منتخب بازارچه

نظر شما به کدوم گزینه نزدیک تره؟

به نظر شما با چه دوره‌ی آموزشی شروع کنم؟

• PHP + Laravel

Votes: 15 34.1%
  • Python + Django

Votes: 13 29.5%
  • Node.js + Express.js

Votes: 9 20.5%
  • Elixir + Phoenix

Votes: 4 9.1%
  • C# + ASP.Net Core

Votes: 5 11.4%
  • Go + Gin

Votes: 6 13.6%
  • HTML + CSS + JavaScript

Votes: 11 25.0%
  • JavaScript + ReactJS

Votes: 5 11.4%
  • JavaScript + VueJS

Votes: 2 4.5%
  • Kotlin + Android

Votes: 8 18.2%
  • Dart + Flutter

Votes: 2 4.5%
  • SQL Server + MySQL + PostgreSQL

Votes: 3 6.8%

• Total voters
    44

l3est

همکار بخش ویژه وبمستر ،بازارچه
مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,172
سایتم آماده شده. ویدیو های مقدماتی در حال تولیده (پیش نیاز های ویندوز، اصطلاحات، آموزش خط فرمان و...)
همزمان میخوام دوره های حرفه ای برنامه نویسی هم ضبط کنم، با کیفیتی که مشابهش در ایران وجود نداره.
برای انتخاب 3 دوره‌ی اول این نظرسنجی رو ساختم. میتونید چند گزینه هم انتخاب کنید.

نظر خودمو تو نظرسنجی ثبت نمیکنم ولی اینجا میگم Elixir + Phoenix
البته نه بازار کاری داخل ایران داره، نه قرار هست که به این زودیا (7-8 سال آینده) داشته باشه پس بهتره انتخابش نکنید :D اگر از زبان ها و فریمورک های دیگه زده شدید و دنبال تنوع هستید میتونه گزینه خوبی باشه.

Last edited:

ali_m

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
251
یوتیوب هم کار کن، سخته پول در اوردن ازش ولی وقتی در بیاد میچسبه بت

دوره جذاب هم میتونه پایتون باشه + ریکت

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,172
یوتیوب هم کار کن، سخته پول در اوردن ازش ولی وقتی در بیاد میچسبه بت

دوره جذاب هم میتونه پایتون باشه + ریکت
برنامه همین بوده از روز اول ویدیو های یوتیوب میزارم. بعد دوره های کامل فروشی.
پایتون احتمالا یکی از اولین دوره ها هست ولی جالبه react رو هیچکس از 12 نفری که رای دادن انتخاب نکرده.

پ.ن: دوستان میتونید چند گزینه هم انتخاب کنید. امکان ویرایش هم داره.

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
27,447

Chego

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
156
الکسیر بازار کارش کم کم داره راه میوفته فکر کنم سرویس چت دیوار رو باهاش پیاده کردن و همچنین یه چند جایی هم تو سایت های استخدامی دیدم نیرو الکسیر میخاستن با دستمزد خیلی بالا.
من گو رو انتخاب کردم بازار کارش راه افتاده و آینده داره. زبون سر راست و راحتی هم هستش

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
فروشنده معتبر [؟]
لایک‌ها
27,447

ms368

Registered User
لایک‌ها
4,286
به به مبارکه مهدی

من html ,css ,js رو زدم چون خودم اینارو خیلی دوست دارم چون آسونه یه جورایی شروع کنندس
node.js هم خودت خیلی دوسش داری اینم زدم :دی

و اما اون دوستی که گفت یوتیوب هم کار کن، فکر نمیکنم منظورش این بود که ویدیوهای یوتیوبو بزاری تو آموزشات، بر عکس یعنی آموزش هاتو بزاری یوتیوب
و البته به نظرم اگه اسپیکینگ زبان انگلیسیت مثه هندی ها نیست :)دی) اونم میتونه واست ایده خوبی باشه که دخول کنی به دنیای شیرین و بی رحم یوتیوبرها (حرفه ای ها)
از اونجایی که پست هاتو قبلا دنبال میکردم به نظر میاد تمام این کارارو میخای تنهایی انجام بدی که کار زیاد آسونی نیست
امیدوارم موفق شی ;) و به بیماری فراخی ماتحت دچار نشی که بلای بدیه که معمولا بعد از یه برنامه ریزی خیلی قوی خودشو کم کم نشون میده

