برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود
امیدوارم اون پست موجب دلخوری نشده باشه یا این تفکر نباشه که من میخواستم کسی یا محصولی رو زیر سوال ببرم
اگه اون پست سو تفاهمی پیش اورده من عذر میخوام و مشکلی با پاک کردنش هم نیست
شاد باشید
درود بر شما!
نه دوست من. اصلا دلخوری نیست. من فقط کنجکاوم ببینم توسکان اصل چه بویی داره و همون طور که در یکی از پستهای قبلی گفتم چون توسکان لدر یکی از پر فروش ترین عطرهامه ( در داخل و خارج اینترنت) روش حساسم که بوش شبیه اصل باشه! اما مشکل اینجاست که اودکلنش در دسترسم نیست!
:) راستی اگه خدا با توسکان بهشت رو شستشو میده من در مورد رفتن به بهشت تجدید نظر کنم! آخه خدا جون؛ قربونت؛ کلی عطر دیگه هست ... کرید اونتوس بفرستم خدمتت؟!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام به همه رفقای عطربازم!
دیروز برای هدیه به یکی از بستگان که عطر شیرین و خنک می پسنده تصمیم گرفتم یه ترکیب درست کنم. نخواستم یکی از عطرهای مجموعه رو بهش بدم. خواستم رد پایی از خودم در هدیه باشه.
اول رفتم سراغ این عطر که خیلی دوستش دارم:
6f1b0bc41391eca58fae8d2643e3418a.jpeg

خنک و نعنایی. در کنار کرید گرین آیریش تستش کردم؛ بوش معرکه بود؛ ولی دنبال ترکیب پیچیده تری بودم!
رفتم سراغ کرید اونتوس. اکلت و ورساچ برایت کریستال ( هر دو بسیار لطیف و ملایم؛ دومی با بوی معرکه هلو) اضافه کردم؛ هوگو باس برای جنگلی شدن رایحه؛ و پشن برای افزایش ماندگاری. وقتی تعداد رایحه های ترکیبی میرن بالا گاهی ماندگاری ترکیب حاصله میاد پایین. اینجور موقعها نوبت پشنه که جادوی خودشو نشون بده (به شرط خنکی رایحه البته). حدود 60 گرم شد! یه ترکیب خنک میوه ای که هلو
داره دو جور مختلف! هم هلو از نوع هلوی پشن؛ هم هلو از نوع برایت کریستال. چند نفر جدا جدا بهم گفتن بوی توت فرنگی حس می کنن توش. من حس نمی کنم. علیرغم ملایم بودن رایحه های استفاده شده؛ پخش بوی خوبی داشت و الان بعد 12 ساعت؛ نت انتهایی کرید اونتوسی هست که هلو داره توش (هلوی پشن).
مطمئنم اونی که بهش این عطر رو هدیه میدم کفش می بره! چیزی که منو خوشحال می کنه اینه که این عطر ساخت خودمه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام به همه دوستان؛ به ویژه رفقای عطربازم!
قبلا نوشته بودم که یه رفلکشن پیدا کردم ( ظاهرا باید آمواج باشه) یه رایحه ی خنک و خاصه عین خود اینترلود. ترکیبشو با اینترلود تست کرده بودم همون موقع و خیلی هم دوست داشتم. ترکیب یک رفلکشن دو اینترلود رو توصیه می کنم. چه اتفاقی می افته؟ بوی ترکیب نهایی اینترلود می مونه تا حد زیادی. فقط خنک میشه. به عبارت دیگه با بیشتر شدن رفلکشن ترکیب حاصله میشه اینترلود خنک!

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با سلام و عرض ادب و ارادت خدمت همه دوستان؛ به ویژه رفقای گل عطر بازم.
در مورد ترکیب عطرها و تفاوت رایحه ها ؛ می خواستم نکاتی رو خدمت تون عرض کنم. مهمه این پست. لطفا دقت کنین!
1 - حتما تست کردین و می دونین که یک اودکلن خاص؛ مثلا کرید یا توسکان یا هر چی ... اورجینالش رو از هر جا بحرین یک بو میده. اما به اسانس که می رسین؛ به تعداد کمپانیهای عطر ساز ما کرید داریم و توسکان داریم و ...
هر تولید کننده ای برای خودش یه جور ساخته. همشون سعی کردن اورجینالش رو شبیه سازی کنن. اما به دلایل مختلف نظیر مواد اولیه ای که بکار بردن و این که فرد سفارش دهنده (مثلا کمپانی وارد کننده اش در ایران) تا چه رنج قیمتی خواسته محصول نهایی در بیاد ... عطر نهایی متفاوت از محصولات دیگر کمپانی های تولید کننده شده.
من که لیست قیمت و محصولات اکثر کمپانیها دستمه؛ به همگی دوستان اطمینان میدم؛ که اختلاف قیمت عطرهای هم نام در دو کمپانی؛ حداکثر چند صد تومنه و مطلقا این جور نیست که قیمت دو عطر هم نام (یعنی مثلا گرین آیریش دو کمپانی) اختلاف قیمت در حد چندین برابر داشته باشن. یکی 7-8-10 برابر دیگری!

