برگزیده های پرشین تولز

همه چیز درباره لینوکس اوبونتو ubuntu ٠

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
قرار بود لینوکس ubuntu نسخه 8.1 امروز (30 اکتبر) ریلیز بشه ولی تا این لحظه که خبری نیست... کسی می دونه چرا؟

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
ینوکس ubuntu نسخه 8.1 امروز (30 اکتبر) ریلیز شد

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
سلام خدمت اساتید محترم بی تی
من یه کاربر کاملا تازه کار در مورد لینوکس هستم و چند روزی میشه که اوبونتو رو روی کامبیوترم نصب کردم و حالا دوتا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید
اول اینکه من چطور میتونم بارتیشنی که mount شده و روی دسکتابم نمایش داده میشه بهش label بدم؟ مثلا به جای حجم بارتیشن بنویشه local drive ab ؟
سوال مهمتر من چطور میتونم تو اوبونتو حرف سوم الفبای فارسی p و ویرگول رو تایب کنم؟ مثل اینکه layout کیبورد اصلا این دوتا کاراکتز رو نداره چطوری میتونم ایم مشکل رو حل کنم؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
سلام خدمت اساتید محترم بی تی
من یه کاربر کاملا تازه کار در مورد لینوکس هستم و چند روزی میشه که اوبونتو رو روی کامبیوترم نصب کردم و حالا دوتا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید
اول اینکه من چطور میتونم بارتیشنی که mount شده و روی دسکتابم نمایش داده میشه بهش label بدم؟ مثلا به جای حجم بارتیشن بنویشه local drive ab ؟
سوال مهمتر من چطور میتونم تو اوبونتو حرف سوم الفبای فارسی p و ویرگول رو تایب کنم؟ مثل اینکه layout کیبورد اصلا این دوتا کاراکتز رو نداره چطوری میتونم ایم مشکل رو حل کنم؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

سوالات رو ميتوني در فرومهاي ايراني كه درباره لينوكس و مخصوصا اوبانتو هست مطرح كني اونجا زودتر به جواب ميرسي

c0dest0rm

Registered User
لایک‌ها
6
تاپیک رو خراب کردین رفت :hmm:
--
کسی از نحوه شبکه کردن اوبونتو با ویندوز خبر داره ؟
سرور اوبونتو هست !!!

Simple, Use SAMBA.
شما برنامه نویسید، پس یاد گرفتید که چه طور یاد بگیرید (هرچند بسیار ساده هست).
فقط دو نکته.
اسم WorkGroup ها باید یکی باشه.
به KNetworkManager (اگر مثل من کاربر کی دی ای هستید) اعتماد نکنید! یا از Bash یا با WICD تنظیمات رو انجام بدید.

g.mehr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من تازه اوبونتو 8.10 رو نصب کردم و احتیاج شدید دارم که به اینترنت وصل شم. اول که مودم رو نمی شناخت که با هزار بدبختی رفع شد. کانکشن دایال آپ رو هم ساختم که با pon جواب نمی داد که هز wvdial استفاده کردم. کانکت شدم ولی صفحه رو باز نمیکنه. تو منوی adminstration هم گزینه ای به نام network ندارم. network tool دارم که اصلا گزینه dial up نداره. من باید چی کار کنم؟
در ضمن وقتی از ubuntu خارج میشم و دوباره بر میگردم باز مودمم رو نمیشناسه و باید مراحل نصب رو از اول طی کنم.
اگر ممکه راهنمایی کنید.

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
یه مرد پیدا بشه کدک های پخش ویدئو و موزیک رو به ما بده و بگه چطوری نصب کنم. مرسی.

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
یه مرد پیدا بشه کدک های پخش ویدئو و موزیک رو به ما بده و بگه چطوری نصب کنم. مرسی.

یه سر به انجمن اوبانتو ایران بزن حتما خیلی چیزا توش پیدا میکنی
توی گوگل سرچ کنی فرومش رو پیدا میکنی

dead_chatter

Registered User
لایک‌ها
3

کافیه توی Synaptic Package Manager، این رو دانلود کنید: gstreamer-ffmpeg. البته اگه توی Synaptic پکیج VLC رو دانلود کنید خودش تمام کدکهای لازم رو هم خودکار دریافت میکنه.
البته اون gstreamer برای کار با Totem هست، که خود توتم بصورت خودکار اگه کدکی رو نشناسه اقدام به درخواست برای دانلود میکنه.
اگه اینترنت پر سرعت داری که خود ffmpeg رو هم بگیر که دنیا و آخرت رو یکجا داشته باشی!