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
1,139
elixir جدیده زبانش ؟ من نشنیده بودم ازش

خودم به پایتون و جاوا اسکریپت رای دادم
چقدر طول میکشه آموزش این 2 مورد اماده بشه؟

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
2,778
elixir . چون جدیده و آموزشش تو زبان فارسی قطعا کم هست و یا کامل نیست و یا قوی نیست . ولی بقیه از هرکدوم حداقل یه آموزش قوی و کامل میشه پیدا کرد
وقتی یه آموزش قوی نایاب داشته داشته باشی ازش ترافیک میگیری و بقیه آموزش ها هم دیده میشه .
مثلا سایتای آموزشی برنامه نویسی هرکدوم تو یه زبان خیلی مطرح هستن و بقیه زبان ها هم درکنارش گذاشتن.

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,172
به به مبارکه مهدی

من html ,css ,js رو زدم چون خودم اینارو خیلی دوست دارم چون آسونه یه جورایی شروع کنندس
node.js هم خودت خیلی دوسش داری اینم زدم :دی

و اما اون دوستی که گفت یوتیوب هم کار کن، فکر نمیکنم منظورش این بود که ویدیوهای یوتیوبو بزاری تو آموزشات، بر عکس یعنی آموزش هاتو بزاری یوتیوب
و البته به نظرم اگه اسپیکینگ زبان انگلیسیت مثه هندی ها نیست :)دی) اونم میتونه واست ایده خوبی باشه که دخول کنی به دنیای شیرین و بی رحم یوتیوبرها (حرفه ای ها)
از اونجایی که پست هاتو قبلا دنبال میکردم به نظر میاد تمام این کارارو میخای تنهایی انجام بدی که کار زیاد آسونی نیست
امیدوارم موفق شی ;) و به بیماری فراخی ماتحت دچار نشی که بلای بدیه که معمولا بعد از یه برنامه ریزی خیلی قوی خودشو کم کم نشون میده
مچکر. HTML CSS JS احتمالا جزء اولین دوره ها باشه چون رای داره. ولی Node رو رای ندادن...
متوجه شدم منظورش از یوتیوب چیه. منم برنامه دارم هر روز ویدیو جدید بزارم تو یوتیوب. جدا از اون ها دوره های کامل هم برای فروش میزارم.

elixir جدیده زبانش ؟ من نشنیده بودم ازش

خودم به پایتون و جاوا اسکریپت رای دادم
چقدر طول میکشه آموزش این 2 مورد اماده بشه؟
زبان نسبتا جدیدی هست ولی بر پایه ماشین مجازی Erlang نوشته شده که زبان خیلی قدیمی هست.
باید ببینم کدوم بیشتر رای میاره همونو اول شروع میکنم. احتمالش هست پایتون باشه. تعداد رای ها فعلا کمه 26 نفر رای دادن!

elixir . چون جدیده و آموزشش تو زبان فارسی قطعا کم هست و یا کامل نیست و یا قوی نیست . ولی بقیه از هرکدوم حداقل یه آموزش قوی و کامل میشه پیدا کرد
وقتی یه آموزش قوی نایاب داشته داشته باشی ازش ترافیک میگیری و بقیه آموزش ها هم دیده میشه .
مثلا سایتای آموزشی برنامه نویسی هرکدوم تو یه زبان خیلی مطرح هستن و بقیه زبان ها هم درکنارش گذاشتن.
من که تابحال آموزش قوی فارسی ندیدم هرچی دیدم با متد "ببین من چه کدی میزنم همونو کپی کن" کار میکنن.
Elixir رو خودمم علاقه دارم آموزش بدم ولی از رای همین تاپیک هم مشخصه زیاد طرفدار نداره. البته بعد اینکه یه زبانی مثل python رو یاد بگیرن و elixir رو ببینن احتمال زیاد طرفدارش میشن :D تا اون روز منو ببخش... :D

