• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

::: مشاوره سئــو رایــگان سایــت شمــا و پاسخ سوالات : سـُـؤالی داریـــد؟! بپرسیـــد ( هر روز ) :::

Memberfa

Registered User
لایک‌ها
46
با سلام

بنده فعالیت اصلیم در بخش بازارچه خواهد بود اما گویا نیازمند 80 پست هست. بجای وقت تلف کردن با اسپم و ... بنده قصد دارم سوالات سئوی دوستان را درباره سایت و تصمیم هایشان بصورت رایگان پاسخ دهم. البته اشخاصی که قابل میدونند.

رزمه همکاری مارکتینگ بنده: فارس نیوز ، نت برگ ، تخفیفان ، بی سی سی ، اسپایرئون ، افق کوروش و بسیاری برندهای دیگر هست و سایت بنده نیز مشخص می باشد.

اگر سوالی بود. بنده درخدمتم :)

iran4dl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
سلام بنده به عنوان اولین سوال کننده که مدت هاست این سوال در ذهنم جا خشک کرده و جوابش رو هنوز که هنوزه پیدا نکردم

خیلی از سایت هایی هستند که بک لینک های چند صد تایی یا چند هزار تایی دارن اینها ابن بک لینک ها رو از کجا میارن مطمئنا همشون که به طور طبیعی ایجاد نشدند این بک لینک ها رو از یه جایی میارن انصافا اون سایت هایی که بکلینک زیاد دارن رتبه خوبی هم دارن و سایتشون همیشه در صفحه اوله میخواستم بدونم این ها این بک لینک ها رو چجوری به دست میارن

Memberfa

Registered User
لایک‌ها
46
سلام بنده به عنوان اولین سوال کننده که مدت هاست این سوال در ذهنم جا خشک کرده و جوابش رو هنوز که هنوزه پیدا نکردم

خیلی از سایت هایی هستند که بک لینک های چند صد تایی یا چند هزار تایی دارن اینها ابن بک لینک ها رو از کجا میارن مطمئنا همشون که به طور طبیعی ایجاد نشدند این بک لینک ها رو از یه جایی میارن انصافا اون سایت هایی که بکلینک زیاد دارن رتبه خوبی هم دارن و سایتشون همیشه در صفحه اوله میخواستم بدونم این ها این بک لینک ها رو چجوری به دست میارن
سلام عزیز
ببینید وبسایت هایی که لینک های دریافتی بسیار زیادی دارند عمدتاً به 2 دلیل می باشد.

دلیل اول محتوای سایت هست. بطور مثال سایت های ابزاردهی با محتوایی شامل لینک های ورودی به سایت خود و ارائه این ابزارها از تعداد صفحات زیادی لینک رایگان دریافت می کنند و این روند نیز رو به رشد است و یا وبسایت های خبری/تکنولوژی و کانتنت محور ( بر پایه محتوا) که مطالب آن نیز اختصاصی باشد با دریافت لینک به عنوان منبع از بسیاری از وبسایت ها و رسانه های دیگر یا سیستم های فیدخوان قادر به کسب لینک های ورودی بسیار زیادی می باشند. لذا محتوا و لینک های طبیعی یکی از آپشن ها است که سایت های نسبتاً معتبر دارند که تا حدی مفید هم هست و لینک های دستی به حساب می آیند.

دلیل دوم نیز که بدیهی است خرید پکیج های لینک بیلدینگ است. بطور مثال یه شخصی برای وبسایت خود 12.000 ویکی لینک یا لینک در سایت های .gov یا .edu خریداری میکند که سبب افزایش 12000 تایی ریفرینگ دامین ها و یا دامنه های متفاوتی که لینک داده اند به آن سایت شده و ورودی بک لینک هایش + آتوریتی سایت بسیار ارتقا پیدا خواهد کرد که خب تا حد زیادی فقط عدد است و ریسک بالایی هم دارد.

