برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
آقا خدا وکیلی کارت درست! عجب کشف باحالی کردی. چند پاف توسکان زدم بعد روش گرین آیریش مالیدم. زعفرون حذف شد خیلی سریع! ( من عاشق اون زعفرونم) . چرم موند و دار و درخت از گرین آیریش. رفتم دوباره توسکان اسپری کنم ظرفش بی نام بود و همرنگ آرکان وایت‫؛‬ دو پاف اینو زدم. الان واقعا رو زمین نیستم! یه عطر خنک و تلخ جنگلی دارم که اون گوشه کنارها چرم خودی نشون میده و ردی از بوی آب هم هست. برخی دوستان مثل حسین جان @shmp30 معتقدن واتر وایت دیویدوف و گرین آیریش شبیه همن. خلاصه که دست مریزاد آقا مهدی. منتظرم ببینم در ساعات بعدی چه اتفاقی برای این عطر ترکیبی میفته.
همین جوری به ذهنت رسید ترکیب کنی؟ یعنی تصادفی بود یا تجزیه تحلیل کردی؟ من برم یه کم هی وود بزنم روش ببینم بوی چوبی وارد این ترکیب کنم چی میشه.
خیلی خوشحالم که یک نفر دیگه هم از این رایحه خوشش آمد!
من خیلی دوست داشتم GIT را اصلاح کنم، دوست داشتم تلخ تر و مجلسی تر بشه. اما اصلا انتظار نداشتم ترکیب GIT با توسکان لدر مناسب باشه چون زعفران با جنگل ترکیب خوبی نمی شد. اما از بخت خوب ما زعفران خودش صحنه رو خالی کرد، حاصل هم شد یک رایحه تلخ جنگلی(تلخ تر از خود GIT) به همراه چرم که به شامه من اتفاقا در نت ابتدایی و میانی کاملا واضح است. تا این جا که خیلی خوب پیش رفت.
مرحله بعدی دنبال اضافه کردن چیزی به ترکیب هستم که اولا تشخص GIT و چرم رو از میان نبره ثانیا حاصل ترکیب رو تلخ تر وکمی خنک تر کنه که به گمانم باید سراغ روایح چوبی رفت، یک چوب ساده و بی آلایش خنک لازم هست که خیلی تند نباشه، چوبی نزدیک به سدر نه صندل. حاصل تجاربتون رو حتما در میان بگذارید.
ممنون

4rooos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
سلام
دوستان کسی کول واتر و پشن رو باهم ترکیب نکرده؟
دو پاف پشن و یک پاف کول واتر!
لطفا شما که حرفه ای ترید تست کنید بگید، منکه از این بوی خنک و تمیز خیلی خوشم اومد ،دوس دارم نظر شماروهم بدونم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سفارش چهارم
1 ظرف 50 گرمی کرید در ترکیب با بلک ایکس.
1 ظرف 50 گرمی دانهیل
1 ظرف 50 گرمی پشن
1 ظرف 20 گرمی پشن
1 ظرف 20 گرمی اسپرینگ
1 ظرف 20 گرمی آکوا دی جیو
1 ظرف 20 گرمی هم بولگاری
ویرایش: آزارو کروم هم به این سفارش اضافه شد...
سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان عطربازم!
بالاخره سعید جان از حلقه ی "کرید اونتوس+بلک ایکس اس" و "دانهیل آلفرد (قهوه ای)" بیرون اومد و تصمیم گرفت دایره عطرهاشو گسترش بده. تو این سفارش؛ پشن (پرطرفدار ترین رایحه پاتوق در کنار توسکان لدر؛ به شهادت یادداشت های مکرر دوستان؛ قابل توجه جناب @mosa.d ) به عنوان عطری با پخش و موندگاری بسیار بالا بین تمامی عطرهای خنک؛ و اسپرینگ براشون آشناست. قبلا تست داشتن. هر سه رایحه ی بعدی (آکوا دی جیو؛ بولگاری و آزارو کروم) خنک هستن و در تناسب با فصل پیشنهاد شدن. در قدرت پخش و موندگاری ؛ هیچ عطری بین خنکها به پشن نمیرسه؛ اما تو رایحه حرف برای گفتن دارن! به خصوص آزارو کروم ...
همه دوستان عطرباز به اتفاق نت انتهایی پشن رو هلو ارزیابی می کنن؛ اما در نت اولیه تفاوت داره آراشون. پشن برای من در نت اولیه یه لیوان آب پرتقال خنک تو یخچاله! اما برخی دوستان نظرشون زردآلو؛طالبی؛هندونه و حتی توت فرنگیه! هر چه که هست؛ پشن با رایحه اسپورتش که اونو مناسب استفاده آقایون و خانمها می کنه؛ شاخص ترین عطر پاتوقه.

