برگزیده های پرشین تولز

وام 25 خرید خودرو

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omidmohamadi

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوستان لطفا نظرتون رو راجب اقدام اخیر دولت و دادن وام 25 خرید خودرو بگید
و اینکه کدوم بانک ها این وام رو میدن؟
آیا به صرفه هست گرفتن این وام؟

omidmohamadi

Registered User
لایک‌ها
25
به نظر من این کار افزایش قیمت دوباره خودرو رو شامل میشه و اینکه باز همین آش و کاسه
با یه حساب سر انگشتی پراید 20 میلیونی 80 درصد بهش وام میدن یعنی 16 میلیون با نرخ 16 درصد 84 ماهه یعنی 7 ساله که اقساط ماهانش میشه 230 تومن
که از یکی دو سال دیگه 230 تومن در ماه آنچنان چشم گیر نیست و راحته بازپرداختش

اگه اشتباه می کنم بگید

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
سلام
بحث خوبیه. خیلی دوست دارم تحلیل دوستان دیگه رو هم بدونم

چند نکته که به نظرم مهمه میگم:
1- به زانو درآمدن خودروسازان و حامیان آنها در مقابل اقدام مردم. مردم واقعا کار بزرگی کردند که مدتهاست خودروی صفر بی کیفیت نخریدند. حداقل اون بخشی که می تونستند و نخریدند
2- البته رکود شدید بازار خودرو همش به خاطر کمپین نیست. واقعا برخی مردم پول ندارن. دولت بعد از مدتها اینو فهمیده. خودمونی میشه گفت دام خوبی پهن کرده

سوالی که اینجا پیش میاد اینه که مردم باید در دام این اقدام بیفتن؟ واقعا به نفع عموم هست؟
3- به نظر میاد اون افرادی که به شدت به خودرو نیاز دارن و نقدینگی لازم رو نه الان دارن و نه تا 2-3 سال دیگه، شاید تنها راه براشون باشه. اصلا ممکنه همین بشه بهانه مجدد افزایش قیمت
4- اما به هر حال هدف کمپین ارزونی و بالا بردن کیفیت خودرو بود نه وام! اگر کسی براش این کمپین مهمه و امید داره، نخره بهتره
5- یک نکته انحرافی هم این قضیه داره که کمی مشکوکه. در حالیکه رکود بیش از 1ساله که بر بازار خودرو حاکم شده، اما چرا یهو الان دولت به فکر وام دادن افتاد؟ چرا زمانیکه برجام داره به نتیجه میرسه و احتمال زیاد قسمتی از تحریم ها برداشته میشه. مخصوصا تحریمهای بانکی
و حتی عملیاتی شدنش هم از 15 آبان اعلام شده. یعنی تا قبل از رفع تحریمها دولت می خواد پول مردم جمع بشه. نکته اینجاست. آیا احتمال نداره به دلیل رفع تحریم قیمت خودرو افت کنه؟
هیچکس نمی تونه قیمت دلار رو بعد از رفع تحریم پیش بینی کنه. پس خرید خودرو در بازه زمانی 2-3 ماه آینده به نظر من ریسک هم داره

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
این فقط برای کسایی که ماشین ندارن و پول برای خرید ندارن خوبه
اشتباه اونجاست که مردم حریص بشن،با وام ماشین بخرن که ضرر کنن

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
مسلما ۴ تومن پیش و ماهی ۲۳۰ تومن رو همه دارن که یه پراید بخرن، این باعث میشه به شدت حجم تقاضا افزایش پیدا میکنه و در صورتی که اقدامی واسه کنترل زوری قیمت انجام نشه، به سرعت قیمت پراید به ۴۰ تومن نزدیک میشه که میشه با ۸ تومن و ماهی ۵۰۰ خریدش و بازار به تعادل میرسه، وگرنه با ۴ پیش و اقساط ۲۳۰ تومنی سایپا نمی‌تونه جوابگوی تقاضای مردم باشه، مسلما جلوی نمایندگی‌ها صف میشه و یحتمل یه عده هم تلف میشن!!

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
افراد زیادی مثل ما هستن که اصلا فکر خرید ماشینی در حد 30 میلیون بصورت نقد نمیکردن! یعنی برای خرید خودرو باید از بانک وام میگرفتن و پول نقدی برا خرید خودرو نداشتن! حتی برا خرید خودرو دست دوم!!
بنظرم این طرح واسه افرادی مثل ما خوبه! منتها باید دید اصلا این طرح چطور اجرا میشه چون گفتن فقط 6 ماه قراره اجرا بشه!

