• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مشاوره جهت خرید netbook

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,507
سلام به عزیزان

من دنبال خرید یه تبلت اندرویدی هستم جدیدا با محصولی جدید آشنا شدم

البته در گذشته هم دیده بود گذشته ها دور اما انگار دوباره تولید میشن قدیم هند هلد پی سی ها بودن که سیستم عامل لیموکس یا ce داشتن

اما این محصولات جدید به نام netbook هستن

این netbook ها سخت افزار تبلت دارن یعنی کمی ضعیفتر از مینی لپتاپ اما ظاهر لپتاپ دارن و سیستم عاملشون اندروید هست

به عنوان مثال این برند و مدل AIRIS Kira N10021

AIRIS%20KIRA%20N10021G.jpg

Android 2.3
10 Inch Wide TFT Display (1024×600), normal display (no touch capability)
ARM11 IMAPX210 up to 1 GHz CPU
Memory 512 MB DDR2
Storage 4 GB Flash
4x USB
Micro SD/SD-HC Card reader
WLAN 802.11bgn
LAN 10/100 Mb (RJ-45)
Built-in Graphics 1080p Compatible
Mini HDMI Video Output
Webcam 0.3 Mpix
Speakers , Microphone and Audio Input / Output
Battery life Around 6 Hours
Weight -0.90 KG

همونطور که میبینید یک مینی نوت بوک هست که برای اتصالات و استفاده از شبکه هست

فیلم فول hd پخش میکنه کار با دستگاه مثل لپتاپه حتی موس ساپورت میکنه خروجی اسپیکر و ورودی میکروفون داره و ...................

همین دستگاه من تو ایران قیمت گرفتم 300 هزار تومنه هزینه اش که خیلی به صرفه اس

حالا سوال من اینه آیا این دستگاه ها ارزش خرید دارن؟ تا اونجایی که فهمیدم سیستم عامل netbook ها آپدیت نمیشه آیا ارزش خرید دارن؟

جایی میشناسید از این جور دستگاه ها داشته باشه؟

در کل نظرتون نسبت به این جور دستگاه ها چیه؟

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,416
به نظرم LCD اونقدر افتضاحه که رغبت نمیکنی باهاش کار کنی. پردازندش هم ضعیفه...پس قیمتش بی دلیل کم نیست.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,507
به نظرم LCD اونقدر افتضاحه که رغبت نمیکنی باهاش کار کنی. پردازندش هم ضعیفه...پس قیمتش بی دلیل کم نیست.

ممون از توجهتون

این دستگاه برای نمونه گذاشتم که دوستان بدونن netbook چی هست تا بهتر بتونن کمک کنن در کنار این موضوع این یه netbook قدیمیه از ورژن اندروید 2.3.3 میشه فهمید که برای این ورزن اندروید و سال ساخت دستگاه هم رم این دستگاه عالیه هم cpu

خود من چند سال پیش یه ارکاس مدل 7o internet tablet داشتم که 250 گیگ هارد ssd داشت اندروید 2.2 بود و رم 256 بود اصلا هم هنگی نداشت ازش راضی بودم اما برای این netnook که 512ه cpu تبلت من arm 8 بود برای این 11 ه

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,416
نظر شخصی من اینه که آندروید به درد نمیخوره...فقط واسه گوشی خوبه...نرم افزارهاش خیلی ساده و کم کاربرد هستند.....مثلا روی ویندوز ACDSEE میتونه کارهایی رو بکنه که 100 تا نرم افزار آندورید از عهدش بر نمیان....

تبلت آندرویدی فقط به درد کارهای دم دستی میخوره...بهینگی سیستم عاملشم که تعطیل....هی سخت افزاراش رو چند برابر میکنن ولی هنوز لگ میزنه.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,507
نظر شخصی من اینه که آندروید به درد نمیخوره...فقط واسه گوشی خوبه...نرم افزارهاش خیلی ساده و کم کاربرد هستند.....مثلا روی ویندوز ACDSEE میتونه کارهایی رو بکنه که 100 تا نرم افزار آندورید از عهدش بر نمیان....

تبلت آندرویدی فقط به درد کارهای دم دستی میخوره...بهینگی سیستم عاملشم که تعطیل....هی سخت افزاراش رو چند برابر میکنن ولی هنوز لگ میزنه.

هر چی میگذره علم و تکنولوژی پیشرفت میکنه یه زمانی سیستم عامل ce کاربرد داشت یه روز ویندوز ها سبک شده یه روز اندروید و ................

الان 95 درصد تبلت ها و گوشی ها اندرویدن

از زمانی که ماکروسافت نوکیا خرید ویندوز فون 8 اومد رو سری لامیا تازه مردم فهمیدن ویندوز فون چی هست قبلش فقط و چنتا مدل htc و سامسونگ داشتنش

زمانی که خیلی ها نمیدونستن سیستم عامل رو گوشی یعنی چی من آی میت SP3 که ویندوز موبایل 2003 SE Smartphone داشت

آی میت k-jam داشتم ویندوز موبایل 5 داشت

htc touch 3g داشتم که ویندوز موبایل حرفه ای 6.1 داشت اون زمان تا 16 گیگ رم میکرو میخورد 3g ساپورت میکرد وای فایو داشت a-gps داشت اما آشغالترین گوشی عمرم بود اون زمان 450 هزار تومن خریدمش اندازه k310 شرف نداشت آنتنش میپرید تاچ خراب میشد یهو میدید برای چند روز رم نمیشناسه و ............... اون زمان تو اینترنت جستجو کردم خیلی ها مشکل منو داشتن مشکل از ویندوز موبایل بود

دادم ویندوز موبایل 6.5 رسمی خود گوشی نصب کردن بدتر شد یعنی دیگه یتیکه پلاستیک بود دیگه اصلا آنتن نداشت و ............. رادیو رام هم نصب کردم درست نشد

من نمیگم اندروید خوبه اما حداقل اندروید اشغال دست مردم نداده از اول تا الان در حد خودش خوبه اندروید بر پایه جاواست

من گوشی موتورولا a1200 هم داشتم سیستم عامل لینوکس بود اون زمان شبیه ساز ps1 داشت بعضی بازیا ps1 راحت اجرا میکرد یک بارم آخ نگفت اما من هر وقت گوشی ویندوز دار خریدم بدترین تلخترین خاطرات زندگیم شدن

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,416
بذار با لپتاپ اومدم جواب میدم :p

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

بالا