Last edited:

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
2,778
مچکر. HTML CSS JS احتمالا جزء اولین دوره ها باشه چون رای داره. ولی Node رو رای ندادن...
متوجه شدم منظورش از یوتیوب چیه. منم برنامه دارم هر روز ویدیو جدید بزارم تو یوتیوب. جذا از اون ها دوره های کامل هم برای فروش میزارم.

زبان نسبتا جدیدی هست ولی بر پایه ماشین مجازی Erlang نوشته شده که زبان خیلی قدیمی هست.
باید ببینم کدوم بیشتر رای میاره همونو اول شروع میکنم. احتمالش هست پایتون باشه. تعداد رای ها فعلا کمه 26 نفر رای دادن!

من که تابحال آموزش قوی فارسی ندیدم هرچی دیدم با متد "ببین من چه کدی میزنم همونو کپی کن" کار میکنن.
Elixir رو خودمم علاقه دارم آموزش بدم ولی از رای همین تاپیک هم مشخصه زیاد طرفدار نداره. البته بعد اینکه یه زبانی مثل python رو یاد بگیرن و elixir رو ببینن احتمال زیاد طرفدارش میشن :D تا اون روز منو ببخش... :D
آموزش فارسی قوی هم هست ولی کم هست . ولی به هرحال یه سری سایتا تو یه سری زبانا پرطرفدار شدن حالا یا قوی بودن یا هرچی . ولی بهتره که یه چرخ جدید قوی اختراع کنی تا اینکه چرخ هایی که الان همه دارن استفاده میکنن و مشکلی هم باهاش ندارن رو بخای تعمیر کنی !

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,172
آموزش فارسی قوی هم هست ولی کم هست . ولی به هرحال یه سری سایتا تو یه سری زبانا پرطرفدار شدن حالا یا قوی بودن یا هرچی . ولی بهتره که یه چرخ جدید قوی اختراع کنی تا اینکه چرخ هایی که الان همه دارن استفاده میکنن و مشکلی هم باهاش ندارن رو بخای تعمیر کنی !
Elixir حتما تو برنامم هست که بسازم. منتها اول اونی که طرفدار بیشتر داره رو بسازم بعد برم سراغ Elixir
مسئله اینه که داری یه چرخی میبینی که من نمیبینمش :D
phoebe cant see.gif

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
2,778
Elixir حتما تو برنامم هست که بسازم. منتها اول اونی که طرفدار بیشتر داره رو بسازم بعد برم سراغ Elixir
مسئله اینه که داری یه چرخی میبینی که من نمیبینمش :D
مشاهده پیوست 1156784
l3e.jpg

چی داریم و به چی نیاز داریم ؟ :D
چطوری میشه به جامعه آماری اینجا اعتماد کرد ؟مگه برای پی تی میخای اموزش درست کنی :D

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,172
مشاهده پیوست 1156786

چی داریم و به چی نیاز داریم ؟ :D
چطوری میشه به جامعه آماری اینجا اعتماد کرد ؟مگه برای پی تی میخای اموزش درست کنی :D
آموزش Elixir بسازم حداقل قیمتی که میزارم میشه 1 میلیون. مخاطبش هم خیلی کمتر از پایتونه. منم که فعلا فقط همینجا میشناسن و تو چند تا گروه تلگرامی.
تعداد نتیجه گوگل هم ملاک نیست. اگه بین اون 3.6 میلیون بتونم رنک 1 رو بگیرم به نظرت کدوم بهتره elixir یا python؟ :D
کل این گزینه هایی که اینجا معرفی کردم اگر همه چی خوب پیش بره تا 6 ماه آینده رو سایت هستن. تاپیک زدم که به ترتیب ساخت آموزش ها کمک کنه.

