برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بنظرم نکته خوب دیگه ای که داشت این بود که اگه کسی با نت بالا (top note) عطر مشکل داره و نمی تونه بعضی از رایحه ها رو درک کنه احتمال زیاد مشکل از بینی فرد هست
ولی اگه نت های پایه (base notes) مشکل داره زیاد به بینی ارتباط نداشته و مرتبط به عوامل محیطی مخصوصا شرایط پوستی فرد است
با توجه به صحبت اغلب دوستان، میشه گفت بیشتر در دسته دوم قرار دارند

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بنظرم نکته خوب دیگه ای که داشت این بود که اگه کسی با نت بالا (top note) عطر مشکل داره و نمی تونه بعضی از رایحه ها رو درک کنه احتمال زیاد مشکل از بینی فرد هست
ولی اگه نت های پایه (base notes) مشکل داره زیاد به بینی ارتباط نداشته و مرتبط به عوامل محیطی مخصوصا شرایط پوستی فرد است
با توجه به صحبت اغلب دوستان، میشه گفت بیشتر در دسته دوم قرار دارند
و این قسمتش هم خیلی جالب بود برام:
These background odorants change the way our receptor
cells in the nose respond to chemicals

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تجربه اسپری همزمان توسکان لدر و توباکو وانیل:
واقعا برای من تجربه خوبی بود. در اولش نت چرم توسکان در کنار تنباکو و رایحه دودی توباکو خودنمایی میکنه که واقعا محشره. در نت آخر هم که ترکیب وانیل و زعفرون و تمشک و در کنارش چرم و تنباکوی ملایم به مشام میرسه. چون پخش و موندگاری هر دوشون تقریبا در یک سطحه از هرکدوم فقط یک پاف زدم. الان هم بعد از حدود 7 ساعت هنوز بوی خوبشون به مشامم میرسه.
پ. ن: در مورد پخش چون خودم تنها بودم نمیتونستم نظر بدم ولی الان که یکی از اعضای خانواده وارد خونه شد، بلافاصله پرسید چه عطری زدی که بوش خونه رو پر کرده! ؛-)
با درودی دیگر بار؛
منم برای فهم تجربه ی شما این تست رو انجام دادم (مثل شما فقط یک پاف؛ البته یک پاف برای من خیلی کمه) و واقعا توقع این رایحه خوش رو نداشتم! دوست دارم اسپری هم زمانشو. بوی وانیل برای من در توباکو زیاد نیست اما میزان تنباکوش کافی نیست و برای همین به توباکو ترجیح میدم کاپیتان بلک اضافه کنم تا میزان توتونش بره بالا بعد برای گرفتن شیرینی زائد ناشی از ک بلک؛ کمی قهوه تلخ اضافه می کنم. این فرایند تبدیل توباکو وانیل به کافی نیله در ساده ترین شکل خودش!
پی نوشت:
بعد از 200 ساعت هم چنان روی یقه تیشرتم هم بلو آیس رو دارم هم آمواج گلد رو. گلد کمی قوی تره از آیس.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
نرولی شدیدا رایحه خطی و تک بو داره شیرینی ناشی از گل اش هم یمقدار اذیت می کنه (برای کسی مثل من) و با نت های اورجینال فاصله داره
ولی استعداد خوبی برای ترکیب شدن با رایحه و اسانس های دیگه داره (هر چند زیاد قوی نیست و بقول رضا زود می میره)
بنظرتون با چی باید ترکیب بشه؟ با توجه به مجموعه اسانس هاش باید دونبال رایحه هایی مثل لاوندر، لیمو، هلو و نارنگی و روایح گلدار بود

من با بلو مجیک و پشن استفاده کردم زیاد دوام نیاورد. هرچند ترکیبش بد نبود باید دوز اون دوتا پایینتر باشه
(با یه ادکلن مرکباتی ترکیبش کردم عالی شد ولی خوب ادکلن حساب نیست)

