برگزیده های پرشین تولز

مشکل با رم

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
دوستان من یک مادربرد Asus x99-s مشتری دستم هست. که ۸ تا اسلات رم داره.
قبلا یه پک کواد ۴*۴ براش گذاشته بودم و بعد دوتا رم ۸ گیگ فرکانس ۲۴۰۰ اضافه کردم.
دیروز چهارتا رم ۸ گیگ باس ۲۱۳۳ گذاشتم و رمهای ۴ گیگ در اوردم.( هدف ۶۴ گیگ رم هست)
وقتی سیستم بالا میاد تو بایوس رمها شناخته میشند و داخل ویندوز مجموع رم رو درست نشون میده ولی بعد از یکبار ریستارت یا خاموش و روشن کردن دوتا رم باس ۲۴۰۰ تو سیستم نشون داده نمیشه.
مشکل از چی میتونه باشه؟ از فرکانس متفاوته یعنی؟ یا از تایمنیگ‌میتونه باشه؟

pariseiran

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,860
این سیستما در عین خرکار بودن خیلی حساسن سعی کنید از جفت رم ها حداقل به صورت دوال استفاده کنی عکس مدلی که مونتاژ کردین بزارید و مشخص کنید هر مدل رم تو کودوم اسلاته تو عکس راهنمایی کنم

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
این سیستما در عین خرکار بودن خیلی حساسن سعی کنید از جفت رم ها حداقل به صورت دوال استفاده کنی عکس مدلی که مونتاژ کردین بزارید و مشخص کنید هر مدل رم تو کودوم اسلاته تو عکس راهنمایی کنم

اره خیلی اذیت میکنه سر اپگرید رم!
طبق راهنمای دفترچه

فایل های ضمیمه

• 2B01D1AB-D7F9-42A1-AF91-AD07CA9722E7.jpeg
    2B01D1AB-D7F9-42A1-AF91-AD07CA9722E7.jpeg
    136.2 KB · نمایش ها: 6

pariseiran

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,860
خوب ببین توی دفترچش نوشته وفتی تک رمه چجوری دو رم باشه چجور الان من میبینم دوتا رو درست زدی یکیشو برعکس اگه رم هات دوال باشه فک نکنم مشکلی باشه

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
خوب ببین توی دفترچش نوشته وفتی تک رمه چجوری دو رم باشه چجور الان من میبینم دوتا رو درست زدی یکیشو برعکس اگه رم هات دوال باشه فک نکنم مشکلی باشه

اره طبق اون چیزی که دفترچه گفته بود، این دفعه ( قبل عکس گرفتن) اول رمهای کینگستون ۲۴۰۰ گذاشتم و بعد رمهای جیل رو نصب کردم و روشن کردم و درست بود! چندبار خاموش روشن کردم و مشکلی تا الان پیش نیومده! عجیبه!

فایل های ضمیمه

• ADA6872C-9A59-4316-B5E5-34CD78263634.jpeg
    ADA6872C-9A59-4316-B5E5-34CD78263634.jpeg
    242.8 KB · نمایش ها: 4

pariseiran

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,860
اره طبق اون چیزی که دفترچه گفته بود، این دفعه ( قبل عکس گرفتن) اول رمهای کینگستون ۲۴۰۰ گذاشتم و بعد رمهای جیل رو نصب کردم و روشن کردم و درست بود! چندبار خاموش روشن کردم و مشکلی تا الان پیش نیومده! عجیبه!
خوب الان مشکلتون حل شد طبق دستور پیش رفتین دیگه درسته؟

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
خوب الان مشکلتون حل شد طبق دستور پیش رفتین دیگه درسته؟

از اولش هم طبق همون دستور رمهارو نصب میکردم. اینبار فقط رمهای کینگ ۲۴۰۰ تو اسلات b1 و d1 گذاشتم و بعد ۴ تا رم دیگه که ۲۱۳۳ هستن تو a1 و c1 و b2 و d2 گذاشتم.
قبلا رمهای کینگ تو اسلات b2 و d2 میزاشتم که بعد از شات دان کردن سیستم ، گاهی یکی گاهی هردو شناخته نمیشد! نمیدونم فرقشون چیه. ولی به هر حال از اول هم طبق دستور عمل مادبرد رمهارو میچیدم!