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
سلام و عرض ادب به همه ی دوستان :)
جناب هادی عزیز، کرید و دانهیل مثل آب و هوا برای من میمونن و در هر شرایطی برای زنده بودن لازم هستن :D
پشن و بقیه ی عطر ها بعنوان آپشنهای دیگه حساب میشن و قابل تغییرن :p
هر چند به احتمال بسیار زیاد، پشن هم بزودی به 2 تای اولی میپیونده.

shervin 1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان عزیز من الان ثبت نام کردم
اطلاعات کمی در زمینه دنیای بزرگ عطرها دارم که امیدوارم با استفاده از تجربیات دوستان عطرباز تکمیلش کنم و حداکثر استفاده رو ببرم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام دوستان عزیز من الان ثبت نام کردم
اطلاعات کمی در زمینه دنیای بزرگ عطرها دارم که امیدوارم با استفاده از تجربیات دوستان عطرباز تکمیلش کنم و حداکثر استفاده رو ببرم
سلام بر شما!
خیلی خوش اومدین. میدونم کار زمان بریه؛ اما در صفحات پیشین؛ اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص عطرها و به ویژه ترکیباتشون توسط بنده و دوستان نوشته شده که مطالعه اش توصیه میشه. به خصوص پست اول در صفحه اول که عطرها رو معرفی می کنه. در معرفی هر عطر؛ اگه لینکی مشاهده کردین معنیش اینه که در یک پست ویژه نظرات دوستان در خصوص اون عطر گردآوری شده.
عطربازی علاوه بر تاثیرات مهمی که بر خلق و خو از طریق ترشح دوپامین؛هورمون لذت داره؛ سرگرمی بسیار سالمیه.
امیدوارم ساعات خوش و معطری رو در پاتوق عطربازها پیش رو داشته باشین!

Sashi24

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
227
نرولی پورتوفینو
من خودم زیاد علاقه ای به عطر های مشترک ندارم از نظر من یا عطر باید زنانه زنانه باشه یا مردانه مردانه ولی در رابطه با نرولی با که بوی خیلی شیک و صابونی ملایمی داره , برای قرار و مهمونی انتخاب اول من این عطره . رایحه های پرتغال و ... که توی این عطر استفاده شدن خیلی خیلی آرامش بخش هستند . البته برای افراد خشن , خشک این عطر توصیه نمیشه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
نرولی پورتوفینو
من خودم زیاد علاقه ای به عطر های مشترک ندارم از نظر من یا عطر باید زنانه زنانه باشه یا مردانه مردانه ولی در رابطه با نرولی با که بوی خیلی شیک و صابونی ملایمی داره , برای قرار و مهمونی انتخاب اول من این عطره . رایحه های پرتغال و ... که توی این عطر استفاده شدن خیلی خیلی آرامش بخش هستند . البته برای افراد خشن , خشک این عطر توصیه نمیشه
تام فورد نرولی پورتوفینو؛ در یک عبارت برای من" بهار در بهشت" است. اگه کسی بدون گفتن اسمش اینو بهم می داد خیلی سخت بود حدس بزنم مال تام فورده. کار خیلی متفاوتیه. رایحه برام نه تنها کاملا اشناست؛ بلکه نوستالژیکه و هیچ وقت فکر نمی کردم یه روزی به عطری بخورم با این بو. عطر ؛ طعم خوراکی داره. خنک و کمی شیرین. روی کاغذ تستر؛ الان بعد 30 ساعت بوش رو حس می کنم هنوز. گرچه همون طور که در منابع ایرانی و خارجی اومده؛ هم پخش بوی متوسط براش ذکر شده؛ هم موندگاری.
بوش کاملا همه پسنده. اصلا "خاص پسند" نیست. آقا و خانم به شامه شون خوش میاد. درسایت فرگرانتیکا براش پرتقال و برگاموت و عنبر ذکر شده فقط. بنا بر این تغییر نتی در کار نیست.
بین تام فوردها از نظر من کجا می ایسته؟ می دونم الان رفقا تعجب می کنن؛ رتبه اول! بحث نو که اومد به بازار ... نیست. رقیبش برام (بین تام فوردها) فقط توسکان لدره (نسخه ای که الان دارم؛ نه قبلی ها) و دلیل اول بودش و این که قبل توسکان می ایسته (برای شامه و سلیقه ی من) فقط خنک بودنشه. من اصولا خنک پسندم بیشتر.
قیمت اودکلن 50 میلش حدود 1 میلیون تومنه و شخصا بسیار خوشحالم که امکانی برای تست این رایحه پیدا کردم.

