برگزیده های پرشین تولز

مشکل با مودم Linksys WAG54G2

resident2

Registered User
لایک‌ها
1
سلام. با توجه به توصیه های دوستان در جاهای مختلف یک فقره Linksys WAG54G2 Annexa A که چینی هست خریداری شد.
اوایل مشکل لاست شدن کانکشن داشت که حل شد.
اما مشکل عجیبی که هست کم بودن برد مفید اون هست. با رعایت تمام مواردی که باعث کم شدن برد مفید میشه باز برد اون به 10 متر هم نمیرسه! بعضی مواقع هم بدون خیچ تغییری در محیط برد به 10+ متر میرسه اما به شدت ضعیف.

به نظر شما مشکل از مودم هست و ببرم گارانتی یا اینکه این مودم اینطوره و به فکر یک مودم دیگه باشم؟

(من مودم سیمفونی از ÷ارس انلاین نگرفتم چون چند جا خوندم که دوستان از این مودم لینکسیس تعریف کرده بودن. ممنون میشم اکه مدل بهتری که برد خوبی داره معرفی کنن دوستان یا اینکه راه حلی برای افزایش برد - Repeater هم اگر دوستان سراغ دارند خریدارم-)

ممنون میشم کمک کنین

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام resident2 عزيز

. ئن اين مدل را نداشتم يا نديدم كه برد آنتنش را تست كنم، ولي كلن خدا خفه كنه جنساي چيني و اكثر وارد كنندگان ما كه آشغالترين كيفيت جنس چيني را هم براي سود بيشتر وارد مي‌كنند...! مودم من هم كه USR 9108 با برد و امكانات عالي بود در حال مردنه! اگه مودم شما هم مثل مودم من گرماي بدنش زياده حداقل يه فن بزار كنارش تا مثل من كارش تموم نشه!!! خدا خفشون كنه!!! من مودم ديال آپ خارج كيس USR را دارم ساخت ايرند در اين چندسال آخ نگفته!! اصلن كيفيت پلاستيك بدنه شون با هم قابل مقايسه نيست! چه برسه به داخلشون!!!!

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
88/03/10

resident2

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوست من.
ممنون بابت توضیحات

کماکان منتظر دوستان هستیم.

marjaneh0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من مودم linksys weg54g2 دازم.اما وقتی لپ تاپ ام رو روشن میکنم 15 دقبقه بد از طریق وایرلس وصل میشه.ایراد از laptop نیست.

hesamsh

Registered User
لایک‌ها
0
من هم همچین مشکلی با این مودم دارم بعد از یه ربع کانکشن وایرلس فیل می شه! ایراد از مودمه؟ ببرم گارانتی نتیجه می گیرم؟

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
این مدل مودم جنس خوبه :) به دو نفر دادم استفاده کردن هیچ مشکلی نداشتن :)
بردش به خاطر اینکه آنتن خارجی نداره ممکنه کم باشه ولی از نظر قدرت فرستنده مقایسه کردم مشخصات فنیش را و چیزی کمتر نداره :)

بهتره هست که کانال وایرلس را در مودم تغییر بدهید معمولا اکثر این مشکلات با تغییر کانال درست می شود ، توصیه میشود که روی کانال 11 بگذارید اگر لپ تاپ شما کانال 13 را ساپورت می کند بهتر است روی 13 بگذارید البته باید بگم که 13 را وایرلس های جدید می شناسند و اکثرا تا 11 ساپورت می کنند.

mmrabbani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. با توجه به توصیه های دوستان در جاهای مختلف یک فقره Linksys WAG54G2 Annexa A که چینی هست خریداری شد.
اوایل مشکل لاست شدن کانکشن داشت که حل شد
....

میشه بگید مشکل چطور حل شد؟!!!
من قصد داشتم بدلیل این مشکل هفته دیگه یک مودم جدید بخرم.

