برگزیده های پرشین تولز

مووبل تایپ کاملا فارسی

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا حداقل يك راهنما از چگونگي نصبش هم در اختيار كاربران ميگذاشتيد!
عجيبه نه به سايت جالب و قدرتمندتون و نه به فقدان راهنما پرامون نصب اين سيستم!
به عنوان مثال يك راهنماي كامل واسه mt v3.17 انگليسي ميخواستم.
يكي هم واسه نسخه فارسيش. چون ظاهرا در نسخه انگليسي ويرايشات بيشتري بايد در فايل mt.cfg انجام بگيره كه فكر كنم يكيش هم سازگاري اون با يونيكد فارسي يا اضافه كردن utf-8 به كدهاش باشه.
بي زحمت زودتر زحمتشو بكشيد كه حسابي گير نصب كردنش هستم. :blush:

خطايي كه من باهاش روبرو ميشم به شرح زير است:

Loading initial data into system...
An error occurred while loading data:

Bad ObjectDriver config: Your DataSource directory ('./db') does not exist.​

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از ali. :
آقا حداقل يك راهنما از چگونگي نصبش هم در اختيار كاربران ميگذاشتيد!
عجيبه نه به سايت جالب و قدرتمندتون و نه به فقدان راهنما پرامون نصب اين سيستم!
به عنوان مثال يك راهنماي كامل واسه mt v3.17 انگليسي ميخواستم.
يكي هم واسه نسخه فارسيش. چون ظاهرا در نسخه انگليسي ويرايشات بيشتري بايد در فايل mt.cfg انجام بگيره كه فكر كنم يكيش هم سازگاري اون با يونيكد فارسي يا اضافه كردن utf-8 به كدهاش باشه.
بي زحمت زودتر زحمتشو بكشيد كه حسابي گير نصب كردنش هستم. :blush:

خطايي كه من باهاش روبرو ميشم به شرح زير است:

Loading initial data into system...
An error occurred while loading data:

Bad ObjectDriver config: Your DataSource directory ('./db') does not exist.​
http://alphaweblog.com/mt-persian

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عظمتي جان اولا اين لينكي كه شما دادي كار نميكنه ثانيا من ذخيره شده اين مطلب رو در سيستمم دارم و نصبش هم مربوط به ام تي نسخه قديمي هستش كه اصلا ربطي به نسخه 3 نداره و خيلي با اون تفاوت دارخ. :eek:

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
اين مشكلي كه شما داري مربوط به ورژن نيست و در اين مورد قبلا تو فروم بحث شده.

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از ali. :
عظمتي جان اولا اين لينكي كه شما دادي كار نميكنه ثانيا من ذخيره شده اين مطلب رو در سيستمم دارم و نصبش هم مربوط به ام تي نسخه قديمي هستش كه اصلا ربطي به نسخه 3 نداره و خيلي با اون تفاوت دارخ. :eek:
کی گفته کلی فرق داره!؟

نصب این‌ها هیچ فرقی با هم ندارن. کاملا مثل اونه.

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از azemati :
کی گفته کلی فرق داره!؟

نصب این‌ها هیچ فرقی با هم ندارن. کاملا مثل اونه.

فكر كنم شما اصلا نا بحال اين سستم رو نصب نكرد؟
يكي از تفاوت هايي كه بين اين دو نسخه وجود داره اينه كه در نسخه جديد بايد يك پوشه با نام db در پوشه روت mt ايجاد كنيد كه در غير اينصورت با ارور مواجه ميشيد.
و ...

