برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
از خنک ها اورساچه ابی هم قابل قبول بود یه رایحه وودی (چوبی) توش می بینم که دوست داشتنیش کرده
گرین ایریش هم خوب بود.
کلا خنکی شون زیاد سرزنده نیست. شاید مشکل منه که از خنکی همیشه بوی نعنا (مثل بلو فور من اصل) رو انتظار دارم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
فکر می کردم قهوه بوی دانه های بو داده قهوه رو میده ولی حالا می بینم هموتطور که گفته بودی بوی کافی چاکلت داره (بوی ابنبات های شیر قهوه رو داره). خوبه ولی همونطور که انتظار میرفت نمیشه تنها ازش استفاده کرد حتما باید با یه چیزی ترکیب بشه
سلام!
تو قهوه به اون تلخی(!) چطور تونستی شیرینی اب نبات قهوه بگیری! من کافی چاکلت رو برای موقعی گفتم که قهوه با تافی چاکلت ترکیب شه وگرنه خودش که شدیدا تلخه!

با سه تا شون به مشکل خوردم. پشن ، جینز بوی و تامی تی. اصلا رایحه هاشون جالب نشد. نمی دونم چرا اینطور شدن. متاسفانه قبل از اضافه کردن قیکساتور بوشون نکردم تا ببینم بخاط چی هست. فقط پشن اول به یوی پوست پرتقال میداد ولی بعداز اضافه کردن قیکساتور کامل رایحه اش عوض شد و بهم ریخت.
بیشتر توضیح بده لطفا. بوش بهم ریخت رو متوجه نمیشم. اسپری کن هر کدومو رو لباسهای مختلف و بعد یکی دو ساعت یه گزارش بده. پشن بوش میره به سمت هلو از پرتقال. راحت هم وزن عطرت فیکس بریز.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
از خنک ها اورساچه ابی هم قابل قبول بود یه رایحه وودی (چوبی) توش می بینم که دوست داشتنیش کرده
گرین ایریش هم خوب بود.
کلا خنکی شون زیاد سرزنده نیست. شاید مشکل منه که از خنکی همیشه بوی نعنا (مثل بلو فور من اصل) رو انتظار دارم
به نظرم کلا میونه ی خوبی با بوهای میوه ای نداری!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام!
تو قهوه به اون تلخی(!) چطور تونستی شیرینی اب نبات قهوه بگیری! من کافی چاکلت رو برای موقعی گفتم که قهوه با تافی چاکلت ترکیب شه وگرنه خودش که شدیدا تلخه!
شاید بخاطر این بوده که شما دوتا رو باهم داشتید تونستید اختلافشون رو بهتر متوجه بشید
تلخیش که تلخه ولی بنظرم یه رایحه دیگه هم داره. فعلا تو خونه انواع رایحه ها موج میزنند. سرفرصت تک و تنها دوباره تستش می کنم.

سلام!

بیشتر توضیح بده لطفا. بوش بهم ریخت رو متوجه نمیشم. اسپری کن هر کدومو رو لباسهای مختلف و بعد یکی دو ساعت یه گزارش بده. پشن بوش میره به سمت هلو از پرتقال. راحت هم وزن عطرت فیکس بریز.

اتفاقا بعد از رایحه های تلخ بهترین رایحه ام میوه ای پرتقال و هلو و نارنگی هست. تنها ادکلن های ارجینالم هم همینه رایحه ها رو دارند (هگو باس و گلدن سکرت.)

الان چند ساعته پشن رو یه جا تنها گذاشتم ولی رایحه اش شبیه کلوهه شده (بنظرمن). نمی دونم شاید مشکل از بو گرفتن فیکساتور باشه ولی اولا من خیلی توی پر کردن اسانس ها وسواس دارم و دوما باید بقیه اسانس ها هم مشکل دار میشدن.
پشن رو همون اول که سرش رو باز کردم تا فیکساتور بریزم بوش دقیقا همونی بود که می گفتنی ولی بعد..... شما خالص استفاده می کنی یا با قیکساتور؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
ارمانی کد
از رایحه های مورد پسند من هست بوی زمین میده، یه رایحه نزدیک وشبیه به خاک و معتدل. نمیشه فهمید دقیقا از چی استفاده شده ولی تو ادکلن اصلی توتون و دانه های زیتون غالب هست که تقریبا با اسانس مطابقت داره
از اون رایحه ها نیست که وقتی بزنید همه ازتون سوال کنند چی زدی چون پخش بوش مثل خاک خنثی است. از اون رایحه ها هست که برای دل خودت داشته باشی و هر وقت خواستی بوش کنی و روحت رو اروم کنی (یکی از
رایحه هایی که از نظر روانشناسی و مذهبی انسان رو ارام می کنه و تسکین دهنده است بوی خاکه)