2 - دوستان از ترکیب دو عطر هم نام از دو کمپانی مختلف در یک ظرف؛ خودداری کنین. احتمالا بوی بهتر و کیفیت برتر این وسط فدا میشه!

3 - من موقعی دو عطر رو در یک ظرف ترکیب می کنم که قصد داشته باشم نتی رو در یکی از عطرها از بین ببرم یا تضعیف کنم یا تقویت کنم. مثلا در ارکان وایت که ترکیب ارکان بلک (بلک افغان) و واتر وایت دیویدوفه؛ واقعا قصدم از بین بردن تیزی و گرمی بلک افغان بود. به هدفم هم رسیدم! اگه قصد تغییر جدی رایحه رو ندارین؛ در یک ظرف ترکیب نکنین. هم زمان روی لباس اسپری کنین. نه بر روی هم. یکی سمت راست لباس یکی سمت چپ. یا بالا و پایین لباس. در این حالت بوی حاصله باز هم ترکیبیه. هم به شامه خودتون هم به شامه بقیه. با این تفاوت که هر دو عطر با همه نت (ها) شون حاضرن هم زمان. چیزی حذف نمیشه.

4 - همون طور که عرض شد ما به تعداد کمپانیهای اسانس ساز؛ مثلا بلک افغان و واتر وایت داریم. اگه ترکیب این دو اسانسی که من دارم (در یک ظرف) عطر خوبی رو تولید کرده مطلقا به این معنا نیست که هر بلک افغانی رو میشه با هر واتر وایتی ریخت تو یه ظرف و توقع رایحه خوش داشت.

5 - برای تنوع بخشیدن به تجربه های عطری تون؛ حتما بوهایی که حس می کنین برای هم ساخته شدن؛ به نوعی مکمل هم هستن رو هم زمان و در کنار هم استفاده کنین (مطابق توضیح بند 3 همین پست).مثلا من گری وتیور رو در کنار اینترلود خیلی دوست دارم. عزیزان دیگر هم بارها در پاتوق نوشتن ترکیب کدوم عطرها رو دوست دارن.مثلا این لینک. خالق عطر خودتون باشین. بهترین عطر عطریه که شما بسازین و ازش لذت ببرین.

من جز در مواردی که حسب کنجکاوی و برای "عطربازی"شخصی؛ عطرها رو در یک ظرف ترکیب می کنم؛ در باقی موارد نیاز به دلیل قانع کننده دارم. در واقع اسپری هم زمان رو برای عطرهایی که با هم تناسب دارن بیشتر توصیه می کنم (به خصوص برای کسانی که میزان عطر در دسترس شون زیاد نیست) تا ترکیب در یک ظرف. بهتره هر عطری با تمام ویژگی هاش خودش رو در ترکیب روایح نشون بده تا این که برخی نت ها در اثر ترکیب در یک ظرف حذف بشه.

امیدوارم نکات مفیدی رو خدمت تون عرض کرده باشم. بعدا چیزی به ذهنم رسید این پست رو تکمیل می کنم. لینکش رو هم در پست شماره یک میگذارم تا همیشه در دسترس باشه. پست شماره یک همیشه حاوی اطلاعات مهمیه. به خصوص لینکهایی که گذاشتم!
مخلص همگی.

Last edited:

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سلام
اولین سفارش من از این عزیز.
اونتوس و پشن در مقدار کم برای تست(10 میل و 5 میل)
بعد از تست تجربه ام رو به می نویسم. امیدوارم مشتری ایشون بشیم.
در پناه خدا

majid152

Registered User
لایک‌ها
22
من عطرهام به دستم رسیده و چند روزی دارم تستسشون میکنم
نظرات خودم و، بازخورد دوستشون بین دوستانم ، ماندگاری و پخش بو ملاک های من
فعلا یه نظرات اجمالی در مورد 5 تا از عطر ها می نویسم تا کم کم همه عطر ها رو تست کنم

تام فورد گري وتيور: عطری عالی که بنظرم هر طیف بویایی رو ارضا میکنم و به اصطلاح عامه پسنده ... اسانسش جوریه که انگار ادکلنش رو زدی
از بین عطرهایی که نت پایه اش بوی درخت ویتور هستش بنظرم بهترینه ... کلا معجونی از طبیعته که بسیار باکلاس و شیکه
به عطر های تاپ من اضافه شده و حتما از آقا رضا میخرمش
ای کاش اینترلود آمواژ رو از آقا رضا میگرفتم تا ببینم ترکیبشون چی میشه

Blue Ice : یه عطر خنک خاص که با بوی چای و لیمو شروع میشه ... نت های زیادی داره و ترکیبشون سبب شده بسیار خوشبو باشه
بالاخص با توجه به گرم شدن هوا دوستان حتما این عطر خنک رو تست کنند ... موندگاری خوبی هم داره
جاتون خالی دیروز قلعه رودخان (گیلان) در کنار مزارع سبز چای در کوه پایه ها بودیم ... واقعا این عطر چنین بوی لطیف و با روحی داره
این عطر هم بهم خیلی چسبید و به دیگران توصیه اش میکنم

