برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

hamed_aa

Registered User
لایک‌ها
71
درود
علیرغم تصورتون چند برادری شامل شما میشه !
برداشتی که من از حرفتون کردم اینه ..برادر سوم شما که غیبت داره و طبق تصمیم جدید چون غایب هست نمی تونه از معافیت های تصویب شده استفاده کنه . اما شما .. برادر اولتون که رفته سربازی و برادر دوم شما هم از قانون معافیت دو برادری سال 1380 معاف شده .. اگر همینجوره که من میگم و مثل الان این قانون رو برای 2 برادری (که احتمالا از سال آینده اجرایی میشه ) بازم قبول کنن شما معاف میشید! چون در حال حاضر برای معافیت 3 برادری قانون معافیت دو برادری سال 1380 پذیرفته میشه و برادری که با این قانون معاف شده هم جز خدمت کرده ها به حساب میاد.. فقط حواست باشه غیبت نکنی
جهت اطمینان لینک خبرش رو پایین برات می زارم که خودت هم بخونی و مطمئن بشی

ایسکا نیوز

مرسی از جوابتون.ولی تا جایی که من تحقیق کردم منظور از محاسبه فرد سوم،کسی هست که با کارت پایان خدمت اون شخص،برادر بعدی معاف شده.
به عبارت دیگه،اگه دو نفر پایان خدمت داشته باشن و نفر سوم،کسی باشه که با پایان خدمتش برادر چهارمی قبلا معاف 2 برادری شده،این شرایط برقراره.البته خدا از دهنت بشنوه و ایشالا همینطور باشه که شما میگی.

حالا به جز 3 برادری،طور دیگه معاف نمیشم؟

ho3ein.agl

Registered User
لایک‌ها
20
سلام
آقا من تاریخ اعزامم 8/1 الان هم میخوام تمدید کنم. برا دوماه.

یکی به ما بگه چیکار کنم؟؟ اگه قراره برم تهران کجا برم و کی؟؟
اگه کسی هست که بخواد تاریخشو با من عوض کنه به من خبر بده

shazdeh kocholo

Registered User
لایک‌ها
50
سلام

مراجعه به حوزه **** وظیفه محل سکونتتون و بعد اونجا برین قسمت تعجیل و تاخیر.

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
خو بزارید یه چی بگم کف کنید

یارو سروانه توی کلانتری برای من نوبت زده بود 28 مرداد ساعت 10 صبح اینجا باش با 3 تا شاهد که فامیل سببی و نسبی نباشن!!

من رفتم کسبه خیابونمون رو 3 تاشون رو بردم. مغازشون رو بستن اومدن. شناسنامه و فتوکپی به دست! بعد دیدیم یارو نیس! سربازی که متصدی اونجا بود زنگ زد به موبایلش گفت من میام یه ربع دیگه! نیم ساعت این بنده خداها نشستن اونجا خبری نشد! بعد زنگ زدیم دوباره بهش گفت من یه ساعت دیگه میام!!

خلاصه کلی پیش این کسبه ای که بهشون رو زده بودم شرمنده شدم! آخر هم دست از پا کوتاه تر برگشتیم :(

دوباره یه روز دیگه نوبت میزنه برام باید وردارم اینا رو ببرم :(

به نظرتون اینا شرف و انسانیت ندارن؟ کلا کسانی که توی دستگاه های دولتی کار میکنن! البته به جز اون خوباشون

جالب اینجاس که نمیتونم اعتراضی هم بهشون بکنیم! باید بهشون بگیم آقا دستتون درد نکنه که مارو الاف کردی و سرکار گذاشتی!!

قبلا یکی دو جا بهشون اعتراض کردم گفتن برو دیگه کارتو راه نمیندازیم :-؟؟

من کارم به اینا رسیده.
برات بگم یکیشون معلوم بود از ای دهاتیای عقده ای بود که بهش درجه دادن ...
یکی دیگه بود که به عوضی بودن معروفه.اونم از این درازای دهاتی عقده ای.
در کل میخوان سر بدوئونن...خدایی اگه کارت لنگ این بی وجودا نباشه همونجا باید تف کنی تو روشون که ملت رو اینقد اذیت میکنن.

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

کسی که می خواین باهاش جا به جا کنین باید هم مدرک باش با شما یعنی اگه شما لیسانس هستی اونم لیسانس باشه دوم باید از همون شهری باشه که شما اقدام کردید...
من از شهر بوشهر هستم و با مدرک کاردانی ... اعزام من اول دی ماه هست و مایل به جابه جایی با تاریخی مانند شما هستم

hamed_m

Registered User
لایک‌ها
0
سوالتون یه جاش کمی مبهم هست " قبلش هم واسه معافیت اقدام کرده ولی فقط بهش معافیت پزشکی داده باشند " تین یعنی چی؟ منظور شما معاف از رزم هست یا چیز دیگه؟

اشتباه لپی شد ممنون به خاطر تذکر
متن سوالم رو اصلاح می کنم :

