برگزیده های پرشین تولز

نسخه 71 گوگل با حذف تمامی تبلیغات پاپ اپی سایت ها

rezatak6

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,906
سلام دوستان
گوگل اعلام کرد نسخه جدیدی از Chrome که از تکنولوژی ad-blocking بهرمند هستش برای مبارزه با تبلیغات آزاردهنده، قراره بزودی منتشر بشه.
از ماه دسامبر این نسخه از Chrome قراره به طول خودکار همه تبلیغات، هر سایتی که حاوی پاپ آپ، پاپ اندر و همچنین سایر تبلیغات اینچنینی هستش رو مسدود کنه.
پس برای اینکه این وضعیت برای قسمت کسب و کار سایت شما آسیب جدی وارد نکنه، باید روی یک استراتژی جدی فکر کنید.

پ ن: من انگلیسیم خوب نیست ولی میدونم این خلاصه ای از متن انگلیسی پایینه که امروز برام ایمیل شد. البته فک کنم این پیام !تبلیغاتی! که برام ارسال شد قبلا هم در موردش تو جاهای دیگه خونده بودم که کروم جدید قراره اینجوری باشه ولی خب گذاشتم که اگه کسی هنوز بیخبره به فکر باشه.
موفق باشید.

کد:
Dear partner,
In an effort to step up its fight against abusive ads, Google recently announced a new version of Chrome which features integrated ad-blocking technology.

Starting from December, Chrome 71 will automatically block all of the ads on any websites that contain pop-up and pop-under ads, as well as other abusive experiences.

So, if you are using one of these abusive formats to acquire users or monetize your inventory, you’ll need to pivot right now. Your strategy should be built on an effective but not-abusive advertising/monetizing approach.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022

sorushazi

Registered User
لایک‌ها
129
من نسخه بتا رو تست کردم ، پاپ آپ هایی که ما استفاده میکنیم بلاک نبود
البته نمیدونم این نسخه بتا مال اونه یا نه
نسخه Version 70.0.3538.102 (Official Build بود.

اگر کروم قرار باشه چنین ویژگی بسازه باید خودش بگه که من دارم اینو میسازم ولی این خبرو تو هیچ منبع مستقیمی از کروم ندیدم!
اما جالبه توی خیلی جا ها پخش شده به غیر از منبع رسمی کروم!
تو یه فروم خوندم که نویسنده متن گفته بود کروم تو آپدیت دسامبر میخواد تکنولوژی مقابله با تبلیغات مخرب رو منتشر کنه و اشاره ای صرفا به پاپ آپ نکرده بود. فکر کنم منظورش اپ های مخرب و تبلیغات گول زننده هست به هر شکلی نه صرفا خود پنجره پاپ آپ.
کروم تا الان هم خیلی با پاپ آپ جنگیده و الان بهترین حالت رو داره که با هر کلیک واقعی از طرف کاربر فقط یک پنجره پاپ آپ بازمیشه که طبیعیه خود کاربر وقتی کلیک میکنه میدونه ممکنه تبلیغات باز بشه.
آخر متن هم گفته بود که اگه سایتی دارای abusive experience گزارش بشه کروم 30 روز به صاحب سایت مهلت میده اصلاحات انجام بده قبل از اینکه تبلیغاتش رو مسدود کنه!

منبع فوق:
http://fortune.com/2018/11/06/google-chrome-block-pop-up-ads

Last edited:

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
حرکت هوشمندانه ای از طرف گوگل هست, این پاپ ها باعث شده بود که خیلی از کاربر ها از افزونه ادبلاک استفاده کنن که تر و خشک رو با هم می سوزاند, خوده گوگل هم حجم زیادی از درآمدش رو از دست میداد. ولی با این کار کاربران میل کمتری به نصب ادبلاک خواهند داشت. تبلیغ متنی و یک تعداد بنر مشکلی برای کاربر ایجاد نمیکند ولی این پاپ آپ ها واقعا پدر کاربر را درمیاورد.

این جا وبمستر میتونه چک کنه ببینه سایتش تبلیغ مزاحم دارد یا نه
https://www.google.com/webmasters/tools/abusive-experience?hl=en

سایتهایی که Abusive experiences دارند, یعنی تجربه آزاردهنده برای بازدید کننده دارند مورد تنبیه گوگل واقع میشند.
از دید گوگل این کارها آزاردهنده قلمداد میشه

Fake Messages
Ads or other elements that resemble chat apps, warnings, system dialogs, or other notifications that lead to an ad or landing page when clicked.

