برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
Memok کاربرد اصلیش چیز دیگریه ولی گاهی جواب میده.
مورد بعدی،شاید PSU برق مورد نیاز تامین نمیکنه و CPU تصویر میفرسته.
به پورت های دیگر کارت خودتون کابل به مانیتور وصل کردید؟ از کابل VGA, DVI و HDMI
همه رو تست کردید؟

سی پی یو مورد نظر 3600x هست و سی پی یو که در حال حاضر بستم رو سیستم 1700x که فکر کنم هردو 95 وات باشند . پاور هم 850 وات هست

با اینحال اگر بتونم برد یا پاور دیگه جور کنم با این دو هم تست میگیرم .

همه ی اسلت ها و پورت ها رو چک کردم فرقی نمی کنه . مشکل پابرجاست

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
سی پی یو مورد نظر 3600x هست و سی پی یو که در حال حاضر بستم رو سیستم 1700x که فکر کنم هردو 95 وات باشند . پاور هم 850 وات هست

با اینحال اگر بتونم برد یا پاور دیگه جور کنم با این دو هم تست میگیرم .

همه ی اسلت ها و پورت ها رو چک کردم فرقی نمی کنه . مشکل پابرجاست

اینطور که شما میفرمایید، قطعات سالمه و تنها موضوعی که میشه حدس زد، تنظیمات بوت به دلیل تغییر گرافیک، به هم ریخته و باید دستی تنظیم کنید حتی اگر آپدیت UEFI و ریست هم انجام داده باشید.

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
اینطور که شما میفرمایید، قطعات سالمه و تنها موضوعی که میشه حدس زد، تنظیمات بوت به دلیل تغییر گرافیک، به هم ریخته و باید دستی تنظیم کنید حتی اگر آپدیت UEFI و ریست هم انجام داده باشید.

تنظیم خاصی مد نظرتونه ؟

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
کارهایی که مجدد انجام شد

با یک پاور دیگه تست شد و مشکل پابرجا بود . بنابراین پاور مشکلی نداره

سی پی یو که فکر میکردم مشکل داره روی یک برد دیگه تست شد و سالم هست !

خود مادربرد اصلی هم که قبل تر با سی پی یو 1700x تست شده بود و سالم بود !

تنظیمات بایوس رو هم چک کردم روی دوتا برد ظاهرا یکی بود

واقعا نمی دونم دیگه چکار باید کرد

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام روز بخیر

مادربرد بنده asus x370 f gaming
و گرافیک بنده 1070 ti

بنده به جهت تست یک گرافیک دیگه ، گرافیک رو تعویض کردم و تست انجام شد

بعد از دوباره جا زدن گرافیک خودم ، تصویر نداد و ال ای دی vga روی برد روشن مونده و ارور ظاهرا از این قسمت هست

کارهایی که انجام دادم :

گرافیک رو دوباره جا زدم
کابل پاور گرافیک رو عوض کردم
یک گرافیک دیگه روی برد جا زدم و تست کردم
روی اسلت دیگه مادربرد تست کردم
cmos زو ریست کردم
از یک مانیتور دیگه کمک گرفتم

تمام اینکارها جواب نداد

ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند
سلام
پردازندتون دقیقا چه مدلی هست . برند گرافیک هم ذکر کنید

ahmadeid1362

Registered User
لایک‌ها
145
سلام به همگی یه مشکلی برام پیش اومده که می خواستم دوستان کمک کنن یه هفته پیش یه سی پی یو 3200gخریدم که توبایوس مادربرد core voltage از1.3متغیر هست وبالا پایین میشه وتا1.4هم میره با برنامه سی پی یو زد هم ولی درحالت عادی کمتر نشون میده ولی اسپید پایین ولی اونجا هم تا1.4میره مادربردمa320mc هست وپاورم 430a تنظیمات مادربرد رو هم ریست کردن ولی فایده نداشت

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
با درود
CPU ای که برداشتم I7 12700 هست اما فرکانس پایه اش 2.10 گیگا هرتز هست که پایینه میخواستم بدونم:
1- این فرکانس پایه ی کم مشکلی رو برای من ایجاد نمیکنه با توجه به اینکه حالت بوست در مدت محدودی فعال میشه ( مخصوصا در کارهای روزمره و وب گردی و همینطور گیم )
2- مادربرد هم ASUS Z690 PRIME WIFI D4 هست و میتونستم 12600K رو بردارم اما خوب پرفورمنس I7 و تعداد هسته ها و کش قطعا بالاتر بود . بنظرتون انتخاب درستی کردم ؟ ( پولم به 12700K نرسیدو قیمتش 12300 بود )

