برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

sana2000

Registered User
لایک‌ها
28
خیلی خوشم اومد از طرز کارتون و علاقه ای که به عطر و کارتون دارید.اتفاقا این برادر jacsaf که تو چند صفحه قبل نوشتین دربارش سر منم کلاه گذاشته.کلی عجله داشتم واسه دوتا ادکلن زنونه هدیه بدم.یکی مادمازل چنل و یکی هم ایفوریا.وقتی رسید دست دوستم ایفوریا که کلی خش داشت روش و درش مشکل داشت و مادمازل هم ازینادکلنهای 10 تومنی بود.حساب کن ادکلن 10 تومنی بفرستی جای ادکلن 400 تومنی بعد فک کنی طرف خره نمیفهمه.کلی هم زبون بازی کرد پس بدین یکی دیگه میفرستم که اینقد متنفر شدم از کارش خودش و کارش به خدا سپردم.بی خیال الان دیدم ادما میان تو صفحش حرصم گرفت چه بلایی سر اونا میاره.بهرحال ایشالا مزاحمت میشم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با تشکر از دوستان @MoReNu و @arash59b و @alexp2 و @shmp30 که در هفته اول افتتاح فروشگاه عطر یاد یار خرید کردن؛ ازشون درخواست می کنم که لطفا در نظر سنجی تاپیک در بالای صفحه شرکت کنند. شرکت در نظر سنجی و هم چنین اضافه کردن فید بک (برخی دوستان رو میدونم که تعداد پست هاشون ناکافیه و من هم همین طور و هنوز فید بک نتونستم براشون ارسال کنم منتهی به محض امکان؛ انجام وظیفه می کنم؛ جناب alexp2 هم رای شون رو اعلام فرمودن) به باقی دوستان کمک می کنه در تصمیم گیری و خرید یا عدم خرید.
مجدد به اطلاع باقی دوستان هم می رسونم که قیمتهای اعلام شده به مناسبت افتتاح فروشگاه بوده و از ابتدای دی ماه قیمتهای فعلی 50 درصد افزایش خواهند داشت مگر برای خرید حداقل 100 گرم. از این فرصت باقی مونده استفاده کنید و هدیه برای مناسبتهای پیش رو را از الان تهیه کنید!
دوست عزیز @hellbrain666 در صورت واریز مبلغ به حسابم ؛ شماره پیگیریش را هم برایم بنویسید و بفرمایید چه ساعتی تشریف میارین عطرتون رو حضوری بگیرین.

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام
اسانس های من هم دیروز رسید. طبق وعده ای که به استارتر محترم داده بودم و ارادتی که توی این مدت به ایشون در خودم احساس می کردم سعی کردم تجربه خودم از کیفیت رایحه ، پخش بو و ماندگاری اسانس ها رو با بقیه دوستان به اشتراک بزارم . شاید باعث بشه در تصمیم گیری بعضی از دوستان در خرید درست و مطابق با سلیقه شون تاثیر داشته باشه.
اول باید بگم که در زمینه عطر وادکلن قرار و عهدی با خودم گذاشته بودم که دیگه هیچ وقت سراغ عطرهای اسانسی (گرمی) نروم چون بعداز هزار بار تست این اسانس ها به این نتیجه رسیدم بود که ارزش پول دادن رو ندارند و بهتره ادم صبر کنه هر وقت پول دستش اومد یه ادکلن مارک دار و اسم و رسم دار بخره ولی خوب با اشنایی که با استارتر عزیز در انجمن همسایه پیدا کرده بودم و تعاریفی که از اسانس ها داشتند تصمیم گرفتم یه بار دیگه دل رو به دریا بزنم.
اگرچه وجود اسانس هایی از تام فورد که بخاطر قیمت بالاشون می دونستم شاید هیچوقت شانس تجربه رایحه اصیل شون رو نداشته باشم هم در تصمیمم بی تاثیر نبود
قبل از دادن هر نظری 24 ساعت صبر کردم تا خوب بتونم اونا رو تست کنم. بخاطر اینکه خیلی از رایحه ها رو دیدم که نظر اول خوب بودن ولی به مرور نظرم عوض شده و همینطور برعکس. چون حوصله تایپ رو هم ندارم به ترتیب اهمیت و علاقه
شخصیم اسانس ها رو معرفی می کنم
یه نکته ای که باید قبل از شروع بهش اشاره کنم نسبت ترکیب اسانس و فیکساتور هست. چون زیاد طرفدار بوهای ملایم و لایت نیستم و دوست دارم رایحه سنگین باشه طبق قراری که با مهندس داشتم نسبت ترکیب رو 10 به 7 انتخاب کردم. (10 میل اسانس با 7 میل فیکساتور).