pariseiran

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,860
از اولش هم طبق همون دستور رمهارو نصب میکردم. اینبار فقط رمهای کینگ ۲۴۰۰ تو اسلات b1 و d1 گذاشتم و بعد ۴ تا رم دیگه که ۲۱۳۳ هستن تو a1 و c1 و b2 و d2 گذاشتم.
قبلا رمهای کینگ تو اسلات b2 و d2 میزاشتم که بعد از شات دان کردن سیستم ، گاهی یکی گاهی هردو شناخته نمیشد! نمیدونم فرقشون چیه. ولی به هر حال از اول هم طبق دستور عمل مادبرد رمهارو میچیدم!
مین بردی که داری خیلی جالب نیست اگه مثل من به این سوکت علاقه داری و واقعا ازش کار میکشی سعی کن یه msi یا ایسوس سری w ویا یه سری برد خاص ایسوس مثل 10 ادیتیشن اینا بگیری کاملا تفاوت رو متوجه میشی من یه باندل واس فروشم گذاشتم برد گیگابایت اون بسیار کم ازیت کم ارور بدون دردسره مثل بقیه نیست ولی واقعا حس حال این سوکت رو نمیده

Handkerchief

Registered User
لایک‌ها
245
یه ترتیب رویه خوده برد نوشته A1 B1 C1 D1 یه ترتیب دیگه تویه بایاس نشون میده.
خدارو شکر درست شد.چند بار کامل تست کن بعد بده دسته مشتری.
من مادربردم ASUS SABERTOTH X99 بود با دوتا رم 4 کینگستون فیوری 2400 که یکیو نمیشناخت.بقدری مستاصل شده بودم میخواستم قیدشو بزنم برم سوکت 775.
آقا بعدش رم کینگستون پریدیتور 3000 گرفتم راحت شناخت.تویه لیون بهم گفتن که تویه X99 تازه رم DDR4 اومده بوده بنابراین ناسازگاری و باگ و خطا و ناشناختنه رم درش زیاده.

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
یه ترتیب رویه خوده برد نوشته A1 B1 C1 D1 یه ترتیب دیگه تویه بایاس نشون میده.
خدارو شکر درست شد.چند بار کامل تست کن بعد بده دسته مشتری.
من مادربردم ASUS SABERTOTH X99 بود با دوتا رم 4 کینگستون فیوری 2400 که یکیو نمیشناخت.بقدری مستاصل شده بودم میخواستم قیدشو بزنم برم سوکت 775.
آقا بعدش رم کینگستون پریدیتور 3000 گرفتم راحت شناخت.تویه لیون بهم گفتن که تویه X99 تازه رم DDR4 اومده بوده بنابراین ناسازگاری و باگ و خطا و ناشناختنه رم درش زیاده.
اره منم کلی مشکل با رم داشتم رو این سیستم.
ولی امیدوارم دیگه اذیت نکنه
ممنون از توجه شما

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
مین بردی که داری خیلی جالب نیست اگه مثل من به این سوکت علاقه داری و واقعا ازش کار میکشی سعی کن یه msi یا ایسوس سری w ویا یه سری برد خاص ایسوس مثل 10 ادیتیشن اینا بگیری کاملا تفاوت رو متوجه میشی من یه باندل واس فروشم گذاشتم برد گیگابایت اون بسیار کم ازیت کم ارور بدون دردسره مثل بقیه نیست ولی واقعا حس حال این سوکت رو نمیده

اینو زمان دلار ۱۰۰۰ تومانی واسه یه دوستی جمع کردم که تو کار ساخت و تدوین بود. قرارمونم این بود که سال بعدش سی‌‌پی‌یو زئون بندازم و رم بالاتر ببرم و … هیچکدوم اتفاق نیفتاد تا الان که دارم رم براش اضافه میکنم، دیگه وقت ارتقاست. باید کمی سر کیسه رو شل کنن. کلا سیستم جدید براش جمع کنم.
ممنون از لطف و توجه ت

pariseiran

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,860
اینو زمان دلار ۱۰۰۰ تومانی واسه یه دوستی جمع کردم که تو کار ساخت و تدوین بود. قرارمونم این بود که سال بعدش سی‌‌پی‌یو زئون بندازم و رم بالاتر ببرم و … هیچکدوم اتفاق نیفتاد تا الان که دارم رم براش اضافه میکنم، دیگه وقت ارتقاست. باید کمی سر کیسه رو شل کنن. کلا سیستم جدید براش جمع کنم.
ممنون از لطف و توجه ت
زئون روی ایسوس جواب نمیده هر بار نیاز به خالی کردن بایوس هست مگه سری wایسوس باشه روی msi ها اوکی هست زئون البته انواع اقسام دارن بعضی ها رو همشون جوابه بعضیا نه

بالا