برگزیده های پرشین تولز

مشکل با رایت! و جامپر

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
مطمئنی اینو؟ حتی اگه هارد Master باشه و درایو اپتیکال Slave باز هم سرعت کم میشه؟
1655.gif
آره. هميشه وقتی 2 تا Device به يه درگاه وصل بشن اون درگاه با سرعت کندترين وسيله متصل کار ميکنه. سرعت ODD معمولاً 33 و سرعت hard اغلب 133 هست. يعنی يک چهارم.

amir400

Registered User
لایک‌ها
2
شما فعلاً اون آزمايشاتی که برات تجويز کردمو انجام بده. ضمناً مطمئن شو که کابلهات سالمن.
خوب وقتی گفتی Jumper های هر دو رو روی Master بزار به ایت ترتیب که Rom روی First Master و Writer روی Secondary Master باشه.
مشکلت احتمالا حل میشه. ضمنا برای هر کدوم هم یه کابل ریبون جدا در نظر بگیر

اونوقت هاردو چیکارش کنم ! آخه بدون هارد چجوری برم تو ویندوز!!؟؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
خوب وقتی گفتی Jumper های هر دو رو روی Master بزار به ایت ترتیب که Rom روی First Master و Writer روی Secondary Master باشه.
مشکلت احتمالا حل میشه. ضمنا برای هر کدوم هم یه کابل ریبون جدا در نظر بگیر

اونوقت هاردو چیکارش کنم ! آخه بدون هارد چجوری برم تو ویندوز!!؟؟
من که اينو نگفتم که. کس ديگه اين مطلبو گفت. من گفتم hard رو به صورت Primary Master وصل کن، رايتر رو به صورت Secondary Master و Rom رو به صورت Secondary Slave. ميتونی اصلاً Rom رو هم وصل نکنی ببينی رايتر به تنهايی سالم کار ميکنه يا نه.

amir400

Registered User
لایک‌ها
2
تمام گفته های بالا و تمام حالت های دیگر جامپر را امتحان کردم@
فکر نکنک از جامپر باشه!
به نظر میاد رایترها ضعیف شده و لیزرشون قدرت کافی را برای رایت نداره و همین طور قدرت خواندن سی دی های یک خورده خش دار را ندارند.
یکی از دوستام می گفت رایتر یه پیچ داره قدرت لیزرشو تنظیم می کنه؟!؟! کسی در این مورد چیزی میدونه؟:d

Mammads

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تمام گفته های بالا و تمام حالت های دیگر جامپر را امتحان کردم@
فکر نکنک از جامپر باشه!
به نظر میاد رایترها ضعیف شده و لیزرشون قدرت کافی را برای رایت نداره و همین طور قدرت خواندن سی دی های یک خورده خش دار را ندارند.
یکی از دوستام می گفت رایتر یه پیچ داره قدرت لیزرشو تنظیم می کنه؟!؟! کسی در این مورد چیزی میدونه؟:d

به اون پيچ دست بزني بايد خداحافظي كني با درايوت

100% مشكل از كابل هاي IDE هست

amir400

Registered User
لایک‌ها
2
کابل رو هم عوض کردم! یک کابل نو داشتم ماله زمانی بود که دوی دی رایتر خریده بودم. اون کابلش هنوز استفاده نکرده بودم با کابل قبلی بود ! الان این کابل نو هم وصل کردم! نشد!

میگم یک وقت ویروس سخت افزاری نباشه مثلا پاور رو دستکاری کرده باشه؟!

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
کابل رو هم عوض کردم! یک کابل نو داشتم ماله زمانی بود که دوی دی رایتر خریده بودم. اون کابلش هنوز استفاده نکرده بودم با کابل قبلی بود ! الان این کابل نو هم وصل کردم! نشد!

میگم یک وقت ویروس سخت افزاری نباشه مثلا پاور رو دستکاری کرده باشه؟!
شما اين 2 تا دستگاهتو رو يه کامپيوتر ديگه هم تست کردی ؟ اگه نکردی بکن !

amir400

Registered User
لایک‌ها
2
فکر کنم واقعا ویروس باشه!
چون امروز یک تروجان میکر دیدم که تو آپشن هاش یک گزینه اینجوری داره:
Disable cd-Burn

اینم لینک تروجان میکر :
http://jeyjey.persiangig.com/Download/Jps18.zip
کسی می تونه اینو کامپایلش کنه ببینه چیکار می کنه برای غیر فعال کردن رایت:blink::blink::blink::blink:
من که موندم هنوز!

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
سلام آقا مهدی راستی این dma چیه و در کجا میشه اونو تغییر داد
ممنون

سلام آرش. خوبی؟
DMA مخفف Direct Memory Access می باشد، که در واقع یک تکنولوژی ارتباطی برای رد و بدل شدن اطلاعات بین وسائل جانبی کامپیوتر و حافظه است.
یادش به خیر موقعی که Windows 98 روی کامپیوتر ها داشتیم، نمی دونم چرا Win98 به طور اتوماتیک DMA رو روشن نمی کرد و اکثر کامپیوترها نصف قدرت و سرعتشون رو (مبالغه نمی کنم واقعا نصفش رو) به خاطر روشن نبودن DMA از دست می دادند. :wacko:
ولی الآن که همه XP یا ویستا دارند دیگه اکثر مواقع DMA اتوماتیک روشن است، و فقط اگه یه موقع یه مشکل خاصی یه نفر پیدا کنه ما ازش می پرسیم یه چک بکنه ببینه یه وقت به دلیل مشکل سخت افزار یا ویندوز خاموش نباشه. اگه می خوای مطمئن بشی برات روشنه توی Windows XP Service Pack 2 این کارها رو بکن:
1. روی My Computer کلیک راست کن.
2. Properties رو بزن.
3. برو توی Hardware و بعد Device Manager.
4. برو توی گزینه IDE ATA/ATAPI Properties و بعد Primary IDE Channel و بعدش هم Secondary IDE Channel رو در قسمت Advanced Settings چک کن و مطمئن شو که نوشته شده Ultra DMA.
5. صلوات بفرست و یه چایی بخور.
mornincoffee.gif

بالا