از تام فورد
توسکان لدر:
می شه گفت یکی از دوست داشتنی ترین رایحه های من هست. بوی تلخ چرم و جیر عالی و دوست داشتنی. همونطور که استارتر گفته بودن شیرینی این رایحه نسبت به کوپی های دیگه واقعا کمتر هست و برای کسانی
مثل من که از بوی شیرین زیاد خوششون نمیاد عالی و رویایی بود. ولی دوست داشتم تلخیش و بوی چرم اش باز هم بیشتر باشه بهمین خاطر دفعه بعد مطمئنا اجازه نمی دم بیشتر از 3 میل قیکساتور بهش اضافه بشه. دی:
پخش بوی عالی داره و از اون بهتر ماندگاریش هست که بعد از 10 ساعت هم هنوز ابراز وجود می کنه

بلاک ارکید: باز هم عالی و بدون نقص. همونطور که می دونید نت اصلی بلاک ارکید شیرین هست که روی بقیه رایحه ها تاثیر میزاره. ولی باز تو این اسانس هم نت شیرین خیلی کمتر نسبت به اسانس های مشابه هست که برای من خیلی مطلوب تر بود.

توباکو وانیل: اولین شوکی که بهم وارد شد. میشه گفت چیزی که تو این اسانس نسبت به مدل تام فورد اصل در حداقل هست همون بوی تنباکو بود. رایحه ای اصلی اسانس بای بوی تند ادویه مثل فلفل شروع میشه و با وانیل تموم میش. رایحه اش نتونست من رو ارضاء کنه چون اولویت رایحه های من بعد از توسکان بوی توتون و تنباکو هست و چندان علاقه ای به رایحه وانیل ندارم و اگه هم بخوام اسانس با رایحه وانیل استفاده کنم می تونم از اسانس ها و ادکلن های مشابه که کم هم نیستند استفاده کنم.

بلک افغان:
شوک دوم. واقعا نمی دونم چرا این اسانس اینقدر گرونه. با اینکه از رایحه های سنگین خوشم میاد ولی اصلا نتونستم با این اسانس ارتباط برقرار کنم. بلافاصله بعد از استفاده از این اسانس در عرض 10 دقیقه با اظهارنظر سه نفر از اطرافیان مواجه شدم که همگی تو یه جمله مشترک بودن "کی عطر عربی زده!!!". با اینکه فعلا اهواز زندگی می کنم و اینجا به این رایحه ها و بوهای تند ادکلن های عربی عادت دارند ولی بازخورد خوبی از بلاک افغان نداشتم. خودم بیشتر دنبال نت تلخ این اسانس بودم ولی میشه گفت همه نت ها تند و تیز بود. شاید دفعه دیگه این اسانس رو بسیار بسیار لایت و با فیکساتور دوبرابر سفارش دادم.

یه سری سفارش دیگه هم مثل 212 بود که نظر من رو اصلا جلب نکرد.

