برگزیده های پرشین تولز

مشكل user و password در mysql روي localhost

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام
من mysql رو روي localhost نصب كردم. ولي حالا يخورده مشكل برام پيش اومده. توي winmysqladmin توي قسمت my.ini اون پايين يه قسمت داره username و password كه اينا يه چيزايي جلوشون نوشته! ... بعد من اومدم مووبل تايپ رو روي لوكال هاست نصب كردم. تنها مشكلي كه پيش اومد مربوط به قسمت ديتابيسش ميشد! توي mt-check ميگفت كه ديتابيس mysql پيدا نشد (وجود نداره) . هر وقت هم كه توي mt-check ميرفتم ازونور توي mysqladmin توي قسمت server تعداد Aborted clients بيشتر ميشد!.... حالا سوال من اينه كه توي مووبل تايپ توي mt.cfg جلوي DBuser چي بنويسم! همينطور توي mt-db-pass.cgi .
با تشكر قبلي!!

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
معمولا با اين مشخصات كار مي كنه :
Dbuser : root
و پسورد هم هيچي نزن.
اين براي لوكال هاست معمولا كار مي كنه.
البته مي توني يوزر نيم و پسورد خاصي هم درست كني ولي با اين كارت راه خواهد افتاد.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
نشد!!
ببين knowhow جان ميشه واضح تر توضيح بدي؟ DBUser رو جلوش نوشتم root (دو تقطه نبايد ميزاشتم ديگه؟)
بعد داخل فايل mt-db-pass.cgi هم هرچي بود رو پاك كردم. ولي بازم كار نكرد!
ميشه اون روش يوزرنيم و پسورد خاص درست كردن رو هم بگي؟! من با phpmyadimn يه ديتابيس درست كردم ولي اونتو هيچ جايي واسه پسورد گزاشتن روي ديتابيس نديدم!
چه كنم من؟!! :rolleyes:

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
ببينم با phpmyadimn چه جوري به ماي اس كيو ال وصل مي شي.
توي فايل كانفيگ اون چه يوزنيم و پسوردي رو زدي !!!!!

ضمنا اسم ديتابيس رو توي كانفيگ نوشتي ؟!
بعدشم كه نبايد دو نقطه بگذاري !

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
phpmyadmin به لوكال هاست وصله ديگه! ;) منظورت چيه كه چجوري وصل ميشي؟!!... توي كانفيگ phpmyadmin اصلا يوزرو پسورد نزدم!! واسه همين هميشه صفحه اولش يه warning ميده.
اسم ديتابيس رو هم توي كانفيگ نوشتم
دونقطه ام نزاشتم!! ;)

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
عجيبه !!!

اگه يوزر نيم و پسورد توي كانفيگ phpmyadmin نگذاشتي پس حتما بايد بتوني با يوزر root و بدون پسورد كار كني.
اروري كه مي گيري چيه !؟
ببين اگه ام تي چك رو كه اجرا مي كني ارور مي ده اين ربطي به ديتابيس نداره ها.
اين مربوط مي شه به اينكه روي سي جي اي سرور شما مدولي كه ماي اسكيو ال رو به سي جي آي وصل مي كنه نصب نشده.
و بايد نصبش كني.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
توي mt-check اينو ميده :
DBD::mysql...
Your server does not have DBD::mysql installed. DBI and
DBD::mysql are required if you want to use the MySQL database
backend. Please consult the installation instructions for help
in installing DBD::mysql.

توي mt-load هم اينو ميده:

Loading initial data into system...

An error occurred while loading data:

Unsupported driver MT::ObjectDriver::DBI::mysql: Can't locate DBI.pm in @INC (@INC contains: e:\inetpub\wwwroot\mt\extlib e:\inetpub\wwwroot\mt\lib E:/Perl/lib E:/Perl/site/lib .) at e:\inetpub\wwwroot\mt\lib/MT/ObjectDriver/DBI.pm line 9.
BEGIN failed--compilation aborted at e:\inetpub\wwwroot\mt\lib/MT/ObjectDriver/DBI.pm line 9.
Compilation failed in require at e:\inetpub\wwwroot\mt\lib/MT/ObjectDriver/DBI/mysql.pm line 9.
BEGIN failed--compilation aborted at e:\inetpub\wwwroot\mt\lib/MT/ObjectDriver/DBI/mysql.pm line 9.
Compilation failed in require at (eval 3) line 1.
BEGIN failed--compilation aborted at (eval 3) line 1.

درضمن mt رو هم full دانلود كردم يعني با library ها!

مشكل كجاست به نظر شماها؟! :?

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
آقا به دادم برسين ديگه!! :(

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
آقا اين مشكلي كه مي بيني به ام تي بيچاره ربطي نداره كه اين سرور تو يكي از مدولهاي سي جي آي رو نداره كه ام تي بتونه باهاش به ماي اس كيو ال وصل بشه.
بايد ادمين سايتت اول اون رو بر طرف كنه و هر وقت با اجراي mt-check همه مشكلها حل شده بود اونوقت برو سراغ mt-load.
اين DBD::mysql مدول بايد نصب بشه.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
knowhow جان ناسلامتي روي localhost بیده این!! نتیجتا ادمین میشم خودم ;) ;)
ولی آقا بنده از همین تریبون به خودم و همه دست اندرکاران این برنامه تبریکات ویژه عرض مینمایم و ایضا باید خدمتتون بگویم که... We Got Him! :D نه ببخشيد...I got it! يا يه چيزي تو همين مايه ها!! ;)
درست شد!!همونطور كه گفتي DBD:MYSQL نداشت!...كلي اين كلرو به كار انداختيم تا درس شد!!!... چقدر از خودم تريف كردم! :oops: 8)

بله آقا. بايد ppm رو توي dos prompt اجرا كنيم بعد install DBI ... بعدم يه آدرس ftp رو جلوي اينستال بايد بنويسيم. از قرار معلوم اگه بخواين از mysql استفاده كنين بايد هر بار كه ميخواين mt رو نصب كنيم اين كار رو انجام بديد.

واسه نصب روي لوكا هاست ميتونين طبق اين دستورالعمل البته تا وسطاش!! عمل كنين, بعد براي استفاده از mysql از اين سايت اونجايي كه نوشته Updated: Install additional MT modules استفاده كنيد.
بعدشم بريد اينجا رو بخونيدو طبق دستوراتش عمل كنيد: http://www.mysql.com/doc/en/ActiveState_Perl.html

به اين ميگن يه پسر خوب!!! وقتي يه چيزيو ياد ميگيره مياد راهنما واسه ملت مينيويسه! :mrgreen:

knowhow جان واسه راهنماييت دستت درد نكنه ;)

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
راستي حالا كه اين همه پر حرفي كردم يه سوال ديگه ام بپرسم راحت كنم خودمو!
اين حاج آقاي mt كه كامل نصب شد... حالا من بايد چيكار كنم كه ببينم صفحه اولشو؟! از داخل mt وقتي ميزنم Go to site منو ميبره به آدرسي كه قرار بوده وبلاگ بره رو اون يعني http://localhost/weblog ولي اونجا بهم 403 - Forbidden ميده! وقتيم ميزنم http://localhost/weblog/index.html فقط قالب رو نشون ميده! هيچكدم از پستهارو نشون نميده! چكار بايد بكنم؟!

بالا