برگزیده های پرشین تولز

ورودی های سایتم از گوگل یکباره به شدت افت پیدا کرد. دلیلش چی می تونه باشه؟

nitiX

Registered User
لایک‌ها
134
درود

ممنون بابت توضیحات بسیار مفید و لینک مرجع .

با توجه به موارد گفته شده ؛ بعید نیست که ترافیک وردپرس توسط موتور های جستجو , محدود شده باشه .

لازم دونستم این مطلب را هم لینک کنم که همه بخونن :

CALL A DEVELOPER: Global Wordpress Brute-force Attacks

سایت من که روزانه بین 200 تا 500 بار برای لاگین ادمین مورد حمله قرار میگیره , ( فکر می کنم همه شما همین وضعیت را دارید ) و روزی 1 گیگ از ترافیک مصرف میشه که با توجه به تعداد بازدید , بنظرم خیلی زیاده ! , مصرف ترافیک شما چطوره؟

بهر حال , مطلبی که در لینک بالا توجهم را جلب کرد :
This is not a joke or a hoax - your site is at risk and may be hacked and sending spam right now.

خوب اگر همچین اتفاقی افتاده باشه و ما خبر نداریم , عجیب نیست که رفتار موتور های جستجو با سایت ما تغییر کرده باشه !

سپاس بابت پیگیری این موضوع

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
درود

ممنون بابت توضیحات بسیار مفید و لینک مرجع .

با توجه به موارد گفته شده ؛ بعید نیست که ترافیک وردپرس توسط موتور های جستجو , محدود شده باشه .

لازم دونستم این مطلب را هم لینک کنم که همه بخونن :

CALL A DEVELOPER: Global Wordpress Brute-force Attacks

سایت من که روزانه بین 200 تا 500 بار برای لاگین ادمین مورد حمله قرار میگیره , ( فکر می کنم همه شما همین وضعیت را دارید ) و روزی 1 گیگ از ترافیک مصرف میشه که با توجه به تعداد بازدید , بنظرم خیلی زیاده ! , مصرف ترافیک شما چطوره؟

بهر حال , مطلبی که در لینک بالا توجهم را جلب کرد :
This is not a joke or a hoax - your site is at risk and may be hacked and sending spam right now.

خوب اگر همچین اتفاقی افتاده باشه و ما خبر نداریم , عجیب نیست که رفتار موتور های جستجو با سایت ما تغییر کرده باشه !

سپاس بابت پیگیری این موضوع

سلام. خواهش می کنم.

شرکتی که من ازش سرویس می گیرم سریع دست به کار شد و فایروال هاش رو تقویت کرد برای همین زیاد با مشکل برات فورس درگیر نشدیم ولی حملات DDOS تمومی نداره. شدت حملات به حدی هست که اوایل این هفته کلا سرورهای شرکت رو از کار انداخته بود. تو یه سایت مقاله ای خوندم که توش نوشته بود این دیگه بات نت نیست سوپر بات نت هست. نوشته بود اگر تا به حال حملات DDOS مثل هزاران شیلنگ آب معمولی بود که به طرف شما گرفته شده باشن الان مثل صدها شیلنگ آب آتش نشانی هستند که به طرف شما گرفته شدن. هر چند تعداد کمتر هست (که به نظر من الان دیگه حتی تعداد هم کمتر نیست چون شبکه بات نت هر روز داره بزرگتر می شه) ولی قدرت به مراتب بیشتر هست.

جمله ای که نقل کردید هم جای تامل داره. اگه اینطور باشه دیگه نیازی به تغییر الگوریتم موتور جست و جو هم نیست. با این اوصاف در شرایط فعلی هم سایت ها به سختی مجازات می شن. موتورهای جست و جو اگر با دو عامل ضد باشن اولیش هم اسپم هست دومی هم.

روز بخیر.

manthra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
البته فکر نکنم هیچ وقت گوگل به خاطر احتمال حمله به یک سرویس مدیریت محتوا بیاد و ترافیکش رو ازشون برداره ... این اصلا منطقی نیست و با اصول کاری گوگل هم هماهنگ نیست.

دومین موردی که من توی این تایپیک دیدم این بود که

چون مثلا تا تاریخ 23 Aprilبرای من Crawl error را نشون میده و بعدش دیگه هیچ ! ( با توجه به اینکه Crawl errors می بایست روزانه نشون داده بشه ! )

خوب این رو من در مدت اخیر باهاش بر خورد داشتم ... هم انجمن خودم و هم سایت برخی از دوستان ولی از دیروز دوباره به حالت عادی برگشت ... فکر کنم این مورد رو خیلی از سایت ها شاهدش بودند. البته چندان موضوع حادی نیست گاها این اتفاق میفته من نمونه اش رو سال گذشته هم شاهد بودم اما مشکلی ایجاد نکرده ...