در پایان می تونم بگم نقطه مثبت و مشترک تمامی این اسانس ها کیفیت بالا بهمراه ماندگاری و پخش بوی قابل قبول (حتی بیش از انتظار) بود که من تا الان تو هیچ اسانس گرمی دیگه ای ندیده بودم.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام...
در پایان می تونم بگم نقطه مثبت و مشترک تمامی این اسانس ها کیفیت بالا بهمراه ماندگاری و پخش بوی قابل قبول (حتی بیش از انتظار من) بود که من تا الان تو هیچ اسانس گرمی دیگه ای ندیده بودم.
ممنون آرش جان @arash59b . از اظهار لطفت به من و عطرهام.
1) در خصوص بلک افغان و توباکو وانیل؛ من اصرار به لایت داشتم. شما اصرار به رایحه سنگین. مطمئنم اگر لایت برمی داشتی این دو تا رو؛ نظرت حتما چیز دیگه ای می شد. درسته که بعد چند ساعت بو سبکتر میشه. اما این که از اول لایت باشه چیز دیگه است. امیدوارم دوستان دیگه؛ توصیه های منو در هنگام خرید مورد توجه قرار بدن. متاسفم که از این دو تا راضی نبودی؛ اما بهت اطمینان میدم بلک افغانش لطیف ترین توی بازار ایرانه و شما حتما تو شهر خودتون از عطرفروشیها بلک افغانشون رو بگیر بو کن. در مورد توباکو هم قطعا کم شیرین ترین توباکوی داخل ایرانه که من دیدم. این کم شیرینی در مورد توسکان لدرم صادق نیست. تلخ تر از اون دیدم. خوشحالم که بلک افغان رو گرمی 20 هزار تومن نخریدی و توباکو رو هم گرمی 6 هزار تومن نگرفتی.
2) چه خوب که توسکان لدر و بلک ارکید رو دوست داشتی و باهاش ارتباط گرفتی.خوشحالم.
3) فکر کنم 8 تا عطر براتون تستر گذاشته بودم. ای کاش نظرتو در مورد اون 7-8 تا هم می گفتی. کدومش توجهتو جلب کرد و کدومش نه؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آرش عزیز؛ @arash59b توباکو و بلک افغان رو بده پدر با خودشون بیارن تهران؛ من برات لایتش کنم. می خوام وقتی لایتش رو زدی؛ جمله ای که اطرافیانت بهت میگن رو اینجا برای همه بنویسی! لطفا حتما این کار رو بکن!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
کلا با رایحه های سنگین راحت تر هستم تا لایت. همونطور که اشاره کردم توسکان هنوز بنظرم یمقدار لایت هست ودوست داشتم سنگینی بیشتر توی بوی چرمش احساس می کردم
از سنگینی توباکو ناراضی نیستم از عدم وجود نت تنباکو توش ناراضی هستم اولویت من برای خریدش بوی تنباکو بود که مثل اینکه شرکت سازنده اون رایحه رو جا انداخته.
ولی در مورد بلاک اقغان باهاتون موافقم باید بیشتر لایت انتخاب می کردم. کلا بوهای تند و تیز بهتره بیشتر لایت باشن که توی سفارش من بلک افغان اینطور بود.
الان بنظر شما می تونم لایت تر اش کنم مثلا با الکل یا مواد دیگه؟

در مورد تستر ها هم اظهار نظر نکردم چون بخاطر مشکلات ناخواسته ای که در پست شون پیش اومد حدود 5-6 روز روی کاغذ مونده بودن و دیگه رایحه اصلی شون رو نداشتن. فقط بوگارت و پاشا بنظرم نسبت به بقیه مقداری بهتر بودن.

Last edited:

hellbrain666

Registered User
لایک‌ها
946
خیلی ممنونم
سفارش من هم خیلی خوب و مرتب تحویل شد
اسم تمامی اسانس ها هم روی ظروف نوشته شده بود و بابت تستر ها هم ممنون
به امید خدا در آینده نزدیک نظرم رو در مورد عطر ها میگم ( فعلا به علت اشباع بوهای مختلف :D و کمی سرماخوردگی نمیتونم نظر دقیقی بدم اما کرید اونتوس رو که بو کردم شباهت بسیار زیادی به اصلش داشت)
باز هم ممنون از پیگیری و زحمات شما بابت آماده سازی و تحویل سریع

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
کلا با رایحه های سنگین راحت تر هستم تا لایت. همونطور که اشاره کردم توسکان هنوز بنظرم یمقدار لایت هست ودوست داشتم سنگینی بیشتر توی بوی چرمش احساس می کردم
از سنگینی توباکو ناراضی نیستم از عدم وجود نت تنباکو توش ناراضی هستم اولویت من برای خریدش بوی تنباکو بود که مثل اینکه شرکت سازنده اون رایحه رو جا انداخته.
ولی در مورد بلاک افغان باهاتون موافقم باید بیشتر لایت انتخاب می کردم. کلا بوهای تند و تیز بهتره بیشتر لایت باشن که توی سفارش من بلک افغان اینطور بود.

