• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

نیوجرسی

pipetehran

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
25 ژانویه 2014
نوشته‌ها
11
لایک‌ها
5
سن
24
Concrete_step_bar.jpg
نیوجرسی
مانع نیوجرسی، نیز نامیده می شود به دیوار نیوجرسی معروف شده که وظیفه این قطعه بتنی تقسیم خطوط متعدد بر روی یک بزرگراه است. تا ارتفاع 1100 میلی متر تولید می شود. بسیاری از آنها با فولاد تعبیه شده بیرون زده از هر پایان ساخته شده است، اجازه می دهد آنها را به مواضع دائمی گنجانیده شده است که به یکدیگر مرتبط بخش بتن تازه ریخته بر روی سایت است.
استفاده گسترده این قطعه در ساخت و ساز جاده ها و حمل در پروژه های ساخت و ساز و موقت ، مسیریابی ترافیکی و خطوط بزرگراه ها می باشد.
هدف از طراحی نیوجرسی به طور خاص به حداقل رساندن خسارت در حوادث اتفاقی و کاهش احتمال عبور ماشین از خطوط در صورت برخورد می باشد.
ابعاد نیوجرسی متفاوت می باشد و گاهی طبق سفارش مشتری طراحی یا ساخته می شود.
این مانع برای اولین بار در سال 1968 برای تست در کانادا استفاده شد.
نیوجرسی به شدت تقویت شده طراحی شده است. این مانع به طور موثر وظیفه مهار و هدایت وسایل نقلیه بزرگتر، از جمله کامیون های نیمه تریلر و کانتینرها است. که وزارت راه ایران سایز 1100 میلی متر را استاندارد جاده ای معرفی کرده است.
کاربرد
نوعي جدا كننده بتني مي باشد كه در ارتفاع مختفل از قبيل يك ، دو و سه متري ساخته مي شود كه در بزرگراه ها جهت جلوگيري از دور زدنها و خلاف رانندگان متخلف و ايجاد امنيت و جلوگيري از اتفاقات ناگوار و تصادفات و در بعضي موارد ورود و خروج و هدايت ترافيك و جلوگيري از نور چراغهاي روبرو ايجاد مي شود.
نیوجرسی در ایراناين قطعه اولين بار در سال 1375 توسط وزارت محترم راه و ترابري با توانمندي مهندسين مجرب شرکت تهيه و توليد گرديد که به منظور ايمن سازي سطح معابر و جدا سازي، استفاده در دوربرگردانها، کنار جاده های فرعی و نیز در رفوژ وسط خیابان های اصلی جهت ایجاد فضای سبز مورد استفاده قرار مي گيرد.
ا گذشت بيش از 170 سال ازپيدايش سيمان پرتلند بصورت امروزي ، اينك متخصصان بتن به دنبال دستيابي به راهكارهايي جهت كاربرداين ماده ارزشمند تحت شرايط ويژه و خاص هستند . آناليز اجزاءتشكيل دهنده يك قطعه پيش ساخته بتني توليدشده توسط گروه صنعتي ارس بخوبي نشان مي دهد بتن ، آرماتور فولادي ، اسپيسرها و شگل ها (قلاب هاي حامل)وموادافزودني اصلي ترين اجزاء درساخت يك قطعه پيش ساخته بتني بشمارمي آيند.كارشناسان ما علاوه برپايايي ودوام بتن ومصالح تشكيل دهنده آن برروي آرماتورمصرفي در لوله بتنی و قطعات بتني مسلح نيز كنجكاوانه و كارشناسانه به تجزيه و تحليل مي پردازن
نیوجرسی های این شرکت مطابق با محاسبات و نقشه های وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها در انواع مختلف ساخته می شوند.
نيوجرسي کلاس 1 با ابعاد طول 3000 میلی متر ، ارتفاع 1100 میلی متر، پاشنه 800 میلی متر
وزن آرماتور مصرفی 30 کیلوگرم ، وزن قطعه 3000 کیلوگرم ( مسلح ) مناسب جهت بزرگراه و جاده هاي برون شهري عیار بتن مصرفی 400 می باشد.
نيوجرسي کلاس 2 ر با ابعاد طول 3000 میلی متر ، ارتفاع 800 میلی متر، پاشنه 600 میلی متر
وزن آرماتور مصرفی 18 کیلوگرم ، وزن قطعه 1300 کیلوگرم( مسلح ) مناسب جهت مناطق کم ديد ، جاده هاي درون و برون شهري با اتصال نر و مادگي و همچنین جهت جاده هاي درون شهري و برون شهری و خیابان ها عیار بتن مصرفی 400 می باشد.
نيوجرسي بتنی کلاس 3 (نیم نیوجرسی)با ابعاد طول 2000 میلی متر ، ارتفاع 800 میلی متر، پاشنه 450 میلی متر
وزن آرماتور مصرفی 12 کیلوگرم ، وزن قطعه 900 کیلوگرم ( مسلح ) از اين قطعه به منظور در جاده های فرعی ، دور برگردانها و وسط خيابان هاي اصلي جهت فضاي سبز استفاده می شود.
عیار بتن مصرفی 400 می باشد.
نيوجرسي کوچک شهري بتنیاز اين قطعه بيشتر به برای جداسازي معابر و سطح خيابان داخل شهر استفاده مي گردد. ابعاد قطعه 19×35×50 (سانتي متر) امکان عبور دادن لوله از داخل قطعات ، امکان نصب شبرنگ روي بدنه قطعpolika-mokhaberati.jpg

