برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
سلام دوستان عزیز
من تیر درسم تموم میشه به نظرتون اگه الان دفترچه پست کنم و تاریخ اعزامم قبل از تیر باشه به مشکل بر می خورم؟ می خوام ۲۱ ماه خدمت کنم! (سال دیگه میشه ۲۴ ماه)
اگه مثلا اعزامم خرداد باشه و من توی تیر امتحانام تموم بشه چیکار باید بکنم؟ اضافه خدمت می خورم؟؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون
شما بایستی برگه پایان معافیت تحصیلی که بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه می گیری ببری +10 تا بتونی اسمت برلی اعزام ثبت کنی. اگر اینکارو نکنی فکر کنم اصلا +10 اسمت ثبت نکنه. قاعدتا سیستم ش باید بگه که معافیت تحصیلی داری.

hamidreza f

Registered User
لایک‌ها
150
سلام عزیزان.
سن من الان 18 سال و حدودا 3ماهه.برای کنکور میخونم.میخواستم بپرسم بعد از کنکور چکار باید بکنم؟مدتی که طول میکشه تا نتیجه و اینا بیاد و برای دانشگاه اقدام کنم،رو صبر کنم و هیچ اقدامی انجام ندم برای اعزام؟دیر نمیشه؟
دوستان اگه میدونید بگید لطفا

Abolfazl_real

Registered User
لایک‌ها
392
سلام بنده مشکلات تنفسی دارم ، پلیپ بینی دارم ،لوزه هام همیشه متورمه و همیشه خلط دارم ، فکمم یکم مشکل داره ، کلا شبا به زور میخوابم ، آیا امکان معافی برای من هست؟
ممنون

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سلام
دوستان من اعتراض زده بودم برای کمیسیون **** وظیفه و منتظر دعوت نامه بودم که با کمال تعجب دیدم نامه ی اعزامیم اومد که ۱۹ همین ماه باید برم نیروی هوایی مهر آباد تهران (میگن خوب جایی افتادم)
سوال داشتم اونم اینکه دوره ی آموزشی چند روزه هستش ؟
تا قبل تعطیلات سال نو تموم میشه ؟ چون شنیدم ۴۰ روزه که میشه تا ۲۹ اسفند اگر نه که تعطیلات سال نو چند روزش رو میزارن بریم عشق و حال ؟
هیچ راهی نداره اعزامیم رو بندازم بعد از عید ؟

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
سلام بنده مشکلات تنفسی دارم ، پلیپ بینی دارم ،لوزه هام همیشه متورمه و همیشه خلط دارم ، فکمم یکم مشکل داره ، کلا شبا به زور میخوابم ، آیا امکان معافی برای من هست؟
ممنون
احتمالش خیلی کمه ولی احتمالا بتونی معاف از رزم یا فعالیتهای سنگین بگیری . منم همچین مشکلی دارم ولی اقدامی نکردم!

lionsg

Registered User
لایک‌ها
104
همه رو دارن معاف از رزم میکنن . چی میخوان از جون ملت !!

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
ثبت نام مشمولان غایب شروع شد
اما امروز ثبت نام برای جریمه نقدی مشمولان غایب شروع شده است و تا ۱۵ اسفند در دفاتر پلیس ۱۰+ ادامه دارد. بنا به اعلام مسوولان **** وظیفه، درخواست مشمولان غایب با بیش از هشت سال غیبت که تاکنون تعیین تکلیف خدمتی نشده اند از ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفندماه امسال در قالب طرح خرید جریمه غیبت سربازی ثبت می شود.

دوستان کسایی که سرباز فراری هستن چی؟
من داداشم 2 ماه سربازی رفته و دیگه نرفته و بیشتر از 8 سال هم غیبت داره میتونه از این طرح خرید خدمت استفاده کنه؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
دوستان کسی ثبت نام کرده برای این جریان خرید خدمت؟

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,183
ذوستان یادمه کسری جبهه رو ورداشته بودن،الان چی هست؟

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
سلام
دوستانی که اطلاع دارن لطفا راهنمایی کنن
یکی از بستگان نزدیک میخواد زود تر از سن 18 سالگی(17 سال و شیش یا هفت ماه فکرکنم) دفترچه خدمت پست کنه.
میشه چنین چیزی که کمتر از 18 سال بری خدمت؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
دوستان جریان این خبر چیه یکی واسه من ساده توضیح میده:
---------------------------------