دوستان یک سر به بخش Crawl Stats بزنن ببینید وضعیت خزنده های گوگل توی سایت شما چطور هست . اصولا زمانی که زمان Time spent downloading a page بالا می ره و گوگل مدت زمان بیشتری رو برای دانلود صفحات شما صرف می کنه بازدید رو کاهش می ده ( این تجربه شخصیم هست )

همچنین یک نگاهی به بخش Index Status بندازید ببینید وضعیت ایندکس مطالبتون با کاهش روبرو بوده یا نه ... اگر کاهش داشته باشید ممکنه سایتتون مورد جریمه قرار گرفته باشه و به تبع کاهش بازدید رو می تونید با این موضوع توجیه کرد. ( البته در صورتی که کاهش شدید در ایندکس باشه )

در مورد تغییر الگوریتم من خبر خاصی نشنیدم با اینکه هر روز سایت های معتبر سئو و وبلاگ رسمی گوگل رو بررسی می کنم ...

nitiX

Registered User
لایک‌ها
134
درود

ولی از دیروز دوباره به حالت عادی برگشت ... فکر کنم این مورد رو خیلی از سایت ها شاهدش بودند. البته چندان موضوع حادی نیست گاها این اتفاق میفته من نمونه اش رو سال گذشته هم شاهد بودم اما مشکلی ایجاد نکرده
بله درست میفرمائید , از دیروز به حالت نرمال برگشته , منظورم از اشاره به این موضوع , نرمال نبودن گزارشات گوگل به هر دلیل بود. ظاهرا شما قبلا این مورد را تجربه کردید و مشکلی ایجاد نکرده .

دوستان یک سر به بخش Crawl Stats بزنن ببینید وضعیت خزنده های گوگل توی سایت شما چطور هست
برای من , میانگین زمان 800 میلی ثانیه ثبت شده که فکر می کنم نرمال باشه .
index status , نشون میده که تعداد ایندکس بصورت هفتگی کاهش داشته از 3000 به زیر 2000 اومده و کاملا واضحه که مشکلی پیش اومده , ولی اینکه مشکل دقیقا از کجاست برای من سئواله !
از ریپورت های گوگل , بیش از این نمیشه برداشت کرد.

بهرحال ممنون که در این بحث شرکت کردید :)

bestirani2

Registered User
لایک‌ها
82
احتمالاً سایتتون تازه تأسیس نیست ؟
اگر تازه تأسیس هست، تو یک بازه زمانی، گوگل بازدید بالایی مفرسته سمتتون و دوباره افت می کنه و باز هم ممکنه بفرسته
ممکنه این افت و خیز تا چندین مرحله ادامه پیدا کنه تا به ثبات برسه

hitup

Registered User
لایک‌ها
3,271
تو وبمستر تولز به کسی دسترسی ندادید ایندکس ها رو پاک کنه ؟

اگر تازه تأسیس هست، تو یک بازه زمانی، گوگل بازدید بالایی مفرسته سمتتون و دوباره افت می کنه و باز هم ممکنه بفرسته
ممکنه این افت و خیز تا چندین مرحله ادامه پیدا کنه تا به ثبات برسه

تایید می شه

manthra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
مشکل تازه تاسیس بودن نیست چون داره ایندکسشون حذف می شه

هر چی هست مربوط به قوانین کیفی گوگل هست که گویا توی مواردی مشکل وجود داره و گوگل با حذف ایندکس داره جریمه می کنه ... مخصوصا چون 1000 صفحه رو از ایندکس خارج کرده ....

آدرس سایتتون رو بزارید یه نگاهی به سایتتون بکنم .... راستی شما سایتتون قبلا سئو شده توسط فرد متخصص یا نه ؟؟

bestirani2

Registered User
لایک‌ها
82
مشکل تازه تاسیس بودن نیست چون داره ایندکسشون حذف می شه

هر چی هست مربوط به قوانین کیفی گوگل هست که گویا توی مواردی مشکل وجود داره و گوگل با حذف ایندکس داره جریمه می کنه ... مخصوصا چون 1000 صفحه رو از ایندکس خارج کرده ....