در مورد تستر ها هم اظهار نظر نکردم چون 5-6 روز روی کاغذ مونده بودن و دیگه رایحه اصلی شون رو نداشتن.
الان بنظر شما می تونم لایت تر اش کنم مثلا با الکل یا مواد دیگه؟
راستش؛ نظر من در مورد تنباکو داشتن توباکو وانیلم با شما متفاوته! کاش دوستان دیگه ای که توباکو وانیل منو بردن بیان نظر بدن ببینم از نظر اونا هم تنباکو نداره؟ @MoReNu و @alexp2 و @shmp30 و @hellbrain666 لطفا شما هم نظر بدین در خصوص این که آیا توباکو وانیلی که از من گرفتین رو خالی از تنباکو حس می کنین؟
بوی تسترها قاطی شده بودن با هم؟
در خصوص لایت کردن بلک افغان؛ نه عزیز فکر می کنم کار شما نیست. هر الکلی رو نمیشه ریخت توش و ... پدر برگشته تهران؟ هر موقع اومدی بلک افغانت رو بیار عینا در همون ظرف یک بلک افغان لایت به شما میدم. مصر هستم که در عمل شما ببینی لایت بلک افغان من آخر بوی تلخ با کلاسه! بسیار مجلسی و شیک.
در خدمتم!
پی نوشت: نظر شما در مورد تسترها کاملا نشون میده که کلا بوهای سنگین دوست دارین! کارتیر و بوگارت
طبعا هیچ کدام از کارهای زنانه یا ملایم رو دوست نداشتین. سلیقه است دیگه! تنوع سلیقه ها رو دوست دارم
@arash59b

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام
طبق قراری که با مهندس داشتم نسبت ترکیب رو 10 به 7 انتخاب کردم. (10 میل اسانس با 7 میل فیکساتور).
بلک افغان:
بلافاصله بعد از استفاده از این اسانس در عرض 10 دقیقه با اظهارنظر سه نفر از اطرافیان مواجه شدم که همگی تو یه جمله مشترک بودن "کی عطر عربی زده!!!". با اینکه فعلا اهواز زندگی می کنم و اینجا به این رایحه ها و بوهای تند ادکلن های عربی عادت دارند ولی بازخورد خوبی از بلاک افغان نداشتم. خودم بیشتر دنبال نت تلخ این اسانس بودم ولی میشه گفت همه نت ها تند و تیز بود. شاید دفعه دیگه این اسانس رو بسیار بسیار لایت و با فیکساتور دوبرابر سفارش دادم.
در پایان می تونم بگم نقطه مثبت و مشترک تمامی این اسانس ها کیفیت بالا بهمراه ماندگاری و پخش بوی قابل قبول (حتی بیش از انتظار) بود که من تا الان تو هیچ اسانس گرمی دیگه ای ندیده بودم.
درود بر شما!
در مورد درصد خلوص؛ من کلا بوی لایت رو دوست دارم. مثلا برای بلک افغان و توباکو بیشتر از 20 درصد اسانس رو شخصا نمی پسندم.

