برگزیده های پرشین تولز

مشکل تاچ اسکرین سرفیس پرو 3

foa.neh

Registered User
لایک‌ها
68
درود
مدیر اگه جای اشتباهی مطلب گذاشتم لطفا انتقال بده.
این مورد رو خودم چون بهش برخوردم گفتم اینجا بزارم شاید کار ملت راه بیوفته و مجبور نشن چند میلیون هزینه تعویض تاچ ال سی دی surface pro 3 رو بدن یا اینکه ازشون سواستفاده بشه و الکی هزینه تعویض ال سی دی بگیرن.

مشکل تاچ surface pro 3T سرفیس پرو 3 نصف تاچش کار نمیکنه! یعنی تاچ سالمه ولی بعضی جاهاش انگار به لمس پاسخی نمیده. بصورت نواری تاچ کار نمیکنه . بعضی جاها تاچ کار میکنه بعضی جا کار نمیکنه و...
راه های مختلف از اپدیت فریور دستگاه و اپدیت ویندوز و درایور و کالیبره و... جواب نداد.
ولی با لینک زیر و نرم افزار Touch Panel Calibration Tool سونی که با یک سرچ ساده هم پیدا میشه و کمتر از 2 مگ حجم داره که لینکشم میزارم در عرض 30 ثانیه مشکل بر طرف شد حتی نیاز به ری استارت ویندوز هم نبود!
ظاهرا پنل های سرفیس پرو 3 رو سونی برای مایکروسافت میزنه و این مشکل با نرم افزار کالیبره سونی حل میشه در کمال ناباوری! تو راهنمای سایت مایکرسافت هم زده بود اگه بیرون ویندوز مشکل پاربرجاست مشکل سخت افزاریه!! الکی الکی نزدیک بود چند میلیون خرج بزاره رو دستم.
اینم لینک :
یا:

نکته 1:
دستور سونی رو حتما بخونید چون گفته بعد دانلود و استخراج فایل ها و اجرای فایل مورد نظر به تاچ دست نزنید تا تموم بشه کارش.
نکته2:
من رو سرفیس پرو 3 که چندین سال پیش خریده بودم و بدون دلیل این اتفاق براش افتاده تست کردم و جواب داد پس مسولیت اجراش با خودتونه. من ریسک کردم بین چند میلیون هزینه تعویض و اجرای این فایل و 30ثانیه ای جواب داد .
نکته3:
نمیدونم این راه برای سایر سرفیس ها هم جواب میده یا نه اونم با مسولیت خودتونه و اصلا نمیدونم. البته این فایل رو روی لپ تاپ لنوو که تاچ نبود هم امتحان کردم ببینم چی میشه که هیچ کاری نکرد انگار نه انگار ولی بازم مسولیت اجراش در هر صورت و روی هر دستگاهی با خودتونه.

اگه کسی این مشکل رو داشت و جواب گرفت یه مبلغی صدقه بده به نیازمندان.

What to try if your Surface pro 3 touchscreen doesn't work​

try

mostafa0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خدا خیرت بده برادر
یک در دنیا ۱۰۰ در آخرت نصیبت بشه
صفحه رو تازه ده روز بود عوض کرده بودم که یهو شروع به بازی درآورد
نزدیک 4 و نیم میلیون پول داده بودم داشتم میزدم تو سرم
دستگاه رو باز کردم سوکت ها رو چک کردم سایت مایکروسافت رو خوندم
درایور، فریمور، آپدیت..... هیچی جواب نداد