آدرس سایتتون رو بزارید یه نگاهی به سایتتون بکنم .... راستی شما سایتتون قبلا سئو شده توسط فرد متخصص یا نه ؟؟
سایت تازه تأسیس باشه امکان حذف ایندکس هم هست
در کل سایت تازه میاد تو گوگل خیلی بالا پایین داره
باید صبر کرد به ثبات رسید

manthra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
سایت تازه تأسیس باشه امکان حذف ایندکس هم هست
در کل سایت تازه میاد تو گوگل خیلی بالا پایین داره
باید صبر کرد به ثبات رسید

نه دیگه اینقدر ....
من خودم یه زمان توی کار سئو بودم .... سایت هایی زیادی رو سئو کردم که تازه تاسیس بودند ... ممکنه تغییری توی ایندکسشون پیش بیاد ولی در حد100 تا صفحه نه یکدفعه 1000 صفحه از ایندکس خارج بشه .... ( مگه اینکه بخوایم ادرس یکتاش رو تغییر بدیم و یا کل سایت رو توی روبات عدم دسترسی بهشون بدیم)

مثلا انجمن خود من هم تازه تاسیس هست ... سه ماه هست ایجادش کردم ..... از ابتدای تاسیس تا الان یک بار ایندکسم حذف شد اونم کمتر از 100 صفحه که 50 صفحه اش رو خودم حذف کردم ( بخش کاربران سایتم رو )

من هنوز معتقدم مشکل از مطالب و ساختار سایت هست و تا زمانی که زمانی که ساید دیده نشه و موضوعاتش رو نمی شه دقیق گفت مشکل از کجاست

nitiX

Registered User
لایک‌ها
134
با اجازه استارتر تاپیک ، ARNE
اگر چه من استارتر تاپیک نیستم , ولی فکر می کنم مشکل ما مشابه باشه ,
سایتم یک سال عمر داره و برای سئو در اختیار کسی قرار نگرفته , هرچی که خودم بلد بودم روش اعمال کردم .
Downloadable Training Courses Certification Training Tutorial
سایت دوستمون ARNE احتمال قوی , سئو شده و فکر نمی کنم مشکل از سئو باشه .
احتمال میدم جریمه شدیم و یا گوگل تصمیم گرفته پست هایی که کیفیت ندارند را از ایندکس خارج کنه !
سقوط ایندکس در بینک برای من متوقف شده ولی در گوگل همچنان در حال سقوط هست.
تغییری پیش بیاد , در این تاپیک اطلاع میدم.

میکرو

Registered User
لایک‌ها
119
سلام دوستان.

حدودا 3 ماه پیش یک سایت انگلیسی زبان راه اندازی کردم که محتواش اگر یونیک نباشه کپی هم نیست. موضوع سایت گالری عکس هست که عنوان اکثر پست ها به صورت اختصاصی انتخاب شده. فقط با توجه به موضوع سایت عنوان پست ها شاید کمی شبیه عنوان پست های سایت های دیگر باشه. تا این لحظه سایت 2700 پست داره. آمار سایت تا 5 روز پیش سیر صعودی داشت و هر روز پیشرفت می کرد. 99 درصد ترافیک هم از گوگل بود. نمی دونم 5 روز پیش چه اتفاقی افتاد که آمار به شدت افت پیدا کرد. تعداد ورودی ها به 360 رسیده بود که یکباره به یک سوم کاهش پیدا کرد و این سیر نزولی همچنان ادامه داره. مشکل هاستینگ وجود نداره و پیامی هم در گوگل وبمستر تولز ثبت نشده.

مشاهده پیوست 339120

دلیل این امر چی می تونه باشه؟ آیا این طبیعیه؟ همچین سیری در آغاز کار سایت ها ممکنه پیش بیاد؟

ممنون می شم در این زمینه کمی راهنمایی کنید. خیلی نگران هستم.

اگر سایت ات ادرس داره بده برات چک میکنم

aminem25197

Registered User
لایک‌ها
176
این مورد رو از چندین نفر دیگه هم شنیدیم، حتی توی فروم های خارجی هم خیلی ها با این مشکل مواجه شدن و در مواردی تا 70 درصد کاهش ورودی گوگل دیده شده.
نزدیکی این اتفاق با تاریخ آپدیت گوگل این فکر رو به ذهن آدم میاره که نمیتونه بی ربط باشه به همین دلیل سعی کردیم تو یه مقاله یه بررسی کلی روی این مسئله داشته باشیم که فکر کنم خوندنش بتونه بخش از سوالات رو جوابگو باشه:
آپدیت گوگل - تغییر پیج رنک و الگوریتم جدید گوگل

btekrar

Registered User
لایک‌ها
120
redchat.ir
پنالتی شده چیکار کنم

بالا