لوله پلیکا

در جوامع کنونی سیستمهای انتقال آب شامیدنی، جمع آوری و دفع آبهای سطحی و فاضلابها از اهمیت بالایی برخوردارند. معیوب بودن یا نشت لوله های پلیکا باعث آلودگی محیط زیست شده و فرار آب هم ممکن است خاک زیر پی را شسته و موجب نشست ساختمان گردد. از سوی دیگر در برخی شهرهای بزرگ نیز خطوط فاضلابی علیرغم تازه تاسیس بودن، دچار مشکل شده که دلیل عمده این مشکل، معضل خوردگی است که پدیده ای بازگشت ناپذیر است، این موارد موجب بالا رفتن هزینه سیستم لوله کشی شامل هزینه های اولیه (مواد و نصب) و هزینه های دراز مدت (نگهداری، تعمیر و تعویض) میشوند.
امروزه همگام با رشد استفاده از پلیمرها در صنایع مختلف جهت حل مشکل خوردگی و افزایش طول عمر سیستم، پلاستیکها جایگزین مناسبی برای فلزات محسوب میشوند. در این بین پی وی سی به دلیل خواص ویژه و دوام و ضریب اطمینان بالا در مقایسه با سایر مواد پلیمری دارای برتری میباشد.
موارد کاربرد محصولات در ضمینه لوله پلیکا• سیستم آبیاری تحت فشار (مزرعه)
• سیستم آبرسانی شهری
• سیستم فاضلاب شهری
• سیستم فاضلاب ساختمان
• سیستم آبرسای از چاههای آب
• سیستم آبرسانی ساختمان
• انتقال کابلهای برق و مخابراتی
• سیستم هواکس ساختمان
• سیستم تخلیه آب باران
ویژگی های لوله پلیکا1. فاقد زنگاب، پوسیدگی و رسوب، عدم تغییر رنگ، طعم و بوی آب
2. سهولت در نصب و اجرا بدون نیاز به تجهیزات خاص مربوط به جوش لوله پلی اتیلن و لوله سبز
3. مقاوم در مقابل اسیدها و بازهای موجود در فاضلابها
4. انتقال حرارت ناچیز در مقایسه با فلزات
5. مناسب جهت مناطق زلزله خیز، نشست پذیر و مرطوب
6. عدم تخریبگر بودنن انبساط طولی
7. بالا بودن ضریب جریان لوله پلیکا در مقایسه با دیگر لوله ها و ثابت ماندن آن با گذشت زمان
8. داشتن کمترین ضریب انبساط طولی نسبت به دیگر پلیمرها
قابل ذکر است که حلقه های آببندی (اورینگها) مورد استفاده در لوله پوش فیت ساخت کشورهای آلمان، ایتالیا و سوئد بوده و با بهره گیری از فن آوری بسیار پیشرفته و فرمولاسیون خاص تولید میشوند. این واشرها در برابر کلیه ترکیبات شیمیایی موجود در فاضلاب مقاوم بوده و به راحتی PH های بسیار بالا و پائین را تحمل مینمایند و در نتیجه دارای عمر دائمی هستند
استانداردها و ویژگیها محصولات تامین شونده از شرکت طبق استاندارد ISO و EN بشرح زیر طبقه بندی میشوند:
لوله های پلیکا فاضلابی جهت استفاده در داخل ساختمان زیر و روی کار طبق استاندارد EN1329 و یا استاندارد ملی ISIRI9119 ایران
لوله پلیکا فاضلابی پوش فیت جهت استفاده در محدوده یا خارج ساختمان و جمع آوری آبهای سطحی (زیر خاک) طبق استاندارد EN1401 و یا استاندارد ملی ISIRI9118 ایران
لوله پلیکا انتقال آب تحت فشار طبق استاندارد EN1452 و یا استاندارد ملی ISIRI9117 ایران
لوله ها پلیکا انتقال آب باران جهت نصب روی کار طبق استاندارد EN12200 و یا استاندارد ملی ISIRI ایران
لوله پلیکا انتقال کابلهای مخابراتی و برق جهت نصب زیر خاک طبق DIN16873 یا استاندارد ISIRI ایران
لوله تامین شونده از طرف این شرکت در رده های مختلف فشار کاری PN6 تا PN25 (بار) به صورت چسبی و پوش فیت (PUSH FIT) تامین میشود.
لوله پلیکا فاضلابی چسبی این لوله پلیکا جهت استفاده در داخل ساختمان زیر و روی کار طبق استاندارد EN1329 یا استاندارد استاندارد ملی ISIRI9119 ایران تولید می شود که طبق جدول زیر به فروش می رسد