سرباز فراری ها ۳۰ میلیون تومان جریمه می شوند و خدمت نمی روند/ جزئیات بخشش و جریمه سالانه فراریان
به گزارش ایسنا غلامعلی جعفرزاده با اشاره به بررسی موضوع سرباز فراری‌ها در جلسه عصر روز یکشنبه کمیسیون تلفیق گفت: مشکلی در کشور به نام سرباز فراری وجود دارد؛ این‌ها افرادی هستند که بالای ده سال از موعد خدمت‌شان گذشته و خدمت سربازی انجام نداده‌اند و حداقل سن آن‌ها هم سی سال است. از طرفی آن‌ها به درد **** وظیفه هم نمی‌خورند و نمی‌شود آن‌ها را اجباری به سربازی برد.
او گفت: این‌طور هم نیست که همه کسانی که سربازی نرفته‌اند سرمایه‌دار بوده‌اند، برخی هم اقشار متوسط و پایین هستند و بعضی از آن‌ها از قوم و قبیله‌هایی هستند که زود ازدواج کرده‌اند و نتوانسته‌اند به سربازی بروند.
او با تاکید بر این‌که «بحث فروش سربازی مطرح نیست» گفت: این افراد باید جرائمی پرداخت کنند که بتوانند از برخی تسهیلات شهروندی مثل انجام کار اقتصادی، داشتن دفترچه بیمه و برخی مسائل این‌چنینی استفاده کنند اما حتی در صورت پرداخت جریمه از برخی حقوق دیگر مثل کاندیداتوری شورای شهر، نمایندگی مجلس و استخدام دولت محروم خواهند بود.
این عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان این‌که «رها کردن سربازان فراری و داشتن برخورد قهری نتیجه نمی‌دهد» یادآور شد: عاقلانه‌ترین کار این است این افراد فراخوانده شوند و از آن‌ها جرائم نقدی اخذ شود در این صورت کارت قرمز سربازی به آن‌ها داده می‌شود که در قبال آن از برخی حقوق شهروندی برخوردار می‌شوند.
او گفت: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق افراد مجرد بالای سی سال سن که سربازی نرفته‌اند ۳۰ میلیون تومان جریمه می‌شوند و سالیانه ۱ میلیون تومان به این مبلغ اضافه می‌شود.

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
آموزش ما هم تمام شد افتادم مراغه قسمت توپخانه 11 تو امریه نوشته
چطوره؟

RKLegend

Registered User
لایک‌ها
9
سلام
من واسه معافیت پزشکی اقدام کردم مراحلش خیلی طولانی شد الان دانشگاه قبول شدم میخوام بدونم میتونم بیخیال کار معافیت پزشکی بشم معافیت تحصیلی بگیرم چون میترسم با معافیت پزشکی موافقت نشه بعد واسه دانشگاه دچار مشکل بشم مجبور بشم برم سربازی

p30arman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان کسی اطلاع داره کسانی که عیبتشون بخشیده شد ( ارسال درفترچه تا 22 بهمن ) امکان ادامه تحصیل ، شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه رو دارند یا نه؟
من غیبت داشتم دفترچه رو پست کردم و غیبتم بخشیده شد و تاریخ اعزام هم 19 فروردین خوردم ، حالا میتونم کنکور بدم و بعد از قبولی از خدمت ترخیص بشم؟

مرسی

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
سلام
من واسه معافیت پزشکی اقدام کردم مراحلش خیلی طولانی شد الان دانشگاه قبول شدم میخوام بدونم میتونم بیخیال کار معافیت پزشکی بشم معافیت تحصیلی بگیرم چون میترسم با معافیت پزشکی موافقت نشه بعد واسه دانشگاه دچار مشکل بشم مجبور بشم برم سربازی
بنظر من اگه میدونی معافی بیخیال اصلا نشو
ضمنا معافیت تحصیلی بخوای بگیری همه چی بهم میریزه نمیشه همزمان

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
سلام کسی تو توپخانه 11 ارتش مراغه خدمت کرده؟ چطوره؟

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
سلام

کسی معافیت پزشکی حین تحصیل افدام کرده

یکی خواهشن بیاد مراحلشو بگه دقیق

ثبت درخواست پلیس به اضافه 10 و بعد مثل بقیه کمسیون و ...
بعد رد شیم چی می شه ؟؟؟
کل هزینه هاش حدودا" چه قدر می شه
حساب بانک سپه باید باز کنیم ؟

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
سلام من چطور تو یگان میتونم برای معافیت پزشکی اقدام کنم؟
یکی یه راهنمایی بکنه.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
به چه بیماری های روانی معافیت داده میشه؟

بالا