برگزیده های پرشین تولز

مژده به همه ي داوطلبان كار در امارات و كشور هاي عربي حاشيه خليج

elfy

Registered User
لایک‌ها
67
با سلام خدمت تك تك دوستان و رفقاي عزيز راسياتش بنده هم مثل شما دنبال شغل در امارات و كشور هاي عربي هستم اما ميخواستم تجربايتم رو با ديگر دوستان در اين زمينه با اشتراك بگذارم كه همه با هم به كمك هم بيايم تا بتوانيم شغل مناسب رو پيدا كنيم

براي پيدا كردن كار در امارات طبق تحقيقات بنده دو راه وجود داره يكي اين كه خودمون به دبي يا ديگر شهر ها رفته و آنجا به دنبال كار بگرديم دوم آنلاين در سايت هاي كاريابي به دنبال كار باشيم تا موقعيت مناسب كه پيدا شد براي مصاحبه با اونجا بريم كه به نظر من راه دوم با اين اوضاع ارز و گروني به جيب ما جوون ها آشنا تر هست

اما براي اپلاي كردن شما به چه چيز احتياج داريد ؟
شما بايد به زبان انگليسي آشنايي نسبي در حد خوبي داشته باشيد و طبق تحقيقات بنده بلد بودن زبان عربي يك امتياز براي شما محسوب ميشه
شما در ابتداي راه خودتون رو بايد با يك رزومه به كارفرما معرفي كنيد پس شروع به نوشتن يك رزومه جامع از تجربيات خود كنيم براي اين كار سايت هاي بسياري هست و اين كه شما ميتونيد رزومه هاي ديگران را دانلود و اون رو با سليقه ي خودوتن اديت كنيد كه اين بهتر هست چون قالب حفظ ميشه !
بعد يه سري سايت هايي هستند كه شما بايد در اون ثبت نام كنيد براي يافتن شغل من در زير يه سري سايت ها رو ليست ميكنيم دوستان اگر سايت ديگري هم ميشناسند بگند تا بقيه هم استفاده كنند

Property Real Estate for Sale and Rent. Jobs in the Middle East and North Africa , Free Classifieds in with Dubizzle.com
Latest News, Pictures, Video, Multimedia | Gulf News - The Middle East's News homepage
GNJobs
The Middle East's Leading Job Site | Bayt.com
http://www.gulftalent.com/

و...

هدف از زدن اين تاپيك استفاده از تجريه هاي همديگر هست براي پيدا كردن شغلي مناسب پس بيايد به هم كمك كنيم !
ينده توي اين چند ماه يه چند مصاحبه دعوت شدم اما قسمت نشد برم پس بدونيد سعي و تلاش جواب خواهد داد

مشاغل زيادي در امارات نياز هست از شغل هاي خدماتي تا مهندسي و ...
براي مثال يك مهندس برق مينيمم حقوقش 6000 درهم هست تا 15000 درهم هم من ديدم در صنايع نفت استخدام ميكردند
درهم هم اكنون حول و حوش 1000 تومن هست يعني مينيمم 4 مليون
ار انجا كه امارات كشور گراني هست 2 مليون حدودا ميره براي خوراك و محل سكونت و 2 مليون ذخيره
اين يعني براي جوون ايراني يك شغل خوب كه هر چه سابقه كار بالاتر ميره طبعا حقوق هم بالا ميره
كشور امارات جاي امني هست و استاندارد هاي زندگي طبعا از ايران بالاتر هست فقط بدي اونجا آب و هوا هست
البته مشكلات خاص خودش هم داره ولي خوب در حال حاضر به نظر من از ايران بهتر هست

يك شايعه هست كه به ايراني ها كار نميدن بايد عرض كنم من چند بار براي مصاحبه دعوت شدم و اصلا بحث مليت مطرح نيست پس بيايد با ديدي باز رو به جلو حركت كنيم

منتظر نظرات سازنده ي شما هستم بنده خودم هر كمكي از دستم بر بياد دريغ نخواهم كرد ...

mousavisepehr

Registered User
لایک‌ها
114
جالب و مفید بود. ولی نگفتید که آیا الان کار پیدا کرده اید یا هنوز جویای کار هستید؟

