برگزیده های پرشین تولز

نیازمند راهنمایی برای جمع کردن سیستم pc

drsherman

Registered User
لایک‌ها
308
سلام دوستان من pc خراب شده قصد جمع کردن سیستم دارم ممنون میشم کمکم کنید:

مشخصات سیستم پیشنهادی:

Cpu i3 9100

Mother giga h310 s2h v2

Ram 8 gigabyte

Graphic 2 gig asus 710

Psu green 380 eud

Case eshild green

اول سوالم اینه که انتخابم مادربرد خوبی هست؟ بودجه مادربردم ۲ تومن ایسوز دیدم نظرات منفی راجع به کیفیت و کار نکردن اسلت رم تو دیجی زیاد پیشنهاد شما چی هست؟

۲ تا ssd و یدونه هارد هم دارم با dvd rom به نظرتون پاور جوابگو و مدل eud کیفیتش بهتر یا پایین تر؟

رم قدیمی و کارت گرافیک جیفورس مال ۱۰ سال پیش هم دارم ایا قابل استفاده روی این سیستم های جدید هست؟

کیس هم خودم یدونه دارم ولی شنیدم از نظر خنک کردن کیس های جدید بهتر هستن نظرتون چی هست؟

ممنون دوستان

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان من pc خراب شده قصد جمع کردن سیستم دارم ممنون میشم کمکم کنید:

مشخصات سیستم پیشنهادی:

Cpu i3 9100

Mother giga h310 s2h v2

Ram 8 gigabyte

Graphic 2 gig asus 710

Psu green 380 eud

Case eshild green

اول سوالم اینه که انتخابم مادربرد خوبی هست؟ بودجه مادربردم ۲ تومن ایسوز دیدم نظرات منفی راجع به کیفیت و کار نکردن اسلت رم تو دیجی زیاد پیشنهاد شما چی هست؟

۲ تا ssd و یدونه هارد هم دارم با dvd rom به نظرتون پاور جوابگو و مدل eud کیفیتش بهتر یا پایین تر؟

رم قدیمی و کارت گرافیک جیفورس مال ۱۰ سال پیش هم دارم ایا قابل استفاده روی این سیستم های جدید هست؟

کیس هم خودم یدونه دارم ولی شنیدم از نظر خنک کردن کیس های جدید بهتر هستن نظرتون چی هست؟

ممنون دوستان

سلام

نمیدانم قطعات را تهیه کردید یا نه
ولی پردازنده های نسل دهم مثل i3 10100 انتخاب بهتری هستند با یک برد h410 یا h510

drsherman

Registered User
لایک‌ها
308
یکی از دوستان همین مورد به بنده گفتن فعلا مادربرد ۴۱۰ گیگا رو سفارش دادم، منتها زیاد نمی خوام هزینه کنم جای پردازنده ۱۰۱۰۰ پردازنده پنتیوم گلد ۶۶ می خوام بگیرم حدود ۱۸۰۰ تومن و گرافیک آنبورد داره اهل بازی نیستم و به نظرم برای خودم جوابگو باشه نظر شما چی هست؟ رم هم گیگابایت ۸ گیگ و پاور ۴۰۰ اکونومی گرین

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
به نظرم به زیر 10100 فکر نکنید . همیشه آینده نگری را لحاظ کنید .رم هم اگر توانایی هزینه داری 16 گیگ تهیه کنید مخصوصا وقتی از گرافیک آنبرد پردازنده بهره میبرید .

drsherman

Registered User
لایک‌ها
308
سلام
به نظرم به زیر 10100 فکر نکنید . همیشه آینده نگری را لحاظ کنید .رم هم اگر توانایی هزینه داری 16 گیگ تهیه کنید مخصوصا وقتی از گرافیک آنبرد پردازنده بهره میبرید .
من کاربری سنگین ندارم و برای ۱۰۱۰۰ cpu هزینه کنم حداقل ۱۰ تومن پول سیستم میشه تا چند سال مادربردش پشتیبانی میشه؟ چون نسل ۱۰ و ۱۱ فک کنم فقط ۱۲۰۰ سوکت هست و نسل ۱۲ سوکتش ۱۷۰۰ میشه و مثلا مادربرد بسوزه سیپیو ۳ سال بعد که گارانتی مادربرد تموم بشه رو دستمون میمونه اونم با این قیمت دلار 😣

بالا