برگزیده های پرشین تولز

پردازش یک فایل 2 گیگی

nkm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یه برنامه می خوام بنویسم که یک فایل 2 گیگی تکس را پردازش کنه

این فایل، از ابتدایی ترین دیتا بیسهاست که بر روی مین فریم قرار داره و تا اونجا که من میدونم فقط از طریق FTP میشه به این فایل دسترسی داشت.

من باید این فایل را پردازش کنم و در یک SQL Server بریزم و گزارشهایی که لازم دارم را به صورت وب از اون استخراج کنم

الان اگه یه گزارش بخوایم باید یک نمونه برنامه موجود را طوری تغییر بدیم که عین پروژه های دانشجویی بانکهای اطلاعاتی خودمون یک مدیر داده بسازیم و پس از پردازش خروجی را به صورت یک فایل بگیریم و ....

حالا دوستان کسی میدونه چطور این کار را انجام بدم که بار کمتری بزاره روی سیستم؟ و در مرحله بعد بتونم برنامه را آن لاین کنم؟
کسانی که با مین فریم کار کردن، آیا راه دیگه ای برای دست یابی به دیسکها و فایلهای مین هست؟

ارتباط سرور با مین فریم: Lan
تغییرات فایل هر هفته

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست عزیز به نظر من ابتدا فایل 2 گیگا بایتی رو دانلود کن بعد نصبت به نوع فایل یه طوری به قسمتهای کوچکتری تقسیم بندی کن (مثلا یه تیکه از فایل رو بخون پردازش کن بعد از فایل پاک کن و تیکه بعدی رو بخون تا فایل تموم بشه ) و روی سیستم خودت به بانک اطلاعاتی تبدیل کن بعد بانک رو آپلود کن .

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
اگر به این دیتابیس از طریق ترمینال دسترسی دارین مستقیما" و بدون ftp هم میشه.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
بعد از شش ماه!:D

اگر terminal emulator دارین ( یک کارت هست که داخل pc نصب میشه و اجازه میده بعنوان ترمینال مین فریم ازش استفاده بشه) میتونین بدون ftp هم به فایل دسترسی داشته باشین و اون رو به pc منتقل کنین.
در واقع حتی میشه بدون انتقال دیتابیس هم ازش کوئری گرفت و نتیجه رو به pc فرستاد ولی کار ساده ای نیست.

شما یک توضیح بدین که آیا باید این فایل همونجا بمونه یا اینکه اجازه تبدیلش هست. اگر این اجازه هست که همون روش جناب h_r منطقی تر و بهتر هست.

بالا