تشکر از دوست خوبم دل آهنگ بسته من هم پند روز پیش با یک بسته بندی عالی و ضد ضربه دریافت شد
... بلک افغان هم از روی بطری بوی عالی داره و وقتی اسپری می شه بر روی لباس بوی تند و تیزی داره که در ابتدا شاید زیاد جالب نباشه و وقتی بوش ضعیف می شه رایحه دلپذیری رو از خودش بیرون می ده که ازش خیلی خوشم اومد. و الان فضای اتاق منزل رو پر کرده رایحه اش.
دوست عزیز @MoReNu در یک ظرف 8 میل؛ 5 میل بلک افغان داشتن و 3 میل فیکساتور. یعنی حتی برای ایشون هم رقیق ( و مورد تایید من) نبوده! اما از آن جا که بو کاملا سلیقه ای است دوستان عزیز ما نظرات متفاوتی دارن و این تفاوت نظرها در مورد فقط بلک افغان نیست!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دوست عزیز @MoReNu در یک ظرف 8 میل؛ 5 میل بلک افغان داشتن و 3 میل فیکساتور. یعنی حتی برای ایشون هم رقیق ( و مورد تایید من) نبوده! اما از آن جا که بو کاملا سلیقه ای است دوستان عزیز ما نظرات متفاوتی دارن و این تفاوت نظرها در مورد فقط بلک افغان نیست!
مسلما سلیقه ها فرق می کنه و هیچکس نیست که همه رایحه ها رو دوست داشته باشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
مسلما سلیقه ها فرق می کنه و هیچکس نیست که همه رایحه ها رو دوست داشته باشه

بله. دقیقا. مثلا خود من تا همین دیروز هر چی مونت بلک لجند می دیدم رو دوست نداشتم. تصادفا به یک مدلش بر خوردم خوشم اومد. بوی سبکی داره. دارم ازش تست موندگاری و پخش بو می گیرم. فعلا بعد حدود سی ساعت هنوز بوش هست و بهش علاقمند شدم. مشتری زیاد سراغشو می گیره و باید بتونم نیاز مشتری رو پاسخ بدم ... به هر حال برای شخص خودم عطرهای دیگه ای اولویت دارن. جوپ قرمزم که اتفاقا برای فروش هم ندارم‫؛‬ ته رایحه است. دقیقا اصل اودکلنشه که سال 77 به قیمت حدود 25 هزار تومن خریده بودم.

aiza1372

Registered User
لایک‌ها
86
درود
ممنون بابت پیام خ و شرمنده به خاطر اینکه نتونستم سر موقع جواب بدم !
از توباکو یه ظرف 8 میل میخوام !
از هوگو رد ، انرژی ـو و وان میلیون اینتنس هم همینطور !
اینارو فعلا برا تست زدن میخوام !
ممنون میشم درصد خلوص هر کدوم پیشنهاد بدین ، در صورت اختلاف ببینیم چی میشه ؟!:D
+
قیمت تموم شده هر کدوم رو هم بگین ممنون میشم !♥
یاعلیـ

mohamadeblis2

Registered User
لایک‌ها
145
بله. دقیقا. مثلا خود من تا همین دیروز هر چی مونت بلک لجند می دیدم رو دوست نداشتم. تصادفا به یک مدلش بر خوردم خوشم اومد. بوی سبکی داره. دارم ازش تست موندگاری و پخش بو می گیرم. فعلا بعد حدود سی ساعت هنوز بوش هست و بهش علاقمند شدم. مشتری زیاد سراغشو می گیره و باید بتونم نیاز مشتری رو پاسخ بدم ... به هر حال برای شخص خودم عطرهای دیگه ای اولویت دارن. جوپ قرمزم که اتفاقا برای فروش هم ندارم‫؛‬ ته رایحه است. دقیقا اصل اودکلنشه که سال 77 به قیمت حدود 25 هزار تومن خریده بودم.
اگه از تست رد شد به من خبر بده:D
خیلی خوبه که از همه شرکت ها منتخبشو انتخاب می کنی و بهتر از اون اینه که تست پخش بو و ماندگاریم ازش میگیری چون اسانس هر چه قد رایحش خوب باشه پخش بو و ماندگاری نداشته باشه خوب نیس
داداش اسپایس بمب و دیور هوم اینتنس هم اینکار رو کنی فکر کنم خریداراش زیاد باشه :general504::general504:

hellbrain666

Registered User
لایک‌ها
946
در مورد توباکو وانیل باید بگم که در همون ابتدای پخش ، بوی چوب و تنباکو به خوبی مشخصه و به تدریج کم کم به سمت وانیل و تندی ملایم تر میره