اسپرینگ : عطر خنک و تلخیه البته تلخیش زیاد نیست ... بوش از اسمش مشخصه بهار
عطر بسیار خوبیه و توضیحات آقا رضا در موردش کاملا دقیقه ... خوشم اومد

جینز بوی : واقعا آقا رضا نوشته "یکی از بهترین عطرها با طعم میوه" نوشته اغراق نکرده
بوش منو سورپرایز کرد با اون نت قوی نارنگی اش ... عطر خنک و دلنشینیه
اصولا هر وقت حتی بوش میکنم بوش مدتی توی سرم میمونه ولی تند نیست
دوستانی که عطرهای میوه ای دوست دارن حتما اینو بگیرند

رالف لورن بلو : رالف لورن هم بلو داره هم پولو بلو
رالف لورن بلو برای زنان و رالف لورن پولو بلو برای مردان هستش
رالف لورن بلو نت های اولیه و نت های غالبش بوی گلهای یاسمن ، نیلوفر آبی ، گل برف و چوب درخت صندل هستش
رالف لورن پلو بلو نت های اولیه و اصلیش خربزه و خیار ، ریحان و رایحه های جنگلی است
یه توضیحی دادم شاید دوستان دیگه این دو تا رو اشتباه بگیرن
رالف لورن بلو عطر بسیار خوشبویی با رایحه های مختلف گلهای البته بنظرم زنانه اس

خوبی این عطرها اینه که همشون خنک هستن و برای فصول گرم ایده آل اند

تا تست عطرهای دیگه
موفق باشید

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
خدا وکیلی بوی چرم در نت نهایی اینترلود کجا و بوی چرم در توسکان لدر کجا! اولی با فاصله ای در حد سال نوری از دومی سره (به سلیقه و شامه ی من!)

تازگی ها به توسکان حساسیت پیدا کردم. حس می کنم برای شامه ام خیلی سنگینه...اما مشکل توسکان لدر رو نتونستم کامل حل کنم. مگه این که با بوی قهوه؛ بوی چرم رو خفه (!) کنم.
یکی نیست بهم بگه خب مجبوری توسکان بزنی؟! خب برو گری وتیور بزن حالشو ببر!

توسکان لدر یکی از پر فروش ترین عطرهای من بوده و برام مهمه که تایید کسی که اودکلنش رو داشته بگیره.
رفقای گلم؛ سلام و عرض ادب!
آقا با دیدن این اسانسی که از توسکان لدر رسیده دستم؛ هر چی پشت سرش حرف زدم؛ همه رو پس می گیرم یه جا!;):D
هر توسکان لدری که تا حالا بو کردین فراموش کنین! حتی اودکلنشو! (من اودکلنشو ندیدم::))
همین قدر بگم براتون که اصلا برام مهم نیست این چقدر شبیه اودکلنشه! اگه نیست؛ تام فورد بیاد اودکلنشو عوض کنه شبیه این بزنه. جدی میگم اینو! بوی چرم و زعفرونی که تو اینه هوش از سرم برده. چقدر شیک و با کلاسه. توسکان لدر های قبلی؛ نت اولش رو نه تنها دوست نداشتم؛ بلکه مشکل جدی داشتم به خصوص اسانس دوم. باز اسانس اول زعفرونش بیشتر بود باهاش راحت تر بودم. اما همونم روایح دودیش برام اذیت کننده بود.
اینو عاشقشم! درجه حرارتش هم طوریه که به نظرم در هوای گرم هم میشه زد. (من هیچ دست کاری نکردم در عطر:))
فردا اولین دوستی که این توسکان رو تست می کنه جناب @Mahdispn عزیزه که از قضا خیلی هم مشتاق توسکان لدره.
لطفا برای سفارش این توسکان یه کم صبر کنین.

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
بنده اونتوس ، پشن و گرین آیریش رو به عنوان اولین خریدم از ایشان گرفتم. فروشنده مودب، محترم و دقیقی بودند.
الان دارم تست می کنم چند ساعت عطر ها جا بیفتن نظرم رو می نویسم.
توسکان لدر ایشان هم تست شد، همین رو بگم که با این توسکان لدر بوی دیگه ای را تا یک روز نمیتونید تست کنید!

shmp30

Registered User
لایک‌ها
96
خرید سوم از اقا رضای عزیز:

ال هوم --- 14 میل در ظرف 20 میل
بلو شنل --- 14 میل در ظرف 20 میل
امپریال --- 15 میل در ظرف 20 میل
سیلور مانتن --- 15 میل در ظرف 20 میل
گرین آیریش --- 15 میل در ظرف 20 میل
گری وتیور --- 13 میل در ظرف 20 میل
اینترلود --- 10 میل در ظرف 20 میل

رالف --- 10 میل در ظرف 20 میل
وان میل اینتنس --- 10 میل در ظرف 20 میل
اونتوس --- 10 میل در ظرف 20 میل
آزارو لجند --- 10 میل در ظرف 20 میل
تق --- 10 میل در ظرف 20 میل
توسکان --- 10 میل در ظرف 20 میل

