برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ پزشكي

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از zaza2z :
می خواستم بدانم از لحاظ پزشکی مضرات استمنا زیاد چیست؟ (لطفا کامل توضیح دهید)

سایت تبیان
اين عادت عوارض گوناگوني دارد كه شامل عوارض روحي و جسمي مي باشد.
استمناء باعث تسخير دائمي فكر جوان و بازداشتن وي از انجام فعاليتهاي مثبت و سازنده و ايجاد افسردگي در فرد مي شود. چرا كه رفتاري است كه فرد ذاتآ تمايلي به انجام آن ندارد و فطرتآدوست دارد نيروي شهواني و غريزي خود را از طريق معمول خود كه همان ازدواج است تخليه كند .اما چون به هر دليل امكان آن فراهم نيست به اين روش غير طبيعي كه تنها لذت آني دارد و آرامشي كه در فعاليت طبيعي جنسي در انسان ايجاد مي شود را به همراه ندارد روي مي آورد. اين رفتار كه توأم با احساس گناه پس از انجام آن است تأثيرات عميق عاطفي و روحي بر روان فرد مي گذارد كه گاهي تا پس از ازدواج وي نيز بر طرف نخواهد شد. از بعد جسمي انجام مكرر آن باعث خستگي مداوم ،كمردرد ، انزال زود هنگام پس از ازدواج و نعوظ ضعيف مي شود.

براي ترك اين عادت :
1- سعي كنيد به هنگام خواب شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد .
2- از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب كنيد .
3- از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده جدا" خودداري كنيد و به محض مواجه شدن با اين امور چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كنيددوستان انقدر اينترنت مطالب خوبي داردكه لزومي ندارد تصاوير منحرف را نگاه كنيد.
4- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي جنسي وتحريك كننده و فكر كردن در اين امور جدا" پرهيز كنيد .
5- از خوردن موادغذايي كه محرك است مانند : خرما، پياز، فلفل ،غذاهاي پرچرب ،و بطور كلي غذاهايي كه طبع گرم دارند حتي المقدور اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا كنيد .
6-قبل از خواب حتما" مثانه خود را تخليه نماييد .
7- از نوشيدن افراط گونه آب و مايعات پرهيز كنيد ( به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن ) .
8- هيچ گاه بدن عريان خود را در آينه نگاه نكنيد .
9- از دست ورزي اندام جنسي خود اجتناب كنيد و به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي دست ورزي نكنيد مخصوصا هنگامي كه در رختخواب هستيد.
10- هرگز به رونخوابيد .
11- به منظور تخليه انرژي زايد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.
12- هيچ گاه بيكار نباشيد و براي اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زيادت عبادت كتاب و ...پر كنيد .
13- هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نباشيد .
14- هرگاه مورد هجوم افكار جنسي واقع شديد، در مكان خلوت و دور از نظر ديگران بسر نبريد بلكه در مجالس عمومي وارد شويد و در آنجا به سر بريد بهترين روش پيشنهادي در اين حالت اين است كه به دوستانتان تلفن زده وبا انها مدتي صحبت كنيد.
15- روزه مستحبي بگيريد و اگر توان آن را نداريد روزه اخلاقي بگيريد؛ يعني ، ميزان صرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش و تعداد دفعات غذا راكاهش دهيد و به حداقل خوراك اكتفا كنيد .
16- با نامحرم رفتار متكبرانه داشته باشيد و از سخنان ملايمت آميز با آنها خودداري كرده واز نرمي و لينت در كلام با آنها اجتناب ورزيد .
17- هيچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقي نمانيد، حتي براي آموزش و ...
18- قرآن زياد بخوانيد و درباره معاني آيات آن فكر كنيد .
19-تا قبل از اينكه شما را خواب نگرفته به رختخواب نرويد (سعي كنيد زمانيكه ميخواهيد به رختخواب برويد با خواندن كتاب يا تماشاي تلويزيون افكارجنسي را از خوددور كنيد
20-به محض بيدار شدن رختخواب را ترك كنيد
21-اگر قصد استحمام داريدو مورد حجوم افكار جنسي واقع هستيداز استحمام خودداري كنيد .
22-زماني انسان استمناء ميكند كه تحريك شده باشد پس از فكرهاي بدچه صحنه هايي كه قبلا ديده ايد و چه مواردي كه به اقتضاء جواني خود دوست داريد جدا خودداري كنيد.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
دوستان عزيز ميتوانند سوالات خود را در زمينه پزشكي و مسائل پيرامون آن در اين تاپيك مطرح نمايند .

تذكر :
از مطرح نمودن سوالاتي كه منجر به كشيده شدن بحث پزشكي به مطالب غير اخلاقي مي گردد جدا خودداري نماييد .

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
خب ... من اشتباهی یه تاپیک زدم تو بخش داروهای گیاهی .. حالا اینجا میزنم ...
کسی داروی گیاهی جلوگیری از کچلی نداره ؟!؟! نمیدونم چرا 2 هفتس ریزش گرفتم ! حالا یه مال تغییر فصله یا امتحانات :blink: شایدم ژن ... به هر حال تقویت کننده چی داریم :)

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
در بخش مقالات بحث مفصلي در اين مورد شده است . چند مطلبي هم من در اين مورد ها نوشته ام .

