برگزیده های پرشین تولز

يك سئوال فوري در مورد ايجاد ساب دومين مجازي

blognevis

Registered User
لایک‌ها
9
منظورت از راه دیگه چیه ؟!
راهش همونه که خدمتتون عرض کردیم دیگه ! سرور دیدیکیت میخواید که روش wildcard dns نصب باشه ! البته کل این قضیه به مقادیر زیادی سرمایه گذاری اولیه نیاز داره ! اگر برات توجیه اقتصادی داره این کار رو بکن . همونطوری که میبینی تعداد خیلی محدودی سایت در عالم وجود داره که میاد و subdomain مجازی میسازه !

مثلا بین سایتهای ایرانی از حد اکثر از تعداد انگشتان دست ( چه بسا فقط یک دست ) تجاوز نمیکنه ! اگر میخوای خیالت رو راحت کنم با هیچ برنامه وب بیسی هم نمیتونی ساب دامینمجازی ایجاد کنی (اونم روی هاست شیر ! )! بیخودی دنبال راه حل اینطوری نگرد چون کنترل سابدامین ها از محدوده اختیارات asp.net خارجه ![/QUOTE

دوست عزيز
پس بگفته شما هيچ راهي نداره و سرويس هاي مثل ميهن بلاگ ، بلاگفا و ..... از اين امكان استفاده كردن؟

پس ما براي اينكه بتونيم يك سابدومين مجازي كه سابدومين سمت چپ دومين قرار بگيرد و ان را بتوانيم به يك ادرس ديگر فوروارد كنيم كه تمام اين مراحل توسط كاربر بصورت اتوماتيك انجام ميشود و ثبت ميشود را بايد از روش بالا استفاده كنيم. درسته

حالا يك سئوال دارم ما دوگونه مي تونيم يك ادرس در بانك ايجاد كنيم و اون ادرس را به جاي لينك بديم مثل(منظور از ايگس . همان سابدومين است)

www.x.domain.com forward to www.toolsfa.com

يا

www.domain.com/x forward to www.toolsfa.com

از اين دو روش كدام بهتر است كه كاربر بتونه بياد يك ادرس را ايجاد كنه و براي اون تعريف كنه كه به كجا لينك داده بشه و صحفه باز شود

ممنون

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
منظورت رو متوجه نشدم ولی حالا یه کار جالب دیگه ای که میتونی بکنی اینه که چند تا دامین رو روی یک دامین فروارد کنی بعد یه اپلیکیشن بنویسی که با هرکدوم از این دامین یه یه قیافه خاص و یه سری اطلاعات خاص از بانک اطلاعاتی خونده بشه (مثل DNN ) البته حتی این کار هم منوط میشه به اینکه شما رویسرورتون قبلا دامین ها رو فروارد کرده باشید !

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
کدوم برنامه ها ؟؟؟؟
برنامه‌های مدیریت وبلاگی که برای سرویس‌های وبلاگها طراحی شدن...
مثلا میهن بلاگ و ...

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
برنامه‌های مدیریت وبلاگی که برای سرویس‌های وبلاگها طراحی شدن...
مثلا میهن بلاگ و ...

دوست عزیز راه حل پیاده سازی ساب دامین در بالا توسط اساتید این بخش از پی تی گفته شد ، به نظر من بهترین راه اینکه که یک نسخه Windows 2003 Server را راه اندازی کنی ، روش IIS , DNS رو راه بندازی و بتونی برای خودت سايتی مثلا با آدرس BlogNevis.com را در سرور خودت بالا بیاری ، در مورد راه اندازی سرور هم تو اینترنت پر مقاله هست ، بعدش که تونستی رو لوکال هاست خودت وقتی تو Browser زدی BlogNevis.com و سايت از روی کامپیوتر خودت اومد بالا ، شروع کن سرویس های مورد نظر را Run کن و کدهای مربوطه را بنویس ، من فکر می کنم شما در این اندیشه هستی که برای شروع این کار باید حتما اون سرور با اون مشخصات و ویژگی ها آماده باشه ، نه ! شما براحتی خودت رو کامپیوتر خودت یه سرور راه بنداز ، تست های مورد نظر را انجام بده ، نتایجت رو هم اینجا بنویس که منبعی بشه برای بقیه خلق الله

cordless

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست من استفاده از URL Mapping برای اینکار امکان پذیر است ولی توصیه نمی شود.

cordless

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما برای اینکار بهتر است اگر بر روی سرور اختصاصی dedicated server یا VPS قرار دارید از API های سطح سیستمی ASP.NET استفاده کنید و شروع به ساخت برنامه ای کنید که ابتدا بتواند مانند پانل ها بصورت داینامیکی این کار را انجام دهد این کار به سادگی شدنی است در صورتیکه به سرور اختصاصی دسترسی داشته باشید نه اینکه فقط به ASP.NET دسترسی داشته باشید.. چون در غیر اینصورت شما می توانید تمامی دامین های دیگران هم به هم بریزید.

بالا