اونتوس --- 10 میل در ظرف 20 میل

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رفتم سراغ کرید اونتوس. اکلت و ورساچ برایت کریستال ( هر دو بسیار لطیف و ملایم؛ دومی با بوی معرکه هلو) اضافه کردم؛ هوگو باس برای جنگلی شدن رایحه؛ و پشن برای افزایش ماندگاری... یه ترکیب خنک میوه ای که هلو
داره دو جور مختلف! هم هلو از نوع هلوی پشن؛ هم هلو از نوع برایت کریستال. چند نفر جدا جدا بهم گفتن بوی توت فرنگی حس می کنن توش. من حس نمی کنم. علیرغم ملایم بودن رایحه های استفاده شده؛ پخش بوی خوبی داشت و الان بعد 12 ساعت؛ نت انتهایی کرید اونتوسی هست که هلو داره توش (هلوی پشن).
مطمئنم اونی که بهش این عطر رو هدیه میدم کفش می بره! چیزی که منو خوشحال می کنه اینه که این عطر ساخت خودمه!

بنده اونتوس ، پشن و گرین آیریش رو به عنوان اولین خریدم از ایشان گرفتم. فروشنده مودب، محترم و دقیقی بودند.
الان دارم تست می کنم چند ساعت عطر ها جا بیفتن نظرم رو می نویسم.
اقا مهدی؛ اون عطری رو که دیروز همراهم بود و خیلی دوست داشتین؛ فرمول ساختش رو براتون در این پست نقل قول کردم. راستی شما بوی توت فرنگی به شامه ت خورد از اون؟

توسکان لدر ایشان هم تست شد، همین رو بگم که با این توسکان لدر بوی دیگه ای را تا یک روز نمیتونید تست کنید!
حسین اقا
@shmp30 دیروز اولین سفارش دهنده توسکان لدر جدید شد که به همراه سایر عطرهاشون براش ارسال کردم. چرم درجه یک +زعفران درجه یک!
حسین جان؛ اینترلود آمواج و گری وتیور رو هم زمان در دو سوی لباست اسپری کن؛ فقط اگه احیانا بوی ترکیبش بعد ساعتی؛ بردت فضا؛ ترتیبی اتخاذ کن بتونی برگردی زمین! نگی نگفتی ها!:);)

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
سلام خدمت دوستان عزیز و اقا رضا..من هم تازه ب جمع خوشبو و گرمتون پیوستم اولین سفارشم رو ثبت میکنم.
۱- اینترلود امواج 10 گرم
۲- تام فورد گری ویتور 10 گرم
۳- ترکیب کرید اونتوس و بلک ایکس اس 10 گرم
۴- ترکیب بلک افغان و واتروایت دایودیف 10 گرم
۵- توسکان لدر 10 گرم
۶- بلو ایس 10 گرم

و همینطور یه اشانتیون خاص از خود اقا رضا
[emoji1]

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام خدمت دوستان عزیز و اقا رضا..من هم تازه ب جمع خوشبو و گرمتون پیوستم

سلام بر جادوگر دنیای عطر و سلام بر تمامی دوستان حاضر در این کلبه ی صمیمی :)
البته اسم کلبه رو به این دلیل گفتم چون به نظر من، کلبه یک محیط صمیمی و کاملاً دوستانس مثل آنچه در این تاپیک میبینم.
این پاتوق و صفای دوستان حاضر، در هیچ جا نه قابل کپی برداریه ونه اینکه میتونه نمونه ای داشته باشه.

چندی پیش به سفارش جناب آقا رضا ، سری به سایتی که ایشون گفتند مخصوص اودکلن بازها است زدم. از وارد شدن در اون پشیمون شدم. بسیار وقتم رو گرفت ولی حسی خوب و حالی خوش به من دست نداد. توان استفاده و حال کردن با این سایت را ندارم. پاتوق ما واقعا رویایی است.
سلام
منم سال جدید رو به رضا جان و تمام دوستانی عزیز که اینجا با هاشون اشنا شدم تبریک می گم

از تاپیک خوشم میاد چون فقط یک فروشگاه عطر نیست؛ یک محیط صمیمی و دوستانه است که همه از تجربه های عطربازی شون برای همدیگه می نویسن و با کمترین قیمت میشه عطرهای مختلف و ترکیباتشون رو تست کرد در حالی که قیمت اودکلنهای اورجینال جوریه که نمیشه رفت سمت شون. خلاصه که فروشگاه عطر یاد یار پاتوق عطربازهاست نه سر گردنه.
از آشنایی با دوست خوبی مثل آقا رضا خوشحال شدم، امیدوارم فرهنگ عطربازی با همت ایشون و دوستان دیگه بیشتر ترویج پیدا کنه و بوی خوش همه جا را فرا بگیره!
ایشون چنان با اشتیاق از عطر صحبت می کردن که منم دیگه به عطر یه نگاه خاصی دارم!
در اینکه نظر شما دوست عزیز برای من و بقیه دوستان پاتوق محترم هست که هیچ شکی نیست. بنده هم در اول عرایضم گفتم که نظرات گاه متناقض خیلی خوب و در عین حال جالب هست. منم خودم گاهی نظراتم با بقیه دوستان در بعضی نتها فرق میکنه که این خیلی عادیه. هدف از این پاتوق هم تبادل نظرات و آراء دوستان در محیطی آزاد و صمیمیه. چون اینجا یک فروشگاه عطر نیست، بلکه پاتوق عطربازها و عطر دوست هاست.
در مورد ترکیب عطر ها هم پیشنهاد و توصیه اکید دارم که اسپری کردن همزمان چند اسانس رو هیچوقت از یاد نبرید. گاها بوهایی حاصل میشه که آدم رو به معنای واقعی به وجد میاره.
مجدد دلمون تنگ شد و خواستم یه سری به پاتوق بزنم