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
به نقل از ali. :
يكي از تفاوت هايي كه بين اين دو نسخه وجود داره اينه كه در نسخه جديد بايد يك پوشه با نام db در پوشه روت mt ايجاد كنيد كه در غير اينصورت با ارور مواجه ميشيد.
و ...
اینو دیگه از کجات درآوردی پسرم؟
والا من که تا حالا حداقل 100 بار نصب کردم یه همچین چیزی ندیدم!
امیرخان هم فکر کنم روزی سه چهار تا MT نصب می کنه

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
و اما قضیه شاخه db اصلا ربطی به نسخه قدیم و جدید نداره. شاخه db رو در صورتی باید بسازی ( از MT ورژن 1 تا همین آخری 3.17 فرقی نداره) که دیتابییس MySql یا SQLite نداری و فقط DB Berkley داری که یه سیستم دیتابیس قدیمی و مبتنی بر فایله. این سیستم تمام اطلاعات رو تو چند تا فایل تو شاخه db برات ذخیره می کنه. البته استفاده از این سیستم MT رو به شدت کند می کنه. توصیه می کنم از این سیستم اصلا استفاده نکنید.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از ali. :
و ...
جلل خالق !!! :eek: :blink: :blink:

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از ali. :
و ...
همون‌طور كه عزيز خان گفتن، من هم تا كنون با اين قضيه برخورد نكردم! فقط شنيدم يكي از دوستانم قبلا ها مي‌خواست ام‌تي نصب كنه، نصب نمي‌شد تا يك فلدر db ساخت! همين! دليلش رو هم كه عزيز گفت.
به حق چيز‌هاي نديده ولي يك‌بار شنيده!

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا مشكل ما هم حل شد دليل پيش اومدن چنين مشكلي اين بود كه من فراموش كرده بودم يك علامت # رو از فايل mt.cfg بردارم.
و واسه همينم ام تي اتوماتيك رفته سراغ ديتابيس بركلي, و همونطوري كه در بالا هم ذكر شد , به من گير داده بود كه بايد يك فولدر db بسازم.
:) :happy:

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سوالي از دوستان سازنده فارسي ساز ام تي:
من mt نسخه 3.17 را نصب كردم. به نظر شما بهترين فارسي ساز براي اين نسخه كدام يك از نسخه هاي ارائه شده فارسي ساز هستش؟ ( ياد آوري كنم كه قصد ندارم تمام سيستم پنل فارسي بشه ولي دوست ندارم با زبان فارسي هم مشكلي داشته باشه)

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
به نقل از ali. :
سوالي از دوستان سازنده فارسي ساز ام تي:
من mt نسخه 3.17 را نصب كردم. به نظر شما بهترين فارسي ساز براي اين نسخه كدام يك از نسخه هاي ارائه شده فارسي ساز هستش؟ ( ياد آوري كنم كه قصد ندارم تمام سيستم پنل فارسي بشه ولي دوست ندارم با زبان فارسي هم مشكلي داشته باشه)
مسلما همیشه بهترین نسخه جدیدترین نسخه است.
تمامی نسخه ها به طور کامل محیط را فارسی می کنند.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از ali. :
آقا مشكل ما هم حل شد دليل پيش اومدن چنين مشكلي اين بود كه من فراموش كرده بودم يك علامت # رو از فايل mt.cfg بردارم.
و واسه همينم ام تي اتوماتيك رفته سراغ ديتابيس بركلي, و همونطوري كه در بالا هم ذكر شد , به من گير داده بود كه بايد يك فولدر db بسازم.
:) :happy:
خوب منم كه همون موقه همينو گفتم بهت !

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از azizaa :
مسلما همیشه بهترین نسخه جدیدترین نسخه است.
تمامی نسخه ها به طور کامل محیط را فارسی می کنند.
می بخشید من XAMPP for Windows Version 1.4.8 نسخه 40 مگی رو دارم! چجوری میشه روش ام تی نصب کنم؟؟ راهنما براش هست؟ میشه روش نصب کرد یا نه اصلا؟

