مسیج مناسب نباشه و عکس و فیلم خیلی دعالی بگیره. شما گاهی ممکنه عکس بگیری ولی بیشتر باید در دسترس باشی و بتونی با گوشی مکالمه بکنی. من Gigabyte G-cam رو توصیه نمیکنم برای عکس فعلا N73 و N93 و گلاب به روتون K800 مناسبند.

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
فیلم برداری N93 در حد دوربین دیجیتالهای معمولی هست و نه دوربینهای دیجتال خوب و معروفی مثل cannon . عکس N73 و N93 هم در حد دوربینهای معمولی بازار هست مثل creative , zolterix , ... ولی انتظار نداشته باشید مثل کنون و نیکن عکس بگیرند.

مشکل فیلم برداری K800 کوچک بودن بیش از حد ابعاد فیلم است فیلمش در کامپیوتر اندازه یک قوطی کبریته از نظر اندازه واقعی.

مشکل Gigabyte G-cam و محبوب نبودنشون به این دلیله که یک گوشی موبایل میتونه عکس خوبی نگیره و گوشی خوبی باشه ولی نمیتونه برای مکالمه و مسیج مناسب نباشه و عکس و فیلم خیلی دعالی بگیره. شما گاهی ممکنه عکس بگیری ولی بیشتر باید در دسترس باشی و بتونی با گوشی مکالمه بکنی. من Gigabyte G-cam رو توصیه نمیکنم برای عکس فعلا N73 و N93 و گلاب به روتون K800 مناسبند.

در واقع میتوان گفت هیچ امکاناتی مهم تر از عکس + فیلم برداری نیست. اما به بازگویی خود شما کا800 فیلم برداری خوبی ندارد.
پس گویا بهترین گزینه n93 هست که قیمت بالایی دارد گویا؟
با توجه به بهای پایینی که Gigabyte G-cam دارد, اگر کیفیت فیلمبرداری در حد n93 و عکسبرداری در حد کا800 یا n73 باشد و حتی در امکانات دیگر مشکل داشته باشد به صرفه تر هست؟

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
در واقع میتوان گفت هیچ امکاناتی مهم تر از عکس + فیلم برداری نیست. اما به بازگویی خود شما کا800 فیلم برداری خوبی ندارد.
پس گویا بهترین گزینه n93 هست که قیمت بالایی دارد گویا؟
با توجه به بهای پایینی که Gigabyte G-cam دارد, اگر کیفیت فیلمبرداری در حد n93 و عکسبرداری در حد کا800 یا n73 باشد و حتی در امکانات دیگر مشکل داشته باشد به صرفه تر هست؟

تا اونجایی که من خبر دارم این Gigabyte G-cam فیلمبرداریش اصلا به N93 نمیرسه ولی در عکاسی بهتر از گوشیهای یاد شده است.
Gigabyte G-cam اگر گوشی رو برای عکاسی میخواهید گزینه خوبیه البته بلوتوث نداره و فکر فروشش هم نباید باشید دست دومش خریدار نداره.

N93 حدودا 650 باید باشه.
من یک گوشی دیگه هم به شما معرفی میکنم با عکاسی متوسط رو به خوب و فیلمبرداری خوب قیمتش الان 400 تومنه ولی احتمالا ارزونتر هم بشه.
http://www.gsmarena.com/nokia_6288-1711.php

nokia-6288_00.jpg

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
قربان، بروبچه های این فروم منتظرن یکی سپر بلا شه
223.gif
، بره g-cam رو بخره و ببینه اصلاً مشکلی به جز بلوتوثش داره یا نه ، چونکه به طور کلی گوشی خیلی خوبی هستش (از لحاظ آنتن دهی فقط فعلاً اینجا کسی از جزئیاتش اطلاعی نداره)، دلیل قیمت پایینش هم، نمی دونم چی بگم والا، ولی گیگابایت مثل نوکیا و سونی اریکسون تعداد زیادی گوشی در طی زمان نداده بیرون (چون قسمت موبایلش خیلی نوپاست) ، بصورتی که قابلیت هاشونو کم کم زیاد کنه، عوضش یه دونه camera phone فوق العاده داد بیرون! اگه به گذشته، همین یه سال پیش نگاه کنید می بینید که n90 قیمتش اون اولا بالای 600-700 بود، الان شده 350!! کمتر هم می شه! ولی همینم برای کارخونه ی سازنده ش سود داره! الان g-cam مدت زیادیه که وارد بازار شده، واسه همین قیمتش کلی اومده پایین (اول حدود 400 دلار بود، الان حدود 290 ) . درضمن فیلم برداریش فکر کنم در حد k800 هستش

ps : فروش دست دومش فکر می کنم راحت ترم باشه...البته به خاطر تاچ اسکرین بودنش باید خوب از گوشی نگهداری بشه تا بعداً خوب فروش بره!