پاتوق که فقط برای سفارش عطر نیست؛ جایی است که تجربه هامون رو در اختیار بقیه می گذاریم و از تجربه هاشون استفاده می کنیم.برای همین پیشنهاد من مطالعه همیشه مطالب پاتوقه. مثل یه وبلاگ جمعی شده پاتوق ما. وبلاگ گروهی که به وسیله عطربازان نوشته میشه.
من دیگه برای معرفی خودم از "عطر یاد یار" استفاده نمی کنم. میگم میزبان دوستان عطربازم در "پاتوق عطربازها". آدرس اینترنتی مون هم خیلی سر راسته. فقط کافیه پاتوق عطربازها رو در گوگل سرچ کنن!

من تا نزدیک به تموم شدن عطرهام میشه یک هفته قبلش میام اینجا و نوشته های بچه ها و اقا رضا رو مطالعه میکنم
جدا از بحث کیفیت که جای تعریف نداره اقا رضا مث یه دوست و نه از دید تجاری صحبت میکنه همینه که من خیلی دوست دارم بیام به پاتوق سر بزنم

من قیمت اصلا اهمیت نداره برام و کیفیت خیلی مهمه تره . ولی میدونم که قیمتاشون واقعا مناسبه نسبت به جاهای دیگه

نکته ی مهمی که وجود داره در پاتوق اینه که اعضا؛ سرنوشت اسانسها رو رقم می زنن. کدوم اسانس بمونه و کدوم اسانس باید جایگزین بشه (در صورت وجود جایگزین) . تعاملی که صورت می گیره و تبادل نظر بین اعضا؛ حتی مواقعی که اختلاف نظرهای جدی پیش میاد در مورد یک اسانس؛ وجه تمایز اینجاست با هر تاپیک دیگه.
فقط می تونم بگم واقعا کارتون بیسته و واقعا لذت بردم که فروشنده ای بسیار منطقی و با معلومات بالا مثل شما در صنف عطر و اسانس حضور داره
خواستم خصوصی پیام بدم ولی از دلم نیومد وقتی یکی مثل شما انقدر اصولی و تمیز داره کار می کنه آدم لذت می بره و باید از دوستانی مثل شما تعریف کرد
درود و شب خوش بر همه دوستان عطرباز؛
منم یک سالگی پاتوق رو به همه دوستان و همراهان تبریک میگم. گرچه من از اول همراه دوستان نبودم ولی در این مدت کم، جز جو دوستانه و صمیمی و نقد منصفانه عطر چیزی در این پاتوق ندیدم. از این به بعد هم مسلما غیر از این نخواهد بود. امیدوارم چند ده سالگی پاتوق رو در کنار دوستان ببینیم.

سلام و عرض ادب و احترام

منم به نوبه خودم یکسالگی پاتوق رو تبریک میگم

امیدوارم هر روز شاهد رشد و شکوفایی باشیم

ميمنت اولين سالگرد شمع جمعمان بر پروانگان روايح شاد باد
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ــــــــــــــــــــــــــــــ
ــــــــــــــــ
ـــــ

چه بویست این که عقل از من ببرد و صبر و هشیاری.................................نـــــدانـم بـاغ فــــردوســسـت یـــــا بـازار عـطــــــاران
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوای درد عاشـق را مگر یابم نشان از کس .................................................... درین بازار در دکان هر عطار میگردم
نیاید بر منش رحمی طبیب عشق را هرچند ................................................... درین بازار عطاران من بیمار میگردم
قـلندر نیستم گرچه در صورت لیک در معنی .................................................. و رای عالم صورت قلندر وار میگردم

با عرض سلام خدمت دوستان و تبریک بخاطر یک ساله شدن حضور آقا رضا در اینجا، و با امید به اینکه 1000 سال زنده باشن (ما هم زیر سایه اشون عطراشون رو استفاده کنیم دیگه :دی)
سفارش جدید من امروز به دستم رسید، فقط خواستم بگم ظرف های جدید عالی شدن واقعاً. البته هنوزم محتواشونه که باعث خاص بودنشون میشه...

ارادتمند.

بنام خدا
سلام بر آقا رضا و همگی دوستان عزیز
اولین سالگرد تاسیس پاتوق عطربازها رو به همگی تبریک می گم. در این مدت کلی به دانسته های بنده در مورد عطر و ادکلن اضافه شد و
در مجموع از بودن در این مجموعه لذت می برم .
آرزوی سلامتی و توفیق شما دوستان رو از خداوند مسئلت دارم .
ارادتمند

سلام بر تمامی دوستان عطر باز خصوصا آقا رضا
من هم اولین سالگرد تاسیس پاتوق رو به همه دوستان تبریک میگم.
انشالله سالیان سال پاتوق و دوستی دوستان پابرجا باشه و از عطر بگیم و بشنویم و لذت ببریم.