متاسفانه هيچ داروي گياهي موثري در اين زمينه وجود ندارند . دارويي هم كه وجود دارد شيميايي است . باز هم آنجا را بخوانيد . اگر سوالي داشتيد در همين جا مطرح نماييد .

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
بهروز جان ممنون ... شیمیایی ها رو میدونم عوارض تپش قلب و اختلالات در فشار خون رو داره و باید همیشه هم مصرف کرد ... ماینوکسیدیل
دنبال گیاهی بودم که به قول شما فاییده نداره ... یه دکتری بود میگفت از پوست سر هیچی جذب نمیشه بی خود چیز میز نمالین به سرتون ... شامپوهای گرون هم نخرین :eek:

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
نه عزيز
من ماينوكسيديل را نگفتم . در آنجا بخوان
دارويي است به نام فيناسترايد كه البته به نامهاي متفاوت تجاري عرضه ميشود . من خودم 2 سال است كه مصرف ميكنم .

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از behroozsara :
نه عزيز
من ماينوكسيديل را نگفتم . در آنجا بخوان
دارويي است به نام فيناسترايد كه البته به نامهاي متفاوت تجاري عرضه ميشود . من خودم 2 سال است كه مصرف ميكنم .
اون دارو رو هم میدونم ... اسم تجاریش هم پروپشیا هستش ... مصرف 1% هم توصیه میشه ... ولی اون دیگه خیلی خطرناکه .... خودتون میدونید که ؟!؟! :blink:
حالا تاثیری کرده ؟؟ موثر بود ؟

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
در من كه فوق العاده بوده . خطري هم ندارد . عوارضي هم كه دارد بعد از قطع دارو تا 3 ماه رفع خواهند شد .

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
به نقل از daftarekhaterat :
خب به نظرتون مشابه سفالكسين 500 ميشه آموكسي سيلين خورد؟ فقط از لحاظ قدرت فرق دارن؟
سفالکسین خوردنش مورد نداره ولی اگه اموکسی رو به موقع نخورید باعث میشه عفونت در برابر انتی بیوتیک مقاوم بشه.

در ضمن سفالکسین واسه دل درد میخوای بخوری ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
سفالكسين خيلي با آموكسي سيلين فرق داره . ميزان قدرت و تفاوت كارايي اين دو آنتي بيوتيك با هم فرق ميكند . فقط بايد با تاييد پزشك مصرف كردند و نمي توان هر كدام را جايگزين ديگري نمود .

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
البته براي اين انفولانزا شديدا سفيكسيم تاييد ميشه . منتها قرص گرون قيمتي هست نسبتا.

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اینجا کی آلرژی فصلی یا دائمی داره ؟
اگه مطالبی در این زمینه دارید خواهش می کنم بذارید

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
دوست من آشنا

در مورد آلرژي و انواع آن در تاپيك " مطالب علمي در زمينه طب و پزشكي ، اخبار پزشكي ، مقالات " مقاله اي ارائه شده است .

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از behroozsara :
دوست من آشنا

در مورد آلرژي و انواع آن در تاپيك " مطالب علمي در زمينه طب و پزشكي ، اخبار پزشكي ، مقالات " مقاله اي ارائه شده است .
پست شماره چند ؟

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
پست 212 است متشکرم

اما نظر من بیشتر راههای مدارا کردن با اون بود و معرفی داروهایی که دارای عوارض کمتر و اثر بیشتر هستند

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
به نقل از ashena55 :
پست 212 است متشکرم

اما نظر من بیشتر راههای مدارا کردن با اون بود و معرفی داروهایی که دارای عوارض کمتر و اثر بیشتر هستند

آشنا جان

مطالب در اين سايت عمدتا در حد اطلاعات عمومي مسائل پزشكي است و براي درمان و اطلاعات بيشتر ، قطعا پزشك متخصص و مربوطه توصيه مي گردد .

موفق باشيد .

HosseinR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با عرض سلام
می خواستم بدونم اگر تو مدفوع یه چیزی شبیه خون دیده شد چه جوری می شه مطمئمن شد که خونه
باید آزمایش داد یا با عکس برداری یا این چیزها می شه فهمید

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
قطعا بايد آزمايش بدهيد دوست من و حتما هم اين مساله را جدي بگيريد كه ميتواند در صورت سهل انگاري پيامد مسائل سخت تري گردد .

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
سلام
نمیدونم چرا وقتی غذا میخورم به جای اینکه گرمم بشه سردم میشه در ضمن دلم یه خورده پیچ میزنه
دارویی هست که این مشکل رو رفع کنه اگر گیاهی باشه که بهتر
مرسی

MahdiΩ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام
می خواستم بدونم اگر تو مدفوع یه چیزی شبیه خون دیده شد چه جوری می شه مطمئمن شد که خونه
باید آزمایش داد یا با عکس برداری یا این چیزها می شه فهمید

بعد از خوردن غذا،دل درد یا سنگینی معده دارید ؟
اگه اینطور باشه احتمالآ چیز مهمی نیست و پزشک عمومی هم میتونه با یه دوره چندهفته ای مصرف دارو شما رو معالجه کنه.

بالا