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
اینم در نظر بگیرید که تاثیر این بحث کمپین تحریم خودروی صفر و ... که توی تلگرام و فیسبوک و ... تبلیغ میشه در حد جوکه! مگه چند درصد مردم تو این جوامع مجازی حضور دارن؟! دلیل کاهش تقاضا کمبود نقدینگی تو دست مردمه، مردم ندارن که بخرن وگرنه میخریدن! وقتی طرف بتونه با ۴ تومن پیش یه پراید تحویل بگیره ماهی ۱ تومن مسافرکشی کنه و ۲۳۰ بده به سایپا و با ۷۷۰ زندگیش یه کم بچرخه چرا این کارو نکنه؟! برای حمایت از کمپین؟! مسلما نه، نفع اون شخص تو اون لحظه اینو ایجاب می‌کنه

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
خدا کنه ارزون بشه، خدا کنه بتونن کنترل کنن تقاضارو، این مردم خسته شدن از فلاکت و نداری

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
آقا میثم،لایک داری
واقعا استنباطت از نخردین خودرو درست هست،یسری چند تا دارن ونیاز ندارن بخرن،یسری هوس ماشین خارجی کردن و فکر میکنن با این کار قیمت ها میاد پایین،یه سری هم ندارن که بخرن؛وگرنه بقول شما یکنفر جرا نره بخره که باهاش نون دربیاره

با این کمپین هم نه قیمت کم میشه،نه کیفیت بالا میره.

من هم امیدوارم جوری بشه بازار خودرو دوباره رونق بگیره،این وام برای کسایی که نیازش دارن خیلی فرصت خوبی هست،حالا هرچی هم بگین که قصد دولت شکستن کمپین هست و غیره
فقط امیدورم کنترل کنن و بقول شما قیمت بالا نره خودرو وارداتی هم گرون نشه

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
دقیقاً با حرفای میثم جان موافقم.
این کمپین واقعاً خنده داره!
و به همین راحتی با همین کار ساده دولت بازار شدید رونق میگیره و هر چی تو این چند ماه بوده فراموش میشه!
دوستان راهنماییی هم بکنید از کجاها باید اقدام کرد :p

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
گزارش خبرنگار ایسنا، در شرایطی رییس کل بانک مرکزی از تعیین شرایط ویژه برای تسهیلات دهی در خودرو به منظور افزایش فروش خودروهای تولیدی خبر داده که شواهد نشان می دهد در حال حاضر این بانک در حال تعیین جزئیات وهمچنین تکمیل بخشنامه ها و آیین نامه های این سیاست اعتباری هستند.

گرچه تاکنون جزئیاتی از تسهیلات 25 میلیون تومانی اعلام نشده است اما بنابر آنچه که رییس کل بانک مرکزی عنوان کرده است در نهایت مصرف کننده این امکان را تا 80 درصد قیمت خودرو حداکثر تا 25 میلیون تومان دریافت کرده و 7 ساله آن را پرداخت کند.

این در حالی است که در حال حاضر وام خودرو در بانکها 15 میلیون تومان است که دریافت کننده می تواند تا مدت سه سال و با سود 21 درصد به بانک مربوطه اقساط آن را پرداخت کند.

در مورد وام 25 میلیون تومانی شرایط سود به گونه‌ای است که نرخ مورد نظر 16 درصد است که از طریق نمایندگی‌های مجاز شرکتهای خودروساز انجام می شود. اسناد ناشی از فروش توسط شرکت خودرو ساز با نرخ 16 درصد تنزیل و خریداری می شود بانک مرکزی هم منابع لازم برای این تسهیلات را با نرخ 14 درصد تامین می‌کند.