Unexpected Click Areas
Transparent backgrounds, non-visible page elements, or other typically non-clickable areas that lead to an ad or landing page when clicked.

Misleading Site Behavior
Page features such as scroll bars, play buttons, “next” arrows, close buttons, or navigation links that lead to an ad or landing page when clicked.

Phishing
Ads or page elements that attempt to steal personal information or trick your users into sharing personal information.

Auto Redirect
Ads or page elements that auto-redirect the page without user action.

Mouse Pointer
Ads or page elements that resemble a moving or clicking mouse pointer that attempt to trick a user into interacting with it.

Malware or Unwanted Software
Ads or page elements that promote, host, or link to malware or unwanted software that may be installed on your users’ machines.​
مواردی مثل کلیک روی جاهای خالی روی صفحه و یا لینک هایی که تبلیغ نیست و باعث باز شدن پاپ آپ, ریدارکت یا تبلیغ و غیره شود... تبلیغاتی که شبیه پنجره های ویندوز, چت, اررور و پیغام هستند و برای گول زدن کاربر که روی آنها کلیک کند... نصب اتوماتیک نرم اقزار, اپلیکیشن روی سیستم بازدید کننده...

وقتی سایت رو گوگل آزاردهنده تشخیص بده جلوی پاپ آپ رو میگیرد, و 30 روز به وبمستر فرصت میده تا مشکل را برطرف کند و اگر حل نشود کروم تمام تبلیغات داخل سایت رو بلوک میکند

منبغ از گوگل
https://support.google.com/webtools/answer/7538608

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
حدود 60 درصد وبگردی ها با مرورگر کروم انجام میشه.بعید نیست فایرفاکس هم به رویه کروم ادامه بده
البته بعید میدونم تک پاپ اپ مشکی داشته باشه

tehrankala

Registered User
لایک‌ها
18
برای بنده از گوگل به تازگی این ایمیل اومده

Chrome Abusive Experience Report enforcement will begin for 3sotdownload.com on Jan 19, 2019

To owner of abusive experiences on your site. To protect your site’s visitors, on Jan 19, 2019 Google Chrome will prevent the site from opening new windows or tabs, and will remove all ads, unless the issues are fixed.

یعنی اگر پاپ آپ رو حذف نکنم توی ورودی های گوگل هم تاثیر داره؟؟

sorushazi

Registered User
لایک‌ها
129

Chrome Abusive Experience Report enforcement will begin for 3sotdownload.com on Jan 19, 2019

To owner of abusive experiences on your site. To protect your site’s visitors, on Jan 19, 2019 Google Chrome will prevent the site from opening new windows or tabs, and will remove all ads, unless the issues are fixed.

توی ورودی تاثیر نداره. بلکه گوگل بعد از اتمام مهلت تمام تبلیغات سایتتون رو مسدود میکنه.البته تو کروم فقط چون کروم تحت کنترل گوگله.

m.ghadiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
توی ورودی تاثیر نداره. بلکه گوگل بعد از اتمام مهلت تمام تبلیغات سایتتون رو مسدود میکنه.البته تو کروم فقط چون کروم تحت کنترل گوگله.
یعنی فقط تبلیغات پاپ آپ رو مسدود میکنه یا شامل تبلیغات بنری هم میشه؟

ali998

Registered User
لایک‌ها
774

پاپ باکس هم همراه پاپ اپ داشتی؟
پاپ آپ تبلیغات مزاحم مثل دانلود فایل یا تلگرام داشت؟

ali998

Registered User
لایک‌ها
774
پاپ آپ یه سایت خارجی CPM بود که بعضا دانلود فایل هم داشت
به نظرم به خاطر همین به شما گیر داده گوگل.
تبلیغ کدوم سایت خارجی بود؟

در هر صورت بنده تجربه خودم رو می گم:
من در یک سایتم پاپ آپ گذاشته بودم همراه پاپ باکس که اخطار گرفتم.
بعد پاپ باکس رو پاک کردم و درخواست رسیدگی دوباره دادم و مورد قبول واقع شد.
نتیجه اخلاقی این که گوگل یا پاپ آپ سالم مشکلی نداره.

یه نکته دیگه : برای تو سرچ کنسول همین پیام اومده بود و وقتی بازش کردم تو یه کلیپ مشکل رو نشان داده بود.

