برگزیده های پرشین تولز

مشکل با طراحی CSS (خیلی فوری)

Masih1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،

من قالبی دارم که در بخش Content شامل سه موقعیت user3, user4, user5 هست. میخوام توی هرکدوم از این موقعیتها مطالب یکی از بخشهام ظاهر بشه. نمونه اش رو بطور دقیق توی عکسی که گذاشتم میتونید ببینید. تا مدتی پیش دنبال ماژولی میگشتم که این کار رو انجام بده تا اینکه بالاخره اینو پیدا کردم:

http://www.mambopower.net/content/view/26/27

این ماژول کاملا کارم رو راه میندازه ولی الان یه مشکل دیگه دارم و اون هم اینکه اگر بخوام با تغییر در کدهای CSS شیوه نمایش این ماژول رو تغییر بدم چی کار باید بکنم؟ من خیلی کم CSS بلدم ولی نمیدونم در این مورد چی کار باید بکنم؟ مثلا اگر بخوام بگم که لینک ها به یه رنگ دیگه ظاهر بشه، یا فونتش فرق کنه، یا فاصله اش بیشتر بشه و کنارش یه عکس کوچیک بیاد نمیدونم کدوم Property رو باید تغییر بدم! توی صفحه اصلی این ماژول هم نوشته که میشه با تغییر CSS ها نحوه نمایش ماژول رو تغییر داد. خودش هم به عنوان نمونه کد زیر رو گذاشته:

کد:
table.section_thumbnail{
        padding: 5px 0px 5px 0px;
        margin-bottom: 5px;
        width: 100%;
        background: #1e2d34;
        border-bottom: #4f4f6f 1px solid;
}
table.section_thumbnail td{
    background: #1e2d34;
        text-indent: 10px;
    border:  5px solid #1e2d34;
}

table.section_thumbnail img{
    border: solid red 0px;
}

امیدوارم کسی باشه اینجا کمک کنه چون خیلی فوری بهش احتیاج دارم! :(

نمونه سه موقعیت:

previewofyekshahr.gif

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
خوب CSS سخت نیست ولی چیزی هم نیست که بشه تو یه پست همش رو برای شما توضیح داد. شما باید شروع کنی به یادگیری CSS. یه سرچی تو وب بزن کلی مطلب برای شروع یادگیری CSS پیدا میکنی. یه سری فیلم آموزشی هم من تو این تاپیک قرار دادم که میتونی دانلود کنی و نگاه کنی

http://forum.persiantools.com/t86877.html

البته فیلم ها فقط برای شروع هست و هنوز فیلم های آموزشی مربوط به دستورات CSS آماده نشده ولی همین ها هم کمی با css و ساختار دستورات css آشنات می کنه

Masih1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنمایی خوبتون. راستش دارم در حال حاضر CSS رو یاد میگیرم ولی همونطور که میبینید نیاز خیلی فوری دارم به حل این مشکل. شما خودت به نظر میرسی واردی، نمیتونی کمکی بکنی؟ ):

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
من خیلی مهارت ندارم ولی فکر میکنم برای این کار شما بهترین کار استفاده از کلاس باشه یه کلاس تعریف کن بعد رنگ فونت و نوعش و هرچی رو میخوای به TD مربوط متصل کن البته باید حواست باشه که قبلا به صورت Inline تغییراتی نداده باشی چون برتری داره البته در مورد لینک و تگ a یکمی قضیه متفاوته .

به عنوان مثال این یک کلاس که رنگ لینک رو تغییر میده برای بقیه Property ها هم به همین صورته فرقی نداره .

کد:
.linkColor a {
color:#000000;
{

امیدوارم بدردت بخوره .

Masih1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این ماژول قابلیت این رو داره که یه کلاس معین رو برای عنوانش درنظر بگیری ولی من متاسفانه همونطور که گفتم زیاد CSS بلد نیستم. اگر به طور کامل برام توضیح بدید که دقیقا چه دستوراتی رو باید وارد کنم ممنون میشم. فقط بدنه دستورات رو میخوام.

بالا