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
پشن رو همون اول که سرش رو باز کردم تا فیکساتور بریزم بوش دقیقا همونی بود که می گفتنی ولی بعد..... شما خالص استفاده می کنی یا با قیکساتور؟
من کمتر پیش میاد رایحه ای رو خالص استفاده کنم. تقریبا جز لالیک انسر نویر و این اواخر بلو آیس معمولا با فیکس استفاده می کنم و اسپری می کنم. الان خالص پشن رو رو دستم زدم ببینم چی میشه! همونطور که قبلا نوشتم بهم گفته بودن در پشن بوی شلیل و گلابی حس کردن (من حس نکردم) شما الان بوی سیب هم حس می کنی! برای من بعد پرتقال که نت اولیه ش هست بو میشه هلو و برای زمان طولانی هلو می مونه. میوه ی دیگه ای رو نمی گیرم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بوش شبیه کلوهه شده ولی نه اینکه سیب حس کنم.
نسبت ترکیببت چیه رضا جان؟ (حیف شد کاش اول بدون فیکس تستش می کردم)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
از عطر PASSION دارم تست موندگاری می گیرم. نت اولیه اش برای من یک لیوان اب پرتقال خنکه که تلخی خاص پرتقال هم توشه! واقعا بزاق دهانیم شروع به ترشح می کنن با بو کردنش. بعد یه سبد میوه است که مهم ترینش هلو است. یک هلوی درشت و آبدار! برخی افراد که بو کردن بهم گفتن توش بوی شلیل و گلابی هم به مشام شون می خوره. پخش بوی مناسبی داره و حالا منتظرم ببینم با نسبت غلظت 30 درصد اسانس تو اودکلن چقدر موندگاری نشون میده! عمدا غلظتو کم زدم.
30 درصد اسانس و 70 فیکس. درصد فیکست رو شبیه من بزن. دقیق نفهمیدم هلو رو متوجه شدی یا نه بالاخره!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
30 درصد اسانس و 70 فیکس. درصد فیکست رو شبیه من بزن. دقیق نفهمیدم هلو رو متوجه شدی یا نه بالاخره!
30 اسانس؟؟؟ والا ازبس اسپری کردم فکنم 2 گرم ازش مونده
ازه هلو رو میشه به زحمت میشه فهمید

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
30 اسانس؟؟؟ والا ازبس اسپری کردم فکنم 2 گرم ازش مونده
ازه هلو رو میشه به زحمت میشه فهمید
خب اگه رو لباس اسپری کرده باشی امشب بی خیالش شو فردا که بو کنی فقط هلو مونده از پشن. شامه ی من که اینجوری گزارش میده!!:)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
در مورد کریدهای جدید تجربه ات رو بنویس. من شخصا کرید امپریال رو بیشتر می پسندم. امپریال و سیلور مانتن رو چطور دیدی؟ لاگوست این پلی و بلوشنل؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
خب اگه رو لباس اسپری کرده باشی امشب بی خیالش شو فردا که بو کنی فقط هلو مونده از پشن. شامه ی من که اینجوری گزارش میده!!:)
نه روی لباسم نیست (دیگه لباس ندارم) مجبور شدم رو باب اسفنجی اسپری کنم.
الان بوی هلو قوی تر شد. ولی بوی هلو و نارنگی بلو مجیک کجا این کجا.(هر چند رایحه شون باهم فرق دارند)
در مورد کریدهای جدید تجربه ات رو بنویس. من شخصا کرید امپریال رو بیشتر می پسندم. امپریال و سیلور مانتن رو چطور دیدی؟ لاگوست این پلی و بلوشنل؟
کرید ها زیاد وقت می گیرن گذاشتم سر فرصت چون هم خنک و هم یمقدار پیچیدن. ولی گرین اریش فعلا از دوتای دیگه جلو تره

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
الان بوی هلو قوی تر شد. ولی بوی هلو و نارنگی بلو مجیک کجا این کجا.(هر چند رایحه شون باهم فرق دارند)
نگفته بودی از بلو مجیک بوی هلو و نارنگی به مشامت می خوره! راستش از هیچ کس دیگه هم نشنیده بودم در مورد بلو مجیک چنین گزارشی بده.
بلو مجیک برای من نت اولیه ش تو مایه ی تمشک و توت فرنگیه. فقط از جینز بوی تو نت اولیه نارنگی می گیرم خیلی هم قدرتمند. البته نتهای بعدی جینز بوی رو نمی دونم چیه چون تست نگرفتم. اما نارنگیش رو تو همون نت اولیه خیلی می پسندم.
الان یه سوال برام پیش اومد. دلیل این تفاوت در برداشت مون از عطرها چیه؟ چرا برای شما بلو مجیک هلو و نارنگیه در حالی که من هر کاری می کنم فقط بویی تو مایه های تمشک و توت فرنگی می گیرم؟! عجیبه ها!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
چرا اتفاقا گفتم اگه یادت باشه یبار بهت گفتم خیلی نزدیک به گلدن سکرت (از باندراس) هست البته خود گلدن سکرت هم از روی وان میلیون کوپی کرده
بوی شکوفه های تارنگی و هلو رو واضح ازش میفهمم البته توت فرنگی هم هست اینم لینکش #303