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
در مورد مشاغلی که نیاز دارن بیشتر توضیح بده
مثلا من بخوام درس بخونم، در چه رشته هایی اگر تحصیل کنم شانسم برای پیدا کردن یه کار خوب بیشتر میشه

elfy

Registered User
لایک‌ها
67
بنده خودم هنوز جوياي كار هستم

esmail2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم خیلی جویای کارشدم 2روزه که ازدبی برگشتم ولی هیچ کاری نتونستم پیداکنم

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
بعد اینا هزینه ای چیزی دریافت میکنند؟
حالا اومدیم طرف زبانش خوب نیست ولی کمی تا قسمتی عربی بلده چی؟
حالا بایستی طرف درس خونده باشه؟ فنی چی؟
++++++++++
ای بابا گفتم مطلب تازه هست نگو ماله 2013 هست
استارتر چیکار کردی رفتی اونور؟

nader1095

Registered User
لایک‌ها
85
در امارات ویزای اقامت یا کار برای ایرانی بسته شده الان نزدیک ۳ سال هست که به ایرانی ها ویزا داده نشده
تازه از آخرای سال پیش خیلی از کارگرای ایرانی که اونجا اقامت یا کار میکردن ویزاشون رو کنسل کردن و از اونجا اخراج شدن
دلیل همه اینها تحریمه

bitcoinha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
هر چیزی از دور خیلی زیباست ولی وقتی واردش میشی تازه به زییر و بم هاش پی میبری.
من همین الان اتفاقی این تاپیکو دیدم و بر خودم لازم دونستم تا حقایق زیر را که از پسر داییم شنیدم (که 6 ساله مقیم اماراته و قبلش هم کویت بوده) به سمع و نظر شما و همچنین بعضی از افرادی که بلا نسبت ساده لوح هستن برسونم:
1. کار گیر آوردن در امارات به اندازه کار پیدا کردن در ایران سخته.
2. کارهای سطح پایین و کارگری در امارات و کویت، درآمد بسیار پایینی دارن.
3.بخش بزرگی از درآمدهای حاصل شده توسط یک نیروی کار ، توسط مخارج بالای زندگی در کشورهای مذبور به هدر میره.(مینیمم 70 درصد)
4.برخورد اعراب با ایرانی ها اصلا خوب نیست.
5. آزادی های اجتماعی در کشورهای عربی (بدون استثنا) پایینه. و حقوق بشر و حقوق مهاجرها و... هم کاملا نادیده گرفته میشه.
6.درآمدهای و حقوق کارگها با تاخیرهای چند ماهه به اونها پرداخت میشه.(تقریبا توی تمام بخشهای شغلی و صنعتی این قانون نانوشته وجود داره تا اولا کارگرها هیچ موقع احساس راحتی نکن و تنبل بشن و دوما به طمع یک پول زودبازده و سریع وارد یه کاری نشن و بعد از جمع کردن پول، اون کارو ترک کنن)

از من میشنوید اصلا دور کشورهایی که با ایران و ایرانی خصومت دارنو خط بکشین و از طرفی هم دور این استنباط غلط که واسه ی کسی کار کنین و ارباب پیدا کنین هم خط بکشین.
خود من میخوام سال آینده برم ترکیه و مسافرکشی کنم.کشور ترکیه را هم به 2 دلیل انتخاب کردم.یکی اینکه ایرانیها را دوست میدانند و با ما خصومتی ندارن و دیگر اینکه جشور ترکیه با 40 میلیون گردشگر خارجی در سال، دارای پتانسیل بالایی برای کسب درآمد هست.
شاید تعجب کنین که چرا من میخوام مسافرکشط کنم اونجا ولی این کار هم خود اشتغالیه و هم با تحقیقاتی که کردم درآمدش خیلی خوبه توی ترکیه.البته شهری هم که میخوام توش مسافرکشی کنم شهر توریستی و شلوغ آنتالیاست.
واسه تهیه ماشین هم یا ماشین خودمو میبرم اونجا یا اینکه همونجا به صورت هفتگی ماشین کرایه میکنم تا باهاش مسافرکشی کنم.
در حال حاضرم دارم زبان ترکیمو تقویت میکنم و کلاسشو میرم.