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
نرولی شدیدا رایحه خطی و تک بو داره شیرینی ناشی از گل اش هم یمقدار اذیت می کنه (برای کسی مثل من) و با نت های اورجینال فاصله داره
ولی استعداد خوبی برای ترکیب شدن با رایحه و اسانس های دیگه داره (هر چند زیاد قوی نیست و بقول رضا زود می میره)
بنظرتون با چی باید ترکیب بشه؟ با توجه به مجموعه اسانس هاش باید دونبال رایحه هایی مثل لاوندر، لیمو، هلو و نارنگی و روایح گلدار بود
من با بلو مجیک و پشن استفاده کردم زیاد دوام نیاورد. هرچند ترکیبش بد نبود باید دوز اون دوتا پایینتر باشه
(با یه ادکلن مرکباتی ترکیبش کردم عالی شد ولی خوب ادکلن حساب نیست)
نرولی پورتوفینو
من خودم زیاد علاقه ای به عطر های مشترک ندارم از نظر من یا عطر باید زنانه زنانه باشه یا مردانه مردانه ولی در رابطه با نرولی با که بوی خیلی شیک و صابونی ملایمی داره , برای قرار و مهمونی انتخاب اول من این عطره . رایحه های پرتغال و ... که توی این عطر استفاده شدن خیلی خیلی آرامش بخش هستند . البته برای افراد خشن , خشک این عطر توصیه نمیشه

عاشق نرولی پورتوفینو و توسکان لدر شدم و فکر نمیکردم اینقدر به روحیات من بخوره ، شاید بنظرتون خنده دار بیاد همین الان که دارم تایپ میکنم نرولی زدم و هر چند لحظه یکبار بصورت ناخودآگاه دستمو میارم بالا و مجدد بو میکنم .فعلا که من دارم با نرولی ازدواج میکنم وقتی برای باقی عطر ها ندارم . به محض تست کردن بقیه حتما از اونها هم مینویسم .

ادامه تجربه نرولی پورتوفینو، شاهکاری از تام فورد:
تا الان شده حدود 5 ساعت ماندگاری و پخش هم خیلی خوبه...
فقط یه چیزی رو من راجع به خودم فهمیدم اونم اینکه توی دو ساعت اول بعد از اسپری، بوی خاصی از عطر حس نمیکنم. ولی بعد از دو ساعت تازه کارم شروع میشه! دیگه رایحه ولم نمیکنه...
الانم این نرولی اینجوری شده، غرقم کرده توی شکوفه بهارنارنج...
البته اینم باید بهش توجه کرد که فقط با "یک پاف" این نتایج رو دارم بدست می آورم... :)

تام فورد نرولی پورتوفینو؛ رایحه برام نه تنها کاملا اشناست؛ بلکه نوستالژیکه و هیچ وقت فکر نمی کردم یه روزی به عطری بخورم با این بو. عطر ؛ طعم خوراکی داره. خنک و کمی شیرین. روی کاغذ تستر؛ الان بعد 30 ساعت بوش رو حس می کنم هنوز. گرچه همون طور که در منابع ایرانی و خارجی اومده؛ هم پخش بوی متوسط براش ذکر شده؛ هم موندگاری.
بوش کاملا همه پسنده. اصلا "خاص پسند" نیست. آقا و خانم به شامه شون خوش میاد. درسایت فرگرانتیکا براش پرتقال و برگاموت و عنبر ذکر شده فقط. بنا بر این تغییر نتی در کار نیست.
با درود به همه دوستان عطرباز؛

بابک عزیز
@bghgtc موقعی که اون سه تا گری وتیور بی کیفیت رو آورده بود من ببینم؛ نرولی رو با گری وتیور ترکیب کرده بود (در ظرف) برای خودش. هر دو حس میشدن. من نرولی رو با هیچی ترکیب نمی کنم گرچه شاید عطری مثل اسپرینگ یا ورساچ برایت کریستال یا اکلت رو کنارش همزمان اسپری کنم. این هر سه؛ لطیفن و ملایم. اگرهم بخوای ترکیب کنی باید سراغ روایح این تیپی بری.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
مازیار مهدوی فر در سایت رادیو - زمانه - مطلبی بسیار با ارزش نوشته با عنوان:

از عشق تا بیماری؛ قابلیت‌های حس بویایی در انسان

گزیده ای از آن رو براتون بازنشر می کنم. با سپاس از ایشون؛ متن کاملش رو می تونین همونجا بخونین.
مجموعه‌ای از بوهای نامرئی از بوی خاک باران‌خورده گرفته تا شیرینی خانگی تازه پخته شده و از بوی چاه فاضلاب منزل گرفته تا رایحه خوش عطری که در اتوبوس از بدن فرد بغل‌دستی به مشام ما می‌رسد، همگی می‌توانند تأثیرات کوتاه یا حتی بلندمدتی بر حافظه و خاطرات ما بگذارند...در انسان بوها می‌توانند منجر به تحریک‌های حسی،حتی بسیار قوی‌تر از محرک‌های بینایی شوند. حقیقت این است که حس بویایی بسیاری از رفتارهای گونه‌های مختلف جانوری را در کنترل و سیطره خود دارد.
مطالعات انجام‍ شده روی انسان و حیوان نشان می‌دهد بوی هر شخصی با خود رد پا و اثری دارد که شامل اطلاعات شیمیایی در مورد تعدادی از ژن‌های آن فرد است.
(انسان ها از روی بو قادر به شناخت اعضای خانواده؛ دوستان؛ سن افراد و سالم یا مریض بودنشان هستند)
حس بویایی در ایجاد رابطه عاطفی و کشش جن...ی نیز نقش مهمی دارد. در این میان «بوی مردان» برای زنان نقشی بسیار تعیین‌کننده در ایجاد کشش جن...ی دارد. به عبارت دیگر اگر زنی از بوی مردی خوشش نیاید تمایل خود را به برقراری رابطه جن...ی با او از دست می‌دهد. این نکته در مورد مردان نیز تا حد زیادی صدق می‌کند اما در میان حواس پنجگانه، حس بینایی نقشی بسیار عمده‌تر در ایجاد کشش جن...ی در مردان ایفا می‌کند.
انسان دارای حدود ٣٠ میلیون سلول بویایی در حفره فوقانی بویایی خود است. در این میان حدود ٣۵٠ نوع مختلف و تخصص‌یافته از گیرنده‌های بویایی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها مختص تشخیص بویی ویژه هستند. محرک بویایی پس از ورود به این فضا از طریق تنفس، در غشای مخاطی این ناحیه حل شده و مانند کلیدی که به داخل قفل مرتبط با خودش رفته باشد به گیرنده بویایی مختص خود متصل می‌شود. در بهترین حالت هر مولکول بو تنها با یکی از این گیرنده‌های بویایی مطابقت دارد. به عنوان مثال مولکول وانیل تنها با گیرنده وانیل و مولکول قهوه تنها با گیرنده بویایی مربوط به قهوه جفت می‌شود. این روند جفت شدن مولکول بو و گیرنده مربوطه منجر به بروز تحریک‌های عصبی می‌شود که به پیاز بویایی در مغز انسان می‌روند. پیاز بویایی نیز بو را تجزیه و تحلیل کرده و نتایج حاصله را به بخش‌های دیگر مغز شامل آمیگدال و هیپوکامپ می‌فرستد.
بخش منطقی و استدلالی مغز در این روند درگیر نمی‌شود. در عوض مولکول‌های بو منجر به بروز احساس‌هایی می‌شوند که نتایج آن در حافظه شخصی انسان ثبت می‌شوند. این فرآیند زمانی که غلظت ماده بودار آنقدر کم باشد که فرد به صورت آگاهانه آن را حس نکند نیز رخ می‌دهد. در نتیجه این فرآیند است که ممکن است ما از حضور در مکانی احساس خوشایندی داشته باشیم، بدون آنکه دلیلش را بدانیم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اکوا دی جیو
اکثر رایحه های بکار رفته در این اسانس مرکباتی هستند(لیمو ترش، لیمو سنگی، بالنگ، پرتقال و هلو). اسانس خالص اش در نظر اول تیز و ناخوشایند بنظر میرسه ولی بعد از مدتی که بگذره جای خودش رو باز می کنه. بعد از تست های مختلف بنظرم وقتی تا 50% لایت بشه بهترین رایحه اش رو بلافاصله بعداز اسپری می تونید داشته باشید هرچند بصورت خالص هم میشه ازش استفاده کرد. نت اولیه اش بیشتر لیموترش + لیموسنگی بهمراه بالنگ هست (تندی مرکباتی داره که یه خنکی ملایم همراهیش می کنه) که کم کم ازش کاسته میشه ولی تاانتها با باقی می مونه
پخش بوش 3-4 ساعت هست ماندگاری روی پارچه هم تا 3 روز تست کردم. اگه دوست دارید رایحه اش بیشتر مرکباتی باشه می شه کنارش از جینزبوی (پوست پرتقال) یا پشن استفاده کرد
پ.ن: اگر هم بخواین بیشتر شبیه اسنزا بشه میشه کمی وتیور (بهمراه اسانس هایی که مقدار کمی روایح فلفل سیاه و چوبی دارند) اضافه کنید

