برگزیده های پرشین تولز

مشاوره درمورد خرید کامپیوتر

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,542
سام علیکم
دوزتان قصد خرید کامپیوتر دارم
موندم چقدر هزینه کنم فقط چیز سس شعری نباشه
ترجیحا جمع کردن سیستم با کارت گرافیک یا گرافیک مجتمع قوی که نفتی نباشه استوک هم بنا به رهنمودهای داهیانه @Dodge Super Bee نباشه
میگم جمع کردن چون از پیش اسمبل شده با قیمت معقول ندیدم

پ.ن: تاپیک خواهشا از پاتوق منتقل نشه مشاوره از کاربرای غیرکاسب میخوام

Last edited:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,684
تاپیک رو منتقل و استارتر رو بکنید ادب

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
عمولی یعنی یه نفر که اسمش لی هست و عموت هم هست؟

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
من دوبار مینی کیس لنوو و اچ پی گرفتم راضی بودم فقط هاردهاشون همه ریفر هستن بدون هارد بگیر

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
به نظر من هم مینی کیس های استوک تو بازار کیفیت خوب و قیمت مناسبی دارند. کیس های تاور استوک هم تو بازار هستش که اونها هم خوبند.
باید ببینید چه کارهایی می خواهید با سیستم بکنید.

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,542
من دوبار مینی کیس لنوو و اچ پی گرفتم راضی بودم فقط هاردهاشون همه ریفر هستن بدون هارد بگیر
اینا رو جایی هست سفارشی بده؟؟؟ 🤔 بدون هارد که قطعا میگیرم ssd میندازم چیزی که زیاد دارم هارد اکسترنال
ولی خب قطعات دیگه هم سفارشی بزنه منظورم gpu هست، گرافیکای intel hd به لعنت خدا هم نمیرزن.

پ.ن: ادین لعنت کنه انویدیا رو بساط mobile gpu هاشو جمع کرد وگرنه الان mini pc اندازه قوطی کوکاکولا میزدن لازمم نبود استوک بگیریم. البته نمیدونم چه خبره چون amd هم apu میزنه اما دریغ از یه مینی pc یا budget system درست درمون
اینتل هم لعنت کنه بابا یا اون گرافیک مسخره تو وردار یا چیز درست بذار، جدیدا روی نسل آخرش گرافیک مجتمع حسابی گذاشته اما شوربختانه فقط رو چیپستهای موبایلش

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
اینا رو جایی هست سفارشی بده؟؟؟ 🤔 بدون هارد که قطعا میگیرم ssd میندازم چیزی که زیاد دارم هارد اکسترنال
ولی خب قطعات دیگه هم سفارشی بزنه منظورم gpu هست، گرافیکای intel hd به لعنت خدا هم نمیرزن.

پ.ن: ادین لعنت کنه انویدیا رو بساط mobile gpu هاشو جمع کرد وگرنه الان mini pc اندازه قوطی کوکاکولا میزدن لازمم نبود استوک بگیریم. البته نمیدونم چه خبره چون amd هم apu میزنه اما دریغ از یه مینی pc یا budget system درست درمون
اینتل هم لعنت کنه بابا یا اون گرافیک مسخره تو وردار یا چیز درست بذار، جدیدا روی نسل آخرش گرافیک مجتمع حسابی گذاشته اما شوربختانه فقط رو چیپستهای موبایلش
مینی کیسها کلا بخاطر پاور پایینشون نمیشه گرافیک قوی گذاشت مدلهایی که براشون هست فرقی چندانی با گرافیک مجتمع ندارن!

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,542
مینی کیسها کلا بخاطر پاور پایینشون نمیشه گرافیک قوی گذاشت مدلهایی که براشون هست فرقی چندانی با گرافیک مجتمع ندارن!
ای بابا...
گرافیک مجتمعهاشونم چون فوقش cpu شون تا نسل ششه چندان جالب نیس آخه...
من یه چیزی میخواستم حداقل شبیه ساز ps2 رو بکشه+مهارتهای بیسیک برنامه نویسی و شبکه رو بشه روش تمرین کنم.
در کل باید شبیه ساز ps2 رو بکشه آخه. گوشی خریدم 9 تومن شبیه ساز ps2 هر بازی ای شصت فریم میاره (البته نمیخوام با این کارا مستهلکش کنم) اونوقت کیس گنده شش هفت تومنی نیاره خیلی ستمه.
در کلم استفاده ش گیم نی یه کنسول جای ps4 م بعدا میخرم، همین که زیاد زاقارت نباشه ضعیفتر از گوشیم خیلی ستمه دیگه. سیاستهای این سازنده های قطعه هم خیلی شخمیه به مولا... بدترینش همون اینتل تازه این نسل یه گرافیک حسابی گذاشته اونم رو چیپستای موبایل. قویترین apu تا همین ماه ryzen 5 3400g قدیمی بود تو این آشفته بازار قیمت بالا گرافیک... تو خود بخوان این حدیث مجمل.
من خیلی وقته میخوان بگیرم ولی چیز شخمی نمیخوام باشه

