برگزیده های پرشین تولز

مشکل در کابل شبکه...

KambizZandi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به بابا دستت درد نکنه
بگو سر کار گذاشته بودی دیگه :)
بابام جان - وقتی یه مشکل پیش میاد اول مراحل و شرایط رو دقیق بگو تا آدم بفهمه چی بگه

paymanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از KambizZandi :
به بابا دستت درد نکنه
بگو سر کار گذاشته بودی دیگه :)
بابام جان - وقتی یه مشکل پیش میاد اول مراحل و شرایط رو دقیق بگو تا آدم بفهمه چی بگه
:rolleyes: :p :ph34r: :blush:

mahsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لطفا در مورد بازي شبكه به صورت لن هم توضيح دهيد

----------------------------------------------------------------------------

54678_300_180.jpg

در تارک دنيا جز او نوري نديدم

با ولايت ... تا ظهور ... شهادت

در سراب زندگي کور چراغ به دست نباشيم

www.mahsoft.com
[email protected]
[email protected]

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از mahsoft :
لطفا در مورد بازي شبكه به صورت لن هم توضيح دهيد

54678_300_180.jpg

در تارک دنيا جز او نوري نديدم

با ولايت ... تا ظهور ... شهادت

در سراب زندگي کور چراغ به دست نباشيم

www.mahsoft.com
[email protected]
[email protected]

شما اگه يه سرچي در انجمن بكنيد ميتونيد چيزهايي پيدا كنيد.

vertigomaker

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از paymanmj :
با سلام از دوستان سوالی داشتم در مورده کابل شبکه توضیح کامل می دم که با مشکلم آشنا بشید و لطف کنید و کمک کنید.
2 تا کامپیوتر دارم می خوام شیکه بشن هر 2 از 2 کارت شبکه اینتل استفاده می کنند و سیستم عامل اکس پی IP ها را تنظیم کردم به این صورت:
192.168.0.10
192.168.0.11
و در ظاهر که همه چیز میزون هستش! ولی در بعد از وصل کابل در کامند داس دستور پینگ را اجرا می کنم نشان می دهد که فقط سند کار می کنه یعنی اطلاعات رسیو نمی شن.
خلاصه شبکه نمی شن! حالا من سوالی داشتم تا اونجا که من می دونم باید کابل برای 2 کامپیوتر که از هاب و سوییچ اتفاده نمی کنن از مدل Cross باشه حالا:
1-اصلا مشکل من از کابل هست؟
2-اگر مشکل از کابل است چطوری من می تونم متوجه بشم که کابل به صورت Cross نیست؟
ممنون از کمک پیشاپیشتون :)

خيلي جالب بود اين همه آدم و اين همه سوال و جواب .
چند تا نكته را چك كن
در مورد ping اگه از win xp sp2 استفاده میکنی دیواره آتش باعث میشه که Packet های ping ارسال و دریافت نشن که البته من بعید میدونم مشکل این باشه
نکته بعد که باید دقت کنی اینه که یک طرف کابلت را با استاندارد EIA/TIA 856 B یا A بزن و بعد اون طرف را به حالت Cross که البتع این هم بعید هست که شما را دچار مشکل کرده باشه
نکته بعدی در باره IP ها هست که باید دقت کنی که subnet mask اونها درس باشه که اگر 255.255.255.0 هست که احتمالا هم باشه این نکته هم مورد مشکل شما نخواهد بود
در نهایت :D اگه کارت شبکه هائی که استفاده میکنید از نوع Intel(R) PRO/100+ Management Adapter هست بهتره که برای امتحان هم که شده کارت ها را عوض کنی چون چند سال پیش من با یک کارت شبکه از این نوع مشکل مشابهی داشتم که با تعویض کارت درست شد.

vertigomaker

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از paymanmj :
با سلام از دوستان سوالی داشتم در مورده کابل شبکه توضیح کامل می دم که با مشکلم آشنا بشید و لطف کنید و کمک کنید.
2 تا کامپیوتر دارم می خوام شیکه بشن هر 2 از 2 کارت شبکه اینتل استفاده می کنند و سیستم عامل اکس پی IP ها را تنظیم کردم به این صورت:
192.168.0.10
192.168.0.11
و در ظاهر که همه چیز میزون هستش! ولی در بعد از وصل کابل در کامند داس دستور پینگ را اجرا می کنم نشان می دهد که فقط سند کار می کنه یعنی اطلاعات رسیو نمی شن.
خلاصه شبکه نمی شن! حالا من سوالی داشتم تا اونجا که من می دونم باید کابل برای 2 کامپیوتر که از هاب و سوییچ اتفاده نمی کنن از مدل Cross باشه حالا:
1-اصلا مشکل من از کابل هست؟
2-اگر مشکل از کابل است چطوری من می تونم متوجه بشم که کابل به صورت Cross نیست؟
ممنون از کمک پیشاپیشتون :)

خيلي جالب بود اين همه آدم و اين همه سوال و جواب .
چند تا نكته را چك كن
در مورد ping اگه از win xp sp2 استفاده میکنی دیواره آتش باعث میشه که Packet های ping ارسال و دریافت نشن که البته من بعید میدونم مشکل این باشه
نکته بعد که باید دقت کنی اینه که یک طرف کابلت را با استاندارد EIA/TIA 856 B یا A بزن و بعد اون طرف را به حالت Cross که البتع این هم بعید هست که شما را دچار مشکل کرده باشه
نکته بعدی در باره IP ها هست که باید دقت کنی که subnet mask اونها درس باشه که اگر 255.255.255.0 هست که احتمالا هم باشه این نکته هم مورد مشکل شما نخواهد بود
در نهایت اگه کارت شبکه هائی که استفاده میکنید از نوع Intel(R) PRO/100+ Management Adapter هست بهتره که برای امتحان هم که شده کارت ها را عوض کنی چون چند سال پیش من با یک کارت شبکه از این نوع مشکل مشابهی داشتم که با تعویض کارت درست شد.

بالا