خوب مغز ما از هر بویی تو زندگی مون یه ارشیو ساخته و اون چیری رو که میفهمه سعی می کنه با رایحه هایی که قبلا شنیده تطبق بده البته قوه شامه افراد هم باهم فرق می کنه. دست اخر هم واقعا کار مشکلی هست که کسی بتونه رایحه های بکار رفته توی یه عطر رو کامل تشخیص بده.
یادمه یه فیلمی بود چند سال پیش نشون داد یه پسر فقیر و منزوی بود که قوه شامه خیلی قوی داشت. تو پاریس قدیم زندگی میکرد و بوها رو از چند خیابون اونطرف تر تشخیص میداد. از بس بخاطر شامه اش اذیت بود دیگه داشت دیوانه میشد و از شهر فرار کرد رفت یه مدت تو کوهستان توی یه غار زندگی می کرد اخرش هم رفت تو یه مغازه عطرسازی شروع به کار کرد. تا همینجاش یادمه فکر کنم زندگی نامه یکی از عطرسازهای معروف یود

Last edited:

P R O

همکار باز نشسته
لایک‌ها
4,036
من هم چند مورد رو که به چشمم نیامده بود توی عطر فروشی های داخل شهر ، خدمت دوست مون سفارش دادم ،
اگر کیفیت مناسب باشه مشتری دائم میشم، چون مصرف و خرید عطرم کم نیست.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام و صبح همگی دوستان خیر! آرش جان @arash59b گزارشهای تکمیلیت رو 24 ساعت بعد تست عطرهای جدیدت لطفا بنویس. پخش بو؛ موندگاری؛ تغییر نت ها؛ .... بعد یک روز چطور بوده؟
PASSION اول از همه!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام دوباره
پشن رو لایت تر کردم الان بوی هلوش بهتره خودشو نشون میده ولی بوش فرش نیست بنظرم بیشتر مناسب خانم هاست
مونت بلانک لجند هم تقریبا 50-50 قیکساتور زدم الان از رایحه اش بیشتر خوش میاد تا قبل از این یه رگه تیزی داشت
از کریدها بیشتر از همه گرین رو پسندیدم. امپریال از نزدیک بوی اب و مرداب داره (تقریبا مثل اورجینالش) ولی رایحه مرکباتی ازش نگرفتم.
کرید سیلور هم نوت ورایحه چای توش مشخصه. بعد از گرین از این بیشتر خوشم میاد.
(کلا تو این هوای سرد سخت میشه رایحه های خنک رو بررسی کرد و نظر داد)
تغ هرمس رو هرچی لایت می کنم بازم بیشتر طلب می کنه

متاسفانه به رضا جان قول دادم نظرم رو بزارم وگرنه قیدهمه شون رو میزدم میرفتم با جوپ خلوت میکردم.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
متاسفانه به رضا جان قول دادم نظرم رو بزارم وگرنه قیدهمه شون رو میزدم میرفتم با جوپ خلوت میکردم.
سلام! خلوت کردن با یک عطر ...:) ... جدید بود برام! نشنیده بودم.راستش گاهی حس می کنم برخی از عطرها ازم دلگیر میشن وقتی نمیرسم مصرف شون کنم.تعدادشون زیاده روزی یکی شونم بزنم هفته ها طول میکشه دوباره نوبتش شه. من تق هرمس رو لایت نمیزنم. البته الان که دوستش دارم. قدیما اصلا تق نمیزدم. بوشو دوست نداشتم. لالیکم دوست نداشتم. اما الان خیلی دوست دارم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تغ هرمس رو چند چند ترکیب می کنی؟
اینم تلفظ درست فرانسویش (جالبه)
http://www.forvo.com/word/terre_d'hermès/

از عودنویر هم خوشم میاد یه رایحه خاص شیرین توی بوش و همراه با عود هست متوجه میشی؟

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
چه سایت جالبی!
تق دق مس! فکر کنم کمتر کسی میدونه اسمش اینه. من تا همین الان تق هرمس تلفظ می کردم مثل بقیه!
راستش تق دق مس (!) چون خودش به نظر من ملایمه نیازی به لایت کردن نداره. میدونم که از نظر شما کاملا تند و تیزه به شامه ات ( و عجیبه برام) خیلی بخوای فیکس بزنی 50 تا بسه.
ورساچ عود نویر رو منم خیلی دوست دارم (از عود معمولا خوشم نمیاد. تنده برام) بخاطر بوی ملایمش. بله متوجه اون بو میشم و حس می کنم بوی یک گل باید باشه.
ورساچ آبی رو قبل فیکس زدن امیدوارم بو کرده باشی! اگه Axe, the special one رو تلخ و خنک بخوای به نظر من میشه ورساچه آبی ( او فرش). آکس یکی از معدود عطراییه که دلم می خواست خوردنی بود می خوردمش!
تا حالا کدوم عطر رو دوست داشتی بخوری؟ ( به غیر تافی و قهوه)
یادمه یکی از رفقا تو تاپیک نوشت توباکو وانیل خوردنیه (!!) نمیدونم چرا شده عطر. لینکشو پیدا کنم میگذارم ببینی.

بالا