اما بر اساس آنچه که همتی –رییس شورای هماهنگی بانکها- عنوان کرده تسهیلات اعتباری موجود در بسته رونق اقتصادی یعنی خرید دین کالا و همچنین خودرو احتمالا از نیمه دوم آبانماه قابل پرداخت خواهد شد. در عین حال که به گفته معاون اقتصادی معاون بانک مرکزی جزئیات این تسهیلات نیز به زودی اعلام می شود.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام
بحث خوبیه. خیلی دوست دارم تحلیل دوستان دیگه رو هم بدونم

چند نکته که به نظرم مهمه میگم:
1- به زانو درآمدن خودروسازان و حامیان آنها در مقابل اقدام مردم. مردم واقعا کار بزرگی کردند که مدتهاست خودروی صفر بی کیفیت نخریدند. حداقل اون بخشی که می تونستند و نخریدند
2- البته رکود شدید بازار خودرو همش به خاطر کمپین نیست. واقعا برخی مردم پول ندارن. دولت بعد از مدتها اینو فهمیده. خودمونی میشه گفت دام خوبی پهن کرده

سوالی که اینجا پیش میاد اینه که مردم باید در دام این اقدام بیفتن؟ واقعا به نفع عموم هست؟
3- به نظر میاد اون افرادی که به شدت به خودرو نیاز دارن و نقدینگی لازم رو نه الان دارن و نه تا 2-3 سال دیگه، شاید تنها راه براشون باشه. اصلا ممکنه همین بشه بهانه مجدد افزایش قیمت
4- اما به هر حال هدف کمپین ارزونی و بالا بردن کیفیت خودرو بود نه وام! اگر کسی براش این کمپین مهمه و امید داره، نخره بهتره
5- یک نکته انحرافی هم این قضیه داره که کمی مشکوکه. در حالیکه رکود بیش از 1ساله که بر بازار خودرو حاکم شده، اما چرا یهو الان دولت به فکر وام دادن افتاد؟ چرا زمانیکه برجام داره به نتیجه میرسه و احتمال زیاد قسمتی از تحریم ها برداشته میشه. مخصوصا تحریمهای بانکی
و حتی عملیاتی شدنش هم از 15 آبان اعلام شده. یعنی تا قبل از رفع تحریمها دولت می خواد پول مردم جمع بشه. نکته اینجاست. آیا احتمال نداره به دلیل رفع تحریم قیمت خودرو افت کنه؟
هیچکس نمی تونه قیمت دلار رو بعد از رفع تحریم پیش بینی کنه. پس خرید خودرو در بازه زمانی 2-3 ماه آینده به نظر من ریسک هم داره
دوست عزیز،هموطور که دوستان گفتن،واقعا رکود بازار خودرو همه اش بخاطر کمپین نیست
اصولا این کمپین چند تا مشکل داره
یکی هدفش هست،که گفتین افزایش کیفیت و کاهش قیمت؛خوب در این شکی نیست که خودرو های داخلی کیفیت خوبی ندارن،اما همه اینطور نیستند،این در مورد پرایدرصدق میکنه اما در مورد دنا نه،پس چرا باید تر و خشک رو با هم سوزوند،اگه واقعا افزایش.کیفیت پراید مد نظر بود باید اون رو تحریم میکردین تا کارخانه مجبور به بهبود وضعشپبشه
در مورد قیمت هم توجه نمیکنین،خودرو هرکار بکنین،سرمایه هست،حتی اگه به این قصد خریداری نشه،اما کالایی هست که شما میتونین در صورت نیاز با پول تبدیلش کنین،حالا کم کردن قینت خودرو به صورت ناگهانی چه بلایی سر همه ما میاره؟
قیمت خودرو باید تعدیل بشه و این تعدیل خیلی مولفه داره

یه نقد دیگه این کمپین،نحوه برخوردس هست،خائن دونستن افرادی که خودرو صفر میخرن و یا بد تر از اون استفاده از الفاظ ناپسند علیه اونها،بدور از شان یک حرکت اجتماعی هست
باید بدونین که کمپین،یک حرکت انقلابی نیست که کسایی که درش شرکت نمیکنن،خائن تلقی بشن

