برگزیده های پرشین تولز

نحوه گرفتن وام ۵۰۰ میلیونی

termes

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,748
ببینید فرض کنید میخوام بیشترش رو روی مشارکت در ساخت بذارم (یک پاساژ تجاری توی پاسدارانه) و البته یه تزریق مالی به شرکت نرم افزاری برای توسعه و تبلیغات.
سوال اینجاست که دلیل وام باید چی گفته بشه. مثلا به مشارکت در ساخت و ساز وام میدن؟ یا مثلا برای توسعه شرکت خصوصی وام میدن؟
در مورد موسساتی مثل ثامن اصلا براشون اهمیت نداره. فرمالیته برگزار میشه. ولی روی سند مسکونی حساس هستند.
در مورد شرکت نرم افزاری راه هایی وجود داره برای تسهیلات ارزان تر که مشمول زمان میشه عموما واین مبالغ هم پرداخت نمیکنن.
برای مشارکت هم کاملا بسته به شرایط سندتون فرق می کنه. اول از نرخ بازده مطمئن باشید و بعد وام بگیرید چون مثلا برای مشارکت در نظر بگیرید یه وامی که الان حدود سی درصد سالیانه هزینه میخوره آیا نرخ بازگشت سرمایه گذاریتون شصت درصد است یا نه؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
در مورد سرمايه گذاري تو كار مسكن بيشتر فكر كن، الان گنده هاش دارن پولاشونو ميكشن بيرون از اين كار، يه برج ساز ميشناسم تو ولنجك كار مي كنه، مي گه سازنده ها همه دارن مي فروشن ملكاشونو الان خودشم داره همه رو پيش فروش مي كنه، ميگه اين تموم بشه ديگه نميسازم (اين بابا حدود ٦٠ ميليارد سرمايه تو كار ساخت و ساز داشت، الان ميگه حتي اگه يه روز زودتر بكشم بيرون كلي جلو مي افتم)
Sent from my iPad using Tapatalk
این ساختمونی که گفتم کلنگش خورده و سرمایه گذارهای دیگه هم هستند، و نگرانی زیادی رو منتقل نکردن.
نگفتند چرا؟
بخاطر مالیات های جدیده؟ اوضاع بین المللی که داره خوب پیش میره، چرا میکشن بیرون؟

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
در مورد موسساتی مثل ثامن اصلا براشون اهمیت نداره. فرمالیته برگزار میشه. ولی روی سند مسکونی حساس هستند.
در مورد شرکت نرم افزاری راه هایی وجود داره برای تسهیلات ارزان تر که مشمول زمان میشه عموما واین مبالغ هم پرداخت نمیکنن.
برای مشارکت هم کاملا بسته به شرایط سندتون فرق می کنه. اول از نرخ بازده مطمئن باشید و بعد وام بگیرید چون مثلا برای مشارکت در نظر بگیرید یه وامی که الان حدود سی درصد سالیانه هزینه میخوره آیا نرخ بازگشت سرمایه گذاریتون شصت درصد است یا نه؟

نکته ی مهمیه این نرخ بازده. صد در صد اول اطمینان از این بابت باید باشه.
سند مسکونی منظورتون چیه؟

و شرکت نرم افزاری بازگشت سرمایه اش خیلی بیشتر از چیزیه که معمولا مردم فکر میکنن، البته سرمایه ی خیلی زیاد برای شروع نمیخواد. میشه بگید چه تسهیلاتی اختصاصا برای شرکت نرم افزاری هست؟

و یه سوال دیگه، درصد سود بانکی این وام فرقی با وام های کمتر نداره؟ اصولا مبلغ وام روی سودش تاثیری نداره؟

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
من به چندتاشون زنگ زدم ولی متاسفانه خیلی صادقانه و سر راست صحبت نمیکنن، اعتماد به کسایی که تبلیغ میکنن براحتی سرمایه میدن یا براتون وام میگیرن کار راحتی نیست. این روزا کسی ۵ میلیون به کس دیگه با صدتا قول نمیده بعد اینا براحتی میگن ما یه روزه بهت ۲۰۰میلیون میدیم! یه مقدار صداقت توشون کمه، خصوصا توی این سرمایه گذاری های نیازمندی ها. (شاید فقط اینایی که من زنگ زدم اینطور بودن!)

termes

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,748
نکته ی مهمیه این نرخ بازده. صد در صد اول اطمینان از این بابت باید باشه.
سند مسکونی منظورتون چیه؟

