برگزیده های پرشین تولز

هنگام خرید از بازار رضا واقع در چهارراه ولیعصر مواظب یک حیله کلاه برداری باشین + عکس و مدرک

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
374
اقا این که چیزی نیست منم یه بار جو گیر شدم 210 تومنم به باد رفت.
به طور کل در این موارد نباید عجله کرد قشنگ یه هفته باید بشینی قیمت بگیری.

MyLGcookie

Registered User
لایک‌ها
446
بازار رضاست دیگه
هم تنوع جنسها کمه و هم تعداد مغازه کم
قیمتهاش هم همیشه بالاتر از بقیه جاها

black_evil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فروشنده دنبال سودشه و مشتری هم هر چی تخفیف بگیره از نظرش کمه.
90 درصد مغازه های پاساژ ایران جنس های فیک و از گارانتی برگشته رو به جای جنس نو به مشتری میندازن.
بازار رضا توش دلالی زیاده ولی حداقل جنس دست دوم تعمیر شده نمیندازن بهت.
من کارم کامپیوتره با بچه های ایران و رضا و بقیه پاساژای کامپیوتری زیاد کار کردم.بازار رضا ممکنه یه مقدار کمی قیمتهاش بالاتر از بقیه جاها باشه ولی حداقل از جنسی که میخرم مطمئنم.

Getcha

Registered User
لایک‌ها
261
خوب بچه های که تو بازار رضا کار می کنند می گند بازار دزدا ،

حالا تو خودت دلتو به چی خوش کردی الله علم

black_evil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اتفاقا تو رضا هم همه به بازار ایران میگن بازار دزدا!!!!
یه یوزر نمیتونه تشخیص بده جنسی که تحویلش میدن آکبنده یا ریفر.ولی کسی که کارش کامپیوتره با یه نگاه میتونه بفهمه.
تو کشوری زندگی میکنیم که همه دزدن!تو هر صنفی.یوزر باید بگرده جایی رو پیدا کنه که تعداد دزداش کمتر باشه اقلا!!!
من 5 ساله دارم کار کامپیوتر میکنم به این نتیجه رسیدم که دزدای بازار رضا کمترن!

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
دلار که تغییر آنجنانی نداشته، تو 2 3 روز 150 میاد پایین؟
شاید خق با شما باشه حالا من اسم ایشون با مغازه شون رو پاک کردم ولی حالا فردا زنگ میزنم به ی نهوی قیمت اون روز رو میگیرم ببینم خق با شماست یا نه

ای بابا
شما خوردی به کاهش قیمت
من هارد اکسترنال سیلیکون پاور خریدم 340
هفته بعدش شد 280
این حسیم که به شما دست داد به من دست نداد
آخه تغییر قیمتا تو بازار ایران طبیعیه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام. اگر كسي وارد باشه و با تحقيق و علم كافي بره بازار رضا نه تنها نمي تونن بهش بندازن بلكه مي تونه جنس خوب با قيمت مناسب هم بخره. اما اگر بري اونجا و خودتو بدي دست مغازه دارها و بر اساس فرمايشات اونا بخواين اقدام كنين ديگه معلوم نيست چي سرت بيارن.

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
سلام. اگر كسي وارد باشه و با تحقيق و علم كافي بره بازار رضا نه تنها نمي تونن بهش بندازن بلكه مي تونه جنس خوب با قيمت مناسب هم بخره. اما اگر بري اونجا و خودتو بدي دست مغازه دارها و بر اساس فرمايشات اونا بخواين اقدام كنين ديگه معلوم نيست چي سرت بيارن.
تحقیق و بررسی و صبر + به موقع اقدام کردن باعث میشه یه خرید خوب رو در بازار کامپیوتر تجربه کنیم. نه اینکه فقط به حرف فروشنده گوش کنیم ، من با نظر شما موافقم ....

hepta_pc

Registered User
لایک‌ها
1,084
داداشم قیمتا تو بازار روز میزنه.شما دنبال مقصر نگرد.نه شما و نه فروشنده رو میتونی مقصر بدونی.بنده تو مدت چند ساله کاریم بوده روزی رو که دیدم قیمت هارد 3 بار تو روز تغییر کرده.اگه با طرز فکر شما به قضیه نگاه کنی که تو یه هفته آیفون 6 حدود 300 خورد تو سرش پس باید تمام کاسب هایی که فروختن کلاهبردار باشن.تازه یه مدل تلویزیون بود چند وقت پیش تو دیجی کالا دیدم قیمتش تو یه ماه حدود 15 میلیون افت کرده بود البته تو نمودار قیمت سایت ( قیمت آکش حدود 60 میلیون بود قبل ارزونی :general707: ) .پس اونایی که خریدن باید خودکشی کنن!اگه از کارت راضی هستی بیخود کسی رو متهم نکن و سعی کن از خریدت لذت ببری.موفق باشی

rezayar72

Registered User
لایک‌ها
60
یه چیز خیلی طبیعیه وقتی تو با اون طرف هستی هیچوقت قیمت همکار نمیگن !
خودتم باشی نمیگی