Chego

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
156
Rust هم خوبه الان ابر آروان تو پروژه هاش استفاده میکنه. Lua , Scala, Ruby و ارلنگ و خیلی زبان های دیگه تو بازار ایران بر اساس نیاز استفاده میشن. البته کسایی که با این زبونای خاص کار میکنن دیگه نمیان دنبال ریسورس های فارسی .میرن داکیومنتای هرکدوم رو از سایت رسمیش میخونن با همون کارشون راه میوفته . منم نظرم این هست که همین تکنولوژی های رایج که تو بازار کار استفاده میشن رو تو اولویت قرار بدی مثل جاوا ، دات نت ، پایتون ، جاوا اسکریپت و ... .

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,172
Rust هم خوبه الان ابر آروان تو پروژه هاش استفاده میکنه. Lua , Scala, Ruby و ارلنگ و خیلی زبان های دیگه تو بازار ایران بر اساس نیاز استفاده میشن. البته کسایی که با این زبونای خاص کار میکنن دیگه نمیان دنبال ریسورس های فارسی .میرن داکیومنتای هرکدوم رو از سایت رسمیش میخونن با همون کارشون راه میوفته . منم نظرم این هست که همین تکنولوژی های رایج که تو بازار کار استفاده میشن رو تو اولویت قرار بدی مثل جاوا ، دات نت ، پایتون ، جاوا اسکریپت و ... .
اوایل Node.js هم تو ایران خاص حساب میشد. اکثرا از منابع خارجی استفاده میکنن چون منبع فارسی مناسبی نیست.
جاوا که تو برنامم نیست باقی مواردی که طرفدار داره رو حتما میسازم. اینجا هم تقریبا گزینه هایی که بازار کار بهتری داره رو بیشتر انتخاب کردن. فقط تعجب میکنم که Laravel از Django پایین تره. 90 درصد شرکتای ایرانی دنبال PHP کار هستن :D

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,172
آموزش Elixir بسازم حداقل قیمتی که میزارم میشه 1 میلیون. مخاطبش هم خیلی کمتر از پایتونه. منم که فعلا فقط همینجا میشناسن و تو چند تا گروه تلگرامی.
تعداد نتیجه گوگل هم ملاک نیست. اگه بین اون 3.6 میلیون بتونم رنک 1 رو بگیرم به نظرت کدوم بهتره elixir یا python؟ :D
کل این گزینه هایی که اینجا معرفی کردم اگر همه چی خوب پیش بره تا 6 ماه آینده رو سایت هستن. تاپیک زدم که به ترتیب ساخت آموزش ها کمک کنه.
تو یکی از این گروه های تلگرامی هم نمایندگی هاست 30 گیگ با قابلیت ساخت 40 اکانت (هر اکانت 1 گیگ رم) رو یکی گفت ماهی 20 هزار
گفتم هاستینگ تابستونی دیده بودیم پاییزی ندیده بودیم که اونم قسمت شد. ادمین پیام ها رو حذف کرد.
منم از شدت بالا بودن سطح گروه داشتم سلول مغزی میسوزوندم، از گروه فرار کردم.
خلاصه این که از اون چند تا گروه تلگرامی یکی کم شد.

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
1,139
کلاس حضوری برگذار نمیکنی که حین کلاس اموزش ها رو همون موقع درست کنی ؟

l3est

مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
15,172
کلاس حضوری برگذار نمیکنی که حین کلاس اموزش ها رو همون موقع درست کنی ؟
اصلا آموزش ها تو اون سبک نیست. شبیه لیندا و بعضی آموزشای یودمی قراره باشه.
ادیت شده بدون اتلاف وقت. تو کلاس 1.5 ساعته طرف 1 ساعت اطلاعات به درد نخور میده نیم ساعت اطلاعات مفید.

بالا