سلام و عرض خوش آمد از طرف خودم و باقی دوستان. بله وحید جان؛ همون طور که نوشتین (چه در واتساپ چه اینجا) محیط پاتوق ما سرشار از صداقت و صمیمیته و همه از تجربه های همدیگه استفاده می کنیم و کسی دانای کل نیست اینجا.
یه مطلب بگم ؛ ختم کلام. ارزش پاتوق ما نه به عطرهایی که داریم (که تعدادش زیاد نیست و بهترین های جهان هم نیست) به دوستانی است که اینجا گرد هم جمع شدن. به صفا و راستی است که اینجا جریان داره و هر تازه واردی خیلی سریع متوجه میشه. به طور طبیعی شکل گرفته و کپی بردار هم نیست!
مخلص تک تک دوستان گلم هستم.

Last edited:

yasinshoper

Registered User
لایک‌ها
162
سلام .
به عنوان اولین خرید و به پیشنهاد آقا رضا ، عطر پشن رو برای تست خریدم ازشون .
اول از همه همون صمیمیت و پیگیری خود ایشون بود که من رو درگیر کرد :)
اما در مورد پشن :
بدون شک این عطر یکی از خاطره انگیزترین عطرهاییه که داشتم . همون جلوی اداره پست ازش استفاده کردم و باور کنید چند دقیقه چشمام رو بستم و به خاطرات گذشته به خاطر این عطر به ذهنم اومد رو مرور کردم . من صبح ازش استفاده کردم ولی هنوز بوش به صورت واضح میاد و ازش کم نشده . عطری که قبلا می گرفتم نهایتا یک صبح تا ظهر بوش می اومد و بعد به کلی تموم می شد .
من از این رایحه واقعا خوشم میاد و نمی دونم چطوری باید توصیفش کنم ولی برای دوستداران بوی ملایم باید بگم بدون شک از این عطر خوششون خواهد آمد .

من بد عادت شدم ، الان منتظر پشنهاد بعدی آقا رضا هستم تا عطر دیگه ای رو ازشون بخرم :D

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام .
به عنوان اولین خرید و به پیشنهاد آقا رضا ، عطر پشن رو برای تست خریدم ازشون .
من بد عادت شدم ، الان منتظر پشنهاد بعدی آقا رضا هستم تا عطر دیگه ای رو ازشون بخرم :D
سلام حسین جان. خیلی ممنون بابت اظهار لطف و محبتت هم در اینجا هم در کامنتی که در پروفایل بازارچه برای اطلاع دیگر دوستان نوشتی.
پیشنهادهام همونه که در پ خ نوشته بودم براتون قبل خرید (با توجه به سلیقه تون که خنک و ملایم و کمی شیرین می پسنده)
پشن که صبح زدی ؛ احتمالا الان دیگه باید تبدیل شده باشه به هلو ( نت انتهایی) و فعلا رو لباس تون هست. با این که غلظت اسانسش حدود 40 درصد بوده. بین بوهای خنک و ملایم‫؛‬ ماندگارترین شون همینه. در درجات بعدی بلو آیس و بیتر بلک میان. دلارنتا هم پخش و موندگاریش محشره اما حدود نیم ساعت زمان میخواد تندی اولش بره. خنکه و نسبتا تلخ (نت ابتدایی)؛ بعد کامل بوش عوض میشه و شخصا بهش بسیار علاقه دارم. اسپرینگ هم شاهکاره ولی موندگاریش به اندازه پشن و دلارنتا نیست. من پیشنهاد می کنم حالا که ارتباط به این قشنگی با پشن برقرار کردی‫؛‬ مدتی همین رو استفاده کن و خاطرات جدید باهاش بساز. مگه این که مثل خودم تو عطر شدیدا تنوع طلب باشی که اون وقت هر چقدر عطر زیر دستت باشه ؛ یه عطر جدید ببینی؛ اونم می خوای تست کنی!
بلو مجیک؛ ال هوم؛پلو بلو؛کرید اونتوس هم نمیدونم تا حالا تست کردی یا نه؟ بلو مجیک پخش و موندگاریش متوسطه؛ اما جادوی آبیه حقیقتا.

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سلام

اونتوس نوت ابتدای تازه و تند که خیلی زود به بوی خنک دودی تغییر می کند، هرچه پیش میرود بوی آن دودی تر و شاید شیرین تر می شود. به نظر من نت ابتدایی آن خوب است اما تن میانی و پایانی عالی و خاص است! (نظر مادربزرگم درباره اونتوس: بوی آدم پولدار ها توی هتل های شیک کیش!)
مشکل من با این اسانس این بود که ماندگاری و پخش بسیار بالا ندارد که بنده این مشکل را تا حدودی با مصرف بالا حل کردم! البته خود اودکلن اونتوس هم گویا پخش و ماندگاری بالا ندارد. در کل به نظرم بوی خود اسانس بسیار خاص و شیک است مناسب برای همه فصول به خصوص تابستان و بهار.

