برگزیده های پرشین تولز

مقايسه p900 و Pocket pc Phone Edition

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
pic1.jpg

image001.jpg

من البته هيچ کدوم از اين گوشی ها رو نداشتم اما خوب اين i-mate smartphone که دارم خيلی از لحاظ ظاهر شبيهه به اين
pocket pc phone ها هست...و چون دنبال نوشتن برنامه و اين کرا واسه اينها بودم زياد در موردشون خوندم...
و تا جايی که فهميدم اين pocket pc phone ها خيلی خيلی خفن هستند و خيلی امکانات ميدن....
حالا ميخواستم بدونم p900 در برابر اينها گوشی خوبی هست يا نه؟

خودم چيزی که ميتونم بگم در اين مورد اينه:
p900 خيلی بيشتر شبيهه گوشی هست و راحت تر در دست و جيب جا ميشه تا اکثر اين pocket pc phone ها چون i-mate و يا xda ها...
البته يک گوشی جديد هم از اين نسل امده به اسم everex که اونم خيلی خيلی خوب شبيه به گوشی هست...

تا جايی که ميدنم امکان تعويض rom در symbian ها نيست اما همين الان پروژه linux نصب کردن بر روی xda ها در جريان هست...که خوب اين قابليت بسيار بالا اين گوشی ها رو نشون ميده..

فکر کنم در کل سرعت اکثر pocket pc ها بيشتر از p900 بايد باشه...

در مورد برنامه ها هم خوب طبيعتاً بايد خيلی بيشتر برنامه موجود باشه واسه pocket pc ها چون تقريباً بدون کمترين تقييری در برنامه pc ميشه اون رو واسه pocket pc کامپايل کرد اما خوب symbian نه...

در مورد تعداد رنگ نميدونم اما من گوشی خودم رو که با p800 مقايسه کردم خيلی کيفيت رنگش بيشتر بود فکر کنم p800 تعداد رنگش 4096 بايد باشه..p900 رو هم نميدونم...

برنامه divx player هم دوستم که p800 داشت پيدا نکرد و کلاً هيچ player ديگه اي جز همون که رو خود گوشی بود..طبيعتاً اگه پيدا نشده واسه p900 هم نبايد باشه...اما واسه pocket pc ها همه اينها هستند....من خودم هم مشقول تبديل و ساختن realplayer واسه smartphone ها هستم!

اينها اطلاعات ناقص من بود...حالا ديگران...

فکر کنم در ضمن sony dua memery stick ها هم محدوديت 128mg دارن..اما خوب sd card 1 gig هم امده...

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
حالا ميخواستم بدونم p900 در برابر اينها گوشی خوبی هست يا نه؟

من هر دوي اينها رو دارم . هركدام مزايا و معايبي داره، ولي در مجموع پي 900 امكانات بهتري رو ارائه ميده و مشكلات كمتري داره.

تا جايی که ميدنم امکان تعويض rom در symbian ها نيست اما همين الان پروژه linux نصب کردن بر روی xda ها در جريان هست...که خوب اين قابليت بسيار بالا اين گوشی ها رو نشون ميده..

در پي 900 برخلاف پي 800 اين امكان وجود داره و ميتونيد به راحتي Rom رو ارتقاء بديد.

فکر کنم در کل سرعت اکثر pocket pc ها بيشتر از p900 بايد باشه...

Pocket pc ها پردازشگرهاي متنوعي دارند با سرعتهاي مختلف . از سرعت 32 مگاهرتز تا 400 مگاهرتز كه سريعترين اين پردازنده ها روي اچ پي 5400 به بعد نصب شده . نوع پردازنده نيز Intel Strong ARM هستش. پردازنده پي 900 هم 153 مگاهرتز بوده و از نوع ARM .

در مورد برنامه ها هم خوب طبيعتاً بايد خيلی بيشتر برنامه موجود باشه واسه pocket pc ها چون تقريباً بدون کمترين تقييری در برنامه pc ميشه اون رو واسه pocket pc کامپايل کرد اما خوب symbian نه...

من در مورد تعداد برنامه موجود براي هركدام اطلاعي ندارم . ولي هر برنامه اي كه براي Pocket PC ديدم براي Symbian هم وجود داشت ولي خيلي از برنامه هايي كه براي Symbian وجود داره براي Pocket pc ارائه نشده.