پیروز باشید

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,018
سلام دوست عزیزم.
ببخشید عزیز سئوی یک سایت چقدر برای جذب بازدید کننده تاثیر گذار هست؟.
من تقریبا از اردیبهشت امسال سایت http://rebox.ir رو با استفاده از وردپرس راه اندازی کردم.
اما متاسفانه بدلیل ناوارد بودن در بحث سئو ,از افزونه سئو استفاده نکردم تا همین چند هفته پیش Yoast Seo رو نصب کردم.
بعداز مشاهده آمار سایت فکر کردم مشکلی در افزونه موجود هست که اینقدر امار بازدید پایین هست!.
خلاصه Yoast seo رو پاک کردم و بجاش الان All in one seo نصب کردم...
اما بازهم امار بازدید بشدت پایین هست و شاید در روز 20 -30 بازدیدکننده داشته باشه!...
قبلا که با پرستاشاپ کار میکردم نیاز به افزونه و... برای سئو نبود, و خیلی از آمار بازدید کننده ها راضی بودم!.
بطوری که با کلمه های "زیورالات فیلم و سریال" سایتم دومین نتیجه گوگل هست!.
یا اگه مثلا دنبال "دستبند فیلم hunger game" یا امثال آن باشید, در اولین نتیجه گوگل قرار میگیره!.
خلاصه دوست گلم الان بنظرتون باید چیکار کنم امار سایت بالا بره؟!...
این وبسایت چه مشکلی داره که توی نتایج گوگل ضعیفه و بازدید کننده نداره؟؟!...

iran4dl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
دلیل دوم نیز که بدیهی است خرید پکیج های لینک بیلدینگ است. بطور مثال یه شخصی برای وبسایت خود 12.000 ویکی لینک یا لینک در سایت های .gov یا .edu خریداری میکند که سبب افزایش 12000 تایی ریفرینگ دامین ها و یا دامنه های متفاوتی که لینک داده اند به آن سایت شده و ورودی بک لینک هایش + آتوریتی سایت بسیار ارتقا پیدا خواهد کرد که خب تا حد زیادی فقط عدد است و ریسک بالایی هم دارد.

پیروز باشید

به نظرم دلیل سوم و چهارمی هم داره به غیر از این دو دلیل چطور میشه وب سایت هایی که مطلب آن چنانی ندارن هزار یا دو هزار بک لینک دارن و رطبه شون هم خیلی خوبه

Memberfa

Registered User
لایک‌ها
46
به نظرم دلیل سوم و چهارمی هم داره به غیر از این دو دلیل چطور میشه وب سایت هایی که مطلب آن چنانی ندارن هزار یا دو هزار بک لینک دارن و رطبه شون هم خیلی خوبه
ببینید دلیل سوم و چهارم نیست. اون دیگر یک مبحث جداست. نکته اولی که اشاره کردید این هست که چطوری سایت ها لینک های زیاد و چندهزارتایی دریافت میکنند که آن 2 دلیل تنها دلایل بودند.
اینکه یک وبسایت قادر به کسب رتبه بسیار مناسب با لینک بیلدینگ و ارائه محتوای معمولی داشته باشد یک بحث دیگر هست.
از آنجایی که برداشت بدی از سئو در کشور ما جا افتاده هست باید به این موضوع اشاره کنم که فقط "لینک بیلدینگ" مهم نیست
سئوی صفحه ، چیدمان کلمات ، روش های استفاده از تگ های متا ، نوع نوشتار محتوا جتی اگر کپی هست ، تگ های هد و بسیاری دیگر قادر به تعیین نتیجه یک سایت در نتایج گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر هست لذا سایت هایی مثل سایت های موزیک تقریبا همگی یک محتوا جهت ارائه دارند و این آیتم ها آن ها را متمایز میکنند و duplicate content نمی شوند یا محتوای کپی آنها سبب کاهش رتبه آن ها نمی شود بلکه به عنوان سورس یا منبع اصلی نیز گاهی اوقات شناخته می شوند در صورتی که اینطور نیست.

پس سئوی صفحه آیتم اصلی است و بک لینک و تراست سیگنال های دریافتی آن صفحه فقط حکم تقویت کننده و مهر و امضای آخر کار رو دارند که سبب تسریع ایندکس شدن در موتورهای جستجو می شوند.

سوال دیگری بود بنده درخدمتم

Memberfa

Registered User
لایک‌ها
46
سلام دوست عزیزم.
ببخشید عزیز سئوی یک سایت چقدر برای جذب بازدید کننده تاثیر گذار هست؟.
من تقریبا از اردیبهشت امسال سایت http://rebox.ir رو با استفاده از وردپرس راه اندازی کردم.
اما متاسفانه بدلیل ناوارد بودن در بحث سئو ,از افزونه سئو استفاده نکردم تا همین چند هفته پیش Yoast Seo رو نصب کردم.
بعداز مشاهده آمار سایت فکر کردم مشکلی در افزونه موجود هست که اینقدر امار بازدید پایین هست!.
خلاصه Yoast seo رو پاک کردم و بجاش الان All in one seo نصب کردم...
اما بازهم امار بازدید بشدت پایین هست و شاید در روز 20 -30 بازدیدکننده داشته باشه!...
قبلا که با پرستاشاپ کار میکردم نیاز به افزونه و... برای سئو نبود, و خیلی از آمار بازدید کننده ها راضی بودم!.
بطوری که با کلمه های "زیورالات فیلم و سریال" سایتم دومین نتیجه گوگل هست!.
یا اگه مثلا دنبال "دستبند فیلم hunger game" یا امثال آن باشید, در اولین نتیجه گوگل قرار میگیره!.
خلاصه دوست گلم الان بنظرتون باید چیکار کنم امار سایت بالا بره؟!...
این وبسایت چه مشکلی داره که توی نتایج گوگل ضعیفه و بازدید کننده نداره؟؟!...
درود