در مورد نکته آخری که فرمودید باهاتون موافق هستم

pzs

Registered User
لایک‌ها
72
بحث خوبی هستش ...
بعضی دوستان میگن مگه چند نفر تو تلگرام و فیس بوق هستن که اطلاع از کمپین داشته باشن ....خب دوست عزیز همین که تلویزیون مجبور میشه که گزارش تهیه کنه از این رویداد بدون که خیلی سر و صدا کرده (کلا تلویزیون نمیاد چیزی از این دسترو نشون بده تا زمانی که گند کار دراومده باشه)
البته اصلی ترین قسمت رکود بازار خودرو بر میگرده به کمبود نقدینگی که منم قبول دارم ...ولی کمپین هم کم تاثیر نبوده.
بعضی از دوستان درباره کیفیت گفتن ...که فقط میگن پراید بی کیفیت هستش ولی دنا نه !!! خب بزارین دنا چند وقت از عمرش سپری بشه بعد بگیم خودرو با کیفیتی هستش ...شاید تو کل ماشین های تولید داخل فقط دنا(اونم دقیقا نمیدونم)با کیفیت باشه...خانواده پراید ...خانواده پژو....وغیره واقعا بی کیفیت هستن ....از هر لحاظ منظورمه ...از مصرف سوخت بگیر تا بدنه ...موتور وغیره..پس هدف افزایش کیفیت حرف بی ربطی نیستش...حتی من امیدوارم کیفیت خودرو بالابره ولی قیمت نیاد پایین ...یا برعکس حتی(کلا به یکی از این دو برسه خودرو)
دوستمون میگن(اسمشون رو نمیدونم) خودرو کالای سرمایه ای هستش !!.....توی این 2-3 سال یهویی تبدیل به کالای سرمایه ای شد ....والا هیچ کجای دنیا مردم به چشم کالای سرمایه ای نگاه نمیکنن ... یهو پراید از 10 میلیون شد 20 میلیون ..... قبلش که اینجور نبود ....پس سرمایه ای بودنش مربوط به این 2-3 سال میشه ..
انصافا باید به این کمپین افتخار کرد ...چون باعث شد یکی از وزرا بیاد و از مردم بابت حرفهایی که زده عذرخواهی کنه ....تو این 10 ساله یادم نمیاد وزیری اومده باشه و از مردم عذر خواسته باشه ....این کمپین باعث شد وزیر اقتصاد کارگروهی رو برای بررسی مسائل خودرو تشکیل بده (البته میدونم بیشتر شو هستش).....این کمپین باعث شد مدیران خودرو سازی اون روی بدشون رو نشون بدن ....با تهدید ...با حرفهای بد ...با داد و فریاد ....بدون حرف منطقی...حتما کیلیپاشونو دیدین که چطور طلبکار از مردم هستن.
تا جایی که میشه باید ازش (کمپین)حمایت کنیم ...مثل یک وظیفه ملی باهاش باید برخورد کرد ....اگر این کمپین شکست بخوره دیگه هیچ دولتی برای مردم قد یه ارزن ارزشی قائل نمیشه...با یه در باغ سبز نشون دادن نباید گول خورد .... نباید برای منافع شخصی منافع جمع رو به خطر انداخت (که الان متاسفانه تو جامعه ما موج میزنه)....الان اگر بخریم ...بعدا حق نداریم جلو دوست و فامیل بگیم این چه وضع مملکت هستش ....وقتی خودمون رعایت نمیکنیم ...حق نداریم از دیگران مایه بزاریم.

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
دوست عزیز،هموطور که دوستان گفتن،واقعا رکود بازار خودرو همه اش بخاطر کمپین نیست
اصولا این کمپین چند تا مشکل داره
یکی هدفش هست،که گفتین افزایش کیفیت و کاهش قیمت؛خوب در این شکی نیست که خودرو های داخلی کیفیت خوبی ندارن،اما همه اینطور نیستند،این در مورد پرایدرصدق میکنه اما در مورد دنا نه،پس چرا باید تر و خشک رو با هم سوزوند،اگه واقعا افزایش.کیفیت پراید مد نظر بود باید اون رو تحریم میکردین تا کارخانه مجبور به بهبود وضعشپبشه
در مورد قیمت هم توجه نمیکنین،خودرو هرکار بکنین،سرمایه هست،حتی اگه به این قصد خریداری نشه،اما کالایی هست که شما میتونین در صورت نیاز با پول تبدیلش کنین،حالا کم کردن قینت خودرو به صورت ناگهانی چه بلایی سر همه ما میاره؟
قیمت خودرو باید تعدیل بشه و این تعدیل خیلی مولفه داره

یه نقد دیگه این کمپین،نحوه برخوردس هست،خائن دونستن افرادی که خودرو صفر میخرن و یا بد تر از اون استفاده از الفاظ ناپسند علیه اونها،بدور از شان یک حرکت اجتماعی هست.
باید بدونین که کمپین،یک حرکت انقلابی نیست که کسایی که درش شرکت نمیکنن،خائن تلقی بشن

در مورد نکته آخری که فرمودید باهاتون موافق هستم

دوست من شما فقط بند اول نوشته منو خوندی؟ توی بند دوم به مشکل نقدینگی اشاره کردم. ایران زندگی می کنم و خبر دارم چه خبره!!!