بابک عزیز
@bghgtc موقعی که اون سه تا گری وتیور بی کیفیت رو آورده بود من ببینم؛ نرولی رو با گری وتیور ترکیب کرده بود (در ظرف) برای خودش. هر دو حس میشدن. من نرولی رو با هیچی ترکیب نمی کنم گرچه شاید عطری مثل اسپرینگ یا ورساچ برایت کریستال یا اکلت رو کنارش همزمان اسپری کنم. این هر سه؛ لطیفن و ملایم. اگرهم بخوای ترکیب کنی باید سراغ روایح این تیپی بری.
دلارنتا رو چک کردم خوب بود اکثر نوتهاش با نرولی یکیه
کریستال هم خوبه و در اخر اسپرینگ
مشکل اینه که رایحه نهایی خیلی لطیف و گلی میشه (منم که ...)

Last edited:

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
سلام در حرکتی انتحاری ***** تست استفاده همزمان توسکان لدر خالص و گری وتیور 20 درصد لایت و پورتوفینیو 20 درصد لایت و اینترلود بسیار لایت شده در حد 70 درصد لایت. ====== نتیجه ====== رایحه بسیاربسیار لطیف و فرشی عالی و پخش خوبی را بجا گذاشت ، نت ابتدایی زعفران لطیف و ملایم شده همراه با بویی خوراکی جنگلی وسبز و تیز و شادکه از نرولی پورتوفینیو گرفته شده ( مثل بووی.آواکادئو ) همان گلابی آفریقایی بهمراه شکوفه بهارنارنج و مقداری پرتقالی ، با خس خسی که گری وتیور به کار بخشیده ،باز خورد اولیه اطرافیان را بسیار جالب میکند، وجود چرم توسکان لدر باعث قدرت مانور درماندگاری افزایش پیدا کند جالب اینکه پخش توأمان هر 4 کار کنار هم تا مدتها ذهن اطرافیان را درگیر شما میکند ، فکر کنم این پورتوفینیو هست که اینکار را فوق العاده شیک و تاپ کرده البته به کمک زعفران لطیف شده وخس خس وتیور. ،،،

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اکوا دی جیو
اکثر رایحه های بکار رفته در این اسانس مرکباتی هستند(لیمو ترش، لیمو سنگی، بالنگ، پرتقال و هلو). اسانس خالص اش در نظر اول تیز و ناخوشایند بنظر میرسه ولی بعد از مدتی که بگذره جای خودش رو باز می کنه. بعد از تست های مختلف بنظرم وقتی تا 50% لایت بشه بهترین رایحه اش رو بلافاصله بعداز اسپری می تونید داشته باشید
نت نهاییش چیه؟ من تست نکردم.
دلارنتا رو چک کردم خوب بود اکثر نوتهاش با نرولی یکیه
کریستال هم خوبه و در اخر اسپرینگ
مشکل اینه که رایحه نهایی خیلی لطیف و گلی میشه (منم که ...)
کدوم کریستال؟ کریستال ورساچ نویر یا ورساچ برایت؟ اینا رو که اسم بردی کنارش اسپری کردی هم زمان یا رفتی تو فاز ترکیب در ظرف؟ با دلارنتا تطبیق ندادم تا حالا نرولی رو.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
نت نهاییش چیه؟ من تست نکردم.

کدوم کریستال؟ کریستال ورساچ نویر یا ورساچ برایت؟ اینا رو که اسم بردی کنارش اسپری کردی هم زمان یا رفتی تو فاز ترکیب در ظرف؟ با دلارنتا تطبیق ندادم تا حالا نرولی رو.
صحبتی از نت نهایی نکردم، وقتی لایت میشه،رایحه اش سریعا باز میشه یه مقدار خنکی هم داره که خودش رو نشون میده. وگرنه درکل رایحه اش خطیه.