گرین ایریش تویید یک بوی ساده خنک و شیک(ورژن شیک تر و عمیق تر کول واتر) با یک نوت تند و شلوغ شروع می شود هر چه جلو تر می رویم نت خطی تر و مشخص تر و سنگین تر می شود، در کل دوره بوی تمیزی و افتر شیو های خوب می دهد! در تابستان واج اندر واجب است همراهتان باشد. ماندگاری و پخش آن به نسبت اونتوس بسیار بهتر است به خصوس روی پوست من خیلی جواب می دهد.

پشن این عطر با ما نساخت، ما هم با آن نساختیم! برای همین رنگش هم نکردم. یکی از دوستان ما ورژن بسیار چیپ تر این عطر رو میزد و یه نوت ترش استشمام می کردم توش، آن خاطره ماند و الان هم که این بو را می چشم یاد همان بوی نامطلوب دوستم می افتم! البته این اسانسی که از آقای هادی گرفتم بسیار بهتر و سنگین تر بود از آن بوی ترش . از قضا پخش و ماندگاری این اسانس از همه مواردی که تست کردم بیش تر بوده و گویا اصلا خیال ترک منزل ندارد این عزیز.

توسکان لدر آقای هادی افتخار دادند و ما این عطر را در محل تست کردیم. ابتدا باید اعتراف کنم که من توسکان لدر اصل را نچشیدم که این اسانس را با آن مقایسه کنم، و مقدار تست بنده هم روی پوست نبود و روی پیراهنم بود، پس فقط آن چه را که چشیدم توصیف می کنم.
یک نت سنگین و کمی گرم وشیرین زعفران و چرم در آن خود نمایی می کند(زعفرانش به شامه من غالب بود بر چرمش، در نتیجه شیرینیش بر گرمیش غالب) بسیار خاص و بسیار مغرور، اصلا تا این عطر هست اجازه نمیدهد هیچ نت دیگری نطق بکشد. من که فقط یک دوز کوچک روی یقه ام داشتم و بقیه پیراهن و پوستم با اسانس های سفارشی آقای هادی پوشیده شده بود، تا چند ساعت غیر از زعفران چیزی نمی چشیدم( از شانس خوب ما مقصد بعدی من بعد از ملاقات با آقای هادی میدان فردوسی و چرم فروشی های معروف آن بود، یکی از بوی چرم کیف و کفش های مغازه ها می خوردیم یکی هم از توسکان لدر روی یقه مان! از نت ابتدایی که بگذریم در نت میانی زعفران و چرم تنها تر می شوند و هر چه پیش میرویم زعفرانش غالب می شود بر چرمش، یک زعفران گرم و شیرین اما ملایم. مادربزرگم این عطر را بیشتر پسندید!

این روز ها به اینترلود امواژ هم می اندیشم!

امیدوارم مفید بوده باشد.
در پناه خدا

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام اقا مهدی عزیز؛ ممنون از این که وقت گذاشتی و از تجربه ات برامون نوشتی.
اونتوس ... نت ابتدایی آن خوب است اما تن میانی و پایانی عالی و خاص است! (نظر مادربزرگم درباره اونتوس: بوی آدم پولدار ها توی هتل های شیک کیش!)
مشکل من با این اسانس این بود که ماندگاری و پخش بسیار بالا ندارد که بنده این مشکل را تا حدودی با مصرف بالا حل کردم! البته خود اودکلن اونتوس هم گویا پخش و ماندگاری بالا ندارد. در کل به نظرم بوی خود اسانس بسیار خاص و شیک است مناسب برای همه فصول به خصوص تابستان و بهار.
ادکلن کرید اونتوس هم دارم یادم رفت بیارم آقا رضا ببینه .بدی ادکلن کرید اونتوس اینه که موندگاریش در حد 2 تا 3 ساعته و پخش بوش هم کمه. اما عطر کرید اونتوس آقا رضا موندگاریش و پخشش بهتر از ادکلنش هست و بوش هم نزدیکه به ادکلنش
پشن این عطر با ما نساخت، ما هم با آن نساختیم! برای همین رنگش هم نکردم. یکی از دوستان ما ورژن بسیار چیپ تر این عطر رو میزد و یه نوت ترش استشمام می کردم توش، آن خاطره ماند و الان هم که این بو را می چشم یاد همان بوی نامطلوب دوستم می افتم! البته این اسانسی که از آقای هادی گرفتم بسیار بهتر و سنگین تر بود از آن بوی ترش . از قضا پخش و ماندگاری این اسانس از همه مواردی که تست کردم بیش تر بوده و گویا اصلا خیال ترک منزل ندارد این عزیز.
اما در مورد پشن :
بدون شک این عطر یکی از خاطره انگیزترین عطرهاییه که داشتم . همون جلوی اداره پست ازش استفاده کردم و باور کنید چند دقیقه چشمام رو بستم و به خاطرات گذشته به خاطر این عطر به ذهنم اومد رو مرور کردم . من صبح ازش استفاده کردم ولی هنوز بوش به صورت واضح میاد و ازش کم نشده . عطری که قبلا می گرفتم نهایتا یک صبح تا ظهر بوش می اومد و بعد به کلی تموم می شد .
من از این رایحه واقعا خوشم میاد و نمی دونم چطوری باید توصیفش کنم ولی برای دوستداران بوی ملایم باید بگم بدون شک از این عطر خوششون خواهد آمد .
خیلی جالبه برام. دو تجربه کاملا متضاد در خصوص یک عطر در یک زمان! حسین اقا خاطرات خوبی با این رایحه براش تداعی شده؛ کلی لذت برده. اقا مهدی خاطرات بدی براش تداعی شده؛ حالش گرفته شده. هیچ چیز به اندازه عطر و موسیقی نمی تونه این قدر رو آدم تاثیر بگذاره. اگه عطری یا آهنگی برای کسی تداعی کننده امر مطلوب یا نامطلوبی باشه در غالب موارد تا آخر عمر (عمر هردوی شما دراز باد!) باهاش می مونه. گاهی خاطره همراه با اون رایحه یا آهنگ به یادمون نمیاد. اما تاثیرش هست حتی موقعی که در خودآگاه به یاد نمی آریمش.
آقا مهدی؛ بوی پشن همون طور که گفتی اصلا خیال ترک منزل نداره! حالا حالاها مهمونته!
بوی اینترلود رو روی لباست در ابتدا دوست نداشتی یا خیلی توجهت رو جلب نکرد اما انگار نت پایانیش شامه ات رو گرفت که داری به اینترلود می اندیشی. نه؟ اینترلودی که روی لباست تست کردی با غلظت حدود 50 درصد و با ترکیب آمواج رفلکشن بود. اما بوی غالب اینترلود بود.
یک نکته خیلی مهم:
شما دست به قلمت خیلی خوبه. لطفا توان نویسندگیت رو جدی بگیر و اگه وبلاگی داری ادرسش رو پ خ کن تا نوشته هاتو بخونم.
ارادت و سپاس مجدد.