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
http://shop.gooshishop.com/index3-7-f.asp
در این بخش که مشخصات این گوشی ذکر شده, جایی ننوشته که بلوتوث نداره!!!
همچنین در صورتی که فیلم برداری در حد کا800 داشته باشه میشه گفت باید کنار گذاشت. آیا کیفیت فیلم برداری این گوشی در حد VCD هست؟ با توجه به اشاره ی یکی از دوستان در حد N73 ?

پیرامون گوشی پیشنهادی Nokia 6288 گویا دوربین 2 مگاپیکسلی داره!

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
بلوتوث نداره مطمئن باشید!
بهترین فیلم برداری رو n93 داره 640x480 , 30fps و بعد ازون w900 با 320x240 , 30fps
ولی ان 93 گرونه، اگه بخواید هم فیلم برداریش نسبتاً خوب باشه هم عکسش، nokia n73 تنها انتخابتونه (البته بین سامسونگ ها هم گوشی های خفنی هستش که من اطلاع دقیق ندارم!)

ولی از من می شنوید همون g-cam رو بگیرید!!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
http://shop.gooshishop.com/index3-7-f.asp
در این بخش که مشخصات این گوشی ذکر شده, جایی ننوشته که بلوتوث نداره!!!
همچنین در صورتی که فیلم برداری در حد کا800 داشته باشه میشه گفت باید کنار گذاشت. آیا کیفیت فیلم برداری این گوشی در حد VCD هست؟ با توجه به اشاره ی یکی از دوستان در حد N73 ?

پیرامون گوشی پیشنهادی Nokia 6288 گویا دوربین 2 مگاپیکسلی داره!

Nokia 6288 دوربینش 2 مگا پیکسله ولی فیلم برداریش 640*480 است یعنی دو برابر N73 و w900 . چون فیلمبرداری برای شما مهمه انتخابهای زیادی ندارید.
N93
N73
6288
W900
E70
6280

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
6233 هم با رزلوشن 480*640 فیلم برداری میکنه.

nokia-6233.gif

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
Nokia 6288 دوربینش 2 مگا پیکسله ولی فیلم برداریش 640*480 است یعنی دو برابر N73 و w900 . چون فیلمبرداری برای شما مهمه انتخابهای زیادی ندارید.
N93
N73
6288
W900
E70
6280

با بررسی این جستار(تاپیک):
http://forum.persiantools.com/t54220.html
میتوان گفت در عکس برداری کا800 بهترین گزینه هست.
اما از آنجایی که گویا فیلم برداری ان73 و همچنین سدای آن وضعیت بهتری دارد + نصب نرم افزار میتوان گفت هزینه ی بیشتر (70 تومن) بری این گوشی به صرفه تر هست.
تنها اگر شدنیست نکاتی را که باید هنگام خرید ان73 در نظر داشت را بگویید تا در آیند هبا مشکلی روبرو نباشیم!
دریغ از 6280 و 6288 که 2 مگا پیکسل هستند!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با بررسی این جستار(تاپیک):
http://forum.persiantools.com/t54220.html
میتوان گفت در عکس برداری کا800 بهترین گزینه هست.
اما از آنجایی که گویا فیلم برداری ان73 و همچنین سدای آن وضعیت بهتری دارد + نصب نرم افزار میتوان گفت هزینه ی بیشتر (70 تومن) بری این گوشی به صرفه تر هست.
تنها اگر شدنیست نکاتی را که باید هنگام خرید ان73 در نظر داشت را بگویید تا در آیند هبا مشکلی روبرو نباشیم!
دریغ از 6280 و 6288 که 2 مگا پیکسل هستند!

یکی از چیزهای مهم اینه که کد *#06# رو بزنی و سریال نامبر گوشی رو با سریال نامبر زیر جای باطری چک کنی که یکی باشه. دیگه چک کن حتما دو سه دقیقه آنتن بده مطمئن باشی رجیسترش مشکل نداره

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
سلام
ببینید اینجا چند تا پارامتر هست که به نظر من توی خرید گوشی بین 300 تا 400 تومن می تونه مهم باشه :

*** حتما گوشیم دکمه هاش خوش دست باشه ، مخصوصا joystick اون
*** نرم افزار هم براش زید پیدا بشه
*** گوشی به هر صورت بدون درایور به کامپیوتر وصل بشه مثلا USB mass storage device رو ساپورت کنه
*** پخش mp3 اون حتما خفن باشه
*** داشتن سیستم عامل symbian

** قابیت تغییر ظاهر داشته باشه
** رم بالا داشته باشه
** رم ارزون داشته باشه

* گارانتی خوب داشته باشه
* عکس قابل قبول بگیره
* بدنه تقریبا مقاوم داشته باشه
* دیگه خیلی هم زشت نباشه
* register شده باشه
* بد نیست اگه USB 2 داشته باشم
* شارژ خوب داشته باشه

