برگزیده های پرشین تولز

نصب IIS بر روی windows xp HOME edition

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
من می خواستم روی لپتاپی که جدیدا خریدم IIS نصب کنم.
ولی از اونجایی که ویندوزی که به صورت orignal با کامپیوترم بودم XP HE بود من نمی تونستم IIS رو نصب کنم.
و چون دلم نمی خواست ویندوزی که برای این مدل laptop ساخته شده رو از دست بدم نمی خواستم PRO نصب کنم .
کلی گشتم یه راه پیدا کردم. برای شما می نویسمش که شاید شما هم گیر کرده باشین.

چیزی که لازم دارین یک CD ویندوز 2000 هست.
چون IISی که روی CD ویندوز XP Pro هست به درد این کار ما نمی خوره (یعنی با این روش جواب نمی ده).

ابتدا از روی CD ویندوز 2000 و در دایرکتوری I386 آن دو تا فایل زیر رو Expand می کنیم.
[code:1]iis.dl_

iis.in_[/code:1]
براي اينك كار از دستور expand استفاده می کنیم و فایلهای خروجی را به نام iis2.dll و iis2.inf ذخیزه می کنیم.

[code:1]

Expand iis.dl_ iis2.dll

expand iis.in_ iis2.inf

[/code:1]بعد از آن فایل iis2.dll رو در شاخه windowssystem32setup و فایل iis2.inf رو در شاخه windowsinf کپی می کنیم.

در مرحله سوم فایل sysoc.inf رو از شاخه windows/inf باز کرده (با notepad) و خطی که با IIS= شروع می شود را به صورت زیر تعییر می دهیم.

اولیه :

iis=iis.dll,OcEntry,iis.inf,hide,7

ثانویه :

iis=iis2.dll,OcEntry,iis2.inf,,7

[/code:1]
حالا اگه تو add/remove prpgram رو ببینید گزینه IIS وجود دارد.
پس از انتخاب آن و در موقع نصب از شما آدرس CD را می خواهد و شما هم CD ویندوز 2000 را در کامپیوتر بگذارید و IIS را نصب کنید.
فقط دقت کنید که گزینه SMTP رو از توی لیست add/remove حذف کنید. نمی دانم چرا سر آن دستگاه هنگ می کند و یا شاید فقط دستگاه من هنگ می کرد.

ranginkaman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بالاخره مشکلم با IIS رو XP حل شد،يعني مي تونم اولين صفحه ASP مو ببينم،اما حالا يه مشكل جديد دارم،با وجود اينكه SQL داره اجرا مي شه،خطا بهم مي ده،مي گه Connection برقرار نیست،سوالم اینه:
از چه ورژن SQL رو XP می شه استفاده کرد؟
و با چه uname و passwordاي؟
چون الان از uname و پس ورد sa استفاده مي كنم و اين خطا رو مي گيرم.

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
سلام

من sql زیاد کار نکردم ولی تو MYSQL می دونم که از توی Control panel واسه اش uname و [pass می گذاری و با اون باید به Mysql وصل شی.
به هر حال مطمئنم که uname و pass اش با uname و pass ورودی کامپیوتر و یا جای دیگه فرق می کنه. و یه چیز جداست.

mixiran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ورژنش زياد مهم نيست (ولي هر چي بالاتر باشه بهتره)
اين بار
username : root
و پسورد و خالي بزن ببين مي شه يا نه چون ماله من با اين كار مي كنه !

Mohammad Mahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از knowhow :
ولی از اونجایی که ویندوزی که به صورت orignal با کامپیوترم بودم XP HE بود من نمی تونستم IIS رو نصب کنم.
و چون دلم نمی خواست ویندوزی که برای این مدل laptop ساخته شده رو از دست بدم نمی خواستم PRO نصب کنم .

چون IISی که روی CD ویندوز XP Pro هست به درد این کار ما نمی خوره (یعنی با این روش جواب نمی ده).

ابتدا از روی CD ویندوز 2000 و در دایرکتوری I386 آن دو تا فایل زیر رو Expand می کنیم.

براي اينك كار از دستور expand استفاده می کنیم و فایلهای خروجی را به نام iis2.dll و iis2.inf ذخیزه می کنیم.

Expand iis.dl_ iis2.dll

expand iis.in_ iis2.inf

[/code:1]بعد از آن فایل iis2.dll رو در شاخه windowssystem32setup و فایل iis2.inf رو در شاخه windowsinf کپی می کنیم.

در مرحله سوم فایل sysoc.inf رو از شاخه windows/inf باز کرده (با notepad) و خطی که با IIS= شروع می شود را به صورت زیر تعییر می دهیم.

اولیه :

ثانویه :

پس از انتخاب آن و در موقع نصب از شما آدرس CD را می خواهد و شما هم CD ویندوز 2000 را در کامپیوتر بگذارید و IIS را نصب کنید.
فقط دقت کنید که گزینه SMTP رو از توی لیست add/remove حذف کنید. نمی دانم چرا سر آن دستگاه هنگ می کند و یا شاید فقط دستگاه من هنگ می کرد.

سلام
ممنونم از راهي كه پيشنهاد كردين. مشكل منم مثل شما بود. نمي خواستم اكس پي هوم اديشن رو از روي لپتاپم بردارم. با روش شما IIS رو نصب کردم. با استفاده از روش نصب موبل تایپ روی ویندوز که توی انجمن هست، قدم به قدم همه ی کارها رو درست و دقیق انجام دادم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد. هر روش دیگه ای هم بود امتحان کردم. صد مگ بیشتر دانلود کردم وب سرورهای مختلف و پی اچ پی ادماین و چه و چه ... یه جورایی دیگه دارم داغ می کنم. ام تی ران نمی شه. خیلی بهش به صورت لوکال احتیاج دارم. طراحی قالب برای ام تی بدون نصب لوکالش واقعا یه عذابه. شما حدس می زنید مشکل من چی باشه؟ می گم نکنه با وجود نصب IIS اصلا روی هوم ادیشن نمی شه کار کرد؟ بازم ممنونم.

svhost

Registered User
لایک‌ها
2
salam.bebin mishe begi expamd chejuri konim bad mishe behtar tozih bedi man pushe windowsinf or peyda nemikonam khahesh mikonam tozih bede vajebe

vahidam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از knowhow :

Expand iis.dl_ iis2.dll

expand iis.in_ iis2.inf

[/code:1]بعد از آن فایل iis2.dll رو در شاخه windows\system32\setup و فایل iis2.inf رو در شاخه windows\inf کپی می کنیم.

در مرحله سوم فایل sysoc.inf رو از شاخه windows\inf باز کرده (با notepad) و خطی که با IIS= شروع می شود را به صورت زیر تعییر می دهیم.

اولیه :

ثانویه :

ممنونم از توضیحات جامع و درستت.
میخواستم بدومن IIS 6 رو هم میشه به همین روش تو XP Home اجرا کرد ...؟

بالا