• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

نوشابه و فواید آن

imanghaderi

Registered User
تاریخ عضویت
12 اکتبر 2014
نوشته‌ها
145
لایک‌ها
19
سن
34
محل سکونت
tehran
نوشابه و فواید آن : نوشابه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های حال حاضر جهان است. در مورد مضرات آن بارها و بارها سخن به میان آمده و تقریبا همگان از آنها مطلع هستند. یکی از مهمترین مضرات آن ایجاد پوکی استخوان است. اما جالب است بدانید نوشابه ها به جز این مضرات، فوایدی نیز دارند. البته فوایدی که با کاربردی دیگر از آنها به دست می آیند. در زیر نگاهی خواهیم انداخت به تعدادی از آنها :

2_16.jpg

نوشابه و فواید آن :
پاک کننده شیشه
به جای استفاده از مایع شیشه پاک کن، یک بار نیز نوشابه را امتحان کنید. آن را روی شیشه بریزد و با دستمال پاک کنید. نوشابه باعث از بین رفتن چربی و آلودگی می شود.

پاک کننده دستشویی
به مایع پاک کننده دستشویی و توالت خود این نوشیدنی را نیز اضافه کنید! این کار روند تمیز شدن آن را سرعت خواهد بخشید.

یخ زدای شیشه جلوی اتومبیل
از این پس دیگر نیاز نیست در صبح های زمستان که شیشه جلوی اتومبیل شما در اثر سرما یخ زده است، زمان و انرژی زیادی برای از بین بردن یخ شیشه صرف کنید. یک شیشه نوشابه را روی شیشه جلوی اتومبیل خالی کنید و بعد از دو تا سه دقیقه یخ ها آب و پاک کردن آنها آسان می شود.

3_15.jpg

پاک کننده قابلمه
کف بیشتر قابلمه ها سیاه می شوند. نوشابه کف آن بریزید و اجازه دهید مدتی در آن بماند. سپس، قابلمه را به طور معمولی بشویید، می بینید که نوشابه باعث از بین رفته لکه های سیاه کف آن شده است.

مسکن معده
کوکاکولا pH معده را تنظیم می کند و به طور موقت باعث تسکین سوزش معده و دردهای سوءهاضمه می شود.

کاهش دهنده درد
این نوشیدنی ها برای کاهش دردهای حاصل از نیش زنبور و پشه بسیار موثر است. حتی برای آرام کردن درد ناشی از نیش ستاره دریایی نیز کارساز است.

11_7.jpg

پاک کننده زنگ زدگی
فلزهایی که زنگ زده اند را به مدت یک شب درون نوشابه بگذارید تا خیس بخورد و صبح آن را تمیز کنید. زنگارهای موجود از آن جدا و به راحتی پاک می شوند.

پاک کننده لکه لباس
نوشابه را درست روی لکه لباس بریزید و اجازه دهید خیس بخورد. رنگ لکه از بین می رود. و بعد از انداختن لباس داخل ماشین لباسشویی، به کلی تمیز خواهد شد.

تقویت چمن
هنگامی که نوشابه کربنات خود را از دست می دهد، آن را روی کمپوست ( مخلوط نباتات _ کود آلی ) بریزید تا میکروارگانیسم ها از بین بروند و کمپوست شما به یک کود قوی تبدیل شود. به این ترتیب، می توانید از آن برای تقویت چمن و باغچه خود استفاده کنید. البته فقط یک قوطی در هر هفته اضافه کنید.

55_11.jpg

درمان سکسکه
برای از بین بردن سریع سکسکه، نوشابه غرغره کنید.

پاک کننده آدامس از روی مو
قسمتی از موهای خود که آدامس به آن چسبیده است را با نوشابه خیس کنید و چند دقیقه اجازه دهید تا بماند. با صبر و حوصله به آرامی آدامس را از مو جدا کنید.

کشتن حشرات
برای خلاص شدن از مورچه و سوسک حمام، این نوشیدنی را به آنها بپاشید. از آنجا که این نوشیدنی آنها را جذب می کند، آن را زیاد می خورند و اشباع می شوند و در نتیجه می میرند.

77_4.jpg

شل کردن پیچ
از آنجا که این نوشیدنی زنگ زدگی فلزات را از بین می برد، می توان از آن برای شل کردن پیچ های زنگ زده که به سختی باز می شوند نیز استفاده کرد.

رهایی از بوی راسو
اگر راسویی به شما حمله کرد، برای خلاصی از بوی آن از روی بدن خود به سرعت حمام نوشابه بگیرید.

111_0.jpg

این ها تنها تعدادی از فواید نوشابه های گاردار بودند.
 
بالا