برگزیده های پرشین تولز

همه چیز درباره پرندگان (Pet Version)

Dariux

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

این جا میخوام درباره ی پرنده ها هرچی میدونم بگم.

تربیت و آموزش - نگهداری - تغذیه - تفریح و ....

البته میدونم این تاپیک یجورایی بی ربطه به این بخش. ولی جای بهتری پیدا نکردم.

اسپم نکنید فقط لطفاً

Dariux

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مواد لازم:
1 عدد پرنده، ترجیحاً از خانواده ی طوطی ها. من مرغ عشق رو پیشنهاد میکنم. چون هم طوطی هست و هم گازهای دردناک و خطرناک طوطی هارو نداره.
2 عدد چوب میله مانند یا پلاستیک.

روش کار:

بمدت 2 هفته هر روز هر چند بار یکبار (روزی 4 بار بیشتر نشه) دستتون رو با حالت اشاره خیلی آروم داخل قفس پرنده کنید ولی زیاد دستتون رو نزدیک پرنده نبرید. 30 ثانیه ثابت دستتون رو در همون حالت و مکان نگه دارید و سپس همونطور که دستتون رو وارد کرده بودید خارجش کنید. اینطوری پرنده بعد 2 هفته ترسش میریزه و میفهمه که شما قصد آزار رسوندن ندارید.

پس از 2 هفته بجای دست از میله چوبی استفاده کنید. میله رو جلوی پرنده ببرید و خیلی آروم بگید "بپر" . یادتون باشه میله رو تقریبا اندازه نصف قد پرنده بالاتر از ارتفاعی که الان قرار داره بگیرید. اگه اینکار رو بکنید پرنده میپره رو میله. چون پرنده ها همیشه دوست دارن ارتفاعشون رو زیاد کنن نه اینکه کم کنن. بعد اینکه پرید رو میله. خیلی آروم میله رو 30 ثانیه نگه دارید و سپس آرو بیارید پایین تا ارتفاعش از ارتفاع مکان قبلی پرنده کمتر بشه تا پرنده بره سره جای قبلیش. اینکار رو 1 هفته ادامه بدید.

پس از اون از 2 میله استفاده کنید. روشه کار مانند پیش هستش. فقط با این تفاوت که پس ازین که پرنده پرید روی میله ی اول . میله ی دوم رو بیارید جلوش تا روی اونهم بپره. و سپس دوباره مانند سری پیش برگردونیدش سر جاش. اینکار رو هم 2 روز تمرین کنید.

حالا نوبته اونه که پرنده بشینه روی دست شما. 1 میله بردارید تا پرنده بپره روش. بعدش بجای میله ی دوم انگشت اشارتون رو ببرید جلوش تا بپره روش. اینکار هم 2-3 روز تمرین بشه.

حالا دیگه پرنده اصلاً از دست شما نمیترسه و هر وقت دستتون رو ببرید جلوش (ارتفاع دستتون تا سینه ی پرنده باشه) و بگید بپر، پرنده میپره روی دستتون.

نکته 1: در تمام بخش های بالا یادتون باشه کلمه ی بپر رو بکار ببرید تا پرنده به این کلمه عادت کنه و کم کم معنیش رو بفهمه.

نکته 2 : از پرنده هایی که جزو خانواده ی طوطی ها نیستن (مانند فنچ) استفاده نکنید چون خیلی کمهوش و ترسو هستن و مدت ها طول میکشه تا یاد بگیرن.

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
به فنچ توهین کردی!؟ ها ها ها!
راستی اگر درباره فنچ چیزی میدونی اینجا بنویس! حتما!

Dariux

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به فنچ توهین کردی!؟ ها ها ها!
راستی اگر درباره فنچ چیزی میدونی اینجا بنویس! حتما!
نه متاسفانه یا خوشبختانه من فنچ باز نیستم. ولی اگر سوالی درباره ی بقیه پرنده ها (مثلاً شکاری و کبوتر و طوطی ها) دارین در خدمتم

Dariux

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فقط درباره ی فنچ همینو میدونم که اگر هویج رنده شده بخوره (دوست داره) نوکش قرمز تر میشه و سیستمه دفاعی بدنش هم قوی میشه و کلی چپیزای دیگه. (قدرت جنسی - زیبایی پرها و ..)

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
راجبه طوطی کله هلويی [ Love Bird Peach Head ] يا [ Fischer Lovebird ] به عبارتی طوطی برزيلی میگن بهش [ در ایران ] اگر میشه بنويس // 2 تا دارم خيلی باهم رفيقن ولی نمیدونم چرا تخمی چيزی در کار نيست / گويا میگن بهار فصل'ش هست !؟
square.gif

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
خدائیش خنگ ترین پرنده طوطی سبزه ها. من یه دونه داشتم. دو سال تموم سعی کردیم دست آموزش کنیم .لی نشد. انواع روشها رو هم به کار بردیم ولی هیچ نتیجه ای نداشت. آخرشم اهلی نشد و فروختمیش رفت. فقط قیافه داشت. به هیچ دردی نمی خورد. نه حرف می زد و نه حتی از دست غذا می خورد...

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
راستی کسی میدونه فنچ به انگلیسی چی میشه؟!!

abbas_30ah

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
من یه سوال حیاتی داشتم.
مرغ عشق می تونه از آدم آنفلوانزا و گلودرد و ... بگیره؟مخصوصا آنفلوانزا؟کلا چه بیماریهایی از آدم میتونه بگیره؟

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
دارم میرم یه جفت طوطی برزیلی بگیرم یا مرغ عشق فیشر فعلا 2 دلم هلپ کنید برو بچ
-------
علیرزا من خوراکم این چیزاس نتم وصل بشه اطلاعات جامعی اینجا میزارم

Kanwulf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
طوطی سبز ملنگو هم دست آموز میشه من 2 هفته ای رام کردم دستمو که میبرم توی قفس میشینه روی دست بعد میارمش بیرون و میشونمش روی شونم یا دستمو میگیرم پایین خودش میره بالا روی شونم از دست هم غذا میخوره.

تابحال 4 بار روی پشت بوم شاهین دیدم که موشی توی چنگالش بوده و با فاصله 6 متر از من بالاتر به سرعت پرواز میکرد. گمون کنم بتونم تله بذارم و بگیرمش.

Last edited:
بالا