بعد 5 روز روی کاغذ تستر؛ هنوز عطر "بهار در بهشت" (تام فورد نرولی پورتوفینو) استشمام میشه و لذت می بخشه. بی شک در آینده ی نزدیک در مورد این عطر فوق العاده بیشتر مطلب می خونیم.

چند وقت پیش یکی از دوستان نوشته بود بهشت رو با توسکان لدر شستشو میدن (ظاهرا ضرب المثلی است با این مضمون). منم با دیدن اسانس سوم توسکان لدر (اسانس فعلی) قانع شده بودم. اما حالا که نرولی پورتوفینو رو از تام فورد دیدم؛ گفتم پیشنهاد بدم یک بار هم با این بهشت شستشو بشه!
رونوشت:
مسئول محترم شست و شوی بهشت!:);)
سعید جان؛ که عطر اصلی شون تام فورد نویر هست و تو این سری؛ توسکان لدر و نرولی پورتوفینو هم از دیگر کارهای تام فورد خرید داشتن؛ دیروز در خصوص نویر و توسکان نظرشون رو اینجا نوشتن. برام جالبه که در اولین تجربه ی تام فورد نرولی پورتوفینو؛ این عطر تونست چنین جایگاهی رو تو مجموعه عطرهاشون پیدا کنه.

بفرمایید تام فورد نرولی پورتوفینو!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آرش جان @arash59b شما AXE رو از عطرهای من داری؟ خیلی وقت بود سراغش نرفته بودم. بعد از ظهر زدم به دستم ؛ الان بعد چند ساعت مدام حس می کردم بوی دیور هوم اینتنس تو شامه ام هست! مطمئن بودم دیور نزدم! فکر می کنم آکس هم زنبق داره. اگه داری تست کن ببین بوی زنبق حس می کنی؟

bghgtc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
87
سفارش سوم
سلام برادر وقت بخير
از تام فورد گرى ويتور
تام فورد نرولى پورتوفينو
جينزبوى
بى دليشز
٥٠ گرم از هركدوم ميخوام.

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
هر چی میگذره بیشتر عاشق گری وتیور میشم تو این هوای گرم واقعا عالیه..شاید چون عطر خنکیه و توی گرما بیشتر خودشو نشون میده.. الان چند روزه فقط گری وتیور میزنم..
ب نظرتون ترکیبش با بلک ایکس اس چجور میتونه باشه? اقا رضا ایا تستی داشتید? ب نظرم اگه یه بوی چوبی تلخ تر توش نمایان بشه خیلی عالی تر بشه..

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
هر چی میگذره بیشتر عاشق گری وتیور میشم تو این هوای گرم واقعا عالیه..شاید چون عطر خنکیه و توی گرما بیشتر خودشو نشون میده.. الان چند روزه فقط گری وتیور میزنم..
ب نظرتون ترکیبش با بلک ایکس اس چجور میتونه باشه? اقا رضا ایا تستی داشتید? ب نظرم اگه یه بوی چوبی تلخ تر توش نمایان بشه خیلی عالی تر بشه..
Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk
وحید جان تا حالا ترکیب شون رو تست نکردم ولی نظر موافق ندارم. اینا به درد هم نمی خورن برای ترکیب. گری وتیورم رو بین 5 گری وتیور که همه مردود شدن در نظرم؛ انتخاب کردم. میدونی که نت نهاییش رو خیلی دوست دارم؛ به ویژه وقتی کنار نت نهایی اینترلود به شامه برسه.
اگه داری؛ هی وود (کرم رنگ یا راکی مانتین) کنارش اسپری کن؛ اگر نداری؛ صبر کن بارش برسه بیارم تا ارسال شه برات!
ترجیح من برای اسپری کنار وتیور؛ هی وود کرمه نه راکی مانتین. میخوام ترکیب بوش خنک بمونه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام رضای عزیز
فکر نکنم داشته باشمش
امروز عجیب هوس ترشی تغ هرمس رو کرده بودم
سلام آرش جان. منظورت از ترشی کدوم نت تغ هرمسه؟ من نت ترش نمی فهمم! برای من؛ تغ هرمس آرام بخش ترین رایحه ملایم و تلخه. تنها رقیب سرسختش هی وود نازنینه! هی وود کرم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام آرش جان. منظورت از ترشی کدوم نت تغ هرمسه؟ من نت ترش نمی فهمم! برای من؛ تغ هرمس آرام بخش ترین رایحه ملایم و تلخه. تنها رقیب سرسختش هی وود نازنینه! هی وود کرم.
نت اولیه اش برای من بوی لیموترش داره که نزدیک به لیموعمانی است توی سه مدل هرمسی که دارم این نت رو دارم ولی با کیفیت متفاوت. باید بخاطر وجود ترکیب گریپ فرود، فلفل و وتیور باشه
رایحه اش برای من تاحدی تند (به معنی شدید) و وحشی است(رایحه اش مثل شلاق به بینی می خوره)و اصلا نمیتونم ملایم خطابش کنم ارامش بخش بودنش هم بستگی به برداشت هر شخصی داره