در مورد دوم منظورم برایت کریستال بود البته چون ازش ادکلن ریو رو دارم فقط بصورت جدا اسپری کردم
نرولی رایحه اش یجوریه زود بینی رو پر میکنه برای همین وقتی با چیز دیگه ای اسپری میکنم بعداز مدتی فکر می کنم مرده ولی وقتی بعد از یک روز دوباره همون لباس رو می پوشم اول از همه نرولی خودش رو نشون میده

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
نرولی رایحه اش یجوریه زود بینی رو پر میکنه برای همین وقتی با چیز دیگه ای اسپری میکنم بعداز مدتی فکر می کنم مرده ولی وقتی بعد از یک روز دوباره همون لباس رو می پوشم اول از همه نرولی خودش رو نشون میده
راستش تعجب کردم وقتی در مورد نرولی گفتی رایحه ش بی جونه و می میره. خودم امروز صبح به دو گرم پشن خالص؛ یک گرم ورساچ برایت اضافه کردم و در حد دو قطره نرولی ریختم توش هم زدم. الان در نت اول؛ به وضوح نرولی رو حس می کنم (بهار نارنج) کنار هلوی ورساچ برایت که با هلوی پشن متفاوته. ترکیب ورساچ / پشن رو خیلی خوشم اومد.
راستی یکی از بچه های پاتوق 45 تومنی هزینه داده 2 میل آمواج جوبیلیشن و 2 میل آمواج اپیک خریده (سمپل اودکلن اورجینال) و بهم گفت میاره منم ببینم (آخر هفته). منم جوبیلیشن و آمواج خودمو میارم تطبیق بدیم!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
راستی یکی از بچه های پاتوق 45 تومنی هزینه داده 2 میل آمواج جوبیلیشن و 2 میل آمواج اپیک خریده (سمپل اودکلن اورجینال) و بهم گفت میاره منم ببینم (آخر هفته). منم جوبیلیشن و آمواج خودمو میارم تطبیق بدیم!

درود بر دوستان عطر باز؛
این سمپل که میگید منظور اینه از خود اودکلن گرفته شده (با اوتومایزر)؟
یا اینکه اسانس هست؟
آخه خیلی قیمتش بالاست، شما یه مقایسه کن ببین چقدر از اسانسهای ما متفاوته.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر بهرام عزیز؛
نه ؛ اسانس نیست؛ سمپل اصل اودکلنه. حالا دیدم براتون میگم که خود کمپانی آمواج زده سمپلشو یا با اتومایزر گرفته شده. به هر حال مطمئنم اسانس نیست. دوست مون حرفه ایه.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
کارهای آمواج سمپل اصل دارن. توی سایتش هم دیدم.
از این جهت پرسیدم، چراکه من یه سری قیمتهای نجومی از فروشندگان دیگه برای اسانس دیده بودم قبلا. گفتم شاید اینم از اون نوعه!

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
راستش تعجب کردم وقتی در مورد نرولی گفتی رایحه ش بی جونه و می میره. خودم امروز صبح به دو گرم پشن خالص؛ یک گرم ورساچ برایت اضافه کردم و در حد دو قطره نرولی ریختم توش هم زدم. الان در نت اول؛ به وضوح نرولی رو حس می کنم (بهار نارنج) کنار هلوی ورساچ برایت که با هلوی پشن متفاوته. ترکیب ورساچ / پشن رو خیلی خوشم اومد.
***†***************************************** باسلام من هم در ترکیب خودم که بالاتر ، اعلام کردم ، هنوز بعداز حدود 4. ساعت ، هنوز رایحه بهارنارجی نرولی پورتوفینیو رو بصورت ملایم و ناز ولطیف دارم ، اصلا فکر نمیکردم کنار اون سه تای دیگه مخصوصا کنار اینترلود ، دوام بیاره ، فکر میکردم اینترلود و توسکان لدر با قدرت تمام نرولی پورتوفینیو رو زیر پای خودشون لگد کنند ، امانتیجه چیزی غیر از این شد :::: از توسکان لدر دراین نوع ترکیب که درست کردم فقط زعفران لطیف و ملایم شده رو دارم و و از اینترلود یمقدار عود خفیف شده والبته بخور و کمی سدر که اونم از توسکان مونده بجا ، اما این بهارنارج و کمی پرتقال از پورتوفینیو تااینجای کار با ما اومده و فعلا دوام داشته است ،،،، راستی از دوستان یا شما آقارضا این ترکیب رو تست کردید ؟ آخه منتظر نظرات شمااساتید فن. هستم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
انجمن عطر فرانسه سالانه در مراسمی بهترین عطرهای جهان رو انتخاب می کنه و بهشون جایزه ای به اسم FIFI میده. بهترین عطر مردانه 2014 اودکلن L’Homme Ideal انتخاب شد. بهترین عطر زنانه هم Black Opium شد.جایزه بهترین عطر لوکس که تولید محدودی در سال قبل داشته است به Cuir d`Ange، محصول شرکت فرانسوی هرمس رسید (مشترک بین آقا و خانم)؛ اما جایزه طلایی به اودکلن Valentino Uomo for men رسید. این آخری رو میخوام روی ساختش کار کنم. نت ابتداییش رو خیلی سخته در بیارم چون بوی چوب ضعیف تر از قهوه و شکلاته. اما به تلاش برای ساختش می ارزه. تو همین ساختن ها و ترکیبهاست که حداقل چیزی که نصیبم میشه ارضای حس کنجکاوی و لذت از خلق یک رایحه جدیده. البته کاری مثل مخلوط کردن پیراشکی با آب سیرابی رو نمی پسندم!
منبع خبر