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
اصلا معلوم نیست تو بازار چی میگذره , تقریبا یکماه و نیم قبل تبلت Samsung Tab S 10.5 قیمتش کلی افتاد و رسید به 1540 . منم که خیلی وقت بود دنبال این تبلت بودم دیدم بهترین موقع برای خریدن هست.
رفتم بازار شهر خودمون یه چرخی زدم و مطمئن شدم 1540 هست ولی کسی نداشت که بخرم. گفتم فردا میرم سفارش میدم . شب رسیدم خونه نشستم پای کامپیوتر رفتم سایت میهن مارکت دیدم قیمت آپدیت کردن 1690 !!:eek::eek:
یعنی من یه ساعت هنگ بودم :general208::general208:
صبح زنگ زدم تهران دیدم قیمت درسته , در صورتیکه دلار هر روز داشت میومد پایین. این از داستان Tab S.
بعد این داستان Note 10.1 2014 قیمتش هر روز میوفتاد و رسید به 1260 که دوستم از این فرصت استفاده کرد و خرید. منم داشتم وسوسه میشدم بخرم چون Tab S که میخواستم شده بود 1700.
خلاصه تو همین وسط قیمت هر روز میوفتاد تا یه روز رسید به 1190 همین دوهفته پیش. منم بدجوری وسوسه شده بودم.
دوباره همون داستان Tab S شد. یه روز سایت میهن مارکت رو باز کردم دیدم قیمت Note 10.1 2014 رو زدن 1450 !!:eek::eek:

ضمنا این اتفاق معمولا برای جنسی میوفته که کم باشه روی بقیه قطعات مثل هارد و مادربود و رم و cpu معمولا تفاوت قیمتی نیست و گشتن برای قیمت پایین تر بیشتر وقت تلف کردنه.
مثلا من تابستون مادربورد خریدم . تقریبا بیشتر مغازه های بازار ایران و رضا رو فتم تفاوت قیمت در حد 1-2 تومن بود که اخرش یه جا بود که 3 تومن از بقیه ارزونتر میداد و همونجا خریدم ولی بعدش دیدم 3 تومن ارزش این همه مغازه رو رفتن رو نداشت

خلاصه لپ کلام تو بازاری که شب میخوابی و صبح بدون هیچ اتفاقی قیمت 200-300 تومن تغییر میکنه شما به اون 50 تومن فکر نکن.

Last edited:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
من خودم به شخصه حس خوبی ندارم وقتی یه مغازه میخواد جنسو از جای دیگه بگیره بده به من
همیشه هم به یه هوا میزنم بیرون یه حسی بهم میگه داره میره تو پاچم[emoji53]

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

..Masoud..

Registered User
لایک‌ها
2,015
حالا اینها که خوبه من یه تلویزیون h7000 از بانه میخواستم بخرم قیمت 2.800 بود آقا ما دقیقا همون روزی که میخواستیم فرداش سفارش بدیم یهو همه سایتها برداشتن کردنش 3.250 !!!! منم محبوری گرون خریدم چون با گارانتی 4.5 بود .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
من خودم به شخصه حس خوبی ندارم وقتی یه مغازه میخواد جنسو از جای دیگه بگیره بده به من
همیشه هم به یه هوا میزنم بیرون یه حسی بهم میگه داره میره تو پاچم[emoji53]