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
بک سوال: آیا از آن ظرف های سر گرد که مدل کوچک آن را برای تست گرین آیریش من استفاده کردید، بزرگترش را دارید؟
برای چه می پرسم؟ اگر بزرگترش را داشته باشید می شود برای عطر های خنک تابستانی از ان ظروف استفاده کرد با فیکساتور کمتر( یا شاید بدون فیکساتور) برای من که ترجیح می دهم روی پوستم بو را بچشم و بیش تر مواقع به خصوص در تابستان عطر خنک همراهم هست بهتر جواب میدهد.
این گرین آیریش در ظرف کوچکش خیلی به ما چسبیده و از جیب و کیفم بیرون نمی آید اصلا! فکر میکنم رمز ماندگاریش هم شاید همین نوع مصرفش در ظرف سرگرد روی پوست باشد برای من.
راجع به نویسندگی هم نظر لطف شما است و ممنونم. اما وبلاگ ندارم.
همان طور که گفتم توسکان لدر انقدر قلدر بود که نگذاشت من خیلی در عطر های دیگر که در محل تست کردم دقیق شوم. الان به شدت دوست دارم اینترلود را بچشم.
راستی اقای هادی اگر لطف کنید چند اسانس با بیس یاس به بنده معرفی کنید. برای مادرم می خواهم، قبلا یاس کریستین دیور می زدند و الان هم گاهی اسانس یاس رازقی را از عطر فروشی های سنتی می پوشند.
ممنون

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
راستی اقای هادی اگر لطف کنید چند اسانس با بیس یاس به بنده معرفی کنید. برای مادرم می خواهم، قبلا یاس کریستین دیور می زدند و الان هم گاهی اسانس یاس رازقی را از عطر فروشی های سنتی می پوشند.
ممنون
آیدل گرلن یاسش قویه اما توصیه موکد می کنم مادر محترم رالف لورن بلو؛ کریستال ورساچ نویر و بلک ارکید رو تست کنند. رالف لورن بعد از ساعتی تبدیل میشه به یک شاهکار بی همتا! در نوع خودش تک. در رایحه های با عطر گل؛ حتما رو دست رالف نداریم. به شدت محبوب بین آقایون و خانم ها!
کریستال ورساچ نویر رو بیشتر خانم ها می برن و من هنوز یک خانم رو ندیدم بهش "نه" بگه! آقایون نمیزنن معمولا. من با ورساچ برایت کریستال ترکیب می کنم و به خودم میزنم. معرفی این عطر رو در پست شماره یک بخون.
بلک ارکید هم که بسیار معروفه و به قول دوستان؛ بهترین عطری که "یاس" هم توش داره همینه.
از اون ظرف های رولی هم هست. توصیه من همیشه اسپریه؛ منتهی انتخاب با دوستانه.
پی نوشت: سلیقه مادر بزرگ تون رو دوست داشتم و لذت بردم. سلام برسونین خدمت شون.
پی نوشت دوم: متوجه نشدم چی شد این قدر مشتاق اینترلود شدی!

ir2sedair

Registered User
لایک‌ها
613
اقا رضا این کرید که جدید گرفتم مثل قبلی ها پخش بو و موندگاری نداره
به دلیل اینه که ترکیبی نیست ؟

بالا