شخصی که وقت سربازیش 1 سال و نیم گذشته باشه و نرفته باشه و قبلش هم واسه معافیت اقدام کرده ولی فقط بهش معافیت از رزم داده باشند

این شخص حکمش چیه ، یعنی با توجه به تنها معافیت از رزمی که تایید شده و بعد از یک سال و نیم الی 2 سال غیبت چه حکمی براش اعمال می کنند چه جوری قراره خفتش کنند و یا اصلا خفتش می کنند یا نه؟

ho3ein.agl

Registered User
لایک‌ها
20
کسی که می خواین باهاش جا به جا کنین باید هم مدرک باش با شما یعنی اگه شما لیسانس هستی اونم لیسانس باشه دوم باید از همون شهری باشه که شما اقدام کردید...
من از شهر بوشهر هستم و با مدرک کاردانی ... اعزام من اول دی ماه هست و مایل به جابه جایی با تاریخی مانند شما هستم

منم کاردینی ام منتها از قزوین

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
اشتباه لپی شد ممنون به خاطر تذکر
متن سوالم رو اصلاح می کنم :

شخصی که وقت سربازیش 1 سال و نیم گذشته باشه و نرفته باشه و قبلش هم واسه معافیت اقدام کرده ولی فقط بهش معافیت از رزم داده باشند

این شخص حکمش چیه ، یعنی با توجه به تنها معافیت از رزمی که تایید شده و بعد از یک سال و نیم الی 2 سال غیبت چه حکمی براش اعمال می کنند چه جوری قراره خفتش کنند و یا اصلا خفتش می کنند یا نه؟

اول اینو بگم که سربازی چیزی نیست که بخوای ازش فرار کنی ! توی این مملکت یه پسر بدون کارت پایان خدمت تقریبا هیچ کاری نمی تونه انجام بده .... پس وقت خودت رو هدر نده و در اولین فرصت خودت رو معرفی کن .. اگه این کارو یک سال و نیم پیش کرده بودی الان 3 ماه دیگه مونده بود تا تموم بشی
باری ... هنوزم دیر نیست .. و بهتره برید سربازی
اعتبار معافیت از رزم معمولا دائمی نیست . یعنی در هر صورت شما باید دوباره دفترچه ارسال کنید و اگر می خواین باز معاف از رزم بشین باید باز اون مراحل رو طی کنید
اگر تا کمتر از 6 ماه دیگه خودتون رو معرفی کنید نهایت 3 ماه اضافه خدمت می خورید که معمولا در عید فطر یا 22 بهمن بخشوده میشه
مجلس جدیدا قانونی تصویب کرده که برای فردی مثل شما بیش از 6 ماه اضافه خدمت اعمال میکنه! اما اگر تا حالا فکر می کردی بدشانسی بیاد بگم شانس اوردی جون فعلا برای غائبینی که ظرف مدت 6 ماه خودشون رو معرفی کنن این قانون شاملشون نمیشه .. لینک خبرش رو پایین میزارم که با دقت بخونی
http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1925610

بازم پیشنهاد می کنم که وقت رو تلف نکنید و به سربازی برید .. چون مطمئن باشید یه روز پشیمون میشید
پیروز باشید

Last edited:

Ahmad16

Registered User
لایک‌ها
3
ای بگم خدا چکارشون نکنه :(
قانون سه خواهری رو فقط مختص به خانواده های کمیته امداد و بهزیستی کردن :blink:
خوشحال بودم که معافم ولی ...
خیلی حیف شد .

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
ای بگم خدا چکارشون نکنه :(
قانون سه خواهری رو فقط مختص به خانواده های کمیته امداد و بهزیستی کردن :blink:
خوشحال بودم که معافم ولی ...
خیلی حیف شد .
ولی فکر نمی کنم این طور باشه!:wacko:
یه سری به اینجا بزنید...!;)

bachemahal

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من برادر اولم ضمن اینکه 12 ماه از خدمتش میگذشت از معافیت *****(متولیدن 1354 به پایین)استفاده کرد و معاف شد و برادر دیگرم هم خدمت سربازی رو تموم کرده
می خواستم ببینم شرط معافیت 2 برادری شامل من میشه یا خیر؟:wacko:

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من برادر اولم ضمن اینکه 12 ماه از خدمتش میگذشت از معافیت *****(متولیدن 1354 به پایین)استفاده کرد و معاف شد و برادر دیگرم هم خدمت سربازی رو تموم کرده
می خواستم ببینم شرط معافیت 2 برادری شامل من میشه یا خیر؟:wacko:

درود
جزئیات طرح معافیت دو برادری هنوز اعلام نشده اما بر اساس طرح 3 برادری اگر برادر شما 12 ماه کامل یعنی یک سال رو گذرونده باشه شما معاف میشید... جهت اطمینان بیشتر سری به حوزه **** وظیفه بزنید

bachemahal

Registered User
لایک‌ها
0
این قانون ها رو اینا از کجاشون در میارن؟
یعنی اگه مثلاً 11 ماه خدمت کرده باشه من معاف نمیشم؟:wacko:
فکر کنم باید مدیر عامل یه شرکت رو 1 ماه بفرستم خدمت مقدس....:D

hesam_lopez

Registered User
لایک‌ها
3
سلام خدمت دوستان
من پدرم فوت کرده و 2 برادر دارم که یکی متولد 58 و دیگری 56 هست خودمم هم 65 هستم
هر دو برادرم معافی پزشکی گرفتن میخوام بدونم من راهی دارم که معافی بگیرم؟
در ضمن متولد 56 ازدواج کرده
ممنون

sina86

Registered User
لایک‌ها
35
اجراي قانون‌جديد سربازي 6 ماه ديگر

مجلس شوراي اسلامي صبح امروز به بررسي نهايي طرح اصلاح قانون **** وظيفه پرداخت اما ستاد کل نيروهاي مسلح با بندهايي از مصوبات مجلس در خصوص کاهش مدت خدمت سربازي و برخي معافيت‌هاي ديگر مخالف است.

به گزارش ايلنا، سردار موسي کمالي مدير مشمولان ستاد نيروهاي مسلح با حضور در جمع خبرنگاران پارلماني در پاسخ به اين که مصوبه مجلس چه زماني اجرايي خواهد شد اظهار داشت: در خوش بينانه‌ترين حالت بين چهار تا پنج ماه و در بدبينانه ترين شکل، حداکثر يک سال بعد اين مصوبه اجرايي خواهد شد.

وي با بيان اينکه اجراي نهايي اين طرح به زمان تصويب آن از سوي شوراي نگهبان بستگي دارد، افزود: بايد ببينيم که پس از اخذ ايرادات شوراي نگهبان ، مجلس حاضر به رفع آن خواهد شد يا اين که کار به تشخيص مصلحت مي‌رسد البته از آنجا که در مصوبه امروز مجلس، تدوين آيين نامه اين طرح ظرف سه ماه بايد از سوي دولت صورت بگيرد، دولت موظف است در اين مدت اين آيين نامه را تدوين کند.

كمالي با اشاره به مخالفت ستاد کل نيروهاي مسلح با بندهايي از مصوبات مجلس به ويژه در مورد کاهش مدت خدمت سربازان فوق ديپلم به بالا و برخي معافيت ها، ادامه داد: احتمالا شوراي نگهبان نيز به دليل باري مالي اين طرح به آن مخالفت خواهد کرد بايد ببينيم که مجلس چگونه ايرادات شوراي نگهبان را مرتفع خواهد کرد.

سردار کمالي در پاسخ به سوالي که به حقوق سربازان وظيفه اشاره داشت گفت: در حال حاضر حداقل حقوق کارکنان پايه 348 هزار تومان است که بايد بين 60 تا 90 درصد از اين ميزان به سربازان پرداخت شود اما دولت با مشکل تامين اين اعتبار مواجه خواهد بود.
مدير مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح همچنين از کاهش مدت سربازي در مصوبه مجلس خبر داد و گفت: براساس مصوبه مجلس تنها دوره خدمت دکترا کاهش پيدا مي‌کند و اگر چه نمايندگان معتقدند که با لحاظ کردن اخذ رهبري، دوره سربازي براي همه کاهش پيدا مي‌کند اما مساله اينجاست که فرمان رهبري داراي مدت زمان اجرايي تا پايان سال 89 است و مجلس نمي تواند نسبت به مصوبه رهبري تغييري ايجاد کنداز اين رو مصوبه مجلس منجر به افزايش دوره سربازي شده است.

hesam_lopez

Registered User
لایک‌ها
3
سلام خدمت دوستان
من پدرم فوت کرده و 2 برادر دارم که یکی متولد 58 و دیگری 56 هست خودمم هم 65 هستم
هر دو برادرم معافی پزشکی گرفتن میخوام بدونم من راهی دارم که معافی بگیرم؟
در ضمن متولد 56 ازدواج کرده
ممنون

tak2750

Registered User
لایک‌ها
5
من داشجوی لیسانس بودم و درس تموم شده الانم دارم کارای فارق تحصیلی رو انجام میدم ولی نمیدونم چه قدر طول میشکه
لطفا یه نفر بهم بگه که برای فرستادن دفترچه سربازی دقیقا از دانشگاه باید چه برگه ایی بگیرم؟

shazdeh kocholo

Registered User
لایک‌ها
50
من داشجوی لیسانس بودم و درس تموم شده الانم دارم کارای فارق تحصیلی رو انجام میدم ولی نمیدونم چه قدر طول میشکه
لطفا یه نفر بهم بگه که برای فرستادن دفترچه سربازی دقیقا از دانشگاه باید چه برگه ایی بگیرم؟
شما همون کارهای فارغ التحصیلی رو انجام بدین، آخرین مرحله که رسیدی خودشون میگن فلان وقت دیگه بیایید برای گرفتن برگه **** وظیفه.

mska

Registered User
لایک‌ها
22
آقا از معافیت 2 برادری چه خبر؟
پشیمون نشدن؟

خبری جدیدی در این مورد هست؟

بالا