برگزیده های پرشین تولز

وریفای لیست ایمیل

ali.zzz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
کسی از دوستان نرم افزار یا وب سایت خاصی رو برای وریفای کردن لیست ایمیل ها میشناسه؟
خیلی از نرم افزارها هستن ولی درست کار نمیکنن.مثلا ایمیلهایی که وجود ندارن رو میزنن که وجود داره

codestan

Registered User
لایک‌ها
98
من ۲ تا نرم افزار میشناسم که توی نتایج اول گوگل هستن ولی به درد نمیخورن به نظرم
درسته خیلی از ایمیل های اشتباه رو پیدا میکنن ولی بازم ایمیل های حذف شده رو نمیتونن تشخیص بدن
از دوستان راهکاری سراغ ندارن برای اینکار؟

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
من سالها در زمینه ایمیل برنامه نویسی کردم و هم برنامه هایی که من نوشتم در این زمینه هم برنامه هایی که میگین درست کار نمیکنند کاملا درست کار میکنند وگرنه خود برنامه نویسا اول از همه متوجه میشدند‍‍!

اگر فایل help برنامه های مربوط رو خونده باشید متوجه میشید که برای اینکار به IP کاملا whitelist نیاز داریم که عملا فقط روی سرور های ایمیل وجود داره
یعنی باید برنامه رو از روی سرور اجرا کرد نه سیستمی با IP های blacklist و کثیف عمومی که همه در دیتابیس اسپم ها بلاک هستند
چون این verify از طریق MX Records Check انجام میشه مثل Direct Email Sending
پس اگه به سرور یا VPS با IP تمیز دسترسی ندارین فراموشش کنین

codestan

Registered User
لایک‌ها
98
من سالها در زمینه ایمیل برنامه نویسی کردم و هم برنامه هایی که من نوشتم در این زمینه هم برنامه هایی که میگین درست کار نمیکنند کاملا درست کار میکنند وگرنه خود برنامه نویسا اول از همه متوجه میشدند‍‍!

اگر فایل help برنامه های مربوط رو خونده باشید متوجه میشید که برای اینکار به IP کاملا whitelist نیاز داریم که عملا فقط روی سرور های ایمیل وجود داره
یعنی باید برنامه رو از روی سرور اجرا کرد نه سیستمی با IP های blacklist و کثیف عمومی که همه در دیتابیس اسپم ها بلاک هستند
چون این verify از طریق MX Records Check انجام میشه مثل Direct Email Sending
پس اگه به سرور یا VPS با IP تمیز دسترسی ندارین فراموشش کنین
استفاده از vps با ip های اسپم نشده چقدر قابلیت دارن ؟ میشه باهاشون 500 میلیون ایمیل رو بل یه vps بررسی کرد یا محدودیت داریم؟

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
برای چک کردن IP تون از سایت هایی مثل اسپم هاوس استفاده کنید
https://www.spamhaus.org
تعدادی که فرمودین احتمالا مربوط به این دیتا بیس 800GB آدرس ایمیل هست که چند ماه پیش پخش شد، من یه مقدار خیلی کوچیکشو تست کردم نزدیک به چهل درصدش آدرس های bounce هستن، یعنی دیگه فعال نیستن
در غیر اینصورت این مقادیر با نرم افزار هایی که حتی Multi Threading این تست رو انجام میدن زمان زیادی میبره بهتره از SaaS استفاده کنید برای این حجم و قبلش هم محدودیت های این روش رو بخونید

codestan

Registered User
لایک‌ها
98
برای چک کردن IP تون از سایت هایی مثل اسپم هاوس استفاده کنید
https://www.spamhaus.org
تعدادی که فرمودین احتمالا مربوط به این دیتا بیس 800GB آدرس ایمیل هست که چند ماه پیش پخش شد، من یه مقدار خیلی کوچیکشو تست کردم نزدیک به چهل درصدش آدرس های bounce هستن، یعنی دیگه فعال نیستن
در غیر اینصورت این مقادیر با نرم افزار هایی که حتی Multi Threading این تست رو انجام میدن زمان زیادی میبره بهتره از SaaS استفاده کنید برای این حجم و قبلش هم محدودیت های این روش رو بخونید
نه بابا از کسی نگرفتمش مربوط به سایت های قدیمی خودمون هستش میخوام ببینم چقدرش فعال هستش که یه سایت بزنم ایمیل بزنم برگردن و از اینجور چیزا
پس عملا ورفای ایمیل برای مشخص شدن فعال بودنش خیلی هزینه بر و زمان بر هست و به دردسرش نمی ارزه نه؟
بهترین جا که از خدماتش بشه استفاده کرد کجاست که از بانک ایمیل اونا استفاده کنیم و مطمئن باشیم فعالن و به درد بخور؟

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
دوست عزیز پس از هر بار ارسال ایمیل گروهی به لیستتون یک تعداد ایمیل bounce میشن یعنی برمیگردن با یک پیغام خطای مشخص، مثلا:
---
This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

[email protected]
No Such User Here
---
اینهارو مارک کنید، بعد از چند ماه در ارسال بعدتون اونهایی که مارک دارن و مجدد bounce شدن رو با خیال راحت پاک کنید
یا حالا که تعداد مارک شده ها کم هست روی اونها verify انجام بدید

و سوال دوم شما باید فرق اسپم و Permission Based Email Marketing رو بدونید، حتما The CAN-SPAM Act 2003 رو مطالعه کنید

بالا