• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

نحوه تقسیم پول گاز نفری یا واحدی

مهدی1976

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
من هم تازه با این مشکل مواجه شدم.
من تو ی ساختمون 9 واحد زندگی میکنم و تنها هستم، واحدها همه 110 متری هستند. من به خاطر کارم تقریبا 10 روز از ماه رو خونه نیستم. اما چون قبض گاز مشترکه هزینه بالایی علیرغم مصرف کمم برام میاد.
بهترین راه همون تفکیک کنتوره که برا مستاجر نمی صرفه. اما من فکر کردم عادلانه ترین کار اینه که نصف پول قبض بر اساس متراژ و به طور مساوی تقسیم بشه و نصف دیگه هم بر اساس تعداد نفرات مصرف کننده.(حالا ممکنه با بقیه نفرات رو از ی سن خاص مثلا 5 سال به بالا در نظر بگیرید)
مثلا قبض گاز اومده 180000 تومن و 9 واحد داریم که کل جمعیت مصرف کننده 30 نفر هستند.
نصف مبلغ بر اساس واحد ها که میشه هر واحد 10000 تومن(90000/9)
نصف مبلغ هم به ازای هر نفر حساب میشه:
90000/30 = 3000 تومن برای هر نفر​
مثلا یک واحد با 4 نفر مصرف کننده هزینش میشه:
تومن 22000=(3000)4+ 10000​

mziper

Registered User
لایک‌ها
50
طبق قانون جدید بر اساس متراژه یا تقسیم بر تعداد واحدها میشه؟

Ebehrooz

Registered User
لایک‌ها
175
باید تقسیم برتعداد واحد شود مگر یه واحد خیلی نسبت به بقیه کوچکتر باشد وبا نفرات کمتر

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

Ebehrooz

Registered User
لایک‌ها
175
من این مورد توساختمان داشتیم وکنتور مشترک اومدیم کنتر ولوله کشی جدا کردیم ۶ماه پیش ۱۰واحدیم هرکدام نفری ۶۰۰هزاردادیم با همه هزینه شد۶میلیون کارتمام شد راحت شدیم البته ۱۲روزبی گاز بودیم

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
طبق قانون جدید بر اساس متراژه یا تقسیم بر تعداد واحدها میشه؟

قانون جدیدی فکر نکنم اومده باشه و تو قانون فعلی هم فقط بر حسب متراژ رو بیان کرده

من این مورد توساختمان داشتیم وکنتور مشترک اومدیم کنتر ولوله کشی جدا کردیم ۶ماه پیش ۱۰واحدیم هرکدام نفری ۶۰۰هزاردادیم با همه هزینه شد۶میلیون کارتمام شد راحت شدیم البته ۱۲روزبی گاز بودیم

چه خوب کاش برای ما هم میشد ولی تو ساختمانهایی که موتورخونه مرکزی دارند عملا" این کار بی فایده است و دوستان در پستهای قبلی توضیح کامل دادند.

tehran_games

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
492
در ساختمان ما که واحدی است.
اما روش منطقی، بر اساس متراژ می باشد. مثلاً واحدهای کوچتر هزینه کمتری نسبت به واحدهای بزرگتر بپردازند.

viphyip

Registered User
لایک‌ها
493
6 ماه اول نفری و 6 ماه دوم مقداری رو واحدی بر اساس متراژ یا (کلی) که مقداری برای گرم شدن خانه حساب می شه و مقداری برای حمام و پخت و پز

بالا