ممنون از راهنمایی

Last edited:

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
سلام . دوستان یه سوال . یه کارت گرافیک rx480 8gb برند msi گیمینگ پیچ پلمب پیدا کردم فروشنده میده 2 تومن . منتهی فن هاش مشکل دارن ، احتمال بالا باید تعویض بشن . ارزش خرید داره به نظرتون ؟ واسه گیم میخوام ، چون مانیتورم 900p هست مطمئنم تو هیچ کدوم از بازی ها به مشکل نمیخورم ، منتهی نمیدونم بازی های یکی دو سال دیگه از نظر نرم افزاری مشکل ایجاد نمیکنن ؟ میتونه اونا رو هم اجرا کنه ؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
سلام . دوستان یه سوال . یه کارت گرافیک rx480 8gb برند msi گیمینگ پیچ پلمب پیدا کردم فروشنده میده 2 تومن . منتهی فن هاش مشکل دارن ، احتمال بالا باید تعویض بشن . ارزش خرید داره به نظرتون ؟ واسه گیم میخوام ، چون مانیتورم 900p هست مطمئنم تو هیچ کدوم از بازی ها به مشکل نمیخورم ، منتهی نمیدونم بازی های یکی دو سال دیگه از نظر نرم افزاری مشکل ایجاد نمیکنن ؟ میتونه اونا رو هم اجرا کنه ؟
@.XERXES.

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
از الان به بعد تمرکز روی تکنولوژی های افزایش کیفیت بصری هست مثل Raytracing
و DLSS نسل جدید و موارد مشابه در پردازنده های گرافیکی شرکت AMD و Nvidia هست که کارت های قدیمی پشتیبانی نمی کنند. اینکه ارزش خرید داره برای بازی های قدیمی بله ولی بازیهای روز و آینده کارت های قوی تری نیاز هست. برای رزولوشن 720p و با این مانیتور بعضی بازیها را به شرط سلامت کارت و داشتن حداقل 16 گیگ رم سیستم و CPU حداقل نسل 6 به بعد، میشه 30 فریم گرفت و برخی بازیهای ساده تر هم تا حداکثر فریم.

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
از الان به بعد تمرکز روی تکنولوژی های افزایش کیفیت بصری هست مثل Raytracing
و DLSS نسل جدید و موارد مشابه در پردازنده های گرافیکی شرکت AMD و Nvidia هست که کارت های قدیمی پشتیبانی نمی کنند. اینکه ارزش خرید داره برای بازی های قدیمی بله ولی بازیهای روز و آینده کارت های قوی تری نیاز هست. برای رزولوشن 720p و با این مانیتور بعضی بازیها را به شرط سلامت کارت و داشتن حداقل 16 گیگ رم سیستم و CPU حداقل نسل 6 به بعد، میشه 30 فریم گرفت و برخی بازیهای ساده تر هم تا حداکثر فریم.
تست های این کارت رو تو یوتیوب دیدم تا امروز تمام بازی های موجود رو با فریم اکثرا بالای 50 با تنظیمات مدیوم در رزلوشن 1080 اجرا میکنه ، که برای من 20 درصد بیشتر میشه تو رزلوشن 900 ، خود سیستمم هم نسل ده هست با 16 گیگ رم پس مشکلی ندارم . منتهی سوال من این هست که به نظرتون ارزش خرید داره با این قیمت ؟ الان GTX 1660 SU رو میشه با حدود 4.5 میلیون خرید که هم قویتره هم جدید تر

PlayMaTe

Registered User
لایک‌ها
126
تست های این کارت رو تو یوتیوب دیدم تا امروز تمام بازی های موجود رو با فریم اکثرا بالای 50 با تنظیمات مدیوم در رزلوشن 1080 اجرا میکنه ، که برای من 20 درصد بیشتر میشه تو رزلوشن 900 ، خود سیستمم هم نسل ده هست با 16 گیگ رم پس مشکلی ندارم . منتهی سوال من این هست که به نظرتون ارزش خرید داره با این قیمت ؟ الان GTX 1660 SU رو میشه با حدود 4.5 میلیون خرید که هم قویتره هم جدید تر
اگر به فکر بازیهای نسل آینده هستید همون بهتر که 1660 su رو بگیرید. منتهی vram کمتری داره که چون رزولوشن شما پایین هست اهمیتی نداره. هر دو کارت براتون کار می‌کنند اما اینطوری با 1660 امکان ارتقاء مانیتور در آینده رو خواهید داشت. مصرف برق کمتری داره و حتی اگر بعدا تمایل به فروشش پیدا کردید بازار خرید بهتری هم خواهد داشت.