به هر حال تحقیقی که انجام دادم فعلا این چند تا رو مناسب دیدم .
3250 : به نظر گوشی خوبی میاد به غیر از دوربینش ، کیفیت موسیقی بالا . روم 1 گیگ . mass storage رو ساپورت میکنه . فلاش نداره
N72 : دوربین خوب ، سرعت پایین تر نسبت به 3250 ، در اصل همون N70 به اضافه سالاد . زشت تر از N70 ، فلاش
N70 : شیک ، قابل تغییر قیافه بالا ، سرعت خیلی بالایی نداره نسبت به بقیه . دوتا دوربین داره . دوربین راضی کننده . فلاش
N71 : دوستان توصیه می کنن من اصلاعات زیادی در موردش ندارم
W810 : عیب نداشتن symbian ، زیبا تا حدودی
W800 : نداشتن symbian ، زشت تر از W810
5500 : دوربینش یه کم میلنگه البته از نظرای دیگه واقعا کامله

حالا شما از بین این 7 تا گوشی بین 300 تا 400 کدوم رو بهتر میدونید ؟

مازیار

Registered User
لایک‌ها
2
سلام! چه حوصله ای داشتی اینهمه رو تایپ کردی!

خوب با توجه به این سه مورد زیر:
*** گوشی به هر صورت بدون درایور به کامپیوتر وصل بشه مثلا USB mass storage device رو ساپورت کنه
*** پخش mp3 اون حتما خفن باشه
*** بد نیست اگه USB 2 داشته باشم
باید بگم 3250 هر سه رو داره! N71 هم داره این خصوصیاتو ولی کیفیت MP3 اش به 3250 نمی رسه!
N70 و N72 تقریبا هیچ کدوم این خصوصیات رو ندارن! فقط یکم N72 روی پلیرش میشه حساب کرد! اون هم نه زیاد! چون پلیر S60 3rd edition یه چیز دیگه است!
خوب 3250 هر سه رو داشت! اینا رو هم داره:
** قابیت تغییر ظاهر داشته باشه
** رم بالا داشته باشه
** رم ارزون داشته باشه
رمش ارزون شده و دیگه تقریبا همه گوشی ها میکرو اس دی یا مینی اس دی میخورن! من که خریدم توش 128 بود. شاید 256 هم پیدا شه! ولی در هر صورت باید یه رم خودت بخری! 512 یا 1 گیگ تا بتونی از پلیرش لذت ببری!
اگه جدید هم باشه فرمویرش میتونه تا 2 گیگ رو ساپورت کنه!
اینا رو هم داره:

*** حتما گوشیم دکمه هاش خوش دست باشه ، مخصوصا joystick اون
***گارانتی خوب داشته باشه
*** عکس قابل قبول بگیره
*** بدنه تقریبا مقاوم داشته باشه
*** دیگه خیلی هم زشت نباشه
*** register شده باشه
*** شارژ خوب داشته باشه

درسته که دوربینش زیاد خفن نیست ولی همون طور که نوشتی قابل قبوله!
زشت هم نیست و طراحی خوبی داره!
همه اینها رو توی گوشی هایی که نوشتی 3250 داره! تازه N71 به نظرم بزرگ و زست هم هست!
W800 قدیمی شده تقریبا ولی اگه اینا رو بیخیال شی:

***دیگه خیلی هم زشت نباشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*** قابیت تغییر ظاهر داشته باشه
*** رم ارزون داشته باشه!!!
می تونی W810 بخری! هم رمش گرونه! هم گوشی سادهاست و تغییر ظاهر خاصی نمی تونه بده! هم زشته و پلاستیکی به نظر میاد!

ابلیس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر میکنم انتخاب اصلی بین n72 و n70 و 3250 باشه . بقیشون زیاد جالب نیستن

مازیار

Registered User
لایک‌ها
2
فکر میکنم انتخاب اصلی بین n72 و n70 و 3250 باشه . بقیشون زیاد جالب نیستن
100% تایید میشه! و از بین این ها تنها گوشی که تمام این امکانات رو داره 3250 هستش!

Bax_021

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مازیار جان این چیزایی که راجع به w810 می گی رو به جز یه موردش که زیاد هم مهم نیست قبول ندارم
810 تنها عیبش نبودن سیمبینه که زیاد هم مهم نیست
اگر شماها عشق برنامه اید هر چقدر دوست دارید تو کامپیوترتون برنامه بریزید
من با 3250 زیاد سرو کار داشتم
810 وزنش 99 گرم در مقابل 3250 مثل پر کاه می مونه
خیلی خوش دست تر از 3250 هست
اینو من نمی گم استفاده کننده ها می گن
810 بهترین پخش کننده ی موزیک در سال 2006 شناخته شد پس اینم یه مزیت دیگه
و رمش هم (512) دقیقا 2 هزار تومن ارزون تر از 3250 هست
جنسش هم نه پلاستیکه نه به نظر پلاستیک میاد
جنسش graphitte composite هستش
پس زیاد طرف 3250 رو نگیرید در مقابل 810 که قیمتش هم کمتره
اگر غلط املائی دارم معذرت می خوام