برای شما فیلم توضیح قرار نداده؟

این موارد تبلیغات مورد دار از نظر گوگل است:
Fake Messages
Ads or other elements that resemble chat apps, warnings, system dialogs, or other notifications that lead to an ad or landing page when clicked.

Unexpected Click Areas
Transparent backgrounds, non-visible page elements, or other typically non-clickable areas that lead to an ad or landing page when clicked.

Misleading Site Behavior
Page features such as scroll bars, play buttons, “next” arrows, close buttons, or navigation links that lead to an ad or landing page when clicked.

Phishing
Ads or page elements that attempt to steal personal information or trick your users into sharing personal information.

Auto Redirect

Mouse Pointer
Ads or page elements that resemble a moving or clicking mouse pointer that attempt to trick a user into interacting with it.

Ads or page elements that promote, host, or link to malware or unwanted software that may be installed on your users’ machines.

m.ghadiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نظرم به خاطر همین به شما گیر داده گوگل.
تبلیغ کدوم سایت خارجی بود؟

در هر صورت بنده تجربه خودم رو می گم:
من در یک سایتم پاپ آپ گذاشته بودم همراه پاپ باکس که اخطار گرفتم.
بعد پاپ باکس رو پاک کردم و درخواست رسیدگی دوباره دادم و مورد قبول واقع شد.
نتیجه اخلاقی این که گوگل یا پاپ آپ سالم مشکلی نداره.

یه نکته دیگه : برای تو سرچ کنسول همین پیام اومده بود و وقتی بازش کردم تو یه کلیپ مشکل رو نشان داده بود.

برای شما فیلم توضیح قرار نداده؟

این موارد تبلیغات مورد دار از نظر گوگل است:
Fake Messages

Unexpected Click Areas

Misleading Site Behavior

Phishing

Auto Redirect

Mouse Pointer

Ads or page elements that promote, host, or link to malware or unwanted software that may be installed on your users’ machines.
نه فیلمی نداشت برای من و اینکه توی کنسول سرچ وبمستر برام هیچی نیومد فقط ایمیل شد برام

sorushazi

Registered User
لایک‌ها
129
یعنی فقط تبلیغات پاپ آپ رو مسدود میکنه یا شامل تبلیغات بنری هم میشه؟

طبق ایمیل خوئتون فقط پاپ آپ رو مسدود میکنه ولی خب یه جا خونده بودم کلا مسدود میکنه. مطمئن نیستم دقیقا...

m.ghadiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
ممنون
چک کردم
ولی راستش خیلی نمیفهمم منظورش چیه و چیکار باید کرد
ظاهرا باید پاپ آپ رو حذف کرد ولی اگر من حذف نکنم چی میشه؟ چون من کل درامد سایتم از همین پاپ اپ هستش
لطفا اسکرین شات ضمیمه رو ملاحظه کنید

فایل های ضمیمه

• Untitled.png
    Untitled.png
    156.3 KB · نمایش ها: 29

ali998

Registered User
لایک‌ها
774
ممنون
چک کردم
ولی راستش خیلی نمیفهمم منظورش چیه و چیکار باید کرد
ظاهرا باید پاپ آپ رو حذف کرد ولی اگر من حذف نکنم چی میشه؟ چون من کل درامد سایتم از همین پاپ اپ هستش
لطفا اسکرین شات ضمیمه رو ملاحظه کنید
دو مورد مشکل دار وجود دارد.

تو قسمت description جلوی هر کدوم توضیح داده، معنی کن...

بعد جلوی هر عیب نوشته view examples روش بزن برات فیلم نشون می ده...

rezatak6

کاربر فعال
لایک‌ها
1,906
اینم ته کار سایت های محتوایی :D
نه داداش اگه ته کار کسی یا چیزیه اینم ته کار کاربرهای مفت خوری که با پول براشون چیز مفت جور میکنی و برا دو تا پاپ آپ امضای چندهزار نفری جمع میکنن بزار همه سایت ها پولی بشه ببینم چیکار می کنن!!!!!!!!!!!!

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
نه داداش اگه ته کار کسی یا چیزیه اینم ته کار کاربرهای مفت خوری که با پول براشون چیز مفت جور میکنی و برا دو تا پاپ آپ امضای چندهزار نفری جمع میکنن بزار همه سایت ها پولی بشه ببینم چیکار می کنن!!!!!!!!!!!!
اینم نکته درستیه ای کاش به سمتی حرکت بشه که کاربرا مجبور بشن برای زحمات وبمستر پول بدن

p30better

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
واقعا

بالا