لوله پلیکا آبرسانی چسبی
این لوله پی وی سی جهت مصارف آبرسانی تحت فشار به رنگ طوسی سیر بر اساس استاندارد EN1452 یا استاندارد ISIRI9117 ایران تولید می شود
لوله پلیکا آبرسانی اورینگی PUSH FIT
• اتصال مطمئن و موثر لوله پلیکا در جهت آب بندی هر چه بهتر
• سادگی و راحتی اتصال و در نتیجه کاهش زمان نصب و افزایش سرعت عمل
• بی نیاز به چسب و جوش عدم شکستگی ناشی از انقباض و انبساط طولی
• عدم شکستگی حاصل از نشست ساختمان در اثر زلزله و نشست خاک
این لوله پلیکا به رنگ طوسی بر اساس استاندارد EN1452 یا استاندارد ISIRI9117 ایران (6 متری)
جدول لوله پلیکا آبرسانی اورینگی PUSH FITجهت استفاده آبرسانی تحت فشار
لوله پلیکا مخابراتی این لوله پلیکا فقط در قطر 110 میلی متر و با وزن 15 کیلوگرم در هر شاخه تولید می شود

لوله پلیکا و اتصالات لوله پی وی سی

از مزایای لوله پلیکا و اتصالات لوله پی وی سی (پلی وینیل کلراید)، مقاومت خوب لوله پلیکا در برابر چربی‌ها، روغن‌ها، اسید‌ها و بازها می‌باشد. لوله پلیکا و اتصالات لوله پی وی سی عایق الکتریسیته بوده و در برابر شعله، مقاوم است و از آنجاییکه لوله پلیکا یا لوله پی وی سی به راحتی با انواع نرم کننده‌ها آمیخته می‌گردد، می توان از لوله پلیکا محصولات پلاستیکی متنوعی از سخت ترین شکل تا انعطاف ترین شکل را از آن تولید نمود.
لوله پلیکا و اتصالات لوله پی وی سی ( پلی وینیل کلراید) در دو دسته تولید می‌گردد: نوع سخت و نوع انعطاف پذیر. اگر به این بسپار، نرم‌کننده‌ای افزوده نگردد یا با مقدار کمی از آن آمیخته گردد، پلاستیک قوی و سفتی حاصل می شود که در ساخت لوله و اتصالات ساختمانی، پروفیل در و پنجره، پوشش خارجی و پانل های ساختمانی، مجاری فاضلاب‌ها، ناودان‌ها، درزگیر در و پنجره، قطعات اتومبیل، کارت های اعتباری و ... بکار می‌رود. مصارف بسپار انعطاف پذیر بسیار متنوع است. از تولید انواع کاغذ دیواری و رو مبلی تا تولید ورق و فیلم، از اسباب بازی گرفته تا شیلنگ و پرده حمام و رومیزی ، کیسه خون و.... همگی از بازارهای مصرف این بسپار می‌باشند .در حال حاضر ، مصرف جهانی این بسپار 3/34 میلیون تن است که معادل 16 درصد مصرف بسپارهای اساسی‌ است و پیش بینی می‌گردد که تا سال 2017 مصرف این بسپار به حدود 3/48 میلیون تن برسد .

پلی وینیل کلراید (PVC) عبارت پی وی سی و وینیل بطور رایج نه تنها با مرجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آنست استفاده می‌شود. پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود است .در شرایط حاضر لوله پلیکا(پلی وینیل کلراید (PVC)) یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است .بطور عمومی بیشتر از 50% از لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می‌شود .زیرا لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی ارزان بوده و به سادگی سر هم بندی می‌شود. در سالهای اخیر لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی جایگزین مواد ساختمان سازی سنتی نظیر چوب سیمان و سفال در بسیاری از مناطق شده است. با وجود ظهور یک ماده ایده ال در ساختمان سازی همچنان نگرانی در رابطه با هزینه لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی برای محیط زیست طبیعی و سلامتی انسان وجود دارد. موارد استفاده فراوانی برای لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی شامل وینیل سایدینگ. علامت مغناطیسی کارت ها، برش عمودی پنجره ها، لوله، لوله کشی، کانال و لوازم نصب کردنی. کیف‌های ارزان قیمت.پنجره‌های تاریک( بدون دید) ودر شکل نرم آن برای لباس. اثاثیه یا لوازم داخلی نظیر پرده .کف سازی و ساختن سقف. پوسته کابل‌های الکتریکی. توپ‌های بازی سبک وزن وجود دارد. همچنین لوله پلیکا ماده ایست که اغلب برای لوله کشی آب و فاضلاب بعلت ارزان بودن طبیعی و انعطاف‌پذیر بودن استفاده می‌شود.