Aidin-Sabetian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

برو به Medibuntu، بعد اگه سواد انگلیسی داری روی لینک Repository Howto کلیک کن و خوب بخون و برو جلو تا کدک‌ها نصب بشن

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
سلام خدمت همه دوستان
والا من نتونستم از سايت اوبونتو رو سفارش بدم يعني واقعيتش سر در نياوردم اگه از دوستان ميتونن به من يا راهنمائي كامل كنن يا واسم يكي سفارش بدن فقط اگه لطف كنين فوري جواب بدين ممنون ميشم

happy_crow

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
من با هر روشی که فکرش رو بکنید تلاش کردم اوبونتو رو روی یک فلش مموری 8 گیگ اینستال کنم.
همیشه یک اشکال احمقانه میگیره .
نمیفهمم چرا وسط نصب با اینکه هم c و هم فلش جای کافی دارن باز پیغام میده که جا کم داری ... از توی خود اوبونتو هم که میرم یه فلش بوت ایبل بسازم اصلا نمیبینه فلش رو که کاری از پیش ببرم.
یه راهنمایی میکنین ...

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
جشن انتشار و معرفی اوبونتو ۹.۱۰
به مناسبت انتشار نسخه جدید اوبونتو کاربران ایرانی یک جلسه گپ و گفتگو و جشن انتشار خواهند داشت.

در این جلسه راجع به امکانات و پیشرفتهای نسخه جدید خانواده اوبونتو، پروژه‌های متن‌باز ایرانی و فعالیتهای گروه ایرانی اوبونتو بحث و تبادل نظر خواهد شد.

شرکت در این مراسم برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

این جشن با حمایت گروه شرکتهای داتک برگزار میشود

زمان: پنج‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۸۸ از ساعت ۹ الی ۱۴

مکان: تهران - خیابان شریعتی - بالاتر از چهارراه شهید قدوسی (قصر) - روبروی خیابان هویزه - تالار همایشهای شهید قندی

mr.epidem

Registered User
لایک‌ها
65
help plz :(

salam man alan ba ubuntu online hastam

agha man daram koor misham in fontesh arial mishe ???
va inke che joori farsi konam noskhe man 8.04 hast

plz help

آقا نمیخواد بالاخره تونستم فارسیش کنم و فونتا رو درست کنم اما فونت دلخواهم رو بیدا نکردم و همونطور که میبینید حرف p رو نمیتونم تایب کنم که نمیدونم چه کار کنم

توصیه اکید به تازه کارها حواستون باشه لینوکس با کسی شوخی نداره و مثل من نزنید هارد رو فورمت کنید بهترین کار
برای تازه کارها نصب از داخل ویندوز هست

Last edited:

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
help plz :(

salam man alan ba ubuntu online hastam

agha man daram koor misham in fontesh arial mishe ???
va inke che joori farsi konam noskhe man 8.04 hast

plz help

آقا نمیخواد بالاخره تونستم فارسیش کنم و فونتا رو درست کنم اما فونت دلخواهم رو بیدا نکردم و همونطور که میبینید حرف p رو نمیتونم تایب کنم که نمیدونم چه کار کنم

توصیه اکید به تازه کارها حواستون باشه لینوکس با کسی شوخی نداره و مثل من نزنید هارد رو فورمت کنید بهترین کار
برای تازه کارها نصب از داخل ویندوز هست
بهترین کار اینه که بجای اوبونتو برین اوپن زوزه نصب کنین. جون تو جونش کنی‌ با هیچ حالت اتوماتیکی ویندوز رو پاک نمیکنه به این راحتی‌. تقریبا ۲۰ درصد layout کیبورد فارسی‌ در لینوکس با ویندوز فرق داره.

armaanmehr

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.

کسی از اوبونتو ۱۰/۰۴ خبری داره؟
کسی امتحانش کرده؟
منتظرش باشیم یا نه؟

leilash

Registered User
لایک‌ها
11
دوستان راستی من از کجا میتونم ubunu رو دانلود کنم و چطوری نصبش کنم راستی اینو نصب کنم

و اینکه ubuntu رو نصب کنم تو قسمت نرم افزاری و سخت افزاری به مشکل بر نخورم؟ منظورم اینکه برنامه هائی که تو ویندوز استفاده میکنم چی میشن؟ آیا میشه رو ubunu نصبشون کنم؟؟؟

و اینکه بنظرتون ubuntu خوبه یا مک؟؟؟

mohrefilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من که آخرش نتونستم ازش سر در بیارم راحت نصب شد ولی هر کاری کردم نتونستم باهاش کار کنم گویا نسخه جدیدش هم منتشر شده

بالا