ببینید سئو قابلیت جذب صدها هزار مخاطب یونیک در روز را برای یک وبسایت دارد و این رقم در ابعاد بزرگتر به میلیون نیز می رسد لذا پتانسیل آن برمیگردد به پروژه شما که چه سهمی از این 8 بیلیون جستجوی روزانه را کسب خواهید کرد؟
وقتی یک سایت کلاً 2 میلیون تومان هزینه طراحی و ... انجام می دهد و با یک سئو حرفه رتبه 100 کشور را کسب می کند (در صورتی که کل ورودی از موتورهای جستجوگر باشد) که موارد زیادی هم برایم مثال وجود دارد این سایت شاید صد میلیون ارزش داشته باشد و این ارزش بر پایه ورودی است و مخاطب این سایت یعنی بدون سئو این سایت هیچ ارزشی نخواهد داشت حتی اگر محتوای آن بسیار مناسب وجذاب باشد.
استفاده از پلاگین yoast مناسب هست اما نحوه کانفیگ یا پر کردن این پلاگین به هنر سئو برمیگردد. یک شخص با تجربه کم صد در صد با چیدمان مورد علاقه روز گوگل آشنایی نداشته و اگر هم سایتش در گوگل خزشی داشته باشد صد در صد شانسی بوده. لذا نوع کانفیگ پلاگین ها بسیار مهم است
اما فراموش نکنید سئو یک سایت شامل 40 الی 100 آیتم جدا هست
3تا از این آیتم ها بر میگرده به متا تگ ها و پلاگین yoast چیزی فرا تر از کدهای متا به شما ارائه نمی دهد و بقیه سایت یعنی 80% دیگر سئویی ندارند
بنده به شخصه از آنالایز سایت با سیستم هایی مثل chkme و مشابه خنده ام میگیرد چون فاکتورهایی ساده و کودکانه دارند
شما در ابتدا باید پلاگین هارا نصب کنید و سپس به قالب خود برسید
از نکات زیر بپرهیزید:
استفاده از قالبی که زیاد استفاده شده
استفاده از قالب هایی با css و استایل های زیاد
استفاده از قالب با استایل های اینلاین
استفاده از متا تگ هایی که نمیشناسید
ساخت لینک بیش از حد
ایجاد لینک های ماهانه در سایت های فروش بک لینک و ... که واقعاً باورم نمیشه هنوزم منقرض نشده در ایران
استفاده از محتوای کپی دیگران با سیستم های از قبیل وردپرس. حداقل یک ویرایش کنید
و اگر سایت بزرگی ندارید پیشنهاد میکنم روز اول در رقابت سایت های بزرگ شرکت نکنید
بطور مثال شما پستی قرار میدید که موزیک هست و عنوان همه سایت ها این می باشد:
دانلود آهنگ جدید متالیکا بنام nothing else maters
خب شما صد در صد با سایت معمولی هیچ نتیجه ای نخواهید داشت
شاید حتی 10 صفحه اول نباشید
برید سراغ این عنوان:
دانلود موزیک خارجی متالیکا با نام nothing else maters با لینک مستقیم
این یعنی خزش در نتایج با رقابت کمتر
از اینا بازدید میگیرید و این سبب ساخت آتوریتی برای شما می شود
سپس سایت شما جون خواهد گرفت

پیروز باشید :)

emad2013

Registered User
لایک‌ها
268
سلام و تشکر از پاسخگویی به سوالات
دو سوال داشتم از خدمتتون
1- در صورتیکه پستهای یک سایت زیاد باشد مثلا بالای 70 یا 80 هزار پست آیا لازمه همه پستهای وردپرس در سایت مپ و در گوگل وبمستر ثبت شوند. چون اکثر افزونه های سایت مپ بالای 50 هزارتا رو ساپورت نمی کنن و در گوگل وبمستر ارور می دهد.
2- تعداد ایندکسهای یک سایت ربطی به ورودی روزانه گوگل دارد یا خیر؟
ممنون

twitfa

Registered User
لایک‌ها
117
دروود بر شما
من خیلی وقته دارم روی کلمه مدل مانتو و مدل لباس کار می کنم اما مسئله اصلی اینجاست که همش تا صفحه دوم میاد دوباره میره صفحه سوم واقعا نمیدونم چی کار باید بکنم تمام کارهای ممکن رو انجام دادم از تولید محتوا دسته اول ، تا گرفتن لینک های درست ( لینک نخریدم )
سایتم وردپرسی هستش
از افزونه yoast استفاده میکنم

