برگزیده های پرشین تولز

morva host

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
6 آگوست 2018
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
1
سن
25
در مقاله روند بررسی سئو در سال ۲۰۱۸ مهمترین ویژگی های موثر در سئو در سال ۲۰۱۸ معرفی شد. یکی از مفاهیم مطرح شده در سئو، SERP می باشد که در این مقاله به تشریح آن می پردازیم.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و رقابت شدید در دنیای آنلاین و در زمینه بازاریابی دیجیتالی، مهمترین و اساسی ترین اقدامات جهت بهتر دیده شدن کسب و کار شما در اینترنت و پیشی گرفتن از رقبا، آنالیز دقیق نحوه جستجو و رتبه سایت شما در سئو می باشد.

آمارها حکایت از این امر دارند که بیش از ۹۱ درصد کاربران تنها نتایج صفحه اول موتور جستجو را بررسی می کنند و هیچگاه به صفحات دوم و بعد از آن مراجعه نمی کنند. میلیون ها صفحه در وب وجود دارد، اما هیچکدام مهمتر از صفحات نتایج موتورهای جستجو (Search Engine Results Pages) ویا به اختصار SERP نیستند.
serp-870x450.png

لذا در نظر گرفتن این که چه فاکتورهایی برای به حداکثر رساندن میزان بازدیدکنندگان در طول روز و نیز نحوه نمایش سایت شما در صفحات جستجوی گوگل نیز روی این امر تاثیر گذار می باشد.

صفحات نتایج جستجو (SERP)، صفحاتی هستند که هنگام جستجوی عبارت یا مطلب مورد نظر در موتورهای جستجوگر (نظیر گوگل)، به کاربران نمایش داده می شود. در واقع کاربر عبارات موردنظر را که بعنوان کلمات کلیدی شناخته می شوند، جستجو نموده و موتور جستجو، نتایج مرتبط با عبارت مورد نظر را تحت عنوان صفحات نتایج و یا SERP ارائه می دهد.

1.pngنتایج نمایش داده شده هر SERP منحصر به فرد می باشد، حتی با استفاده از کلمات کلیدی یا عبارات جستجوی مشابه، نتایج SERP کاملا متفاوت می باشد. دلیل آن اینست که تقریبا تمام موتورهای جستجو، با در نظر گرفتن طیف وسیعی از فاکتورها نظیر موقعیت جغرافیایی کاربر، سابقه عبارات جستجو شده قبلی و … نتیجه را به ازای هر کاربر متفاوت نمایش میدهد.

ظاهر صفحات نتایج جستجو موتور همواره با تکنولوژی های در حال توسعه، به روز شده تا کاربران بتوانند سریعتر وساده تر به مقصود خود دسترسی پیدا کنند و این بدان معناست که SERP امروزه در مقایسه با نسخه های قدیمی بیشتر مطرح می باشد.  • نتایج ارگانیکنتایج SERP معمولا بر اساس محتوا به دو دسته ارگانیک و تبلیغات تقسیم می شوند. نتایج ارگانیک شامل آن دسته از وب سایت هایی هستند که مستقیما از نتایج تحلیل با استفاده از الگویتمهای گوگل، نمایش داده شده و محتویات آنها از لحاظ سئو(SEO) بهینه شده و رتبه بالاتری نسبت به سایر رقبا کسب نموده اند.
در تصور زیر، موارد مشخص شده، نتایج ارگانیک می باشد.

2.png

در این SERP، تصویر سمت راست، به عنوان نمودار/جعبه دانش (Knowledge Graph/Box) شناخته می شود. Google این ویژگی را در سال ۲۰۱۲ معرفی کرد و پاسخ متداولترین سوالات های مرتبط را از منابع معتبر در سراسر وب، جمع آوری نموده به صورت واحد ارائه می دهد. بطور مثال در تصویر بالا، شما می توانید طیف گسترده ای از اطلاعات مربوط به آبراهام لینکلن را مشاهده کنید، نظیر تاریخ و محل تولد او، قد، تاریخ ترور، وابستگی سیاسی، نام فرزندانش و بسیاری از حقایق دیگر.

در برخی از SERPها، نظیر مثال بالا به طور قابل توجهی نتایج ارگانیک بیشتری نشان داده می شود. دلیل آن، وجود اهداف متفاوت در جستجوهای مختلف می باشد. در اصل سه نوع اصلی جستجوی اینترنتی بر اساس اهداف کاربران، وجود دارد:
– اطلاعاتی (Informational)
– هدایت شده (Navigational)
– معاملاتی (Transactional)

جستجوهای اطلاعاتی آنهایی هستند که در آن کاربر امیدوار است اطلاعات مرتبط با موضوع خاصی مانند آبراهام لینکلن را پیدا کند. این به معنای آنست که تبلیغات تجاری و غیر رایگان روی برخی عنواین نظیر آبراهام لینکلن بی معنا یا بسیار ناچیز بوده و اکثریت قریب به اتفاق افرادی که آن را جستجو می کنند، درصدد خرید چیزی نیستند، و به این ترتیب تنها نتایج اطلاعاتی آنها در SERP نمایش داده می شوند.

جستجوهای هدایت شده، آن دسته از جستجوهایی هستند که در آن کاربر امیدوار است که وب سایت خاصی را پیدا کند.

همچنین جستجوهای تجاری یا معاملاتی، آن دسته از جستجوها هستند که کاربر به قصد خرید و یا تهیه، کالا یا خدماتی را جستجو میکند و اغلب منجر به خرید می گردد.  • تبلیغات
نتایج تبلیغات، همانهایی هستند که بصورت در نتایج SERP نمایش داده می شوند. در گذشته، نتایج تبلیغاتی تقریبا به طور انحصاری محدود به تبلیغات کوچک متنی بود که معمولا در بالا و در سمت راست نتایج ارگانیک نمایش داده می شد. امروزه، نتایج تبلیغاتی می تواند طیف گسترده ای از فرم ها و قالب های تبلیغاتی را تامین می کنند.

3.png

در تصویر بالا پرس و جوی روی کلمه lawnmowers (به معنای دستگاه چمنزنی)صورت گرفته است، همانطور که ملاحظه می کنید تمامی نتایج با نمایش داده شده اند.جهت بررسی صفحه نمایش نتایج بر اساس کلمه کلیدی خاص، و نحوه و جایگاه نمایش سایتهای رقبا و سایت خود میتوانید از ابزارهایی برای بررسی serp استفاده نمایید. برخی از ابزارهای آنلاین به شرح زیر می باشند:

منبع : مرواهاست
 
بالا