• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

ویندوز 7 یا 8 ؟

mohamadreza.kntu

Registered User
لایک‌ها
68
با سلام خدمت همه دوستان!
چند وقتیه که ویندوز 7 من مثل همه ویندوز های غیر اورجینال دیگه دچار کندی سرعت و هنگ و ... شده! ولی چون از ویندوز 8 یا 8.1 استفاده نکردم میخواستم ببینم دوستانی که استفاده کردن هم همین مشکل رو راجع به ویندوز 8 دارن یا نه؟ و کلا میخوام یه مقایسه ای بین ویندوز 7 و 8 داشته باشم و ببینم میصرفه از این به بعد از 8 استفاده کنم یا نه؟

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
تجربه‌ی شخصی بنده می‌گه ویندوز ۸ یا ۸.۱ به طرز محسوسی سریعتر و سبک‌تر از ۷ هستش.
این کندی سرعت و هنگ و ... هم برای همه پیش میاد و به مقدار زیادی هم به رفتار کاربر با سیستم مربوطه! و ربطی به اورجینال و ... نداره.
===
اگه کاربر دائمی کامپیوتر باشید دیر یا زود به سمت سیستم عاملای جدیدتر کشیده می‌شید...بنابراین بهتره که زودتر با ورژنای جدیدتر سیستم‌عاملا آشنا بشید.

parsifar

Registered User
لایک‌ها
474
من حدود یکسال و نیمه از ویندوز 8 و بعدش 8.1 بهره می گیرم.
واقعا از 7 روونتر و سریعتره.
یه مدت باهاش کار کنید و عادت کنید دیگه به 7 بر نخواهید گشت.
فقط چیزی که هست اینه که برای استفاده ی کامل از ویندوز 8.1 به اینترنت تقریبا همیشگی نیاز دارین.
اون محیط مترو بیشتر برای دیواسهای صفحه لمسی طراحی شده ولی برای کار با موس هم جالبه.
اگه خواستین منوی مترو رو هم می تونید به طور کامل غیر فعال کنید که پیشنهاد نمی کنم.

arkf

Registered User
لایک‌ها
101
البته دوست عزیز دقت کنین که برای ویندوز 8 باید سخت افزار سیستمتون هم قوی باشه.
منکه یه لپ تاپ داشتم ویندوز 8.1 بود، ولی خیلی احساس کندی میکردم!
مثلاً یه فولدر رو که میزدم که بازش کنه، اولش میگفت فولدر خالیه و محتواش رو نشون نمی داد!
یه کم که صبر میکردم، تازه فایل های داخلشو آشکار میکرد!!!

به همین دلیل احساس کردم که ویندوز 8 براش سنگینه و ویندوز 7 روش نصب کردم.
از وقتی 7 نصب کردم، خیلی عملکرد سیستم بهتر و روون تر شده و اون مشکل اعصاب خورد کن هم دیگه به کلی برطرف شد!

من توصیه میکنم ویندوز 7 رو مجدداً نصب کنین.

برنامه های اضافی نصب نکنین!

درایو C به اندازه کافی حجم خالی داشته باشه.
رو دسکتاپ اطلاعاتتون رو نریزین که درایو C سنگین بشه!

دقت کنین که درایورهای سیستم کامل نصب شده باشه!

وقتی می خواین فایلی از اینترنت دانلود کنین، خیلی دقت کنین که دقیقاً همون چیزی باشه که می خواستین!

چون این روزها خیلی نرم افزارهای بیخود و آشغال تو اینترنت پیشنهاد میده که نصب کنین و باعث کند شدن سرعت سیستم و بهم ریختن ویندوز میشه!

manographic

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
37
7

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
تا قبل از اینکه ویندوز 8 و 8.1 و امتحان کنم میگفتم ویندوز 7 نسخه ی Ultimate بهترین نسخه ی ویندوز. انصافا ویندوز خوبی بود ولی وقتی اومدم ویندوز 8 و سپس 8.1 و امتحان کردم به طور کلی نظرم عوض شد. به نظر من ویندوز 8.1 و یکی از سریع ترین ویندوز هاست و کار باهاش هم راحت و به امتحانش هم می ارزه ;)

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
با سلام خدمت همه دوستان!
چند وقتیه که ویندوز 7 من مثل همه ویندوز های غیر اورجینال دیگه دچار کندی سرعت و هنگ و ... شده! ولی چون از ویندوز 8 یا 8.1 استفاده نکردم میخواستم ببینم دوستانی که استفاده کردن هم همین مشکل رو راجع به ویندوز 8 دارن یا نه؟ و کلا میخوام یه مقایسه ای بین ویندوز 7 و 8 داشته باشم و ببینم میصرفه از این به بعد از 8 استفاده کنم یا نه؟
انتخاب سیستم عامل به هدف شما و نیازهای شما برمیگرده که از سیستم عامل چه انتظارات و خواسته های دارید.
اینکه کدوم ویندوز براتون بهتره. پیشنهاد من اینه که به خودتون رجوع کنید.
سایر توضیحات:
ویندوز 7 با استفاده طولانی دچار کندی نمیشه.
ویندوز 8 برای کار در حالت تاچ و کارهای سبک مناسب هست.
ببینید اگر ویندوزی در همه چیزش از اون یکی پایین تر و ضعیفتر باشه، مطمئنا مایکروسافت قبل از شما اون رو از چرخه خارج میکنه. مثل ویستا.
هر سیستم عاملی استفاده خاص خودش رو داره

htcone

Registered User
لایک‌ها
24
برای لپ تاپ معمولی که صفحه لمسی نداره ویندوز 8 بهتر یا 7؟

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
برای لپ تاپ معمولی که صفحه لمسی نداره ویندوز 8 بهتر یا 7؟
جواب شما
انتخاب سیستم عامل به هدف شما و نیازهای شما برمیگرده که از سیستم عامل چه انتظارات و خواسته های دارید.
اینکه کدوم ویندوز براتون بهتره. پیشنهاد من اینه که به خودتون رجوع کنید.
سایر توضیحات:
ویندوز 7 با استفاده طولانی دچار کندی نمیشه.
ویندوز 8 برای کار در حالت تاچ و کارهای سبک مناسب هست.
ببینید اگر ویندوزی در همه چیزش از اون یکی پایین تر و ضعیفتر باشه، مطمئنا مایکروسافت قبل از شما اون رو از چرخه خارج میکنه. مثل ویستا.
هر سیستم عاملی استفاده خاص خودش رو داره

behzadnoor

Registered User
لایک‌ها
287
پیشنهاد من نسخه 64 بیتی ویندوز 8.1 ورژن pro هست . بنده هم مثل شما کاربر چند ساله ویندوز 7 بودم که به دلایلی از جمله کندی سیستم به 8 مهاجرت کردم . البته ویندوز 8.1 هنوز کامل و بدون باگ نیست ولی میتونید مطمئن باشید از لحاظ سرعت از 7 بهتره . هنوز مشکلاتی داره که با سرچ کردن متوجه میشید . به نظرم اگر از لپ تاپیتون استفاده کاری دارید فعلا روی هفت بمونید ولی اگر استفاده سرگرمی دارید بهتره 8.1 هم تست کنید .

بالا