Memberfa

Registered User
لایک‌ها
46
سلام و تشکر از پاسخگویی به سوالات
دو سوال داشتم از خدمتتون
1- در صورتیکه پستهای یک سایت زیاد باشد مثلا بالای 70 یا 80 هزار پست آیا لازمه همه پستهای وردپرس در سایت مپ و در گوگل وبمستر ثبت شوند. چون اکثر افزونه های سایت مپ بالای 50 هزارتا رو ساپورت نمی کنن و در گوگل وبمستر ارور می دهد.
2- تعداد ایندکسهای یک سایت ربطی به ورودی روزانه گوگل دارد یا خیر؟
ممنون
سلام و عرض ادب
خواهش میکنم عزیز
جواب سؤال اول: سیستم سایت مپ در سایت های مختلف با توجه به سی ام اس یا سیستم مدیریت محتوای آن ها متفاوت است لذا این موضوع به سی ام اس شما یا در اصل به پلاگین نصب شده بر روی سایتتان برمیگردد. اما برای جواب شما بهتون چیزی که اهمیت داره رو میگم عزیز. در ابتدا در نظر داشته باشید مد نظر ما این است که یک آدرس ایندکس سریعی داشته باشد لذا آدرس ها و صفحات جدید برای ما مهم هستند و صفحه اولی که ایجاد شده به احتمال زیاد تا به امروز ایندکس شده است. پس تمرکز اصلی باید بر روی همین500 آدرس آخر باشد که شامل محتوای جدید هستند. شما با یک پلاگین که سیستم پینگ اتوماتیک داره کار کنید تا هر مطلبی که در سایت میزارید پینگ بشه. همین امر کافیه برای ایفای نقش سایت مپ در سئوی سایت. عدم وجود یک سری آدرس های قدیمی در سایت مپ آسیب خاصی نمیرسونه و مشکلی پیش نمیاره.

جواب سؤال دوم: بصورت کلی بله. اما صفحات ایندکس شده نیز مهم هستند. ایندکس شدن یک امر هست و خزش در کلمات آن صفحه یک امر دیگر. ممکن است شما صفحه ای داشته باشید که ایندکس شده ولی در هیچ کلمه خاصی جز عنوان اصلی آن که رقابت و سرچی هم نداره بالا نیست. لذا شما ورودی نخواهید داشت حالا 10 هزار ایندکس هم داشته باشید. اما با یک ایندکس و یک خزش با یک صفحه و کسب رتبه های اول در کلمات کلیدی مهم و سرچ خور میتوانید هزاران مخاطب گوگل کسب کنید.

Memberfa

Registered User
لایک‌ها
46
دروود بر شما
من خیلی وقته دارم روی کلمه مدل مانتو و مدل لباس کار می کنم اما مسئله اصلی اینجاست که همش تا صفحه دوم میاد دوباره میره صفحه سوم واقعا نمیدونم چی کار باید بکنم تمام کارهای ممکن رو انجام دادم از تولید محتوا دسته اول ، تا گرفتن لینک های درست ( لینک نخریدم )
سایتم وردپرسی هستش
از افزونه yoast استفاده میکنم
سلام عزیز
قالبتون کپی هست و طبق معمول قالب های ایرانی از داخل بسیار کثیف نوشته شده است
مشکلی که بیشتر دیدم نحوه کانفیگ پلاگین و انتخاب کلمات و چیدمان کلمات اشتباه برای عنوان و مخصوصاً توضیحات است. توجه داشته باشید با توجه به الگوریتم دنس گوگل کمی نسبت به تغییر عنوان و متا تگ ها این روزها حساس شده است. لذا به یک سئومستر جهت تغییر این آیتم ها بسپارید. قبل از درج عنوان و توضیحات از سمت سئومستر بیارید تا بنده تأییدش کنم.
مشکل مهم دیگر کد هد 1 شماست. یعنی کد H1 که نام سایت رو گذاشتید. کد h1 از تمامی محتوای شما ارزش بسیار بیشتری را دارد
اگر سایتتون میخواهید در مطالب خزش بهتری داشته باشد و در مطالب جدید ایندکس بهتری داشته باشید عنوان H1 در بالای سایت و کلاً در صفحه اصلی رو حذف کنید.
اگر کلمه کلیدی "مدل مانتو" را بیشتر از مطالبتان نیاز دارید عنوان h1 را به یک جمله شامل 2بار تکرار این عبارت تغییر دهید.
در هر صورت H1 اون بالا فقط ضرر هست