من هم همچین مشکلی با این مودم دارم بعد از یه ربع کانکشن وایرلس فیل می شه! ایراد از مودمه؟ ببرم گارانتی نتیجه می گیرم؟
بستگی داره گارانتی شما چی باشه؟
اگر ساخت سیستم هست که خودت رو خسته نکن.
فقط بگم، اگرLinksys خریدید سراغ ساخت سیستم نرید، بی گارانتی از گارانتی ساخت سیستم بهتره. [توضیحات بیشتر...]​

hesamsh

Registered User
لایک‌ها
0
متاسفانه ساخت سیستمه،
یکی از دوستان پیشنهاد داد که جای مودم رو عوض کنم، این کار رو کردم و مشکل فیل شدن حل شده و بردش هم خوب کار می کنه خوشبختانه، البته نزدیک تلویزیون LCD قطع می شه ولی جاهای دیگه خونه مشکلی نداره.

4ever

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اوایل مشکل لاست شدن کانکشن داشت که حل شد.
اما مشکل عجیبی که هست کم بودن برد مفید اون هست. با رعایت تمام مواردی که باعث کم شدن برد مفید میشه باز برد اون به 10 متر هم نمیرسه! بعضی مواقع هم بدون خیچ تغییری در محیط برد به 10+ متر میرسه اما به شدت ضعیف.

به نظر شما مشکل از مودم هست و ببرم گارانتی یا اینکه این مودم اینطوره و به فکر یک مودم دیگه باشم؟

(من مودم سیمفونی از ÷ارس انلاین نگرفتم چون چند جا خوندم که دوستان از این مودم لینکسیس تعریف کرده بودن. ممنون میشم اکه مدل بهتری که برد خوبی داره معرفی کنن دوستان یا اینکه راه حلی برای افزایش برد - Repeater هم اگر دوستان سراغ دارند خریدارم-)

ممنون میشم کمک کنین

سلام به همه
من این مودم رو 2 ساله دارم و از خود کمپانی سازندش راجع بهش بیشتر اطلاعات دارم(!) تمامی مشکلاتی که شما اینجا مطرح کردید بر روی تمامی مودم های موجود در بازار وجود داره که برخی قابل رفع و برخی غیر قابل رفع است. من تمام جواب هایی که از سایت رسمی سیسکو و پشتیبانی این مودم در جواب سوالهای این چنینی که با اونا داشتم رو براتون ارسال می کنم مطمئن باشید این تمام راه کار ممکن هست و غیر از این چیز دیگه ای وجود نداره :
1- اول از همه نسخه Fimware مودم را باید ارتقاء بدید نسخه فعلی موجود 1.0.0.19 هست که میتونید از آدرس زیر دانلود کنید:
WAG54G2 Support | Wireless-G ADSL2+ Gateway
نکته مهم: فایل زیپ رو باز کنید و فایل با فرمت img رو در دستگاه بارگزاری کنید، دقت کنید مدل نسخه annex رو درست انتخاب کنید (A یا B) پشت دستگاه نسخه رو نوشته
2- پس از به روز رسانی fimware به صفحه setup برید و گزینه DSL Modulation رو به ADSL2 تغییر بدید، بعد از اینکار مشکل قطع و وصل شدن پیاپی به کلی برطرف میشه
3- wireless channel رو روی 11 تا 13 بطور آزمون و خطا تغییر بدید (روی کمتر از این نرید) بعد از هربار ست کردن بررسی کنید که آیا کارت شبکه شما بالاتر از 11 رو ساپورت می کنه یا نه اگر ساپورت میکرد روی بالاترین ست کنید
4- Security mode رو روی حالت WEP بزارید و درقسمت KEY1 یک رمز 10 رقمی قرار بدید و مابقی رو خالی بزارید(encryption روی 40-64bit باشه)
5- نکته آخر که خیلی مهمه اینه که نام پیشفرض مودمتون رو تغییر بدید.
با انجام تمام مراحل فوق مشکلات قطع و وصل شدن از بین می ره و امنیت شبکتون با سرعت بسیار بالا تضمین میشه و کمی (تنها کمی) بر روی افزایش برد این مودم تاثیر میزاره و بردش کمی بیشتر میشه اما همچنان تنها ضعف این مودم یعنی بردش راضی کننده نخواهد بود اما از نظر امنیت و سرعت انتقال دیتا فوق العادست
موفق باشید

بالا