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
اگر به فکر بازیهای نسل آینده هستید همون بهتر که 1660 su رو بگیرید. منتهی vram کمتری داره که چون رزولوشن شما پایین هست اهمیتی نداره. هر دو کارت براتون کار می‌کنند اما اینطوری با 1660 امکان ارتقاء مانیتور در آینده رو خواهید داشت. مصرف برق کمتری داره و حتی اگر بعدا تمایل به فروشش پیدا کردید بازار خرید بهتری هم خواهد داشت.
راستی به نظرت قیمت گرافیک ها هنوز هم پایینتر میاد ؟

PlayMaTe

Registered User
لایک‌ها
126
راستی به نظرت قیمت گرافیک ها هنوز هم پایینتر میاد ؟
مدل‌های میان رده و پایین رده اون افت اساسی که باید می‌کردن رو کردن و فعلا هم جایگزین نخواهند داشت تا معرفی نسل جدید میان رده‌ها که احتمال زیاد سال دیگه خواهد بود.

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
قبلش ذکر نکرده بودید که سیستم شما چیه و صرفا به صورت کلی نظر دادم.
ارزش خرید که اگر نسبت به کارت مطمئن هستید که عیب دیگری نداره، 2 تومن تو این وضعیت میارزه. این کارت در وضعیت خوب فریم های بالا را هم جواب میده. هر چقدر حساسیت به خرج بدید ناچار میشید هزینه بیشتری کنید. شخصا سری میانی مثل 1660 مناسب نمیدونم ولی این بستگی به خودتون داره که چقدر هزینه میکنید. مانیتور شما با خروجی هر دو کارت سازگاره.

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
قبلش ذکر نکرده بودید که سیستم شما چیه و صرفا به صورت کلی نظر دادم.
ارزش خرید که اگر نسبت به کارت مطمئن هستید که عیب دیگری نداره، 2 تومن تو این وضعیت میارزه. این کارت در وضعیت خوب فریم های بالا را هم جواب میده. هر چقدر حساسیت به خرج بدید ناچار میشید هزینه بیشتری کنید. شخصا سری میانی مثل 1660 مناسب نمیدونم ولی این بستگی به خودتون داره که چقدر هزینه میکنید. مانیتور شما با خروجی هر دو کارت سازگاره.
ممنون از راهنمایی . خریدمش . برسه دستم ببینم چطوره . بعضی شبا مینشستم اپکس بازی میکردم که این دهن سرویسا زدن فیلترش کردن

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
ممنون از راهنمایی . خریدمش . برسه دستم ببینم چطوره . بعضی شبا مینشستم اپکس بازی میکردم که این دهن سرویسا زدن فیلترش کردن
مبارکه
شرط بر سلامت کارت را حتما با فروشنده صحبت کنید. از تست های قبل از خرید کارت مطمئن باشید.
حتما بعد از تحویل کارت برای ما و سایر کاربرها همینجا نتیجه رزولوشن و فریم و دمای اون لحظه را تست بازی هایی که دارید، قرار بدید که بقیه هم اشراف پیدا کنند و مفید واقع بشه.
متاسفانه همه به جواب سوال میرسن ولی بعدش دیگه خبری ازشون و نتیجه کارشون نمیشه.

mahdi312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
مبارکه
شرط بر سلامت کارت را حتما با فروشنده صحبت کنید. از تست های قبل از خرید کارت مطمئن باشید.
حتما بعد از تحویل کارت برای ما و سایر کاربرها همینجا نتیجه رزولوشن و فریم و دمای اون لحظه را تست بازی هایی که دارید، قرار بدید که بقیه هم اشراف پیدا کنند و مفید واقع بشه.
متاسفانه همه به جواب سوال میرسن ولی بعدش دیگه خبری ازشون و نتیجه کارشون نمیشه.
حتما

بالا