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
چرا کیس با همون کانفیگ لپتاپ، خیلی گرونتر از لپتاپ درمیاد؟ (کیس بدون مانیتور و کیبورد و موس)

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
چرا کیس با همون کانفیگ لپتاپ، خیلی گرونتر از لپتاپ درمیاد؟ (کیس بدون مانیتور و کیبورد و موس)
اتفاقا بر عکسه، پی سی مقرون به صرفه تره
تازه اینم در نظر بگیر که تمام قطعات استفاده شده توی لپ تاپ نسخه موبایل هستن و خیلی خیلی ضعیفتر از نسخه دسکتاپ
رم و سی پی یو و گرافیک و هارد موجود توی لپ تاپ رو اگه بخوای معادل سازی کنی با پی سی باید 2 3 مدل پایینترشو در نظر بگیری

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
@Tidus
برای چه کاری میخوای؟ و چقدر میتونی هزینه کنی؟
اگه میخوای باهاش کارای نسبتا معمولیه گرافیکی انجام بدی مینی کیس میتونی برداری، گرچه همونطور که دوستان گفتن مینی کیس کلا زیاد جای مانور نداره مثلا گرافیک خوب نمیتونی روش بندازی، نهایت یه 1030 میتونی بندازی که اونم نسبت به گرافیک های جدید خیلی خیلی ضعیف محسوب میشه ولی خب برای کارای معمول مثل وبگردی و اینا کفایت میکنه
ولی اگه میخوای بعدا جای ارتقا داشته باشه یه نسل 6 اینتل یا یه نسل 1000 یا 2000 رایزن بردار با یه مین معمولی
باز خواستی ارزون تر در بیاد یه نسل 4 اینتل بگیر، سری i5 یا اگه بودجه داشتی i7
ارزونه ارزونه هم اگه خواستی یه سیستم 775 با سی پی یو کواد سری 9000 یا 8000 میتونی برداری
درکل خودت باید خیلی دقیق بررسی کنی چون بودجه ت محدوده ولی اگه کاره خاصی نداری مورد دوم (نسل 4 اینتل) با گرافیک داخلی به نظرم بهتره

پ.ن: سیستم 775 رو دست کم نگیر، درسته یکم قدیمیه ولی هنوزم میشه باهاش حتی کارای سنگین انجام داد. من پارسال یه سیستم برای دوستم بستم و قطعاتی هم که روش گذاشتم آخرین حدی بود که دیگه مین ساپورت میکرد، الان باهاش حتی زیبراش که برنامه خیلی سنگینیه هم کار میکنه

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
b85 plus مین
8 گیگ ddr3 1600
cpu 4460
گرافیگ مجتمع در حد 1.5 گیگ واقعی
پاور ی گرین دست دو 500 بگیر

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,542
@Tidus
برای چه کاری میخوای؟ و چقدر میتونی هزینه کنی؟
اگه میخوای باهاش کارای نسبتا معمولیه گرافیکی انجام بدی مینی کیس میتونی برداری، گرچه همونطور که دوستان گفتن مینی کیس کلا زیاد جای مانور نداره مثلا گرافیک خوب نمیتونی روش بندازی، نهایت یه 1030 میتونی بندازی که اونم نسبت به گرافیک های جدید خیلی خیلی ضعیف محسوب میشه ولی خب برای کارای معمول مثل وبگردی و اینا کفایت میکنه
ولی اگه میخوای بعدا جای ارتقا داشته باشه یه نسل 6 اینتل یا یه نسل 1000 یا 2000 رایزن بردار با یه مین معمولی
باز خواستی ارزون تر در بیاد یه نسل 4 اینتل بگیر، سری i5 یا اگه بودجه داشتی i7
ارزونه ارزونه هم اگه خواستی یه سیستم 775 با سی پی یو کواد سری 9000 یا 8000 میتونی برداری
درکل خودت باید خیلی دقیق بررسی کنی چون بودجه ت محدوده ولی اگه کاره خاصی نداری مورد دوم (نسل 4 اینتل) با گرافیک داخلی به نظرم بهتره

پ.ن: سیستم 775 رو دست کم نگیر، درسته یکم قدیمیه ولی هنوزم میشه باهاش حتی کارای سنگین انجام داد. من پارسال یه سیستم برای دوستم بستم و قطعاتی هم که روش گذاشتم آخرین حدی بود که دیگه مین ساپورت میکرد، الان باهاش حتی زیبراش که برنامه خیلی سنگینیه هم کار میکنه
بودجه در حد ماکزیمم پنج ت
به نظرت چی میشه گرفت؟؟🤔 یکی از دوستان گفت تاور استوک ولی سرچ کردم تو ایمالز چیزی نبود.