و شرکت نرم افزاری بازگشت سرمایه اش خیلی بیشتر از چیزیه که معمولا مردم فکر میکنن، البته سرمایه ی خیلی زیاد برای شروع نمیخواد. میشه بگید چه تسهیلاتی اختصاصا برای شرکت نرم افزاری هست؟

و یه سوال دیگه، درصد سود بانکی این وام فرقی با وام های کمتر نداره؟ اصولا مبلغ وام روی سودش تاثیری نداره؟
سند شش دانگ یه ملک مسکونی که زیر رهن جایی نباشه. تسویه مالیات و شهرداری و استعلام ثبتیش هم اوکی باشه. بیمه هم باید بشه.
برای نرم افزار ارشاد و معاونت فناوری ریاست جمهوری معمولا یه وام هایی دارند هر سال بر حسب بودجه. امسال سرمایه صندوق معاونت فناوری خیلی بالا بردن میتونید درخواست بدید ولی حتما شرکت باید دانش بنیان باشه که راحت ترین راهش مستقر شدن در پارک فناوری های دانشگاهییه.
بانک های تجاری هم به صورت تا سه ساله روی گردش حساب و تامین وثیقه و مجوز شرکت نرن افزاری بهتون وام میدن. سعی کنید با یه بانکی مذاکره کنید و تمرکز در گردش وجوه داشته باشید

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
دوست عزیز اتفاقا مک بوک بنده هم همزه پایه دار نداره به خاطر همین از ی استفاده کردم
صرفا هم سول بود که برام پیش اومد . شما هم محترمانه گفتید اشتباه تایپی بوده
از طرز برخورد شما هم مشخصه اون ادمی که من فکر میکرد نیستید !
موفق باشید

021nima

Registered User
لایک‌ها
376
ما 10 میلیون وام نتونستیم بگیریم حرف از 500 میلیون میزنی

فعلا هیچ جا وام نمیدن البته جاهایی که من پرسیدم حتی رو سند خونه هم نمیدن مگه پارتی داشته باشی

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
این ساختمونی که گفتم کلنگش خورده و سرمایه گذارهای دیگه هم هستند، و نگرانی زیادی رو منتقل نکردن.
نگفتند چرا؟
بخاطر مالیات های جدیده؟ اوضاع بین المللی که داره خوب پیش میره، چرا میکشن بیرون؟
من از چند نفر شنيدم ميگن بخاطر اينكه قيمت مسكن تو تهران به حدي رسيده كه ديگه هيچ وقت خريدار زورش نمي رسه بخره، مثلا الان يه حداقل خونه تو يه محله معمولي ٤٠٠ به بالا پول مي خواد شما مقايسه كن با درآمد ساكنين اون محله، از طرفي مسكن خالي هم زياده و كم كم مقاومت مالك هاي كوچكتر داره تموم ميشه و حاضر ميشن خونشون رو به قيمت روز و يه كم ارزون تر بفروشن، اين جوري ادامه پيدا مي كنه تا همه مالك ها به همين قيمت ها حاضر بشن بفروشن، در اين صورت ساختمان سازي سود معقول از محل ارزش افزوده ايجاد شده(تبديل زمين به ساختمون) خواهد داشت و اون گروني هاي يهويي كه بساز بفروش ها منتظرش هستند و به اميد همين مساله حتي قناري فروش هام زدن تو كار ساخت و ساز به اين زودي ها نخواهد اومد

miim

Registered User
لایک‌ها
451
پس الان به نظر شما پرسودترین کار برای سرمایه 600-700 میلیونی چیه؟

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
ما 10 میلیون وام نتونستیم بگیریم حرف از 500 میلیون میزنی
فعلا هیچ جا وام نمیدن البته جاهایی که من پرسیدم حتی رو سند خونه هم نمیدن مگه پارتی داشته باشی
خیلی قابل توجهه که بدونید بله وام ۱۰ میلیونی در خیلی شرایط گرفتنش از ۵۰۰ میلیونی سخت تره !!!