تکنیک‌های شکل دادن لوله پلیکا و اتصالات لوله پی وی سی
 • مخلوط کن‌های پودری
 • دستگاه‌های ژلیفیکاسیون
 • دستگاه‌های فرم دادن
 • کلندر ها
 • شکل دادن در فشار کم
 • قالب گیری به روش تزریقی برای تولید اتصالات پلیمری
 • اکستروژن وشکل دادن حرارتی برای تولید لوله های پلیمـــری .
مزایای لوله پلیکا و اتصالات لوله پی وی سی
 • قابل تولید از سایز های 20 الی630 میلیمتردر فشارهای 4تا 160 اتمسفر
 • عدم آسیب پذیری و پوسیدگی پس از 50 سال
 • مقاومت در برابر مواد خورنده،حلال ها،مواد شیمیایی،پوسیدگی و زنگ زدگی
 • سبک با قابلیت حمل و نقل آسان
 • نصب ساده و سریع با استفاده از چسب و اتصالات اورینگی
 • 15 تا 40 درصد صرفه جویی اقتصادی در پروژه ها شامل قیمت،هزینه ی حفاری حمل و نقل بستر سازی ونصب
 • بدون آلایندگی محیط زیست
 • بدون تاثیر بر مزه، بو وPH آب
 • پایداری در مقابل رشد باکتری
 • عدم اصطکاک با مایع داخل لوله پلیکا
 • داشتن خاصیت لغزندگی در مقابل حرکت سیالات

 • فروش لوله پلیکا برای مصارف کشاورزی، آبرسانی و فاضلابی، لوله پی وی سی (PVC ) با مواد درجه یک و گرانول
 • لوله های پی وی سی در ایران اصطلاحاً به لوله پلیکا نیز مشهور شده اند. پلیکا نام اولین سازنده این نوع لوله های پلیکا بوده است که به همین خاطر این نام در بین مصرف کنندگان و فروشندگان متداول گشته است.

  درباره لوله پلیکا و ویژگی های آن
  لوله پلیکا در برابر بسیاری از الکل ها، روغن ها و مواد نفتی غیرآروماتیک مقاوم و پایدار است. PVC همچنین در برابر اکثر مواد شیمیایی خورنده مانند اسیدهای غیرآلی، بازها و نمک ها مقاوم است. استفاده از لوله پلیکا برای کارهای معمول آبرسانی و انتقال فاضلاب متداول و مرسوم است زیر این نوع لوله های پلیکا در برابر مواد شیمیایی موجود در خاک و آب کاملاً مقاوم هستند. بحث مقاومت شیمیایی لوله پلیکا تنها هنگامی مطرح می شود که محیط های غیرعادی وجود داشته باشد و یا از لوله پلیکا برای انتقال مواد شیمیایی و یا مواد نفتی مانند گازوئیل استفاده شود. همچنین لوله پی وی سی یا همان لوله پلیکا در برابر جریان الکتریسیته نارسانا می باشد.

  از ویژگی های لوله پلیکا می توان موارد زیر را نام برد:
  • مقاومت در برابر خوردگی
  • مقاومت شیمیایی بالا
  • نسبت استحکام به وزن بالا و وزن سبک
  • نصب آسان لوله پلیکا و اتصالات پی وی سی
  • استحکام کششی بلندمدت و استحکام ضربه
  • مقاومت در برابر سایش و فرسودگی
  • ضریب اصطکاک پائین لوله پلیکا
  • حفظ کیفیت آب
  • هدایت حرارتی و الکتریکی پائین لوله های پلیکا
  • مقاومت شعله، پلیمر پی وی سی به صورت ذاتی ضد آب می باشد
  • قیمت به صرفه و قابلیت بازیافت لوله پلیکا


  اتصال لوله های پلیکا: لوله پلیکا از طریق سوکتی یا پو ش فیتی به همدیگر متصل می گردند. نصب لوله پلیکا هم سریع و آسان است و هم در هر شرایط آ ب و هوایی قابل اجرا است.
 
Last edited:
بالا