کلا تغ هرمیس از عطرهای است که همیشه بعضی ها یا طرفدارش هستند و یا مخالفش
خودم بازخوردهای کاملا متفاوتی ازش رو دیدم بعضی ها مدهوشش میشن بعضیا هم نمیتونند باهاش ارتباط برقرار کنند

Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
خودم بازخوردهای کاملا متفاوتی ازش رو دیدم بعضی ها مدهوشش میشن بعضیا هم نمیتونند باهاش ارتباط برقرار کنند
Sent from my iPhone using Tapatalk
باهات موافقم. خود من هر چی سمپل رایگان بهم میدادن شرکت های مختلف از اسانس تق هرمس؛ هدیه میدادم به دیگران. تا این که پارسال برخوردم به تق هرمسی که الان دارم کار می کنم. کامل نظرم برگشت. حالا یه وقتایی هست که دلم جز اون هیچی نمی خواد. یک بوی خیلی بی ادعا و محجوب و شامه نواز.
دیدم کسی رو که هیچ وقت جز تغ هرمس چیزی نمیزنه. منم قدیما برعکس اون آدم؛ محال بود تغ بزنم!
زمان خیلی چیزها رو عوض می کنه. از جمله سلیقه عطری آدمو!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
کلا بینی من بوی مرکبات (لیمو ،پرتقال، نارنگی ،نارنج و بالنگ) رو عالی و شدید تشخیص میده بهمین دلیل اسانس هایی که این ترکیبات رو دارند اولین رایحه ای که تشخیص میدم همین هاست مثل تغ هرمس ، اونتوس و ویتور

شاید دلیلش این باشه که تو شهری بزرگ شدم که معروفترین قطب تولید مرکبات کشور هست و از بچگی بیشترین درختی که دیدم درخت از همین انواع بوده

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
قبول دارم تغ هرمس شما از همشون بهتره و نت هاش خوب همدیگر رو پوشش میده
چقدر لایتش میکنی؟
بنظرم رایحه اش تقریبا باید چهار فصل باشه هرچند تو فضای خنک و سرد لذت استشمامش بیشتره

هرچند از بس کپی داره، دیگه بوش خیلی جواد شده و تک و خاص نیست ولی هنوز دوست دارم اورجینالش رو هم بو کنم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
قبول دارم تغ هرمس شما از همشون بهتره و نت هاش خوب همدیگر رو پوشش میده
چقدر لایتش میکنی؟
بنظرم رایحه اش تقریبا باید چهار فصل باشه هرچند تو فضای خنک و سرد لذت استشمامش بیشتره
هرچند از بس کپی داره، دیگه بوش خیلی جواد شده و تک و خاص نیست ولی هنوز دوست دارم اورجینالش رو هم بو کنم
من 50 درصد لایتش می کنم. خودم اودکلن تق هرمس رو ندیدم؛ ولی دوستی که اصل اودکلنش رو داشت این اسانس رو تایید کرد.بعد تایید اون؛ آوردمش.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با سلام و عرض ادب و احترام؛
متاسفانه یکی از همکاران؛ در اقدامی عجیب؛ با برخی دوستانی که اقدام به خرید از بنده کرده اند تماس می گیرد و با ابراز ناراحتی از این که از اینجا خرید شده است و از ایشان نشده؛ ...
با ابراز تاسف از رویه ی ناپسند ایشان ؛ از توضیح بیشتر خودداری کرده و هم چنان مایلم مطالب پاتوق ؛ وبلاگ جمعی دوستان عطرباز؛ به دور از حاشیه ها و حاشیه سازان؛ به روال سابق فعالیتش را ادامه دهد.

Last edited:
بالا