• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

نیازمند کمک در مورد برنامه نویسی

BFF

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان اگه میشه کد این برنامه را برای من قرار بدهند خودم خیلی سعی کردم ولی به نتیجه نرسید.(ممنون)
برای c++
برنامه ای بنویسید که هر بار 3 عدد و یک علامت را دریافت نماید، به گونه ای که عدد اول مبنای دو عدد بعدی و علامت، یکی از نمادهای - یا + یا
* که به ترتیب به معنای تفریق،جمع و ضرب می باشد. عدد مبنا کمتر از 10 فرض شود. سپس کارهای زیر را انجام دهد:
  • بررسی نماید که عدد دوم و سوم در مبنای عدد اول به درستی وارد شده باشد.
  • با توجه به علامت وارد شده، عدد دوم و سوم را در مبنای عدد اول جمع یا تفریق یا ضرب نماید.
  • نتیجه را به صورت زیر نشان دهد:
  • عددمبنا(حاصل جمع)=عددمبنا(عددسوم) علامت عددمبنا(عدد دوم)

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
دوستان اگه میشه کد این برنامه را برای من قرار بدهند خودم خیلی سعی کردم ولی به نتیجه نرسید.(ممنون)
برای c++
برنامه ای بنویسید که هر بار 3 عدد و یک علامت را دریافت نماید، به گونه ای که عدد اول مبنای دو عدد بعدی و علامت، یکی از نمادهای - یا + یا
* که به ترتیب به معنای تفریق،جمع و ضرب می باشد. عدد مبنا کمتر از 10 فرض شود. سپس کارهای زیر را انجام دهد:
  • بررسی نماید که عدد دوم و سوم در مبنای عدد اول به درستی وارد شده باشد.
  • با توجه به علامت وارد شده، عدد دوم و سوم را در مبنای عدد اول جمع یا تفریق یا ضرب نماید.
  • نتیجه را به صورت زیر نشان دهد:
  • عددمبنا(حاصل جمع)=عددمبنا(عددسوم) علامت عددمبنا(عدد دوم)
با استفاده از دستور switch-case این دستورات باشید نوشته بشه.یعنی بهترین روش هست
یک متغییر از نوع رشته ای برای علامت و دو متغییر از نوع صحیح int برای اعداد
سپس با دستوز cin مقادیر متغییر ها را به ترتیب بخون و با توجه به متغییر اولی که دریافت نموده ای و نماد می باشد عملیات را انجام بده
یعنی مثلا اگر متغییر اولی + بود عدد اولی و عدد دومی با هم جمع شوند و نتیجه به همان صورتی که گفتی نمایش داده میشود
در مورد (بررسی نماید که عدد دوم و سوم در مبنای عدد اول به درستی وارد شده باشد.) فک کنم منظورتان اینه که مثلا برای تفریق چک شود حتما عدد اول از عدد دوم بزرگتر باشد تا حاصل یک عدد منفی نشود که این هم باید if ساده امکان پذیر می باشد

بالا