Memberfa

Registered User
لایک‌ها
46
دوستان لطفاً سؤالات خود را پ خ نکنید
هدف تاپیک کمک به شما و پر کردن 80 پست هست

پیروز باشید

twitfa

Registered User
لایک‌ها
117
سلام عزیز
قالبتون کپی هست و طبق معمول قالب های ایرانی از داخل بسیار کثیف نوشته شده است
مشکلی که بیشتر دیدم نحوه کانفیگ پلاگین و انتخاب کلمات و چیدمان کلمات اشتباه برای عنوان و مخصوصاً توضیحات است. توجه داشته باشید با توجه به الگوریتم دنس گوگل کمی نسبت به تغییر عنوان و متا تگ ها این روزها حساس شده است. لذا به یک سئومستر جهت تغییر این آیتم ها بسپارید. قبل از درج عنوان و توضیحات از سمت سئومستر بیارید تا بنده تأییدش کنم.
مشکل مهم دیگر کد هد 1 شماست. یعنی کد H1 که نام سایت رو گذاشتید. کد h1 از تمامی محتوای شما ارزش بسیار بیشتری را دارد
اگر سایتتون میخواهید در مطالب خزش بهتری داشته باشد و در مطالب جدید ایندکس بهتری داشته باشید عنوان H1 در بالای سایت و کلاً در صفحه اصلی رو حذف کنید.
اگر کلمه کلیدی "مدل مانتو" را بیشتر از مطالبتان نیاز دارید عنوان h1 را به یک جمله شامل 2بار تکرار این عبارت تغییر دهید.
در هر صورت H1 اون بالا فقط ضرر هست

دروود
ممنونم بابت توضیحات خوبتون من برم اول از همه قالب ، بعد باقی مواردی که گفتید رو برطرف کنم .
الان مشکلاتی که باید برطرف بشه :
1- قالب
2- کانفیگ پلاگین yoast رو می گید ؟ منبعی وجود داره برای کانفیگ صحیح
3- می ترسم از اینکه بخوام تایتل صفحه اصلی و توضیحات رو تغییر بدم .
4- درست کردن H1
مسئله ای که هستش اینه که من مثلا می خوام دسته بندی مدل مانتو و دسته بنندی مدل لباس بیاد بالا اما صفحه اصلی داره رنک میگیره

Memberfa

Registered User
لایک‌ها
46
دروود
ممنونم بابت توضیحات خوبتون من برم اول از همه قالب ، بعد باقی مواردی که گفتید رو برطرف کنم .
الان مشکلاتی که باید برطرف بشه :
1- قالب
2- کانفیگ پلاگین yoast رو می گید ؟ منبعی وجود داره برای کانفیگ صحیح
3- می ترسم از اینکه بخوام تایتل صفحه اصلی و توضیحات رو تغییر بدم .
4- درست کردن H1
مسئله ای که هستش اینه که من مثلا می خوام دسته بندی مدل مانتو و دسته بنندی مدل لباس بیاد بالا اما صفحه اصلی داره رنک میگیره
خواهش میکنم.
ترجیحاً به یک سئومستر بسپارید برای ایجاد تغییرات
و اینکه وقتی صفحه اصلی رنک گرفته دیگه موضوعات رو فعلاً اهمیت ندید تا روزی که با یک سری لینک های داخلی کاری کنید که 2 صفحه در نتیجه داشته باشید
پلاگین yoast رو هم هیچ منبعی نیست. سئومسترهای حرفه ای نسبت به محتوای سایت شما و تجربه و تخصصشان کانفیگ میکنند
پیروز باشید

twitfa

Registered User
لایک‌ها
117
خواهش میکنم.
ترجیحاً به یک سئومستر بسپارید برای ایجاد تغییرات
و اینکه وقتی صفحه اصلی رنک گرفته دیگه موضوعات رو فعلاً اهمیت ندید تا روزی که با یک سری لینک های داخلی کاری کنید که 2 صفحه در نتیجه داشته باشید
پلاگین yoast رو هم هیچ منبعی نیست. سئومسترهای حرفه ای نسبت به محتوای سایت شما و تجربه و تخصصشان کانفیگ میکنند
پیروز باشید
دروود
سئو مستر از کجا پیدا کنم ؟ خودتون کسی رو معرفی می کنید

بالا