در مورد تعداد رنگ نميدونم اما من گوشی خودم رو که با p800 مقايسه کردم خيلی کيفيت رنگش بيشتر بود فکر کنم p800 تعداد رنگش 4096 بايد باشه..p900 رو هم نميدونم...

صفحه نمايش پي 800 نمايش 4096 رنگ بود كه در پي 900 به 65000 رنگ افزايش يافت.

برنامه divx player هم دوستم که p800 داشت پيدا نکرد و کلاً هيچ player ديگه اي جز همون که رو خود گوشی بود..طبيعتاً اگه پيدا نشده واسه p900 هم نبايد باشه...اما واسه pocket pc ها همه اينها هستند.

فكر ميكنم اين دوستت خوب جستجو نكرده ، چون من اين برنامه به علاوه چندين Player مختلف براي موزيك و ويدئو روي گوشي نصب كردم و بدون هيچ مشكلي كار ميكنه.

فکر کنم در ضمن sony dua memery stick ها هم محدوديت 128mg دارن..اما خوب sd card 1 gig هم امده

Memory Stick انواع مختلفي داره كه به اين شرح اند :
Memory Stick - Normal - 4-128Mb
Memrystick Double function - 128x2 MB
Memory Stick Pro - 256MB- 1GB
Memory Stick Due - 4-128MB
Memory Stck Double Function - 2x128MB
Memory Stick Due Pro - 256-1GB
كه سه گروه آخر در پي 900 پشتيباني ميشه . در مقايسه MS , SD قيمت اولي پايينتر است ولي حساسيت زيادي به اشعه ايكس دارد و درصورتيكه در معرض اين اشعه قرار بگيرد از بين ميرود. من يك SD با ظرفيت 256 مگابايت رو به دليل عبور از X-Ray Scanner فرودگاه از دست دادم.
سرعت انتقال اطلاعات SD و MS تقريبا يكسان هستش.

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
ايول...
اقه بسی ممنون از توضيحات....اما چند تا سؤال؟
p900 که کارت sdيا mmc نميخوره؟همون مخصوص sony رو ميخوره يا نه؟
در کل قيمتش فکر کنم بيشتر از sd/mmc باشه نه؟چون اينجا 128mg sony هست هولوحوش 90 تومان اما
sd 256 هست 70.

سرعت 158 کم نيست؟مال من که smartphone هست سرعتش هست 132...اون که قراره pda باشه بايد خيلی بيشتر باشه....

در آخر سر هر دو اين گوشی ها رو داری چی کار ميکنی؟:))
با رنگ لباست ست ميکنی؟خوب زياد گوشی داری بفرست اينجا ؛)

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
p900 که کارت sdيا mmc نميخوره؟همون مخصوص sony رو ميخوره يا نه؟

نه ! فقط Memorystick رو پشتيباني ميكنه

در کل قيمتش فکر کنم بيشتر از sd/mmc باشه نه؟چون اينجا 128mg sony هست هولوحوش 90 تومان اما
sd 256 هست 70.
بله ، قيمتش از اس دي بالاتره .

سرعت 158 کم نيست؟مال من که smartphone هست سرعتش هست 132...اون که قراره pda باشه بايد خيلی بيشتر باشه....

كم!؟ نه ! تابحال براي اجراي برنامه يا بازي مشكل سرعت نداشته .

- راستي از باطري گوشي ات راضي هستي؟! من كه با باطري اين پي 900 خيلي حال ميكنم...

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
ای بدک نيست.....اما جالبيش اينه که خيلی وابسته با برنامه های مقيم تو حافظه هست...يعنی اگه کلی برنامه وا کنم
و يادم بره که ببندم...3 سوت تموم ميشه....اما خيلی هم خوب نيست....talk time خيلی زيادی در عوض داره....فکر کنم 4.5 ساعت هم باهاش حرف زدم...

اما نکه جالبش اينه که خيلی زود شارژ ميشه...يعنی فکر کنم از حالات خالی تا پر يک ساعت طول بکشه...
اما کلاً نميدونم چرا واسه اينا باطری های بيشتر نميزارن....کلاً هر جا رفتم همه از باطری گوشی های جديد ناراضی بودن...

بالا