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
انجمن عطر فرانسه سالانه در مراسمی بهترین عطرهای جهان رو انتخاب می کنه و بهشون جایزه ای به اسم FIFI میده. بهترین عطر مردانه 2014 اودکلن L’Homme Ideal انتخاب شد. بهترین عطر زنانه هم Black Opium شد.جایزه بهترین عطر لوکس که تولید محدودی در سال قبل داشته است به Cuir d`Ange، محصول شرکت فرانسوی هرمس رسید (مشترک بین آقا و خانم)؛ اما جایزه طلایی به اودکلن Valentino Uomo for men رسید. این آخری رو میخوام روی ساختش کار کنم. نت ابتداییش رو خیلی سخته در بیارم چون بوی چوب ضعیف تر از قهوه و شکلاته. اما به تلاش برای ساختش می ارزه. تو همین ساختن ها و ترکیبهاست که حداقل چیزی که نصیبم میشه ارضای حس کنجکاوی و لذت از خلق یک رایحه جدیده. البته کاری مثل مخلوط کردن پیراشکی با آب سیرابی رو نمی پسندم!
منبع خبر

درود بر دوستان عطرباز؛

اون عطر اول رو توی مجموعه دارید؟

این آخری رو هم بشه بسازیش عالی میشه، چون دقیقا چیزاییه که من عاشقشم. همه اینها در یک جا جمع شده... ؛-)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر دوستان عطرباز؛
اون عطر اول رو توی مجموعه دارید؟
این آخری رو هم بشه بسازیش عالی میشه، چون دقیقا چیزاییه که من عاشقشم. همه اینها در یک جا جمع شده... ؛-)

بعد 24 ساعت؛ چه بویی رو از l'homme ideal guerlain بر روی کاغذ تستر دارم؟ بویی تو مایه های دیور هوم اینتنس و پگاسوس مارلی و حتی نت انتهایی جوپ هوم. کلا فضای رایحه اون سمتیه.
بهرام جان ؛ خبر خوب این که بهترین عطر سال 2014 رو برای پاییز زمستون امسال دوستان در نظر گرفتم. جالب این که حدود یک ماه پیش که تست کردم هنوز نمی دونستم جایزه بهترین عطر سال رو برده و امروز خوندم خبرشو. اما در مورد عطر آخر (میدونم که منظورت ترکیب پیراشکی و آب سیرابی نبود!:eek::general107:;):general304: ) ؛ همون طور که حدس زده بودم نمیشه نت چوبی رو برای تاپ نتش نگه داشت اما در اولین دیدارمون برات میارم نتهای باقی مونده ش رو یکجا در یک ترکیب ببین (چرم و شکلات و قهوه) . بسیار خوشم اومد ازش (هیچ ماست بندی ....)
رضا جان چرا اسانس های تکی رایحه ها رو تهیه نمی کنی؟ هر چند قیمت شون بالاست ولی بهترین راه برای تجربه عطرسازیست
راستش آرش جان منبع قابل اعتمادی رو نمیشناسم برای خرید. اگه بتونی یک سفر بری دوبی (رفتی تا حالا؟) و ببینی اونجا چی پیدا میشه خیلی خوبه. میدونم انگلیسیت خوبه؛ شاید عربی هم بلد باشی و به هر حال از نظر زبان اونجا اصلا کم نمیاری.

بالا