برگزیده های پرشین تولز

میخواهم برنامه نویس شوم

hossein_Winston

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام:)
من 21 سالمه و مدتیه به برنامه نویسی علاقه مند شدم
از بچگی چون تو روستا زندگی کردم امکان درس خوندن نداشتم و از همان ابتدایی ترک تحصیل کردم
اما مطالعه کتاب و کار با کامپیوتر تا حدودی سواد و آگاهی من رو ارتقا داد و جبرانی برای ترک تحصیلم شد
الان قراره یک دوره مقدماتی بیسیک رو که ثبت نام کردم بگذرونم

به نظر شما برای برنامه نویسی از کجا باید شروع کنم؟؟ و اینکه آیا برای من که سواد درست حسابی ندارم و 21 سال سن دارم دیر یا بی فایده نیست؟؟

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
مبانی کامپیوتر
شبکه
الگوریتم و ساختمان داده اول بخون
نظریه ماشین
دیتابیس
در آخر هر زبانی دوست داشتی کارکن:)

sajad564

Registered User
لایک‌ها
189
سلام
بنده دو سالی از شما بزرگ ترم و تقریبا یه برنامه نویس نیمه و نصفه هستم(c#-javascript-jquery-bootstrap-html-css-asp.net core mvc-angular)
با توجه به اینکه تو دوران ابتدایی ترک تحصیل کردید یه خورده کارتون سخت میشه
اولین چیزی که یه برنامه نویس نیاز داره توانایی تحلیل هستش.در خصوص الگوریتم به اون صورت نیازی نیستش ولی خب الگوریتم هم اگر بخواید یاد بگیرید
باید یه چیزایی از ریاضی بلد باشید
زبان خیلی مهم هستش چون بهترین دوره ها و آموزش های برنامه نویسی آموزش های وبسایت هایی مثل pluralsight -udemy-lynda هستش که همشون زبان اصلی هستن

در وهله اول همون ویژوال بیسیک(که تو برنامه نویسی کاربرد خاصی نداره ولی خب برای یادگیری میتونه مفید باشه رو کار کنید)
در ادامه باید تعیین کنید که در چه حوضه ای میخواید فعالیت کنید و ملاک هاتون به چه صورته
به طور مثال اگر میخواید وب کار کنیدc++ کمکی بهتون نمیکنه
اگر میخواید هوش مصنوعی کار کنید c#کمکی بهتون نمیکنه
اگر میخواید امنیت کار کنید jsکمکی بهتون نمیکنه
..............
یا مثلا براتون مهمه که زبانی که کار میکنید تو ایران بازار کار مناسبی داشته باشه و یا خیر
به طور مثال در حال حاضر پایتون یکی از زبان هایی هستش که هم تو ایران و هم خارج از ایران بازار کار فوق العاده ای داره(و به شدت آسون هستش)

hossein_Winston

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممنونم از راهنمایی هاتون سجاد و علی عزیز
در خصوص اینکه بعضیا میگن برای سن من دیره و باید ازقبلتر به این کار روی میاوردم به نظرتون واقعا دیر است؟

x460

Registered User
لایک‌ها
702
سلام
به نظر شما برای برنامه نویسی از کجا باید شروع کنم؟؟
همونطور که دوستان گفتن باید اول مشخص کنی تحت وب می خوای کار کنی یا تحت ویندوز.
بعد باید شاخه مد نظرتو انتخاب کنی. (مثلا تحت وب هم Back-end هست هم Front-end)
بعد از انتخاب زبان هم شروع کنی پروژه محور یاد بگیریش. یعنی یه پروژه برای خودت تعریف کنی و انجامش بدی.
از نظر شخصی من نیازی نیست خودتو درگیر الگوریتم و ساختمان داده و غیره کنی. چون مثلا یه فرانت کار هیچوقت نیاز به ساختمان داده نداره.
یا اگرم نیازت بشه همون موقع یاد می گیری. اینکه می گم اول زبان مورد نظرت مشخص باشه به این خاطر هستش که وقتی یه برنامه بنویسی که کار می کنه هم بهت انگیزه می ده هم باعث می شه تو مراحل بعدی کم نیاری. ولی اگه از اول شروع کنی تئوری های غیر کاربردی بخونی هم خستت می کنه و هم انگیزتو از بین می بره.
اینکه آیا برای من که سواد درست حسابی ندارم و 21 سال سن دارم دیر یا بی فایده نیست؟؟
بستگی به خودت داره که چقدر اهل تلاش باشی.
تو برنامه نویسی دونستن انگلیسی خیلی مهمه. هم آموزش های خیلی عالی به زبان انگلیسی هست هم اگه حین کدنویسی گیر کنی یا به باگ بخوری و سوال داشته باشی، تو انجمن های خارجی به مراتب سریع تر و جامع تر جواب می گیری.
ضمن اینکه برنامه نویسی مثل ساز زدن نیست که از یه سنی بگذره دیگه نشه، شما الان شروع کنی روزی 7-8 ساعت تایم بذاری، از 22 سالگی می تونی پروژه های کوچیک بگیری. 61 سالت باشه شروع کنی هم از 62 سالگی می تونی پروژه های کوچیک بگیری و به مرور بری سمت پروژه های حرفه ای تر.
ضمنا من حدودی گفتم. مثلا یه چیزی مثل HTML، CSS و Bootstrap رو می شه تو 6 ماه یاد بگیری و باش پروژه بگیری.

alight

Registered User
لایک‌ها
37
هیچوقت دیر نیست، با عشق شروع کن به بهترین ها میرسی، نکته مهم اینه که یکم زبان انگلیسیت رو تقویت کن تا بتونی در صورت خوردن به مشکلی بتونی از منابع خارجی هم کمک بگیری

بالا