shmp30

Registered User
لایک‌ها
96
سلام.
منم بعد از چند روز تست اسانس ها دوباره نظرم رو میگم
دوستان در مورد توباکو وانیل عرض کنم که بنظرم توی نت اولش بوی فلفل و تنباکو به یه اندازه هست و بعد از چند لحظه به طور واضح بوی وانیل پخش میشه.
دقت کنید که توباکو وانیل و بلک افعان رو حتما رقیق تر از 50 درصد بگیرید (فکر میکنم 30-25 درصد خوب بشه) در غیر این صورت احتمالا از این دو اسانس خوشتون نمیاد.
من بلک افعان رو روی لباسم اسپری کردم تازه بعد از 48 ساعت داره بوی خیلی خوبی تولید میکنه، برای همین اسرار دارم که رقیق تهیه کنید که سریعتر به این مرحله برسید.
در کل دوتا عطر خاص هستن اینا که شاید مورد پسند همه واقع نشه.
اگه بخوام بعد از چند روز به عطر هام از 10 نمره بدم اینطوری میشه:

کرید اونتوس: 10/10 (واقعا شاهکاره و به عطر مورد علاقه‌م تبدیل شد، ماندگاری و پخش بوی بسیار بالایی هم داره)
رالف لورن : 8/10
آزارو کروم لجند: 8/10 (رقیق تهیه کنید، به عنوان یک بوی سرد حجم بوش زیاده)
بلک ارکید: 7/10
بلک افعان: 7/10
توباکو وانیل: 5/10 (کیفیت عطر عالیه ولی زیاد طرفدار این سبک بو نیستم، بوهای ادویه ای یکم اذیتم میکنه)
آکوا بولگاری: 1/10 (واقعا هرچی سعی کردم این بو رو دوست داشته باشم نتونستم)

نمره های بالا کاملا شخصیه و طبیعیه که برای هر فرد فرق داره.
توصیه آخرم اینه که اساس میگیرید فکر نکنید که هرچی غلیطتر بگیرید بهتر میشه (من اینطوری فکر میکردم)، فقط بوی عطر خراب میشه.حداقل 50 درصد رقیق سازی رو پیشنهاد میکنم برای همه عطر ها.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام.
منم بعد از چند روز تست اسانس ها دوباره نظرم رو میگم
اسانس میگیرید فکر نکنید که هرچی غلیطتر بگیرید بهتر میشه (من اینطوری فکر میکردم)، فقط بوی عطر خراب میشه.حداقل 50 درصد رقیق سازی رو پیشنهاد میکنم برای همه عطر ها.
به قول شاعر:
خوش تر آن باشد که سر دلبران؛ گفته آید در حدیث دیگران!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
داداش اسپایس بمب و دیور هوم اینتنس هم اینکار رو کنی فکر کنم خریداراش زیاد باشه :general504::general504:
منم دونبال این دوتا بعلاوه اون لجند که تست کردید هستم
اون چیزی که تست کردید با اون لجند که تستر کاغذیش رو فرستادید فرق می کنه؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
منم دونبال این دوتا بعلاوه اون لجند که تست کردید هستم
اون چیزی که تست کردید با اون لجند که تستر کاغذیش رو فرستادید فرق می کنه؟

بله اون لجند ؛ آزارو کروم بود. این یکی مونت بلک است. کاملا متفاوتن. مونت بلک عطر خاصیه. عطرهای خاص سخت می تونن از من نمره قبولی بگیرن و وارد لیست عطرهام بشن! باید عطر در حال تست به من ثابت کنه لیاقت داره. به خصوص مونت بلک که نه خاطره ای باهاش دارم؛ نه عشقی بهش.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بله اون لجند ؛ آزارو کروم بود. این یکی مونت بلک است. کاملا متفاوتن. مونت بلک عطر خاصیه. عطرهای خاص سخت می تونن از من نمره قبولی بگیرن و وارد لیست عطرهام بشن! باید عطر در حال تست به من ثابت کنه لیاقت داره. به خصوص مونت بلک که نه خاطره ای باهاش دارم؛ نه عشقی بهش.
پس مثل اینکه سوتفاهم شده چون منظور من هم از تست مونت بلانک بوده نه ازارو

بالا