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,542
البته mini pc گفتم نیست برای ما نیست😜
nuc 8 با گرافیک discrete و i3 و SSD زیر 200 دلار البته میری سایت خرید با ip ایران access denied میده
ایرانم که - 200 دلار رو همون 2000 دلار باید حساب کنی تو بازار کامپیوتر

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,848
اگه وب میخوای بگردی یه مینی بگیر که گرافیک آنبرد درست حسابی داشته باشه که نیاز به خرید کارت جدا نباشه

با این کارتهای قدیمی و....دور گیم رو خط بکش. میخوای بازی 8سال پیش رو با 25فریم بازی کنی که چهه

با ملت چونه بزن خیلی وقته قطعات آگهی میکنن و مشتری نیست مونده رو دستشون یکم قلقلک بدی شل میکنن

Last edited:

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
بودجه در حد ماکزیمم پنج ت
به نظرت چی میشه گرفت؟؟🤔 یکی از دوستان گفت تاور استوک ولی سرچ کردم تو ایمالز چیزی نبود.
با ۵ تومن یا مینی میتونی بگیری یا همون ۷۷۵
خوبیه ۷۷۵ اینه که میتونی بعدا ارتقاش بدی
خوبیه مینی اینه که جمع و جوره و آماده ست
بدیه ۷۷۵ اینه که یه مقدار قدیمیه
بدیه مینی اینه که محدودیت توی پاور و گرافیک و غیره داره مثلا گرافیک قوی تر از ۱۰۳۰ نمیتونی روش بندازی و اینکه استوک هم هست و جوونه سیستم در اومده، مثلا فرض کنه ۱۰ سال تو یه اداره بوده
من خودم باشم ترجیحم همون سیستم ۷۷۵ هست
چون یه همچین سی پی یویی بندازی روش باهاش بازی هم میتونی بکنی
من برای اون دوستم اینو انداختم
با ۸ گیگ رم و یه گرافیک سری ۶۰۰۰ ای ام دی (۶۸۵۰) که تا ۶۹۹۰ هم میتونی ارتقاش بدی
همه بازی های ۶ ۷ سال پیشو بازی میکنه، مثلا NFS Rivals

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
دو مورد استوک:
کد کالا : 328
مینی کیس HP مدل 800 G2
#minicase
#HP_800_G2

♦️CPU: CI5-6th
♦️RAM: 8GB
♦️HARD: 500
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
👌بسیار تمیز
👌تعداد موجود

قیمت مصرف کننده : 5.800.000 تومان
سفارش 👈 @Mofid_Sale

جهت عضویت در کانال همکار 👈 @Mofidco

@MiniPCmarket

مورد دیگه
کد کالا : 345
مینی پی سی HP مدل ELITE DESK 800 G1 DM
#minipc
#HP
#ELITE_DESK_800_G1_DM

♦️CPU: CI5 4th
♦️RAM: 4GB
♦️STORAGE: 500GB
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
👌بسیار تمیز
👌قابلیت انتقال سه تصویر همزمان
👌قابلیت نصب هارد SSD M.2

قیمت مصرف کننده : 3.800.000 تومان
سفارش 👈 @Mofid_Sale

@MiniPCmarket

این هم کیس تاور
کد کالا : 370
کیس تاورHP مدل HP3500

#case_tower
#HP
#HP_3500

♦️CPU: Ci5 3470
♦️RAM: 4GB
♦️STORAGE: 500GB
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
👌تمیز
👌پاور 24 پین
👌قابلیت نصب کارت گرافیک معمولی

قیمت مصرف کننده : 4.150.000 تومان

سفارش 👈 https://wa.me/989307147664
@Mofid_Sale

@MiniPCmarket

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,346
برادر چه کاری قراره باهاش بکنی و چقدر قراره در نهایت هزینه کنی؟ الان همه چی بستگی به سازگاری نرم افزار و سخت افزار داره! مثلا gt1030 چون هاردویر اکسرلشن برای خیلی از سناریو ها نداره شاید حتی از گرافیک اینتل نسل 8 و 9 هم داغونتر باشه تو خیلی از نرم افزارها! به نظر من الان بصرفه ترین حالت ممکن با 5تومن اینه:
HP z230 با 8 گیگ رم و یه هارد ssd نسل جدید ولی دی رم لس (hbm) مثه bx500 و یه گرافیک بسته به بودجه (با 500 تومن r5 240 و توی 1تومن و یکم بیشتر r5 340X )
خود کیس رو میتونی از hp99.ir بخری که یوزر قدیمی همین فروم هم هستش(اگر گرافیک رو با پایه بلند پیدا نکردی میتونی کیس رو جایگزین کنی با 800g1 یا 600g1 ولی با حساسیتی که روی نرمال بودن قطعات داری به نظرم معقول نیست!) و ssd رو از فافا و گرافیک هم فکر میکنم چند نفری همین تو فروم و ایسام دارند!

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,542
دوستان پنتیوم و athlon (جدیدها نه عهد بوقیا) چطورن برای بستن یه سیستم بدون کارت گرافیک؟ پنتیومها intel hd انبرد دارن athlon ها هم vega
مینیمم و متوسط چند درمیاد؟

بالا