ح3ام

Registered User
لایک‌ها
24
من همین الان اتفاقی این تاپیکو دیدم و بر خودم لازم دونستم تا حقایق زیر را که از پسر داییم شنیدم (که 6 ساله مقیم اماراته و قبلش هم کویت بوده) به سمع و نظر شما و همچنین بعضی از افرادی که بلا نسبت ساده لوح هستن برسونم:
3.بخش بزرگی از درآمدهای حاصل شده توسط یک نیروی کار ، توسط مخارج بالای زندگی در کشورهای مذبور به هدر میره.(مینیمم 70 درصد)
5. آزادی های اجتماعی در کشورهای عربی (بدون استثنا) پایینه. و حقوق بشر و حقوق مهاجرها و... هم کاملا نادیده گرفته میشه.
6.درآمدهای و حقوق کارگها با تاخیرهای چند ماهه به اونها پرداخت میشه.(تقریبا توی تمام بخشهای شغلی و صنعتی این قانون نانوشته وجود داره تا اولا کارگرها هیچ موقع احساس راحتی نکن و تنبل بشن و دوما به طمع یک پول زودبازده و سریع وارد یه کاری نشن و بعد از جمع کردن پول، اون کارو ترک کنن)

از من میشنوید اصلا دور کشورهایی که با ایران و ایرانی خصومت دارنو خط بکشین و از طرفی هم دور این استنباط غلط که واسه ی کسی کار کنین و ارباب پیدا کنین هم خط بکشین.
خود من میخوام سال آینده برم ترکیه و مسافرکشی کنم.کشور ترکیه را هم به 2 دلیل انتخاب کردم.یکی اینکه ایرانیها را دوست میدانند و با ما خصومتی ندارن و دیگر اینکه جشور ترکیه با 40 میلیون گردشگر خارجی در سال، دارای پتانسیل بالایی برای کسب درآمد هست.
شاید تعجب کنین که چرا من میخوام مسافرکشط کنم اونجا ولی این کار هم خود اشتغالیه و هم با تحقیقاتی که کردم درآمدش خیلی خوبه توی ترکیه.البته شهری هم که میخوام توش مسافرکشی کنم شهر توریستی و شلوغ آنتالیاست.
واسه تهیه ماشین هم یا ماشین خودمو میبرم اونجا یا اینکه همونجا به صورت هفتگی ماشین کرایه میکنم تا باهاش مسافرکشی کنم.
دوستان زحمت میکشن تایپک های زیر خاکی رو در میارن واسه تجدید خاطره
خدمت دوست عزیزم عرض کنم که ترکیه با توجه به وضعیت فعلی که با روسیه کنتاکت شدن یعنی اینکه حداقل نصف توریستهاشو از دست داده مورد دوم اینکه با و جود بمب گذاری های اخیر هم اکثر کشورهای اروپایی به شهروندان خودشون اخطار دادن که کسی ترکیه نره مورد سوم و اساسی اینکه یکی از دوستان که ترکیه و بر حسب اتفاق آنتالیا مشغول کار و کسب بوده تعریف میکرد که کلا همه چی اونجا دست مافیاست یعنی توی روز روشن شما اگه بخای تاکسی بشی اول باید بری باجشو بدی و بعد هم ماه تا ماه یه پول مشخص باید بدی مورد آخر و بدتر از همه اینکه پلیس هاش بدتر از دزادش هستن و دستشون با هم تو یه کاسه است امیدوارم که اطلاعات مفید واقع بشه

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,658

ترکیه با ایران خوبه؟ :D
الان ایران و ترکیه به طور غیر مستقیم تو سوریه دارن با هم می جنگن و هر کدام مقابل هم هستند
کشور های عربی هم وضع همینطور هست.
صنعت توریست ترکیه هم با تحریم روسیه ( 20 درصد توریست از روسیه بودن ) و این بمب گذاری ها تقریبا نابود شده

hogershop

Registered User
لایک‌ها
131
فراموش نکن که همه چیز دو جانبه و دوطرفه است اگه یه عرب هم بیاد ایران زندگی کنه زندگیو براش جهنم میکنن.نژادپرستی بین خاورمیانه رواج داره درهمه کشورها

ترکیه یه کشور بی قانون و گنگستریه... هیچی توش قانون ثابتی نداره. و برای مهاجر اصلا جالب نیست. مردمش هم به هیچکس جز نژاد خودشون رحم نمیکنن.امارات و حتی عربستان به نسبت خیلی بهتر از ترکیه هست.
تنها چیزی که تو ترکیه نظر ایرانیارو جلب میکنه آزادی حجاب و بعضی آزادی های ظاهری رفتاریه...

بالا