من از چند نفر شنيدم ميگن بخاطر اينكه قيمت مسكن تو تهران به حدي رسيده كه ديگه هيچ وقت خريدار زورش نمي رسه بخره، مثلا الان يه حداقل خونه تو يه محله معمولي ٤٠٠ به بالا پول مي خواد شما مقايسه كن با درآمد ساكنين اون محله، از طرفي مسكن خالي هم زياده و كم كم مقاومت مالك هاي كوچكتر داره تموم ميشه و حاضر ميشن خونشون رو به قيمت روز و يه كم ارزون تر بفروشن، اين جوري ادامه پيدا مي كنه تا همه مالك ها به همين قيمت ها حاضر بشن بفروشن، در اين صورت ساختمان سازي سود معقول از محل ارزش افزوده ايجاد شده(تبديل زمين به ساختمون) خواهد داشت و اون گروني هاي يهويي كه بساز بفروش ها منتظرش هستند و به اميد همين مساله حتي قناري فروش هام زدن تو كار ساخت و ساز به اين زودي ها نخواهد اومد
اینم جالبه، استدلالش منطقیه ولی باید فهمید واقعیه یا نه. من حتما تحقیق میکنم از طریق دوستانی که توی مسکن دارم.
البته به این راحتی ها ام نیست که چون گرونه بیان ارزون بفروشن! باید اقتصاد مملکت ایجاب کنه که ارزون بشه نه دلایل منطقی.

پس الان به نظر شما پرسودترین کار برای سرمایه 600-700 میلیونی چیه؟
اینجا تاپیک زدم در مورد بهترین بیزینس شاید کمکتون کنه:
forum.persiantools.com/threads/بهترین-کار-تجاری-در-۵-سال-آینده-چیست؟.568321/

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
خیلی قابل توجهه که بدونید بله وام ۱۰ میلیونی در خیلی شرایط گرفتنش از ۵۰۰ میلیونی سخت تره !!!

اینم جالبه، استدلالش منطقیه ولی باید فهمید واقعیه یا نه. من حتما تحقیق میکنم از طریق دوستانی که توی مسکن دارم.
البته به این راحتی ها ام نیست که چون گرونه بیان ارزون بفروشن! باید اقتصاد مملکت ایجاب کنه که ارزون بشه نه دلایل منطقی.

اینجا تاپیک زدم در مورد بهترین بیزینس شاید کمکتون کنه:
forum.persiantools.com/threads/بهترین-کار-تجاری-در-۵-سال-آینده-چیست؟.568321/

اصولا قيمت رو همين عرضه و تقاضا تعيين مي كنه ولي متاسفانه تو مملكت ما دست هاي پشت پرده زياده، به نظر من دولت جديد حداكثر سعيش رو خواهد كرد كه خونه گرون بشه، متاسفانه اينا رونق رو تو گروني ميبينن فقط

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
اصولا قيمت رو همين عرضه و تقاضا تعيين مي كنه ولي متاسفانه تو مملكت ما دست هاي پشت پرده زياده، به نظر من دولت جديد حداكثر سعيش رو خواهد كرد كه خونه گرون بشه، متاسفانه اينا رونق رو تو گروني ميبينن فقط
یکی از دوستانم که استاد اقتصاده میگفت هیچ جای دنیا و در هیچ جای تاریخ و در هیچ جای علم اقتصاد با ملک ، خونه و زمین مانند کالا برخورد نمیکنن. میگفت اصلا ملک جزو کالا نیست که بخواد با عرضه و تقاضا تعیین بشه یا نشه. اصولا نباید کسی روی خرید و فروش ملک سود یا ضرر کنه (منظورم دلال و بنگاه مسکن نیست)، کل دنیا همینه. ولی بخش عظیمی از اقتصاد ایران روی یک چیز کاملا غلط بنا شده که توی هیچ اصولی نیست و اونم خرید و فروش ملکه!

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
یکی از دوستانم که استاد اقتصاده میگفت هیچ جای دنیا و در هیچ جای تاریخ و در هیچ جای علم اقتصاد با ملک ، خونه و زمین مانند کالا برخورد نمیکنن. میگفت اصلا ملک جزو کالا نیست که بخواد با عرضه و تقاضا تعیین بشه یا نشه. اصولا نباید کسی روی خرید و فروش ملک سود یا ضرر کنه (منظورم دلال و بنگاه مسکن نیست)، کل دنیا همینه. ولی بخش عظیمی از اقتصاد ایران روی یک چیز کاملا غلط بنا شده که توی هیچ اصولی نیست و اونم خرید و فروش ملکه!
بابت اینه که الان گنده های مملکت تو این کار هستند
از آقازاده ها بگیر تا بانک ها و موسسات مالی اعتباری
فدا کردن 78 میلیون برای چند هزار نفر

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853

آقا از دوستت بپرس پس حباب مسکن امریکا برای چی به وجود آمد که بعدش بترکه و همه دنیا رو بدبخت بکنه ؟ همه بحران اقتصادی این 6 سال گذشته بخاطر خرید و فروش ملک توسط افراد عادی به قصد سود کردن توی کل دنیاست

http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_housing_bubble

http://en.wikipedia.org/wiki/Financial_crisis_of_2007–08

http://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_property_bubble

بالا