برگزیده های پرشین تولز

نحوه انتخاب سوئیچ شبکه

rafix

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
6 فوریه 2019
نوشته‌ها
4
لایک‌ها
0
سن
29
دوربین های مدار بسته تحت شبکه در بین سیستم های مدار بسته محبوبیت زیادی دارد. بدین منظور نحوه انتخاب سوئیچ شبکه بسیاراهمیت دارد. انتخاب سوئیچ شبکه مناسب، علاوه برانتقال اطلاعات، باعث کاهش اتلاف منابع نیز می شود. در این مقاله برخی از اطلاعات مفید در این خصوص را بررسی می کنیم.

Network%20switch%201.jpg


سوئیچ شبکه چیست؟
سوئيچ يکی از مهمترین عناصر در شبکه های کامپيوتری است. سوئیچ برای اتصال دستگاهای تحت شبکه از قبیل کامپیوتر و لپ تاپ, پرینتر، دوربین‌های مدار بسته و … در شبکه‌های کابلی مورد استفاده است.

اگر می خواهید یک فضای بزرگ را با تعداد زیادی دوربین پوشش دهید نمی توانید از هر دوربین یک کابل به صورت جداگانه به دستگاه ضبط NVR یا منبع تغذیه برق وصل کنید.علاوه بر هزینه زیاد ، منطقی نیز نیست. اما با تقسیم بندی مناسب مکان مورد نظر به چندین نقطه و تعبیه تعدادی سوئیچ شبکه در آنها می توان تمامی دوربین ها را در محل به آن متصل نمود. تنها با یک کابل کلیه دوربین ها را به دستگاه ضبط رساند.

سوئیچ POE
سوییچ poe مخف کلمه Power Over Ethernet است. پورت POE علاوه بر ارسال و دریافت اطلاعات، انرژی برق متصل به دستگاه را تامین می کند. اگر از سوئیچ برای اتصال دوربین های مدار بسته استفاده می کنید و می خواهید دوربین ها به صورت POE تغذیه شوند تمامی سوئیچ هایی که به طور مستقیم به دوربین ها وصل اند باید از نوع POE باشند.

سیستم کامل POE شامل دو قسمت است.
Network%20switch.jpg


1 - تجهیزات تامین کننده جریان برق: مانند تجهیزاتی که از تکنولوژی POE پشتیبانی می کنند مانند سوئیچ POE و POE injector

2 - تجهیزات نیازمند برق: شامل دوربین های تحت شبکه در یک سیستم مداربسته3 نکته مهم درانتخاب سوئیچ شبکه برای سیستم مدار بسته
همانطور که گفتیم سوئیچ ها از اجزای مهم سیستم های مدار بسته شبکه هستند. آنها انتقال و تبادل اطلاعات بین بخش های مختلف یک شبکه محلی (LAN) را به عهده دارند. ساختار فیزیکی سوئیچ ها از تعدادی پورت تشکیل شده است. تعداد این پورت ها در سوئیچ های با ظرفیت مختلف، متفاوت است. به تبع آن قدرت انتقال اطلاعات نیز در آنها متغییراست. سوئیچ های معمولی دارای 4 تا 8 پورت و سوئیچ های پیشرفته تر برای مصارف صنعتی بین 32 تا 128 پورت دارند.

سوئیچ های مختلف دارای پهنای باند ورودی و خروجی متفاوتی هستند که در رنج اعداد ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰Mbps برای دوربین های مدار بسته قرار می گیرد.

در هنگام انتخاب سوئیچ های شبکه باید به سه مورد زیر توجه نمود زیرا توان کل سوئیچ و توان مصرفی دستگاه های متصل به آن با هم متفاوت است.

  • توان سوئیچ
  • تعداد پورت ها
  • میزان پهنای باند موجود
منبع:راه اندازی شبکه و سرور
 

ElaheKiani

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
28 می 2020
نوشته‌ها
3
لایک‌ها
0
سن
26
یکی از سوال هایی که ممکن است برای اکثر کارشناسان IT پیش آمده باشد این است که هنگام خرید به سراغ کدام یک از سوئیچ های POE مدیریتی، سوئیج های POE غیر مدیریتی و یا سوئیچ های Smart بروند. جهت پاسخ به این سوال به بررسی و شناخت کامل از شبکه خود نیاز خواهید داشت. هدف از این مقاله کمک به شما در انتخاب درست این تجهیزات می باشد.

البته توصیه می شود از بین سوئیچ های شبکه که بصورت مدیریتی، غیرمدیریتی و اسمارت هستند سوئیچ های مدیریتی را انتخاب و خریداری نمایید. زیرا این سوئیچ ها به دلیل دارا بودن خاصیت انعطاف پذیری کنترل شما را بر روی شبکه تحت اختیار خود بیشتر خواهند کرد.

برای راهنمای خرید سوئیچ های POE بر روی لینک کلیک کنید.
 
بالا