من که در نوشته خودم به کسی خائن نگفتم. هر کسی واقعا نیاز داره بخره، به خودش مربوطه
ولی این کلمه خائن مد نظر شما رو ما از زبون یک وزیر شنیدیم!!! نعمت‌زاده: «کمپین نخریدن خودرو» خیانت است
خیلی از سایتها و حتی رادیو و تلویزیون این رو بهش اشاره کردن و تحلیل کردن.اگر چیز مهمی نبود و تاثیری نداشت، اینهمه در موردش بحث نمیشد و حتی وزیر و سخگوی دولت موضع نمیگرفتن
خائن اونیه که بی کیفیت ترین کالا رو میده دست مردم و سالی هزاران نفر در تصادفات کشته میشن و آخرش هم یه چیزی طلبکاره

ببینید الان خیلی ها توان خرید خودرو صفر دارن. به هر حال کسی که چند سال ماشین زیرپاش بوده و اون کیفیت سابق رو نداره، حقش هست که بتونه خودروی صفر بخره
ولی وقتی این قیمت و این کیفیت رو می بینه، عقل حکم میکنه که نخره. کم نیستن از این افراد
این نخریدن ها باید در کیفیت هم نقش ایفا کنه. همین که کمیسیون تشکیل میشه و برنامه تلویزیونی پخش میشه یعنی یک هیچ به نفع مردم
تولید خودرو کم شده ولی کیفیت بهتر نمیشه. اینا یعنی مردم صرفا نوک دماغشون رو ندیدن. مردم اتفاقا بسیار باهوش تر از گذشته شدن

• Like
Reactions: pzs

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوست عزیز،خودرو بعنوان یک کالای با قیمت بالا و عمر طولانی و قابلیت خرید و فروش،یک نوع سرمایه هست،نه اینکه بخواد بعنوان سرمایه گذاری تلقی بشه که این اشتباه هست.
تمام دنیا رو نگاه کنید،used car resale خودش یک بازار هست
برای ارتقای خودرو ، شما خودروی کنونی خودتون رو میفروشین تا با سرمایه اش ماشین بهتری بخرین،وقتی قیمت ماشینی که 35 گرفتی،بجای 28 بشه 20،دیگه شما توانایی ارتقا رو ندارین و مقداری هم ضرر میکنین

کمپین موثر بوده،حرفی درش نیست،اما یک کمپین باید هدف مشخص و راهکار مشخص داشته باشه،شما توقع دارین که تحریم کنین و خودروساز و دولت متنبه بشن و در قیمت و کیفت تغییر ایجاد کنن،اونم یک شبه
نخیر،شما الان که این حرکت باعث زیان خودروساز شده،وقت مذاکره هست و رهبران کمپین باید خواسته هاشون رو از خودروساز طلب کنن
حرکت اجتماعی که بدون ساختار اساسی باشه،بدون هدف باشه،بدون قدرت مذاکره باشه به شکست میرسه،و این رو تا دو هفته دیگه میبینین
در مورد رفتار کمپین هم باز حرفم همونه،کسی که خودروی صفر میخره رو نباید بهش توهین کرد،این فرد خائن به ایران و ایرانی نیست.
اخیرا هم پیام هایی که میاد مبنی بر اینه که با گرفتن وام خودرو،خودرو ساز کالا رو 15 تومن هم گرونتر از چیزی که هست میده این نشون میده کسایی که این پیام ها رو میدن،از اقتصاد هیچی نمیدونن و افراد بی سوادی هستند که هدفشون پروپاگاندا برای انتقام از خودذوساز هست نه بهبود اوضاع کشور
با ورشکست کردن یک صنعت،غیر از بیکاذ شدن کارکنانش،صنایع تابعه هم ویران میشن،تغییر و اصلاح باید تدریجی باشه،نه ناگهانی