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY
دقیقا منم حس رو دارم. چون تابلو هستش که می خواد دلالی کنه طرف و از یه جا دیگه ارزونتر بخره بکنه توی پاچه آدم. یکی نیست بگه اگر انسانی و وجدان داری فقط جنس خودت رو بفروش و اگر معرفتی در وجودتون هست بگید فلان فروشگاه داره.
آخه مگه این مبالغ چقدر ارزش داره که توی این بازار یه آدم که صادقاه کار کنه پیدا نمیشه و راحت دروغ می گن و قسم خدا و ... می خورن. البته یه مساله هم هست و اون اینکه اگر بخوان توی این آشفته بازار که دروغ همه چی رو پیش می بره صادق باشن باید در فروشگاهشون رو ببندن و برن. چون ملت ما با چرب زبانی و دروغ راحت مخشون زده میشه و همیشه ارزونترین جا رو واسه خرید میپسندن و راحت میشه سرشون کلاه گذاشت.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
دقیقا منم حس رو دارم. چون تابلو هستش که می خواد دلالی کنه طرف و از یه جا دیگه ارزونتر بخره بکنه توی پاچه آدم. یکی نیست بگه اگر انسانی و وجدان داری فقط جنس خودت رو بفروش و اگر معرفتی در وجودتون هست بگید فلان فروشگاه داره.
آخه مگه این مبالغ چقدر ارزش داره که توی این بازار یه آدم که صادقاه کار کنه پیدا نمیشه و راحت دروغ می گن و قسم خدا و ... می خورن. البته یه مساله هم هست و اون اینکه اگر بخوان توی این آشفته بازار که دروغ همه چی رو پیش می بره صادق باشن باید در فروشگاهشون رو ببندن و برن. چون ملت ما با چرب زبانی و دروغ راحت مخشون زده میشه و همیشه ارزونترین جا رو واسه خرید میپسندن و راحت میشه سرشون کلاه گذاشت.
حالا این یه طرف جریانه
فروشنده چرا برای فروختن جنس خودش باید هزار تا دروغ سر هم کنه تا قانع بشیم جنس اونو بگیریم؟ والا به قران این درامد حلال نیست حالا شب و روز نماز بخونن
من نشد یه دقعه برم فروشنده یکم صادق باشه هزار جور میخوان ادم رو درست کنن
من که هر وقت میبینم داره فروشنده چرت و پرت میگه سرمو میندازم میرم بیرون طرف اینجوری میشه :general407::D
بهترین کار ممکن اینه از قبل اطلاعات و قیمت کامل داشته باشی بعد بری
یه ترفند هایی هم میزنن مثلا دنبال یه سی پی یو بودم بهم یه قیمت پایین تر داد بعد کفتم بدش گفت باندله با این مین برد MSI بعد منم شک کردم نخریدم بعدا قیمت کردم دیدم داره کلی مین برد رو گرون میده که جبران ارزونتر دادن سی پی یو بشه:rolleyes:
حتی این مغازه های کامپیوتری به کنار میرم تعویض روغنی هر جنسی که بیشتر سود داره پیشنهاد میکنه:D

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بعضی از خریداران میخوان سریع خرید کنند به خاطر همین اولین مغازه که میرن و اولین قیمتی که میگیرند تهیه میکنند . نباید توقع قیمت مناسب داشته باشند . باید از چند جا قیمت کرد و از مغازه ای که جنس مورد نظر رو داشت تهیه کنند . مسلما مغازه داری که جنسو نداشته باشه مجبوره این وسط بکشه روی جنس .

Alireza__1990

Registered User
لایک‌ها
33
من یه زمان دنبال یه سی پی یو و مادربرد خاص بودم، تمام مغازه هارو زیر و رو کردم، رسیدم به مغازه گاندی تو همین بازار رضا، گفتم مادربرد چند، یه قیمت عالی داد، سریع گفتم سی پی یو چند، بازم یه قیمت خوب داد، تو کف بودم که بلاخره بهترین قیمت رو پیدا کردم، گفتم این که داره این همه قیمت خوب میده، بزار ببینم هارد SSD چند میده، گفتم هارد فلان چند، یه قیمت افتضاح داد، گفتم خوب دستت درد نکنه این مادربرد و سی پی یو رو برمیدارم، گفتش اینا باندله با اون هارد، گفتم من هارد نمیخوام فقط قیمت خواستم بپرسم، گفت نه دیگه اینا باندله اگر فقط سی پی یو مادربردرو میخوای قیمت اینه،
همون لحظه گفتم ای لعنت به اون دهنی که بی موقع باز بشه

Pooriya.a

فروشنده معتبر
لایک‌ها
505
متاسفانه اینجور اخلاق ها در بازار وجود داره و اکثر کسایی هم که این راه رو پیش گرفتند شاید یه مدت کوتاهی در اوج خودشون بودند اما خیلی سریع سقوط داشتند.
رضایت مشتری مهمترین پارامتر کاسبی هست.

بالا