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من ام تي 3.17 رو نصب كردم و بعد براي فارسي سازي اون فقط از فايل fa.pm رو به آدرس \extlib\MT و فايل Style.css روهم به فولدر StaticWebPath انتقال دادم.
و مشكلي هم با اون ندارم ولي يك سوال 2 فايل ديگر هم در اين فارسي ساز شما وجود داره كه با نام هاي footer.tmpl و default-templates هستش. من اينارو به فولدرهاي مربوطه انتقال ندادم و مشكلي هم ندارم.
ميشه بگيد كار اين فايل ها چيه؟ و قرار ندادن آنها در مكان مربوط به خودشان چه مشكلي ايجاد ميكند؟ :rolleyes:

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
به نقل از ali. :
با سلام
دوستان من ام تي 3.17 رو نصب كردم و بعد براي فارسي سازي اون فقط از فايل fa.pm رو به آدرس \extlib\MT و فايل Style.css روهم به فولدر StaticWebPath انتقال دادم.
و مشكلي هم با اون ندارم ولي يك سوال 2 فايل ديگر هم در اين فارسي ساز شما وجود داره كه با نام هاي footer.tmpl و default-templates هستش. من اينارو به فولدرهاي مربوطه انتقال ندادم و مشكلي هم ندارم.
ميشه بگيد كار اين فايل ها چيه؟ و قرار ندادن آنها در مكان مربوط به خودشان چه مشكلي ايجاد ميكند؟ :rolleyes:
default templates همون طور که از اسمش معلومه قالب های پیش فرض رو فارسی می کنه. یعنی اگه یک وبلاگ بسازی از همون اول قالب هات راست به چپ و فارسی شده و تاریخ هم شمسیه و همه چی رو به راهه.

footer.tmpl هم چیز زیاد مهمی نیست. و فقط اون کپی رایت پایین تمام صفحات رو به فارسی ترجمه می کنه تا همه چی فارسی بشه. اسمه این حقیر (!) رو هم به تهش اضافه می کنه! همین

ali.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنابر اين چنانچه تمپليت اولي در پوشه مربوطه كپي نشه همچنان صفحات فارسي اما چپ به راست هستند.
مشكلي كه هست اينه كه اين فارسي سازها بصورتي طراحي شده كه ما بايد اين ها رو بروي تمپ هاي قبلي ريپليس كنيم و اين موضوع براي كساني كه روزي قصد بازگشت به زبان پيش فرض (لاتين) رو دارند اصلا جالب نيست.
چون دوباره بايد تمپ ها و استايل هاي مربوط به آن زبان رو به مكان خودشون برگردونند و دوباره بروي تمپ هاي فارسي ريپليس كنن. :wacko:

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
به نقل از ali. :
بنابر اين چنانچه تمپليت اولي در پوشه مربوطه كپي نشه همچنان صفحات فارسي اما چپ به راست هستند.
مشكلي كه هست اينه كه اين فارسي سازها بصورتي طراحي شده كه ما بايد اين ها رو بروي تمپ هاي قبلي ريپليس كنيم و اين موضوع براي كساني كه روزي قصد بازگشت به زبان پيش فرض (لاتين) رو دارند اصلا جالب نيست.
چون دوباره بايد تمپ ها و استايل هاي مربوط به آن زبان رو به مكان خودشون برگردونند و دوباره بروي تمپ هاي فارسي ريپليس كنن. :wacko:
درسته! نسخه فعلی هنوز به صورت یک hack کار می کنه! یعنی مثلا نمیشود یک وبلاگ با محیط انگلیسی و یک وبلاگ با محیط فارسی و یا یک کاربر با محیط انگلیسی و یک کاربر با محیط فارسی داشته باشیم. فعلا همه چی یا باید فارسی باشد یا انگلیسی.

علتش هم اینه که این قابلیت در هسته MT وجود نداشته اما اخیرا یه تغییراتی داره پیش می آد و قول میدم تو نسخه های جدید اصلا یه پلاگین فارسی ساز ارایه می شه که می تونید بر اساس یک وبلاگ یا کاربر محیط را فارسی کنید. باید کمی صبر کنید.

بالا