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
واقعا اونایی که میخان وام بگیرن و خودرو بخرن احمق و خیانتکار هستن
این وام دادن یه جور تله هستش اونا دلشون به حال مردم نسوخته
آخه تویی که میخای وام بگیری و ماهی 600 هزار تومن قسط بدی که یه خودرو بیشتر برات تموم میشه و کیفیتش هم همون آشغالی هست که مردم دارن و باید تعمیرگاه باشن و نمایندگی
متاسفنه بدبختی ما از همین یه عده هست که باعث میشن اتحاد کمپین تحریم خودرو هم به هم بخوره
واقعا اینایی که میخان وام بگیرن اصلن فکر میکنند پول بابت چه ماشین آشغالی میدن که حتی کیفیتش هم تغییر نکرده و افت داشته
من که هر جا ببینم طرف ماشین صفر ایرانی خریده توی این مدت یه حالی به ماشینش میدم چون اون طرف خیلی نفهمه و از گاو هم کمتره از همه مهمتر یه خائنه و اگر میفهمید سمت این خودرو نمیرفت اونم با وام گرفتن

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
واقعا اونایی که میخان وام بگیرن و خودرو بخرن احمق و خیانتکار هستن
این وام دادن یه جور تله هستش اونا دلشون به حال مردم نسوخته
آخه تویی که میخای وام بگیری و ماهی 600 هزار تومن قسط بدی که یه خودرو بیشتر برات تموم میشه و کیفیتش هم همون آشغالی هست که مردم دارن و باید تعمیرگاه باشن و نمایندگی
متاسفنه بدبختی ما از همین یه عده هست که باعث میشن اتحاد کمپین تحریم خودرو هم به هم بخوره
واقعا اینایی که میخان وام بگیرن اصلن فکر میکنند پول بابت چه ماشین آشغالی میدن که حتی کیفیتش هم تغییر نکرده و افت داشته
من که هر جا ببینم طرف ماشین صفر ایرانی خریده توی این مدت یه حالی به ماشینش میدم چون اون طرف خیلی نفهمه و از گاو هم کمتره از همه مهمتر یه خائنه و اگر میفهمید سمت این خودرو نمیرفت اونم با وام گرفتن
اون دوستانی که انکار میکردن: این ادبیات استفاده شده در کمپین هست.
احمق،خیانتکار،گاو،تهدید به تخریب اموال

دوست عزیز،فلسفه وام بالا رفتن قیمت تمام شده نیست،وگرنه وام گرفتن برای مسکن یا شروع کار هم باید اینطور تلقی بشه.
چرا اجازه نمیدین کسی که با اینکار منفعت میبره و میتونه خودرو برای نیاز شخصی یا ایجاد درآمد مثل مسافرکشی،تهیه کنه،از این موقعیت استفاده کنه
چرا باید در یک حرکت مدنی،دیکتاتوری رو وارد میکنین

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
آخه شما فکر میکنی اونی که ماشین میخره میخاد باهاش مسافر کشی کنه مگه چقدر میخاد در بیاره اونم با این همه ماشین و خرج های خود خودرو
اگه این طرحشون موفق بشه مطمئن باش قیمت خودرو بدون شک بالا میره و هر جا کم آوردن یه وام میدن و یه عده گوسفند هم هستن که هجوم میارن و بخرن
کسی که تو این وضعیت بازار خودرو میره صف میکشه جلوی نمایندگی برای همون خودرو بی کیفیت هم نفهمه هم خیانت کرده
حالا میبینید که قیمت خودرو هم بالا میره وقتی این طرح موفق بشه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
از بیکاری که بهتره
هنر دولت باید این باشه که جلوی افزایش قیمت رو بگیره،ضمنا با رفع تحریم ها دلار کم کم پایین میاد و نمیشه که قیمت خودرو بالا بره
اگر هم بالا رفت خوب باز هم مردم نخرن
بزارین کسایی مه به این فرصت احتیاج دارن ازش استفاده کنن،با این ادبیات و نفهم خواندن و گوسفند خواندن مردم بجایی نمیرسین

من خودم ماشین ندارم،فصد خریدن ماشین وطنی رو هم ندارم،دارم جمع میکنم که بتونن ماشین خارجی بخرم،فعلا هم یک ماشین داریم که از پدرم بهمون ارث رسیده و داریم مشترک ازش استفاده میکنیم

Last edited:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا